Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:26:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: stetan uticaj interneta na coveka?  (Pročitano 7917 puta)
24. Jun 2006, 02:22:01
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 86
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
Prosto mi nije jasno da veliki broj ljudi visi 24 casa na netu.Kakvo li je njihovo psihicko stanje?Da li uopste imaju privatni zivot?posao?Pisite o profilima tih osoba...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
selim u savetovaliste
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 86
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
u redu.Onda cu ja biti savetnik za ovisnike o internetu....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
@opekarstvo

kako god.......

ako neko bude trazio isti......
mada, nadam se da nisi otvorio temu zarad svoje "promoocije"
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 86
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
koje promocije bre covece.Moji sajtovi o gradjevinarstvu su poznati na internetu.Ako hoces da znas ja sam jedan od idejnih tvoraca prezentacije ***** i mnogih drugih.Ti si se gadno istripovao.Vidim da ce ti trebati moji saveti.Znas kako ja kao administrator provodim dan?Evo ti recept;
-ustanem pa na fax
-pijam jutarnju ,doruckujem
-setnja ,kupovina
-uredim vesti za svoje sajtove,primim mejlove
-dam uputstva svojim pomocnicima
-pogledam de skripi
-izbacim nekog manijaka koji se svaki dan registruje kod mene kao ...@mail.ru i to sa velikim zadovoljstvom
-posetim druge forume
-izvedem devojku u grad
-igram fudbal sa drustvom
nadam se da ces nauciti dosta od mene ,jer ja sam administrator
« Poslednja izmena: 24. Jun 2006, 15:37:35 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 86
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
i sta kazete na sledeci prilog?


Moderno doba nam namece i odredjena "pravila ponasanja". Ponekad su ta pravila mimo nase volje, ponekad odraz statusne pripadnosti, ali i potreba da se identifikujemo sa odabranim "idealima" kao i da se priblizimo profilu savremenog coveka -- coveka koji koraca ka jednom novom i mozda savrsenom vremenu. Ipak, do tog savrsenstva se ne stize lako i brzo, cak ni uz pomoc svih cuda nauke i tehnoloskih inovacija.

Povodom sve vece globalne upotrebe racunara u svakodnevnom zivotu, a narocito primenom Interneta, ne samo u poslovne svrhe, vec i u privatnom zivotu, u poslednjem periodu radjene su razlicite studije. Nedavno su zvanicno objavljeni razultati jednog veoma interesantnog istrazivanja sprovedenog u Velikoj Britaniji.

Rec je o "romansama -- zaljubljivanju preko Interneta". Rezultati su pokazali da jedna od deset devojaka ili zena, zavisnica od Interneta, zavrsi u ljubavnoj vezi odnosno u krevetu sa muskarcem sa kojim je prvi kontakt ostvarila prilikom "cetovanja" odnosno kroz neku slicnu formu komunikacije na ovoj globalnoj mrezi. U svojevrsnoj anketi koju je sprovela psiholog Kamel Hejs ucestvovalo je dve hiljade zena -- sekretarica, sluzbenica i studentkinja. Njima je prosledjen skup pitanja vezanih za "romanticna prijateljstva" koje su uspostavile tj. ostvarile zahvaljujuci Netu.

Prvi podatak koji je impresionirao istrazivace bilo je priznanje ispitanica da tokom svakog radnog dana, nevezano za posao, ispred monitora provedu 102 minuta (za ilustraciju pri poredjenju, toliko otprilike traje jedna fudbalska utakmica). Za to vreme one iskljucivo "krstare planetom" i caskaju sa nepoznatim muskarcima, odnosno "cetuju". Zatim, najveci broj anketiranih zena iskreno priznaje kako koristi kompjuter na radnom mestu upravo u takve svrhe. Kada se vrate svojim kucama, one jedva cekaju da se ponovo ukljuce na Internet i da nastave caskanje sa novim poznanikom, ovog puta u drugacijem ambijentu -- u miru i tisini svog doma.

Kod nas, na zalost, jos uvek nisu sprovedena slicna istrazivanja, mada je vec postala "javna tajna" da se Internet na radnom mestu koristi u slicne svrhe. Posebno vredno pomena je da ni muskarci nisu imuni na ovakvu vrstu zabave. Mnogi muskarci se cak i "do usiju" zaljubljuju u svoje partnerke koje pronalaze preko Neta, a da ih do tada nisu nikada ni videli. Zasto?

