Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stari domaci kultni filmovi (Ko ih ne voli?)  (Pročitano 17540 puta)
07. Sep 2008, 07:20:47
Svakodnevni prolaznik


Hronicar svakodnevnice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 264
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia n82
znam da nisam samo ja u pitanju jer sam naisao na mnogo ljudi kojima ti filmovi nisu nikakvi...

maratonci - koliko su mi ljudi pricali da je smesan, a ja se nisam ni jednom nasmejao. sta vise sve te replike koje slusam po radiju i sl. mi apsolutno nisu smesne. ne moze brze jurimo trideset???!!! pa jel su mogli brze? deda spalio djenku...boze...kad su mi rekli kao crna komedija, ocekivao sam neki montipajtonovski fazon i kraj gde svi umiru mi je zgazio sve sanse da se nasmejem
ko to tamo peva - ima par smesnih scena, nista posebno i naravno kraj...
paja i jare - meni licno mnogo ozbiljan film koji pokazuje nacin na koji su ljudi prezivljavali u tim posleratnim periodimai i neko tipicno ljudsko i srpsko stanje svesti gde sve nekako hoce da posmatraju probleme kroz salu

da ne idem dalje...

da naglasim da ljudi trebaju da ovo posmatraju kao moj ukus (i mozda nekih drugih koji se pojave na ovoj temi), tako da ne ocekujem svadjanje, niti sam ja hteo bilo koga da uvredim ovim...
dakle interesuje me da li sam ja ovde "usamljen" ili ima jos nekog kao ja Smiley
IP sačuvana
social share
Zasto mora jednostavno, kad moze komplikovano?!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ja ne dijelim tvoje misljenje ali mislim da svako gleda i pamti one filmove koji su mu zbog necega zanimljivi.
Iskreno svaki taj film ima tematiku za razmisljanje ali i pored toga ima notu karakteristicnu za nas Srbe i za Balkan uopste,
Scene iz  tih filmova dijalozi su krajnje komicni i smijesni s obzirom na situaciju u kojoj se nalaze u filmu.
Jare je posebna prica u tom filmu kao sto si rekao moze da se vidi kako se ljudi bore citav zivot da prezive ali zahvaljujucu Jaretu i naravno takvom glumcu kao sto je Ckalja pokazuje se da i taj zivot ima neceg zanimljivog u sebi i nije sve patnja,i beznadeznost, upravo zahvaljujuci glavnom junaku serije koji lik Jareta glumi bezprijekorno, salama i dogodovstinama,scenama , situacijama koje te tjeraju na suze nikad kraj
Meni su svi ti filmovi i serije  smijesni
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
znam da nisam samo ja u pitanju jer sam naisao na mnogo ljudi kojima ti filmovi nisu nikakvi...

maratonci - koliko su mi ljudi pricali da je smesan, a ja se nisam ni jednom nasmejao. sta vise sve te replike koje slusam po radiju i sl. mi apsolutno nisu smesne. ne moze brze jurimo trideset???!!! pa jel su mogli brze? deda spalio djenku...boze...kad su mi rekli kao crna komedija, ocekivao sam neki montipajtonovski fazon i kraj gde svi umiru mi je zgazio sve sanse da se nasmejem
ko to tamo peva - ima par smesnih scena, nista posebno i naravno kraj...
paja i jare - meni licno mnogo ozbiljan film koji pokazuje nacin na koji su ljudi prezivljavali u tim posleratnim periodimai i neko tipicno ljudsko i srpsko stanje svesti gde sve nekako hoce da posmatraju probleme kroz salu

da ne idem dalje...

da naglasim da ljudi trebaju da ovo posmatraju kao moj ukus (i mozda nekih drugih koji se pojave na ovoj temi), tako da ne ocekujem svadjanje, niti sam ja hteo bilo koga da uvredim ovim...
dakle interesuje me da li sam ja ovde "usamljen" ili ima jos nekog kao ja Smiley
ti uporedjujes te nase filmove sa monti pajtonom... Smile
monti pajton je sasvim drugi nacin humora tj engleski humor je nesto sasvim suprotno od srpskog humora i to se ne moze uporedjivati...
ima dosta ljudi koji nisu bili upoznati sa situacijom u engleskoj u periodu kad su pajtonovci pravili svoje skeceve i jednostavno nisu mogli da razumeju taj humor...druga stvar je sada kad svi znamo sve o engleskoj i dostupne su nam ogromne kolicine informacija pa mozemo da skontamo sta su kliz i kompanija hteli da kazu pa nam je smesno...
sa druge strane...nasi kultni filmovi su nam jednostavni za razumevanje...mi i zivimo taj humor i sprdacinu Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Sve sto je gospodin Kovacevic napisao je na svoj nacin kultno i neponovljivo. Kovacevic je definisao nas humor, samim tim sto je pisao ono sto je narodu smesno i interesantno, a da pritom nosi u sebi jaku poruku. Njegovi filmovi su ozbiljne parodije i kao takve se moraju shvatiti... Pajtonovci rade parodije, ali njihove parodije nisu ozbiljne ni na trenutak; u tome je razlika...
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ignorance is blessing

