Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:41:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Štednja energenata u Srbiji  (Pročitano 4977 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Tu je za EPS u opticaju "genijalan" predlog da se privatizuje samo distributivna mreža a da agregati za proizvodnju struje ostanu državni. Onda bi se potrošačima pružila sloboda izbora distributera struje na istoj mreži, slično kao danas mobilni. Recimo kao potrošač biraš između četiri distributera. To bi onda bilo "tržište" elektrike.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Tu je za EPS u opticaju "genijalan" predlog da se privatizuje samo distributivna mreža a da agregati za proizvodnju struje ostanu državni. Onda bi se potrošačima pružila sloboda izbora distributera struje na istoj mreži, slično kao danas mobilni. Recimo kao potrošač biraš između četiri distributera. To bi onda bilo "tržište" elektrike.
Nije to sazrelo da se privatizuje iz drugih razloga. Prvo treba da se utvrdi ekonosmka cena struje, ali tako da se prebaci deo troskova na socijalu, jer inace pola Srbije nece moci da placa tu cenu.Bez ekonomske cene energenata neces moci da ulazes.Evidentno je da oni (vlast) to ne moze da uradi kako valja. Sve sto su radili je na stetu zajednice.Ali ekonomska cena struje i gasa, sa tenderima za ulaganje to bi bilo dobro resenje.
Alividis i sam kako si uradio nis. Mimo ustava, mimo svih zakona prodao si kao fol prvo 51% sto si zadro totalno u suverenitet drzave, a drugo nije to 51% nego se ispostavilo da su jos kupili 25% tako da imaju 76%.
Dosao Bajati za direktora pa kaze: nisam odavle, to oni drugi majku im fasisticku.Onda dodje Pera naucnik pa kaze: Rusi ce gi prave specijalne derivate za trziste evrope. Pa rafinerije nemoaju dovoljan kapacitet za celu Srbiju a on ce gi pravi za jeuropu.
A to balvanija kad cuje skacu ko mladi majmuni i vicu: Rusiii, Rusiiii.To bi moglo tako kako sam ti napisao u proslom postu. Nekoliko minitermoelektrana pa svaka svog vlasnika, pa distributeri neka se utrkuju. Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10

Nije to sazrelo da se privatizuje iz drugih razloga. Prvo treba da se utvrdi ekonosmka cena struje, ali tako da se prebaci deo troskova na socijalu, jer inace pola Srbije nece moci da placa tu cenu.Bez ekonomske cene energenata neces moci da ulazes.Evidentno je da oni (vlast) to ne moze da uradi kako valja. Sve sto su radili je na stetu zajednice.Ali ekonomska cena struje i gasa, sa tenderima za ulaganje to bi bilo dobro resenje.
Alividis i sam kako si uradio nis. Mimo ustava, mimo svih zakona prodao si kao fol prvo 51% sto si zadro totalno u suverenitet drzave, a drugo nije to 51% nego se ispostavilo da su jos kupili 25% tako da imaju 76%.
Dosao Bajati za direktora pa kaze: nisam odavle, to oni drugi majku im fasisticku.Onda dodje Pera naucnik pa kaze: Rusi ce gi prave specijalne derivate za trziste evrope. Pa rafinerije nemoaju dovoljan kapacitet za celu Srbiju a on ce gi pravi za jeuropu.
A to balvanija kad cuje skacu ko mladi majmuni i vicu: Rusiii, Rusiiii.To bi moglo tako kako sam ti napisao u proslom postu. Nekoliko minitermoelektrana pa svaka svog vlasnika, pa distributeri neka se utrkuju. Smile


Pa uvaženi gospodin energetičar koji se razume u sve i svašta izgleda da  je neznalica od formata   Smile
Ne razume se čak ni u struku ali ga  to ne sprečava da pišući po ovom forumu projektuje vlastite istine... Smile


Rafinerije za preradu nafte u Novom Sadu i Pancevu imaju zajednicki kapacitet prerade od oko 7,8 miliona tona godišnje. Za potrebe NIS-a Rafinerija Pancevo preraduje oko 2,5 miliona tona, dok preostale kolicine cini uslužna prerada koju koriste domace i strane privatne nafte kompanije, koje su, u meduvremenu, došle u Srbiju. Rafinerija Novi Sad radi sa minimalnim kapacitetima i to uglavnom za domace privatne kompanije.

Prema Energetskom bilansu Republike Srbije za 2008 godinu potrebe tržišta za naftnim derivatima,tj. planirana potrošnja u Srbiji iznose oko 4.3 miliona tona godišnje   Smile

Prema tome   7.8 - 4.3 = ogromno neznanje   Smile.... toliko tvrdnji tj. znanju  i stručnosti  "lekara opšte prakse " da rafinerije nemaju dovoljno kapaciteta ni za tržište u Srbiji   Smile
« Poslednja izmena: 13. Maj 2009, 09:43:05 od fabio_kanavaro »
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Bre balvanu, prestani da me pratis i da stalno udaras kontre.Vec je deseti ili petnaesti post da se stalno kopitas da kontriras i to ti je vec postala obsesija.
To sto tebi pise u knigama nije to.
Makis ima kapacitet protoka vode od 10.000 kubnih metara u sekundi i nikada nije realizovao vise od 1,3 hiljade.
rafinerija nafte u Pancevu nikada ama bas nikada nije proizvela trecinu od tog napisanog kapaciteta.
U danima slave su prizvodili 1,5 miliona tona.
Ocito da sem zelenog venca, nisi posetio drugi pogon, pa sada sta nadjes na netu koristis da se svadjas.
Treba ti deset puta veca luka, treba ti deset puta vise guraca, treba ti mali milion drugih investicija na rafineriji koja je 30 godina stara da bi to postigao. Kad sve to postignes treba ti kupci koji da odustanu od Schella i Chevrona i da kupuju rusko-srpsku naftu.

