Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:04:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Štednja energenata u Srbiji  (Pročitano 4975 puta)
11. Maj 2009, 17:49:30
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Nešto što je izmislio Sloba a to je "na čekanju" neko ko ima zaposlenje, prima određenu platu, a na posao uopšte ne ide. Mnogi su to žestoko napadali ali bi ja podučen došadašnjim dešavanjima u Srbiji tu koncepciju vratio. Osnovni problem današnjice su skupi energenti pa i najbogatije zemlje rade ozbiljne prograne štednje. Činjenica da dobar deo ljudi u Srbiji na poslu ništa ne radi, pa je "na čekanju" način da se uštedi. Energenti potrebni za dolazak na posao bi bili ušteđeni, saobračajne gužve ublažene, znači višestruka korist. Taj koji je "na čekanju" ne bi bio ugrožen jer bi platu dobijao kao i sada. Pogotovu bi se moglo puno uštedeti zimi na grejanju, bespotrebno grejanje hala i kancelarija u kojima se ništa produktivno ne radi. Naravno postoji realna potreba da se ljudi druže, pa treba popularisati kućne posete.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Nešto što je izmislio Sloba a to je "na čekanju" neko ko ima zaposlenje, prima određenu platu, a na posao uopšte ne ide. Mnogi su to žestoko napadali ali bi ja podučen došadašnjim dešavanjima u Srbiji tu koncepciju vratio. Osnovni problem današnjice su skupi energenti pa i najbogatije zemlje rade ozbiljne prograne štednje. Činjenica da dobar deo ljudi u Srbiji na poslu ništa ne radi, pa je "na čekanju" način da se uštedi. Energenti potrebni za dolazak na posao bi bili ušteđeni, saobračajne gužve ublažene, znači višestruka korist. Taj koji je "na čekanju" ne bi bio ugrožen jer bi platu dobijao kao i sada. Pogotovu bi se moglo puno uštedeti zimi na grejanju, bespotrebno grejanje hala i kancelarija u kojima se ništa produktivno ne radi. Naravno postoji realna potreba da se ljudi druže, pa treba popularisati kućne posete.

Srbija baca na kondenzacionom nivou termoelektrane Obrenovac 2,8 Gigavata pare u Savu.
Sve Beogradske toplane imaju kapacitet od oko2,3 Gigavata.
Samo Beograd trosi 800.000 ten (tona ekvivalentne nafte) u grejnoj sezoni. To je oko pola milijarde evra.

Postoji elaborat dva nasa eminentna profesora:

http://www.seea.sr.gov.yu/Downloads/karticeProjekata/Zavrsni_izvestaj_Studija_Kogen.pdf

Srbija ima manje od 1% kogeneracije.

Takodje Srbija ima oko 113400 TerraJoula gradksog i poljoprivrednog otpada, sto iznosi oko 2,7 ,miliona tona ten (tona ekvivalentne nafte). Male termoelektrane u delovima gde ga ima najvise, u mesvitom sagorevanju sa ugljem (Stig, Macva, Beograd, Kovin, Kikinda, Zrenjanin) bi mogle da daju jos 2 Gigavata struje sa kogeneracijom toplote da bi maltene imali za ivoz struje i time smanjili uvoz i ono sto bi uvoizli da nam dodje besplatno.

Na zalost mudrom politikom nasih velikana politike, mi pozajmljujemo pare, uvozimo gas i naftu i bacamo svoje resurse.

Srbija je zavisno uvozna 42%.
« Poslednja izmena: 11. Maj 2009, 19:33:35 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Pazi krizu stvaraju ljudi, DOS je uveo kapitalisticki sistem, seljak koji je najproduktivniji je ovde najsiromasniji, a onaj u gradu koji nije produktivan dobije 50 % vise para od nekog seljaka koji hrani hilajde ljudi.

Budale koje su rusile milosevica ne znaju da nisu promenili milosevica nego su doveli na vlast 10 puta goreg milosevica  a to je kapitalizam gde onaj ko ima para moze da unisti 100 hiljada ljudi koji ne mogu da se nose sa konkurencijom.

U srbiji kao i u americi se stvara mali broj ljudi koji ce kontrolisati sve u drazavi.

Tako da stednja energije je namerno napravljena zbog kradje, kazu nestaje nafte cena raste.

Ima dosta obnovljivih izvora energije koja moze da se iskoristi i da narod ne mora u 21 veku da brine o grejanju ili struji.

Isto tako automobili mogu da predju na elektricni pogon, pogledajte brze vozove u evropi svi koriste elektricne motore koji su 10 puta bolji od motora na fosilna goriva, onaj ko kaze da elektricni pogon nije bolji on laze ili se ne razume.