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 38
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N73
znam da nisam samo ja u pitanju jer sam naisao na mnogo ljudi kojima ti filmovi nisu nikakvi...

maratonci - koliko su mi ljudi pricali da je smesan, a ja se nisam ni jednom nasmejao. sta vise sve te replike koje slusam po radiju i sl. mi apsolutno nisu smesne. ne moze brze jurimo trideset???!!! pa jel su mogli brze? deda spalio djenku...boze...kad su mi rekli kao crna komedija, ocekivao sam neki montipajtonovski fazon i kraj gde svi umiru mi je zgazio sve sanse da se nasmejem
ko to tamo peva - ima par smesnih scena, nista posebno i naravno kraj...
paja i jare - meni licno mnogo ozbiljan film koji pokazuje nacin na koji su ljudi prezivljavali u tim posleratnim periodimai i neko tipicno ljudsko i srpsko stanje svesti gde sve nekako hoce da posmatraju probleme kroz salu

da ne idem dalje...

da naglasim da ljudi trebaju da ovo posmatraju kao moj ukus (i mozda nekih drugih koji se pojave na ovoj temi), tako da ne ocekujem svadjanje, niti sam ja hteo bilo koga da uvredim ovim...
dakle interesuje me da li sam ja ovde "usamljen" ili ima jos nekog kao ja Smiley
ti uporedjujes te nase filmove sa monti pajtonom... Smile
monti pajton je sasvim drugi nacin humora tj engleski humor je nesto sasvim suprotno od srpskog humora i to se ne moze uporedjivati...
ima dosta ljudi koji nisu bili upoznati sa situacijom u engleskoj u periodu kad su pajtonovci pravili svoje skeceve i jednostavno nisu mogli da razumeju taj humor...druga stvar je sada kad svi znamo sve o engleskoj i dostupne su nam ogromne kolicine informacija pa mozemo da skontamo sta su kliz i kompanija hteli da kazu pa nam je smesno...
sa druge strane...nasi kultni filmovi su nam jednostavni za razumevanje...mi i zivimo taj humor i sprdacinu Smile

Mozda ljudi nisu razumeli tada Pajtonovski smisao za humor, ili manji broj ljudi... Ali u to vreme Engleska je bila na nekom nivou gde smo mi danas. Nije bas da nisu znali... Ako si vec pravio paralelu, hoces reci da tek treba da se razume Kovacecvicev smisao za humor?  Smile Ne kazem da nije los, ima zanimljivih situacija, ali daleko od toga da je sve to urnebesno smesno. Ne prefereriram domace starije filmove, koliko god ih nazivali kultnim. Slazem se sa autorom. Smile
IP sačuvana
social share
Isto i skoro isto nije isto. To je skoro isto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
znam da nisam samo ja u pitanju jer sam naisao na mnogo ljudi kojima ti filmovi nisu nikakvi...

maratonci - koliko su mi ljudi pricali da je smesan, a ja se nisam ni jednom nasmejao. sta vise sve te replike koje slusam po radiju i sl. mi apsolutno nisu smesne. ne moze brze jurimo trideset???!!! pa jel su mogli brze? deda spalio djenku...boze...kad su mi rekli kao crna komedija, ocekivao sam neki montipajtonovski fazon i kraj gde svi umiru mi je zgazio sve sanse da se nasmejem
ko to tamo peva - ima par smesnih scena, nista posebno i naravno kraj...
paja i jare - meni licno mnogo ozbiljan film koji pokazuje nacin na koji su ljudi prezivljavali u tim posleratnim periodimai i neko tipicno ljudsko i srpsko stanje svesti gde sve nekako hoce da posmatraju probleme kroz salu

da ne idem dalje...

