Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:02:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Štednja energenata u Srbiji  (Pročitano 4978 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
To je Perin stos: prerada i konkurencija.Ima jeuropa da kleci. Vidim koliko su nezavisni Rusi iz Ukrajine i iz ostalih republika sa manjkom nafte i gasa. Sto jes, jes hoce da nam daju milijarde, tek tako, al ne da Tadic.

Naravno tu je i taj "Južni tok" koji će Srbiji doneti basnoslovne pare, pa ako to patriJotski razdelimo pa da živimo ko bumbari.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ukupna prerada nafte za 2004 godinu je bila 4.072.000 t.

Sa zvacnicnog sajta www.nis.yu

Evo pitacu coveka koji radi u NIS pa cu vam reci za koji dan koliko se nafte preradi u Novom Sadu.
Mozda potrosnja, prerada sigurno ne. Jer kupujes i derivate. Shvati ovako i to moras da pitas da bi se uverio, ako vec pitas: da li derivati idu direktno u skladite? To nije proizvodnja.
I u Pancevu idu derivati u skladiste rafinerije. Ali se posle direktno distribuiraju na trziste. Bez prerade.
Dakle to nije proces prerade. Pa vala sam toliko godina proveo radeci sa njima. dakle mislim da sam bio jasan sta da pitas.
@imaginelo
To je Perin stos: prerada i konkurencija.Ima jeuropa da kleci. Vidim koliko su nezavisni Rusi iz Ukrajine i iz ostalih republika sa manjkom nafte i gasa. Sto jes, jes hoce da nam daju milijarde, tek tako, al ne da Tadic.
Shkoprion, pise prerada nafte za 2004 - 4.072.000 t, a ti ako ne verujes nazovi NIS pa se uveri ili pogledaj na sajtu ako meni ne veruejs!
« Poslednja izmena: 13. Maj 2009, 22:10:31 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Citat
To je Perin stos: prerada i konkurencija.Ima jeuropa da kleci. Vidim koliko su nezavisni Rusi iz Ukrajine i iz ostalih republika sa manjkom nafte i gasa. Sto jes, jes hoce da nam daju milijarde, tek tako, al ne da Tadic.

Naravno tu je i taj "Južni tok" koji će Srbiji doneti basnoslovne pare, pa ako to patriJotski razdelimo pa da živimo ko bumbari.
Juzni tok je bio dogovoren 76-e kada su Tito i Breznjev  to dogovarali. Dakle gradi se od 76-e.
Radili su se i predprojekti za taj Juzni tok. Toliko o juznom toku.
Nije ni vazan Juzni tok. Ovde pricamo o energetskoj stednji i pretpostavljam efikasnosti.
Mi vec jesmo zavisni 100% od Rusa tako da to nam je sto nam je.
Prvo recimo Juzna zona u Pancevu nije sagradila samo rafineriju, vec i hip i azotaru. Sada Rusi traze pare hip-u a ovi nemaju. Tako ce ici neko vreme, pa na kraju za etilen, polietilen i ostalo kljuc u bravu. Stajanje pogona etilena je milion dolara za jedan start up.
Kad dodje vreme da se i kod nas trosi etanol ili metanol E85 ili M85 Rusi ti nece dati infrastrukturu (lukoil) da prodajes tudje(svoje) proizvode itd itd.
A to je osnovni problem koriscenja etanola i metanola masovno. Ni u Americi naftasi nece da daju svoju infrastrukturu dok mogu da deru.

@thug prihvatam podatak, ali ostajem po mojem sto se mene tice.Odnosno necu da se raspravljam.
Raspitacu se jer nisam detaljno nikada pitao koji je odnos preradjene i sirove nafte.Znam da mi je Peconijev direktor trazio 2000-e jedan nacin za merenje nivoa u barzama, jer su bili besni jer ih Pancevci kradu a ne znaju odakle. na kraju su stavili preko jedne Beogradkse firma neke protokomere.
A Peca je kupovao samo benzin. To se skladitilo isto u Pancevu i Novom Sadu.Mi u sustini ne kupujemo rusku naftu nego Lukoil-ovu i Petrom-ovu, kao i iz Ukraina ali nesto manje. Jedno da ti bude jasno: naftu prvo platis pa onda dobijas. Svuda.