Evo jedan klip gde je covek napravio automobil koji koristi elektricni motor koji ima 250 konja i brzi je od lamborghinija koji ima 600 konja.
Na 1:45 pocinju da se trkaju i dokazuje koliko je bolji motor, automobil  trosi 2 dolara na 100 km.


« Poslednja izmena: 11. Maj 2009, 20:05:33 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Nije tu Tadic u pitanju.
To rasipanje se radi vec 60 godina, jer nikada nista nisi radio, samo trosio pare koje si zdusno pozajmljivao radi socijalnog mira.
Sada si vec u kandzama energetske mafije u Srbiji i srpskoj Moskvi.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Nije tu Tadic u pitanju.
To rasipanje se radi vec 60 godina, jer nikada nista nisi radio, samo trosio pare koje si zdusno pozajmljivao radi socijalnog mira.
Sada si vec u kandzama energetske mafije u Srbiji i srpskoj Moskvi.
Oni su kupili NIS kao sto su ameri kupili zeljezaru, sto smo trazili to smo i dobili.
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
Nešto što je izmislio Sloba a to je "na čekanju" neko ko ima zaposlenje, prima određenu platu, a na posao uopšte ne ide. Mnogi su to žestoko napadali ali bi ja podučen došadašnjim dešavanjima u Srbiji tu koncepciju vratio. Osnovni problem današnjice su skupi energenti pa i najbogatije zemlje rade ozbiljne prograne štednje. Činjenica da dobar deo ljudi u Srbiji na poslu ništa ne radi, pa je "na čekanju" način da se uštedi. Energenti potrebni za dolazak na posao bi bili ušteđeni, saobračajne gužve ublažene, znači višestruka korist. Taj koji je "na čekanju" ne bi bio ugrožen jer bi platu dobijao kao i sada. Pogotovu bi se moglo puno uštedeti zimi na grejanju, bespotrebno grejanje hala i kancelarija u kojima se ništa produktivno ne radi. Naravno postoji realna potreba da se ljudi druže, pa treba popularisati kućne posete.

Srbija baca na kondenzacionom nivou termoelektrane Obrenovac 2,8 Gigavata pare u Savu.
Sve Beogradske toplane imaju kapacitet od oko2,3 Gigavata.
Samo Beograd trosi 800.000 ten (tona ekvivalentne nafte) u grejnoj sezoni. To je oko pola milijarde evra.

Postoji elaborat dva nasa eminentna profesora:

http://www.seea.sr.gov.yu/Downloads/karticeProjekata/Zavrsni_izvestaj_Studija_Kogen.pdf

Srbija ima manje od 1% kogeneracije.

Takodje Srbija ima oko 113400 TerraJoula gradksog i poljoprivrednog otpada, sto iznosi oko 2,7 ,miliona tona ten (tona ekvivalentne nafte). Male termoelektrane u delovima gde ga ima najvise, u mesvitom sagorevanju sa ugljem (Stig, Macva, Beograd, Kovin, Kikinda, Zrenjanin) bi mogle da daju jos 2 Gigavata struje sa kogeneracijom toplote da bi maltene imali za ivoz struje i time smanjili uvoz i ono sto bi uvoizli da nam dodje besplatno.

Na zalost mudrom politikom nasih velikana politike, mi pozajmljujemo pare, uvozimo gas i naftu i bacamo svoje resurse.

Srbija je zavisno uvozna 42%.

Pa 100% veća investicija bi im bila izgradnja toplovoda od TE NT do Beograda nego ovi mostovi, auto-putevi, koridori... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Genijalna ideja da onaj koji ima dvosoban stan sa centralnim grejanjem dobrovoljno zavrne radijator u jednoj sobi. Istovremeno se greju velike hale u kojima nema nikakve proizvodnje. Mnoge od tih hala su kao objekti neprihvatljivi sa stanovišta potrošnje energije, "palate promaje" ideja da se takvi objekti jednostavno ruše, ali dreknuće demagozi kako se privreda Srbije uništava. Gradnja energetski ekonomičnih hala je danas jeftina, npr megadiskonti koji su svuda nikli kao primer takvih hala. Slične "palate promaje" postoje i kad su u pitanju kancelarije. Ako se takvi objekti renoviraju dreknuće demagozi da se ne ulaže u proizvodnju. Grad Beograd je stavio izolacionu fasadu na određene zgrade. a demagozi dreknuli lickaju fasade a narod gladan.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Genijalna ideja da onaj koji ima dvosoban stan sa centralnim grejanjem dobrovoljno zavrne radijator u jednoj sobi. Istovremeno se greju velike hale u kojima nema nikakve proizvodnje. Mnoge od tih hala su kao objekti neprihvatljivi sa stanovišta potrošnje energije, "palate promaje" ideja da se takvi objekti jednostavno ruše, ali dreknuće demagozi kako se privreda Srbije uništava. Gradnja energetski ekonomičnih hala je danas jeftina, npr megadiskonti koji su svuda nikli kao primer takvih hala. Slične "palate promaje" postoje i kad su u pitanju kancelarije. Ako se takvi objekti renoviraju dreknuće demagozi da se ne ulaže u proizvodnju. Grad Beograd je stavio izolacionu fasadu na određene zgrade. a demagozi dreknuli lickaju fasade a narod gladan.

