Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:33:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Štetna crno-bela slika o Rusiji  (Pročitano 2960 puta)
21. Apr 2009, 11:48:31
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
U Srbiji postoji štetna podela na rusofile i rusofobe, a ono što je za javnost štetno je što je i kod jednih i kod drugih ne postoji interes za ono što se zaista događa u Rusiji, ocenjeno je na današnjem predstavljanju izveštaja ISAC fonda u okviru projekta praćenja rusko-srpskih odnosa

Profesor Filozofskog fakulteta Miroslav Jovanović ukazao je da je u srpskoj javnosti zanimanje za Rusiju vrlo izraženo i da postoji opravdanje zašto je to tako, ali da do krajnjeg korisnika - građanina Srbije, stiže potpuno
šablonizovana crno-bela informacija.

Kako je istakao, jedni u Rusiji vide spas i "predlog da Srbija postane ruska gubernija, dok drugi u toj zemlji vide
zlo i "potencijalnog kolonizatora Srbije.

Jovanović je ocenio da i kod jednih i kod drugih ne postoji interes da se prenese kakva je zaista savremena politika Rusije, i zato je potrebno da se izbegnu krajnosti i da racionalna slika onog što se događa u Rusiji i koje mesto Srbija i Balkan imaju u njenoj spoljnoj politici i ekonomskim projekcijama.

Predstavnik ISAC fonda Žarko Petrović rekao je da su odnosi Srbije i Rusije dobri ali da ne sme da se da mogućnost da neracionalnost i neki mitovi utiču na njih.

On je podsetio na to da odnosi između Srbije i Rusije kroz istoriju nisu bili isti i menjali su se u skladu da
promenama koje su se dešavale u svetu, i zato ih ne treba tretirati kao konstantu koja se nikada ne menja.

Kako je naglasio, treba se izbeći mitološka predstava o ruskom interesu na Balkanu i "majci zaštitnici" Rusiji koja
je uvek pomagala i pomagaće.


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
stvarno je to neobjašnjivo

ja mogu da razumem oni koji cene poštuju i vole Rusiju zbog njene podrške i pomoći,ali nemogu da razumem da ih opet drugi nevole zbog toga,ili valjda zbog Putina "diktatora" šta li već...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Nama u Srbiji bi trebao jedan Putin. Da se u Srbiji "na ruski način" prepeglaju neokomunisti, neofašisti i tajkuni.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Qtek 小米
Руска губернија је био предлог сада бившег русофила Томе, па затим његове присталице су измислиле термин порусице бла бла бла трућ све су то изговори и подметачине ових жутих и напредњака.
Циљ про-руских националиста је Велика Србија и повратак српским коренима свих српских изрода од Охрида до Загреба.
Наравно упоредо са тиме је и битна асимилација православних несрба и осталих нација.
Руси су идеални за асимилацију, што због сличног менталитета, тако и због одличних братских веза.
Иначе у Србији постоји тренд раста асимилације Бугара, али чак и неправославних народа као што су Мађари и држава треба то да подстиче, тако што ће у корену сасећи НВО типа хелсингшки одбор којима то смета, јер Србија јача свој национални корпус.

Када су у питању младе Српкиње, српско друштво их мора васпитати да морају на своје потомство да пренесу свој верски и национални идентитет (добар пример Јевреји), у случају да партнер није наше горе лист.

Али све ово џаба, без јаких леђа Русије.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
stvarno je to neobjašnjivo

ja mogu da razumem oni koji cene poštuju i vole Rusiju zbog njene podrške i pomoći,ali nemogu da razumem da ih opet drugi nevole zbog toga,ili valjda zbog Putina "diktatora" šta li već...  Smile
da,da...
kad je Gorbacov sroljao zemlju,niko se van nije bunio...
kad je Jeljcin unistio i ono preostalo od te zemlje,opet se niko nije bunio...
dodje Putin,vrati ekonomiju,opet napravi supersilu od nje,vrati je na svetsku scenu i uzdigne ko niko do sad,opaa...odma krecu Jevreji da laju o nepostovanju prava u Rusiji,ameri da seru o losoj poltici,itd...
a cesto im se pridruze i oni hipici i slicni,sa zapadnjackim novinarima,pa ko zunzare,samo zuje okolo...
kako ih je Putin lepo odjebo za ono pitanje o pravima...  Smile
« Poslednja izmena: 21. Apr 2009, 23:17:07 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple iPhone 5
Ma kakva supersila, Rusija je na ekonomskom nivou "lov i skupljanje" iz pre-mezolitnog doba.