Uz to mi uvozimo pola od toga u preradjevinama, jer nismo u stanju da preradimo. Citaj malo dublje ili pitaj nekoga.
Citas sto ti ona guska napisala, isto ona te je savetovala da stavljas cebad na vratima zimus da se grejes.
Zorana osim svoje kancelarije nije videla kako rafinerija izgleda.

Rafinerija ne moze da pokrije potrebe Srbije halo
To ti je tako, ali su dosli Rusi pa ce biti bolje. Oni preplivavaju podvodno atlantik sa upaljenom cigaretom.
« Poslednja izmena: 13. Maj 2009, 09:31:28 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
 Smile Smile Smile

Sem verbalne agresivnosti i izraženog ega koji nije utemeljen na " kvalitetnoj podlozi" odnosno znanju, ništa više...očekivano od takvog stručnjaka Smile

jbg. živ sam čovek, osetljiv na ljudsku glupost i  neznaje  Smile prevedeno na rečnik kojim se koristiš i koji izgleda jedino razumeš : Ne podnosim da mi neko prodaje muda pod bubrege  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Smile Smile Smile

Sem verbalne agresivnosti i izraženog ega koji nije utemeljen na " kvalitetnoj podlozi" odnosno znanju, ništa više...očekivano od takvog stručnjaka Smile

jbg. živ sam čovek, osetljiv na ljudsku glupost i  neznaje  Smile prevedeno na rečnik kojim se koristiš i koji izgleda jedino razumeš : Ne podnosim da mi neko prodaje muda pod bubrege  Smile Smile Smile
Nije to nikakvo prodavanje, to je cinjenicno stanje.
ocito da nisi u tim vodama, pa koristis neke stvari koje se namerno proturaju u javnost, da bi se stekao utisak nekog 'moguceg' prosperiteta. Kada jedan od jarana iz rafinerije bude na skype, pitacu ga koliko im je sada proizvodni kapacitet.
Ja samo iznosim fakta a diskusija moze da ide u bilo kom pravcu koji tretira ovaj topic.
Rafinerija je bila izgradjena za dotok sirovina naftovodom Rijeka Pancevo sa tri rafinerije u trasi i naravno za dotok sirovina Dunavom.
Skladistenje je veoma veliko, to stoji, ali ga treba napuniti. Nije ti dovoljna ni luka Beograd za tako nesto a ne luka Pancevo.
ja nemam nista protiv da ti verujes Zorani Milanovic ili drugima koji nisu videli rafineriju iznutra. Oni uzmu projeknu dokumentaciju, vide sta pise i kazu: evo balvanima informacije kako ce u buducnosti biti lep ovaj svet pod Ruskom gubernijom.
Takvi kao ti, stizu po agencijama pa se posle pitas zasto ti je plata mala.
Cim se prvi pojavi na skypu dobices informaciju koliko se konkretno proizvelo i proizvodi.
Moras luku da sagradis, moras novu rafineriju da napravis (ova je 30 godina stara), ali ja sam uveren da ce Rusi to casno odarditi i jebati mater svim kapitalistima ovoga sveta.Nravno i mi smo tu da im pokazemo shipak.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ukupna prerada nafte za 2004 godinu je bila 4.072.000 t.

Sa zvacnicnog sajta www.nis.yu

Evo pitacu coveka koji radi u NIS pa cu vam reci za koji dan koliko se nafte preradi u Novom Sadu.
« Poslednja izmena: 13. Maj 2009, 17:42:19 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
"Vojvodina bi mogla da hrani celu Evropu"

"Rafinerija Pančevo bi mogla da snabdeva celu Evropu"

Time se Srbija pretvara u petrolejski raj poput Emirata ili Kuvajta. Naravno ako nas ta EU ucenjuje, samo im obustavimo isporuke derivata i čekamo da procvile za milost.
« Poslednja izmena: 13. Maj 2009, 18:29:05 od Imaginelo »
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Tu je za EPS u opticaju "genijalan" predlog da se privatizuje samo distributivna mreža a da agregati za proizvodnju struje ostanu državni. Onda bi se potrošačima pružila sloboda izbora distributera struje na istoj mreži, slično kao danas mobilni. Recimo kao potrošač biraš između četiri distributera. To bi onda bilo "tržište" elektrike.
Mora da ostanu državni, jer ako bi prodao rudnike, dobio bi jedno 10-15 000 nezaposlenih, što opet može da stvori probleme vlastima. Ovako kao zadovolje raju, plus naprave dobru šemu za mlaćenje para.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Ukupna prerada nafte za 2004 godinu je bila 4.072.000 t.

Sa zvacnicnog sajta www.nis.yu

Evo pitacu coveka koji radi u NIS pa cu vam reci za koji dan koliko se nafte preradi u Novom Sadu.
Mozda potrosnja, prerada sigurno ne. Jer kupujes i derivate. Shvati ovako i to moras da pitas da bi se uverio, ako vec pitas: da li derivati idu direktno u skladite? To nije proizvodnja.
I u Pancevu idu derivati u skladiste rafinerije. Ali se posle direktno distribuiraju na trziste. Bez prerade.
Dakle to nije proces prerade. Pa vala sam toliko godina proveo radeci sa njima. dakle mislim da sam bio jasan sta da pitas.
@imaginelo
To je Perin stos: prerada i konkurencija.Ima jeuropa da kleci. Vidim koliko su nezavisni Rusi iz Ukrajine i iz ostalih republika sa manjkom nafte i gasa. Sto jes, jes hoce da nam daju milijarde, tek tako, al ne da Tadic.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:41:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.