Dacu ti primer zasto se ti demgozi bune, krenes da renoviras naravno da ces tender i tu ces izabrati svog coveka i podeliti pare. Smiley

Jedan primer ti je gradnja stanova za uneverzijadu gde su se pokrale gomile para, ovo nisam  procitao u novinama ili gledao na tv nego sam cuo od ljudi koji su u tome svemu ucestvovali.





IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Nešto što je izmislio Sloba a to je "na čekanju" neko ko ima zaposlenje, prima određenu platu, a na posao uopšte ne ide. Mnogi su to žestoko napadali ali bi ja podučen došadašnjim dešavanjima u Srbiji tu koncepciju vratio. Osnovni problem današnjice su skupi energenti pa i najbogatije zemlje rade ozbiljne prograne štednje. Činjenica da dobar deo ljudi u Srbiji na poslu ništa ne radi, pa je "na čekanju" način da se uštedi. Energenti potrebni za dolazak na posao bi bili ušteđeni, saobračajne gužve ublažene, znači višestruka korist. Taj koji je "na čekanju" ne bi bio ugrožen jer bi platu dobijao kao i sada. Pogotovu bi se moglo puno uštedeti zimi na grejanju, bespotrebno grejanje hala i kancelarija u kojima se ništa produktivno ne radi. Naravno postoji realna potreba da se ljudi druže, pa treba popularisati kućne posete.

veoma mi je interesantno kad ti kazes da neko ne radi a ide na posao...to onda bas dobija na tezini Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Taj isti link koji sam postavio, analizira jos jednu indikativnu stvar. Tip potrosaca. Naime imas 26% potrosnje u industriji, 5 % u poljoprivredi a ostalo 34% na domacinstva i ostalo na usluge i ostale delatnosti, recimo saobracaj.
Ako drzava ima odnos 30/70 u energetici onda je pitanje od cega zivimo?
I sada evo i odgovora: od prodaje gaca i od zajmova.
E sada ni zajmovi nisu losi ako mozes da vratis, ali ovo niko ne moze. Plus zajmovi su uvek spekulativni kapital. Daj mu da se ugusi, pa ga kupi jeftino.
A mi smo prodali sve izuzev eps-a (hajde i telekom ako se racuna jos nedelju dana da pojedemo)
Sada sta se dogadja sa nis-om. Pancevo je sagradjeno da cela zona funkcionise kao celina. Hemijsla industrija, rafinerija i azotara. A sada Rusi kazu Hemisjkopj industriji: platite i evo vamn repromaterijal (nafta).
Hemijska industrija kad stane treba samo milion dolara za jedan start up.

Tako imamo sanse da dodje novi vlasnik epsa i kaze: ekonosmka struja ili sedi u mraku a ja prodajem jeuropi koja placa bolje.
I tako se Slobina vremena vracaju na drugi nacin ali sa istim efektom: iskljucenja, nezadovoljastva itd.
Moje licno misljenje je da se na tom putu ide.Sve bi to bilo nekako da kako sam prethodno napisao, stvarno imamo energente, imamo i razradjene stratesku ideju ali kao sto sam rekao pogledaj prvu stranicu elaborata:

http://www.seea.sr.gov.yu/Downloads/karticeProjekata/Elaborat_Nacionalni_Izvestaj.pdf

Pise VII-i javni poziv.

A imaju ljudi jos jedan elaborat, gde su tacku po tacku dali smernice do podloga sta da se radi.

Ali bato Dinkic i Skundric imaju svoje komesarijate (Agencije) gde njihovi chausi lobiraju da se kupi oprema a ne da se uposle ljudi.

Sto ja kazem: Svaba ce nam prodavatu struju od naseg vetra, od naseg sunca od naseg trnja, otpada i korova a mi cemo biti skupljaci sekundarnih sirovina i pljvacemo papu. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:04:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.