Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:39:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stednja struje pomocu solarnih panela  (Pročitano 8284 puta)
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.94
otprilike sistems nage panela 420 W je oko 900evra u to ulaze akumulatori oko 250Ah i pretvarac 1500W,sto ce reci skoro sve osim grenjanja kuvanja i bojlera,stavis led osvetljenje neki manji frizider lcd tv racunar manje potrosnje
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
Moguce...zavisi i kakvi su akumulatori...koja je garancija...itd...

U svakom slucaju to je buducnost ma koliko se svetska bagra protivila tome...i sva ta sranja...

Nije to uopste skupo...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.94
namerno se zaustavio razvoj solarnih panela 80tih su bili efikasniji nego ovi 2000. sad su ih vratili na nivo iz 80.
akumulatori  su obicni kiselinski to je ustvari najevci trosak zato sto se menjaju na neki 5-7 godina u proseku,ovi pretvaraci nezna koliko mogu da izdrze ali cenim da ce i oni oko 5god,sam panel bi trebao da izgura neki 15 po mojoj proceni
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
Veliki su gubici prilikom punjenja...idu i do 30%...

A u smislu tehnologije to je srednji vek...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Upis.

(dok ne nadjem tekst koji sam nedavno citala, fantazija)
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.94
Veliki su gubici prilikom punjenja...idu i do 30%...

A u smislu tehnologije to je srednji vek...

30% mislis odnese pretvarac kad se konevrtuje na 220,sto se tice punjenja paneli rade na 12 v tako da tu nema nikakvih gubitaka

za solidan komfor gde bi ukljucivao i recimo pumpu za vodu i poneki alata(busilica,brusilica) treba sistem od bar 3-4 kw
« Poslednja izmena: 05. Feb 2015, 04:07:44 od sez »
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
Uvek ima gubitaka u prenosu....znaci taj deo gde ti akumuluras nesto i kasnije to koristis kad ti treba...ceo taj

ciklus...idu gubici i do 30%....samo na tome...najbolje je kad najveci deo te energije koristis direktno...znaci u toku

insolacije...ili kako god...i pri pretvaranju ima isto gubitaka....


Kazem ovde prodaju...dovoljno je za jedan dom...kompletna tehnika i tako dalje...sve osim grejanja...posto se greju na

gas...ne znam tacno pojedinosti koje su posto se nismo bavili time...ali cena je pristupacna...njihova ugradnja ...sve...

Ovde su cene verovatno nize nego u eu...posto je i struja jefrinija i gas i uopste sve...u EU je to nekoliko puta skuplje..
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.94
I ja sam čuo da ima dosta gubitaka kada se struja cuva u akumulatorima, zato mi je zvučalo zanimljivo ovo sa solarnim panelima i vracanjem struje u mrezu te vracanjem brojila. Vidjao sam manje sisteme u vikendicama sa panelima i to je zadovoljavajuce kada se nekoristi svakodnevno. Zato se i raspitujem kako to funkcionise u kuci gde recimo u mom slucaju petoclana porodica boravi svakodnevno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.94
Eh Papalu, citah da se u Austriji, cini mi se prosle godine i u Spaniji, pokrenulo uvodjenje poreza na Sunce. Smiley Imas besplatnu energiju, ali oni bi da je oporezuju. Molim te, kako to da ti koristis nesto besplatno.
Psotoji i porez na kisnicu ; )

Zamisli koji su to idioti, te male birokratske bitange, koliko se samo koci napredak od strane korporacija... Koliko se para utrosilo u gluposti, a zamisli da se samo delic toga utrosio na stvaranje manjih elektrana obnovljive energije, recimo svake godine se napravi nesto u tom pravcu, koje bi snabdevale manje gradske blokove ili da se radi na tome da svaka kuca ili zgrada pocne da stvara svoju el. energiju.
« Poslednja izmena: 05. Feb 2015, 11:58:00 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.94
brojilo moze da se vraca unazad ako ima viska struje,zavisi od brojila cak i ova starija moze,ima tema o tome na pojedinim forumima,ja bih ove solarne celije kombinovao sa vetrogeneratorima,oni kao prvo imaju vecu snagu i mogu i zimi da se koriste uspesno bitno je samo biti na vetrovitom mestu,ali ko sto rekoh i dalje su akumulatori najskuplja stavka narocito za vece snage gde nam treba i jak invertor a njegova cena nije bas mala

IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:39:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.