da naglasim da ljudi trebaju da ovo posmatraju kao moj ukus (i mozda nekih drugih koji se pojave na ovoj temi), tako da ne ocekujem svadjanje, niti sam ja hteo bilo koga da uvredim ovim...
dakle interesuje me da li sam ja ovde "usamljen" ili ima jos nekog kao ja Smiley
ti uporedjujes te nase filmove sa monti pajtonom... Smile
monti pajton je sasvim drugi nacin humora tj engleski humor je nesto sasvim suprotno od srpskog humora i to se ne moze uporedjivati...
ima dosta ljudi koji nisu bili upoznati sa situacijom u engleskoj u periodu kad su pajtonovci pravili svoje skeceve i jednostavno nisu mogli da razumeju taj humor...druga stvar je sada kad svi znamo sve o engleskoj i dostupne su nam ogromne kolicine informacija pa mozemo da skontamo sta su kliz i kompanija hteli da kazu pa nam je smesno...
sa druge strane...nasi kultni filmovi su nam jednostavni za razumevanje...mi i zivimo taj humor i sprdacinu Smile

Mozda ljudi nisu razumeli tada Pajtonovski smisao za humor, ili manji broj ljudi... Ali u to vreme Engleska je bila na nekom nivou gde smo mi danas. Nije bas da nisu znali... Ako si vec pravio paralelu, hoces reci da tek treba da se razume Kovacecvicev smisao za humor?  Smile Ne kazem da nije los, ima zanimljivih situacija, ali daleko od toga da je sve to urnebesno smesno. Ne prefereriram domace starije filmove, koliko god ih nazivali kultnim. Slazem se sa autorom. Smile
nisi me razumeo,a mrzi me da sad nasiroko objasnjavam... Smile...no,nebitno...svako gleda ono sto mu se svidja Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Hronicar svakodnevnice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 264
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia n82
mozda nisam potrefio sustinuo onoga sto sam hteo reci, ali stvar je u tome da su ti filmovi vise ozbiljni nego smesni. i ne shvatam to forsiranje koliko je smesan taj i taj film, ovde se ne ogranicavam na ta dva filma koja sam naveo nego i na ostale slicne njima.

slazem se sa tobom da svako gleda sto mu se svidja, ali nije sad ovde prica o ukusima vec o tome koliko su, hajde tako da kazem, smesni pri gledanju. jer kad su mi ljudi pricali koliko su maratonci smesni, ja sam posle gledanja pomislio da su me zaje*avali, jer mi je film delovao ozbiljno...

trece mnogo puta sam video da ljudi te filmove nazivaju komedijama sa crnim humorom, zato sam i rekao da sam ocekivao monipajtonovski film. ali kao sto je tu neko rekao mozda se vreme tih filmova tek ceka, mozda je neko to vreme vec nasao, ali ja definitivno nisam iz te price.

i naravno ne govorim da su losi filmovi, ali daleko su od nekog kulta koji im svi dodeljuju. ja ne znam da li je jos nekih filmova bilo iz tog doba ili je samo zbog oskudne situacije u drzavi tih par naslova izbilo na povrsinu i pokupilo svu paznju. sad ja malo tu filozofiram, jer ne znam tacno.
IP sačuvana
social share
Zasto mora jednostavno, kad moze komplikovano?!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Citat
mozda nisam potrefio sustinuo onoga sto sam hteo reci, ali stvar je u tome da su ti filmovi vise ozbiljni nego smesni. i ne shvatam to forsiranje koliko je smesan taj i taj film, ovde se ne ogranicavam na ta dva filma koja sam naveo nego i na ostale slicne njima.

Upravu si ti filmovi govore o ozbiljnim drustvenim problemia koji prozimaju nase drustvo ili su to radili uzmi i rane npr. st aje tu nekom smijesno rekao bi jedna realistican prikaz sunovrata dvojice momaka koji predstavljaju jednu  generaciju neprovratno unistenu , ali i pored te ozbiljne tematike scena kao sto su kako je dobio ime, kad otac pljuje komsinicu, kad govori izdaja i td... znaci ozbiljna tema sa ipak onim sto je karakteristicno za nas narod a to je zajebancija, zezanje ,humor i to onda kad je najgore ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 315
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ne znam kako ti nisu smijesni mneni su ok i duhoviti filmovi koji su po meni digli na noge bivsu jugoslaviju i postali hitovi u kinima....no svatko ima svoje pravo na misljenje
IP sačuvana
social share
Nikad Nisi Sam
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5496
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Razumeo sam šta si hteo da kažeš doktore, nisu to klasične komedije, ali baš te ozbiljne teme čine te filmove kultnim. Druga stvar, onaj ko razume sve "šta je pisac hteo da kaže" posebno ceni te filmove, a i ona većina kojoj je recimo Balkanski špijun samo "smešan" film sa puno gegova voli ih barem zbog tog jednostavnog i lako razumljivog humora.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.