Kod nas je ovaj odnos katastrofalan: 30% radis 70% jedes.
I najgluplja stvar je govoriti o stednji na nivou standarda. Onda se gubi smisao prodavanja energije. Kod nas je u pitanju rasipanje i stare tehnologije koje imaju 30% soptvene  potrosnje vece od standardne.
« Poslednja izmena: 13. Maj 2009, 22:42:44 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Prosle godine smo kupili oko 500 000 t nafte od rusa, eto ti podatak,  mislim da je ne preradjena.
« Poslednja izmena: 14. Maj 2009, 00:03:40 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Prosle godine smo kupili oko 500 000 t nafte od rusa, eto ti podatak,  mislim da je ne preradjena.
Taj podatak u kolicini nemam, ja mislim da bi trebalo vise da bude. Nasi gurachi idu do Djurdjeva, Braile, Galati i Ismailija. Dalje ne moze samo eventualno tankerima, ali ne verujem.
Sve u svemu diskusija je skrenula skroz, jer je neko hteo da me ostro napadne i dokaze svoju umnost na burek forumu.
U pitanje je drugo nesto. Nas neto dohodak je 6,5 milijardi ili tako nekako. Ako racunas pola evra litru, uvoz od samo 3 miliona ten, je milijarda i po bez gasa.
Ako racunas da niko ti nece prodati bez love eto 30% nacionalnog neto dohotka na energente.
Tu bi trebala da se vrti cela prica, kako to smanjiti i razviti tehnologije ulja (biodizela) i etanola, metanola i ostalih energetskih fluida (butanol recimo) sto iz celuloze sto iz biljaka sa obicnim secerima.
Otpad je kod nas izracunat na preko 110000 Terra Joula sto je oko milion i po ten. tehnika mesovitih goriva od celuloze uglja i ostalih energenata, koji bi mogli da budu resursi za minitermoelektrane pored 56 gradova Srbije.
Cesi to rade sa pola miliona dolara po megavatu.
Ja mislim da je tu nasa sansa. Jednom recju urbanizacija sela sa energetskim objektima i malim preradjivackim firmama.

Zakoni fizike su neumitni. Trositi 30% energije na industriju i poljorpivredu i 70% na domacinstva transport i usluge, to samo debelim zajmovima mozes da pokrijes.Dokle?
« Poslednja izmena: 14. Maj 2009, 03:29:13 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple iPhone 5
Budale koje su rusile milosevica ne znaju da su doveli na vlast 10 puta goreg milosevica a to je kapitalizam
gde onaj ko ima para moze da unisti 100 hiljada ljudi koji ne mogu da se nose sa konkurencijom.
Pa oni koji ne mogu da se nose sa konkurencijom i treba da budu uništeni.
Ne znam kako ti to drugačije zamišljaš.

Ako imaš recimo u ponudi HD televizor od 700 eura, i crknuti lampaš iz 1965. za 900 eura

ti bi izgleda voleo da taj drugi model bude razgrabljen, a da proizvođač prvog propadne?

Citat
seljak koji je najproduktivniji je ovde najsiromasniji, a onaj u gradu koji nije produktivan
dobije 50 % vise para od nekog seljaka koji hrani hilajde ljudi.
Verovatno zato što hrana nije posebno skupa, te ako naprave 75 kila sira to je 45.000 dinara bruto prihoda.

Ako im se ne dopadaju zarade, neka izvole preći u drugu delatnost. Recimo, nek postanu elitni html programeri.

