2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stojaković: Hemija iz Kingsa se ne ponavlja  (Pročitano 1028 puta)
11. Dec 2006, 19:28:56
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Cruise
Stojaković: Hemija iz Kingsa se ne ponavlja


Jedan od najboljih evropskih košarkaša koji su ikada igrali u NBA ligi, trostruki učesnik Ol-star utakmica, dvostruki šampion u šutiranju trojki, četvrti najuspešniji izvodjač slobodnih bacanja u istoriji NBA lige, osvajač zlatnih medalja na Svetskom prvenstvu u Indijanapolisu i na Evropskom prvenstvu u Turskoj Predrag Stojaković retko daje intervjue, a još redje srpskim medijima. Što zbog njegovog karaktera, što zbog nekih loših iskustava, ali Pedja retko komunicira sa novinarima.

Redakcija portala MONDO uspela je ipak da dodje do Pedje i obavi sa njim ekskluzivan intervju u kojem on otvoreno govori o raznim temama koje zanimaju ovdašnju košarkašku publiku. Pedju smo pronašli u hotelskoj sobi u Sijetlu, gde su njegovi Hornetsi u petak igrali meč sa Soniksima.

Proteklog leta, Predrag Stojaković potpisao je "životni ugovor", posle osam godina u Sakramentu i jedne polusezone u dresu Indijane, postao je slobodan igrač. Očekivalo se da će Leri Bird i Indijana sigurno potpisati višegodišnji novi ugovor sa Pedjom, ali je na opšte iznenadjenje on potpisao petogodišnji ugovor vredan 65 miliona dolara sa "malim" Nju Orleans Hornetsima.

"Moram da kažem da sam zadovoljan kako su se stvari odigrale ovog leta, što se tiče moje karijere. Ugovor jeste bitan u sportu i svakom drugom poslu, ali nije najbitniji. Vrlo je važno i sa kim igraš i ko te trenira. Procenio sam da su Hornetsi dobra organizacija, mlada i talentovana ekipa koju prevodi sjajni Kris Pol. Sa druge strane za mene je bilo vrlo važno i to što je Bajron Skot tu – jedan dokazano dobar trener. I moram da istaknem da me je već prvih nekoliko meseci provedenih u ovom klubu uverilo u to da sam doneo pravu odluku. Zaista je sve super, osim, naravno, povrede."

Ipak, Stojaković je nešto "sporije" počeo sezonu u novom timu. Svi statistički parametri bili su ispod njegovog proseka, ali je u drugoj polovini novembra "proradio", rešio je nekoliko mečeva u poslednjim trenucima, a onda je protiv Šarlota "eksplodirao", ubacivši 42 poena, što je ujedno i rekord njegove karijere. Nažalost, već na sledećem meču, Pedja je pri jednom doskoku obnovio povredu ledja, koja ga je i prošle sezone odvojila od terena. Stojaković putuje sa ekipom po Istočnoj obali, ali odmara.

"Oporavljam se, teško je reći kada ću zaigrati. Bolje mi je, ali pažljivo idemo sa povratkom, diskushernija je nezgodna stvar. Kažem nije ništa zabrinjivajuće, ali ne treba rizikivati celu sezonu preterano brzim povratkom na teren".

Zanimljivo je da su Hornetsi i bez Pedje prošle nedelje nadigrali Lejkerse.

"Momci su super igrali protiv Lejkersa, iako su pored mene povredjeni i Dejvid Vest i Bobi Džekson. U svakom slučaju idemo u dobrom pravcu", dodaje naš as.

Pitali smo Pedju kakve su ambicije kluba u ovoj sezoni. Iako imaju učinak od devet pobeda i devet poraza, oni se nalaze na devetom mestu koje ne vodi u plej-of.

"Sezona je ovde zaista dugačka. Ali Zapadna konferencija je zaista čudo, mnogo je jača od Istočne, i nekada nije dovoljno biti u plusu na kraju sezone da bi se ušlo u plej-of. Mislim da imamo kvalitet za plej-of ako ostanemo zdravi. Raspored nam ide na ruku. Mislim da od prvih 30 utakmica igramo 22 na strani. Ako izguramo taj težak period na 50 odsto kao što je sada, čeka nas mnogo lakši drugi deo sezone, posle Ol-stara. Tako da verujem da imamo dobre sanše da udjemo u razigravanje za titulu."

Pedja je navikao da igra u plej-ofu. Povreda ledja sprečila ga je da sa Pejsersima igra uzbudljivu seriju protiv Netsa u poslednjem razigravanju. O trejdu iz Sakramenta i šestomesečnoj epizodi u Indijanapolisu, Pedja i dalje razmišlja pozitivno.

"Jednostavno, gledam na to kao deo NBA života. Biti trejdovan je čudno, jer se vežeš za jednu ekipu i grad, i onda se to samo desi! Kada se osećaš najsigurnije - klub te trejduje…ha, ha. Tu igrači nemaju nikakvu kontrolu. Ali moraš da budeš spreman i za to. Kingsima je bila neophodna promena, ali objektivno - i meni je bilo potrebna. I sve je dobro ispalo".