Psiholoske studije objasnjavaju da se na takav nacin mnogo lakse otvoriti, pa i o sebi ispricati i one najintimnije detalje, licne tajne i dozivljaje, jer osobu koja sudeluje u dijalogu ne sputava tudji pogled u oci i neposredan fizicki kontakt. "Zaljubio sam se u nju vec nakon razmene prvih recenica upoznavanja", pocinje svoju iskrenu ispovest jedan od muskaraca ispitanika ovog istrazivanja.

"Nasa veza je trajala nedelju dana, iz noci u noc, a onda je nastupio najvazniji trenutak -- nas susret. Cim sam je video, shvatio sam da je to zena mog zivota! Ali, samo posle nekoliko dana, priznala mi je da me je sve vreme varala sa svojim stalnim momkom -- cim bi se rastala od njega ukljucila bi Internet i flertovala sa mnom, zabavljajuci se na taj nacin. Dosta tesko sam podneo rastanak sa tom devojkom, a na njenu web adresu sam zaboravio tek nakon maratonskih razgovora sa prijateljima koji su pokusavali i tek na kraju uspeli da me utese, ukazujuci na stetnost Interneta".

Medjutim, ova prica ima i nastavak. Za psihologe je veoma interesantan podatak to sto se ovaj mladic nakon godinu dana ponovo nasao ispred kompjutera na Netu i --ponovo se zaljubio! Ali, na srecu, njegova nova poznanica bila je sa drugog kontinenta, te prakticno nije postojala mogucnost da se tako brzo sretnu.

Savremeno vreme u kome zivimo pruza obilje razlicitih (ne)pogodnosti, te podatak da jedna od deset zena ili devojaka koje flertuju preko Interneta uspeva da se sretne sa tim "interesantnim tipom" koji ju je sarmirao svojim dosetkama, duhovitoscu i nacinom razmisljanja, pa i to da su neke od njih na takav nacin pronasle coveka svog zivota, mozda ne bi trebalo da nas iznenadjuje. Medjutim, namecu nam se i neka pitanja. Sta li ce tek biti u skorasnjoj, pa i daljoj buducnosti? I, mozda jos vaznije: da li mi to zaista idemo ka jednom savrsenijem vremenu?

ipak sam ja za neku romanticniju  varijantu uzivo.moj stav kao psihologa je da se preko interneta muvaju ruzne,depresivne i isfrustrirane osobe.Gde je tu romantika i ostalo?a tek da ne govorim o napadima oglasa pedera,raznih manijaka i sl.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
 psiholosko stanje -
       E ovako izbegavam bilo kakav kontakt sa ljudima ,jer sam pod utiskom da sam nepozeljan.I ne samo to ,kontam ja da sam se sjb. al na neki nacin nije mi nista .Pa sad ja kao poceo da idem na neke forume ,da komuniciram s nekim ,a to izbegavam od kad imam net [lol].A kad se zarazis after ,za nekoliko meseci se promenis skroz ,kad provodis vise od 12 sati dnevno ispred compa znaci da si se izolovao od realnog sveta ...Meni sada nije dosta ni da ceo dan sedim ovde ,spavam oko 3-4 sata dnevno i to prepodne ,tako nekad i pojedem nesto ...
      E sad ,svi kao bacaju neki h8 al ja ne obracam paznju ,jer sam davno shvatio da "ako se jedna osoba koja je normalna nadje u sobi punoj ludaka ,svi ludaci ce reci da je lud/a " isto vazi i za nekog da je lud ...
      Pa se iz gore navedenog da zakljuciti da vecina vlada i uvek je upravu [rofl] ,na tebi je da biras svoje drustveno okruzenje [vecinu koja vlada] , a kad se zabodes kuci ko ja NEMORAS !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
@opekarstvo

-izbacim nekog manijaka koji se svaki dan registruje kod mene kao ...@mail.ru i to sa velikim zadovoljstvom

hahahhahaha  Smile Smile

Zavisnik sam od neta,ne prodje dan da ne sednem makar na 15 minuta ... so what Smiley
Imam sve oblike privatnog zhivota,vreme za faks,za posao,za neke lepe stvari,za sport i za prijatelje Smiley celina koja funkcionishe sasvim cool Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 86
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
drago mi je sto i ovde ima normalnih ljudi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 86
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
Internet treba da dozivljavate kao i tv,ves masinu i sl.Zavrsis neke normalne potrebe i ostavis ga.Ali stvarno ima velika kolicina ljudi koja boluje od njega .Tu su po ceo dan.Prosto urastu na stolicu za kojom sede ispred kompa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:26:54
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.