Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Što vaši ljubimci ne smiju jesti  (Pročitano 2416 puta)
05. Jun 2008, 09:26:23
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
mob
Nokia the best
Što vaši ljubimci ne smiju jesti

Ponekad svom ljubimcu dajete hranu sa svog tanjura jer ne možete odoljeti njegovim molećivim očima koje vas željno promatraju dok jedete. Ma koliko vam bilo teško ignorirati ga, pripazite, jer hrana koju vi jedete nije nužno dobra i za vašeg ljubimca, a može biti čak i kobna



Dobar dio hrane koju jedemo potencijalno je opasan za ljubimce. Stoga je najbolje držati se isključivo hrane za ljubimce i prehrane koju je preporučio veterinar. Donosimo vam stoga popis nekih namirnica koje mogu biti izrazio opasne za vašeg ljubimca

Orašasti plodovi

Orasi su posebno otrovni, a simptomi trovanja mogu biti povraćanje, paraliza, pa čak i smrt. Samo 12 sati nakon konzumiranja oraha, ljubimci počinju razvijati simptome kao što je gubljenje ravnoteže, povraćanje, povišena temperatura i lupanje srca. Ti simptomi mogu biti čak i gori ako pas pojede malo čokolade s orasima, što pak može rezultirati zatajenjem bubrega i na kraju smrću.

Čokolada



okolada sadrži teobromin koji u većim količinama može biti smrtonosan za životinje. Tamna čokolada i ona za kuhanje su posebno opasne. Kockica čokolade je dovoljna da se vaš ljubimac razboli, a teobromin djeluje na način da kod životinja izaziva nepravilan rad srca, što može dovesti do smrti ukoliko je životinja previše aktivna.

Slatkiši

Slatkiši koji sadrže ksilitol, uobičajeni zaslađivač koji se nalazi u nekim dijetnim proizvodima, mogu uzrokovati nagli pad šećera u krvi, gubitak koordinacije i napadaje. Ukoliko joj se ne pruži pomoć, životinja može umrijeti.

Kofein

Kava, čaj i proizvodi koji sadrže kofein stimuliraju centralni živčani sustav i srce, zbog čega dolazi do nemira i znatnog pogoršanja općeg stanja organizma, ali nažalost i smrti ukoliko je životinja konzumirala veću količinu.



Grožđice i grožđe

Kod pasa konzumiranje grožđa i grožđica može dovesti do zatajenja bubrega, a čak i mala porcija grožđica može biti smrtonosna. Još je gore što otrovne tvari iz grožđa podliježu kumulativnom efektu, što znači da se, ako pas jede redovito jednu ili dvije grožđice ili bobicu grožđa, toksini talože u njegovom organizmu i s vremenom dosegnu smrtonosnu razinu.

Luk

Luk je jako otrovan za ljubimce jer uništava crvene krvne stanice i dolazi od anemije, slabosti i problema s disanjem.

Pivo

Alkoholna pića mogu uzrokovati oštećenja jetre i mozga kod životinja, jednako kao i kod ljudi. No, budući da su životinje manje od nas, ti simptomi su daleko gori. Što je životinja manja, to je gora situacija, pa čak i mala količina alkohola može uzrokovati povraćanje i oštećenje jetre ili mozga.

Izvor: Tportal
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


^^

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 17395
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Samsung Galaxy Note 4
 Smile, hvala ti za ovu temu. ja sam mojoj pekinezerki davao baš svašta da jede. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


* Provokator *

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 25950
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia C3
Slatko , ljuto i slano nikako...

Postoje u radnjama cokolade za kucne ljubimce ali to je zaista uzasna stvar. A tek kada vidim napolju kako psima daju da olizu stapic od sladoleda. Smiley 1
IP sačuvana
social share
"Everybody lies.The only variable is about what." 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ja dam da olize stapic... naravno ostane jedan mikrometar... nece da ih ubije... prvo kuce mi je skembalo pola torte krisom pa je zivelo 2 godine duze od zadnjeg... ali naravno treba izbegavati. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ges who???

Zodijak
Pol
Poruke 2116
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia N 73
Ej ja sam moju kucu dresirala kokicama..ne slanim....i baš ih voli poludi kad ih vidi..a negde mi neko reče da nevaljaju...samo se pitam ..zašto ne bi valjale, pa to je kukuruz????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
masno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Tennis is my love 4ever and ever!!!!

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 3260
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 7373
Moja kuca, pudla je jednom pojela 10 jagoda, onda, čokoladice.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Ne postoje verovatnoce,postoje samo okolnosti.

Zodijak
Pol Žena
Poruke 902
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson K750i
moji su i ovako blesavi,a da jos vise ne bi poblesavili nikako im ne dajem slatkise,zacinjenu hranu,masnu....
IP sačuvana
social share
Čovek,sa svim svojim plemenitim osobinama,još uvek u svom telesnom okviru nosi neizbrisiv pečat nižeg porekla.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Tennis is my love 4ever and ever!!!!

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 3260
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 7373
Ja kupujem poslastice za pse i granule! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 22256
Zastava Winterfell
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson HGPORI
ja sam dzukcu davao svasta ..ali bas svasta Smile
a sta cu kad je jeo sta god mu bacim Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.