Generacija Sakramenta, u kojoj su igrali Pedja, Divac, Veber, Bibi, Turkoglu…ostaće upamćena kao jedna od ekipa koja je igrala najlepšu svetsku košarku. Ekipa puna duha i šarma, kako na terenu i van njega, zbog čega je plenila i dobijala fanove širom sveta. Naravno, najviše u Srbiji, u kojoj su mnogi probdeli noći uz TV ekran i utakmice Kingsa. A da li je u kontaktu sa saigračima iz Sakramenta?

"Naravno ostali smo prijatelji i u kontaktu smo. Čujem se naravno sa Divcem, takodje sa Dagom Kristijem koji je sada u penziji, sa Veberom koji je u Filadelfiji, Hidom Turkoglom u Orlandu, Bibijem i Milerom, koji su jedini ostali u Sakramentu iz one ekipe. Ono što smo mi imali u Kingsima, taj odnos na terenu i van njega ……retka je takva hemija, mislim da se to dešava jednom u životu. Imali smo svoju šansu, nažalost, nismo je iskoristili i bilo je vreme za promene".

Vlade Divac je takodje u medjuvremenu otišao u penziju, ali je i dalje vrlo aktivan u košarci. Od letos je preuzeo funkciju u Realu iz Madrida. Stojaković kaže da ga uopšte ne čudi takva Divčeva odluka.

"Vlade je jako jako ambiciozna ličnost. Bez obzira na to što je prestao sa aktivnim igranjem košarke, verujem da su mu ciljevi najviši. Verovatno će pokušati da i tu izgradi veliku karijeru, iako, verujem, da je Real samo usputna stanica. A koji mu je tačno cilj…ha, ha... to zna Vlade, ali siguran sam da je nešto veliko."

Da li će prvu reprezentaciju Srbije u košarci na Evropskom prvenstvu u Španiji predvoditi naša najveća zvezda Predrag Stojaković znaće se tek sledeće godine. Iako se u domaćoj štampi već mesecima nagadja kako je Pedjin povratak u reprezentaciju gotova stvar, Stojaković ističe da trenutno ne razmišlja o reprezentaciji.

"Niti razmišljam na tu temu, niti sam bilo šta prelomio. Ja sam uvek za saradnju i ja uvek imam konkretne odgovore kada je nacionalna selekcija u pitanju. Prosto, u ovom momentu nije mi to na umu, razmišljam o mom novom klubu u NBA ligi i povredi koja me trenutno muči".

Upitan da li postoje šanse da ga zajedno sa Nenadom Krstićem i Darkom Miličićem gledamo na EP u Španiji u pokušaju povratka reprezentacije u vrh svetske košarke, Stojaković kaže:

"Naravno da postoje šanse da igram u Španiji. Ja ću, kada dodje vreme, razgovarati sa selektorom Draganom Šakotom i dati mu konktretan odgovor,.sezona je duga i tek je počela, ali budite ubedjeni da ću odgovor na ovo pitanje dati selektoru na vreme. Kada dodje vreme za ragovore ja sam tu. Videćemo šta će biti, znate i sami kako je bilo ranije, ja zaista ne znam da li će opet kod nekih ljudi da proradi ego ili ćemo se fokusirati na neke bitnije stvari".

Pedja Stojaković, propustio je poslednja tri velika takmičenja plavih - Olimpijske igre u Atini, EP u Beogradu i Svetsko prvenstvo u Japanu - i upravo u te tri godine, srpska košarka doživela je potpuni rezultatski i organizacioni krah, praćen sukobima igrača, trenera i rukovodilaca saveza. O turbulencijama u srpskoj košarci nevoljno govori.

"Stvarno ne znam šta da kažem, čujem malo od prijatelja, pročitam ponešto u novinama… Jedan od naših problema je što mi ne razmišljamo mnogo unapred kada se donose važne odluke i biraju važni ljudi… ne znam, nisam dovoljno upućen u stvari".

Koliko pratiš uopšte evropsku, a pre svega domaću košarku? Poznato je da si svakog leta dolazio u posetu svom bivšem klubu, Crvenoj zvezdi…

"Moram da priznam da slabo pratim, a nisam bio u zemlji dve godine. Vidim da je Zvezda stasala u ogranizovan i ozbiljan klub, sa odličnim trenerom. Pratim tako što se čujem sa prijateljima. Znam da su iz godine u godinu rezultati sve bolji, da pružamo odlične igre u ULEB kupu i da Milan Gurović igra izvanredno. Kao i mene, čujem da ih trenutno muče povrede, ali biće valjda sve u redu."

Izvor: MTS-Mondo

(02. May 2007, 21:47:28)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 865
Zastava Republika Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC K700i
Ma to je najveca p. od coveka,ako mogu tako da ga nazovem.
seljak. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung 
viši ciljevi su odavno prestali da postoje,

ali je to više odraz "unutrašnje vatre" i motiva...
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.