Ali mi znamo da seljani od 60 godina nisu sposobni za tako nešto.
E pa, u toj nesposobnosti treba da tražiš uzrok njihovog siromaštva
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10

Nije to nikakvo prodavanje, to je cinjenicno stanje.
ocito da nisi u tim vodama, pa koristis neke stvari koje se namerno proturaju u javnost, da bi se stekao utisak nekog 'moguceg' prosperiteta. Kada jedan od jarana iz rafinerije bude na skype, pitacu ga koliko im je sada proizvodni kapacitet.
Ja samo iznosim fakta a diskusija moze da ide u bilo kom pravcu koji tretira ovaj topic.
Rafinerija je bila izgradjena za dotok sirovina naftovodom Rijeka Pancevo sa tri rafinerije u trasi i naravno za dotok sirovina Dunavom.
Skladistenje je veoma veliko, to stoji, ali ga treba napuniti. Nije ti dovoljna ni luka Beograd za tako nesto a ne luka Pancevo.
ja nemam nista protiv da ti verujes Zorani Milanovic ili drugima koji nisu videli rafineriju iznutra. Oni uzmu projeknu dokumentaciju, vide sta pise i kazu: evo balvanima informacije kako ce u buducnosti biti lep ovaj svet pod Ruskom gubernijom.
Takvi kao ti, stizu po agencijama pa se posle pitas zasto ti je plata mala.
Cim se prvi pojavi na skypu dobices informaciju koliko se konkretno proizvelo i proizvodi.
Moras luku da sagradis, moras novu rafineriju da napravis (ova je 30 godina stara), ali ja sam uveren da ce Rusi to casno odarditi i jebati mater svim kapitalistima ovoga sveta.Nravno i mi smo tu da im pokazemo shipak.

 Smile Smile Smile

Mislim cenjeni g. energetičaru da bi bilo dobro da prekinemo ovu polemiku, naravno, dobro po vas  Smile
Šta smo uspeli da razaznamo iz ovog vašeg  kilometarskog  Smile posta ?
Pa Vi kao vajni stručnjak za sve i svašta, uopšte ne razlikujete pojam kapaciteta proizvodnje  i uposlenosti. tj. iskorišćenosti kapaciteta   Smile Smile Smile a ja sa takvim "stručnjacima" koji uopšte ne razlikuju pojmove kapaciteta proizvodnje i iskorištenosti kapaciteta, nemam šta da raspravljam .
Sa ekonomskog stanovišta, prodaja NIS-a  Rusima je odličan posao. Ali Vi to ne razumete.... Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 14. Maj 2009, 12:08:44 od fabio_kanavaro »
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Budale koje su rusile milosevica ne znaju da su doveli na vlast 10 puta goreg milosevica a to je kapitalizam
gde onaj ko ima para moze da unisti 100 hiljada ljudi koji ne mogu da se nose sa konkurencijom.
Pa oni koji ne mogu da se nose sa konkurencijom i treba da budu uništeni.
Ne znam kako ti to drugačije zamišljaš.

Ako imaš recimo u ponudi HD televizor od 700 eura, i crknuti lampaš iz 1965. za 900 eura

ti bi izgleda voleo da taj drugi model bude razgrabljen, a da proizvođač prvog propadne?

Citat
seljak koji je najproduktivniji je ovde najsiromasniji, a onaj u gradu koji nije produktivan
dobije 50 % vise para od nekog seljaka koji hrani hilajde ljudi.
Verovatno zato što hrana nije posebno skupa, te ako naprave 75 kila sira to je 45.000 dinara bruto prihoda.

Ako im se ne dopadaju zarade, neka izvole preći u drugu delatnost. Recimo, nek postanu elitni html programeri.

Ali mi znamo da seljani od 60 godina nisu sposobni za tako nešto.
E pa, u toj nesposobnosti treba da tražiš uzrok njihovog siromaštva
Hrana je kod nas skupa zbog spekulativnog kapitala koji se pozajmljuje. Opteretis svoga porezima a od onog uvozis djubre 'po trzisnoj ceni'. Tako sistematski unistavas svog proizvodnjaca da bi zaduzivao zemlju.
Ekonomija Tadic-Dinkic.
« Poslednja izmena: 14. Maj 2009, 11:30:46 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Hrana je kod nas skupa zbog spekulativnog kapitala koji se pozajmljuje. Opteretis svoga porezima a od onog uvozis djubre 'po trzisnoj ceni'. Tako sistematski unistavas svog proizvodnjaca da bi zaduzivao zemlju.
Ekonomija Tadic-Dinkic.

 Smile
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Непревазиђен је!! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:02:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.