Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stariji dečko: Da ili ne?  (Pročitano 4265 puta)
25. Maj 2005, 05:42:54
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Stariji dečko: Da ili ne?   
   
Sviđa ti se stariji dečko, a ne znaš kako da mu priđeš i što da mu kažeš? Prije nego se upetljaš u nešto što ti se možda uopće neće svidjeti, razmisli jesi li spremna za vezu sa starijim tipom...   
Stariji dečki su možda pametniji i bolji, ali to ne mora biti pravilo...   
   
Tvoji dečki iz razreda ponekad su baš dosadni, nezanimljivi i potpuno djetinjasti. Uglavnom igraju igrice, jure na nogomet ili na košarku, a kad pričaju s tobom (ako uopće pričaju) stalno se krevelje i ponašaju se kao da si glupa, nezanimljiva ili nešto slično.

Kad pomisliš na takve dečke, uopće nije čudno što ti se vrlo vjerojatno sviđaju dečki iz viših razreda ili čak i neki iz srednje škole ili s fakulteta. Naspram tvojih razrednih balavaca, ovi su dečki veći, ljepši i izgledaju malo ozbiljnije i zanimljivije. Ti i tvoje frendice stalno ih lovite po hodnicima, pratite ih kući, znate napamet sva njihova imena, horoskopske znakove, najbolje prijatelje, bivše cure... jedino se još niste upoznale s njima.

No prije nego što se uopće upustiš u ponekad neugodnu akciju zvanu 'upoznaj dečka iz višeg razreda', razmisli malo o tome kako bi mogla izgledati vaša ljubavna veza. Stariji dečki, osim što su zgodniji, obično su totalno drugačiji od tvojih vršnjaka. Poslušaj malo njihove usputne razgovore i vidjet ćeš da vrlo često pričaju o stvarima koje ti baš i nisu poznate. Osim toga, zreliji dečki imaju i zrelija razmišljanja o životu pa i o ljubavnim vezama. To se vidi i iz Anine priče:

'Kad sam imala 14 godina, zaljubila sam se u svog susjeda Matiju koji je taman navršio 17 godina. Bila sam užasno zaljubljena u njega, stalno sam ga čekala ispred kuće kako bih ga kao slučajno srela i pozdravila, a svaki put bih drhtala od sreće što ga vidim. I tako smo se jednom konačno i upoznali.

Pozvao me van i već na prvom sudaru me htio poljubiti. I ne samo to! Rekao mi je da svi njegovi frendovi spavaju sa svojim curama i da on želi biti poput njih! Odmah sam se ohladila i vratila svojim školskim simpatijama. Shvatila sam kako još uvijek nisam bila spremna imati starijeg dečka...'

Mada ima cura koje su malo zrelije od svojih vršnjakinja i koje bi mogle super funkcionirati u vezi sa starijim dečkom, ti i tvoje frendice uglavnom više volite biti zaljubljene u nekog iz viših razreda nego što stvarno želite biti u vezi s njim, zar ne?

Uostalom, znaš li da su znanstvenici otkrili kako one cure koje u svojim tinejdžerskim godinama imaju dečke starije dvije ili više godina počnu prije piti i pušiti od svojih vršnjakinja? Mnoge cure se žele dokazati starijim dečkima pa se pretvaraju da su starije i iskusnije samo kako bi ih natjerale da ih zavole. Evo Ivaninog primjera:

'Kad sam počela hodati s Markom, ja sam imala 15, a on 19 godina. Isprva je sve bilo super, totalno me je zanimalo sve što je govorio iako sam se nekako uvijek osjećala glupom i premladom da shvatim neke njegove priče. Počeo me voditi na tulume svoje ekipe gdje se pilo i pušilo.

Htjela sam mu dokazati svoju zrelost i onda sam i sama počela piti pivo, mada mi se to gadilo. Veza je trajala par mjeseci, a onda je jednog dana rekao da prekida sa mnom jer da mu je ljepše biti s društvom. Bila sam totalno tužna i plakala sam tjednima. A onda sam polako počela shvaćati da sam se na neki način ustvari spasila od tko zna kakvih loših stvari...'

No nemoj misliti da veza između dvoje ljudi koje dijeli nekoliko godina nije moguća – danas postoje brakovi u kojima je žena mlađa od supruga nekoliko desetljeća, a događaju se i suprotni slučajevi. Razlika u godinama postat će zanemariva jednom kad odrasteš.

U tvojim tinejdžerskim godinama, razlika je još uvijek velika i očita jer se cure i dečki u ovom razdoblju života najviše razlikuju. Ipak, to ne znači da moraš odustati od nekog starijeg dečka koji ti se sviđa. Samo nemoj pristajati na sve što ti on kaže i nemoj misliti da to što je stariji znači i da je pametniji!
   
   
   
Trigon
utorak, 24.05.2005.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.