Jеbote stvarno me blam od tih debila, u kontekstu šireg slovenskog sveta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Ma kakva supersila, Rusija je na ekonomskom nivou "lov i skupljanje" iz pre-mezolitnog doba.
(evo ga...ekspet za naoruzanje,a bogme i ekonomiju,politiku,nauku,i sve ostalo na ovom svetu...  Smile
stize na vreme,u punom sjaju,uvek spreman da lupi neku glupost... )
maa,da,to su divljaci koji zive u onom hladnom Sibiru i jedu sve ljude koji probaju da im se priblize...
ocekivao sam da neko poput tebe lupa tako nesto,ali bas da se ovoliko nalupeta o narodu koji je prvi leteo u svemir,a sada ima dovoljno vatrene moci da pospe celu SAD i Zapadnu Evropu bombama i radijacijom,nisam...
ma,uostalom,i ja sam nasao kome cu da pricam o naucnim i vojnim dostignucima... 
Jеbote stvarno me blam od tih debila, u kontekstu šireg slovenskog sveta
e,toplo bih ti preporucio da se preselis u Poljsku...  Smile
sa izjavama i filozofijama koje ovde proizvodis ko na traci,protiv svega Slovenskog,Ruskog,Pravoslavnog,moralnog,itd... tamo ce da te proglase za sveticu i nagrade po jednom zelenom kartom za svaku idiotariju koju lupas ovde...i nemoj da odbijes tu Zelenu kartu nikako!to ti je put u Zemlju Slobode o kojoj stalno filozofiras...  Smile
« Poslednja izmena: 21. Apr 2009, 23:54:15 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Citat
Циљ про-руских националиста је Велика Србија

Samo niko u toj Rusiji ne podržava ideju o Velikoj Srbiji, čak ni teorijski

Citat
Руси су идеални за асимилацију, што због сличног менталитета, тако и због одличних братских веза.

Koje sad pa to Ruse Srbi treba da asimiluju? Ženidba Srbina sa Ruskinjom, pa će deca koja žive u Srbiji biti Srpčad, valjda se na to misli. U Rusiji se danas bolje živi nego u Srbiji, više nema "ruskih snajki" a one Ruskinje koje su dolazile 80tih u Srbiju se masovno vraćaju u Rusiju sa decom

Ima u Beogradu još uvek potomaka belogardejaca koji su vrlo svesni svog porekla, drže da su Rusi. Jedno stoleće nije bilo dovoljno da se skroz asimiluju.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia N93
@hkj

Stvarno ne razumem zašto se cimaš da odgovaraš toj "osobi". Ja razumem da je forum mesto za sukobljavanje mišljenja ali valjda neki post mora da ima makar mrvicu nečeg pametnog da bi se udostojio da odgovoriš.

Meni su takvi odavno na ignore listi Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
@hkj

Stvarno ne razumem zašto se cimaš da odgovaraš toj "osobi". Ja razumem da je forum mesto za sukobljavanje mišljenja ali valjda neki post mora da ima makar mrvicu nečeg pametnog da bi se udostojio da odgovoriš.

Meni su takvi odavno na ignore listi Smile
u pravu si...
ma,stvarno ne znam sta mi bi...  Smile
ja da nekom takvom pricam o naucnim i vojnim mocima i dostignucima...  Smile
« Poslednja izmena: 22. Apr 2009, 00:08:33 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:33:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.