Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta znavi biti dobar Srbin  (Pročitano 9748 puta)
15. Sep 2002, 14:51:31
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
STA ZNACI BITI DOBAR SRBIN

Ne moze niko biti dobar Srbin, a da, pre sveg, nije dobar covek

Dobar Srbin, si ako imas slatku dusu kralja Vladimira, izdrzljivost Nemawinu, hristoljublje Savino, revnovawe Milutinivo, krotost Decanskoga, smernost Urosevu, pozrtvovawe Lazarevo, vitestvo Strahiwino, pravdoljublje Markovo, srce Jugovica majke, pouzdawe Milicino, blagost Jevrosiminu, milost Kosovke devojke, trpeljivost porobljenog srpskog roblja, vidovitost slepih guslara, mudrost srpskih svestenika i kaludjera, stidljivost narodnih devojaka, nadahnuce narodnih pevaca, darovitost narodnih zanatlija, otmenost narodnih tkalja i vezilja, jasnocu narodnih poslovicara, odmerenost i umerenost srpskih seljaka, sjaj Krsne Slave svih krstenih Srba.

Vaistinu i osnova i podloga svemu nabrojanom jeste vera Hristova. Ako ti nemas u sebi nijednu od pobrojanih vrlina slavnih ti predaka a ipak se nazivas Srbinom, onda si samo jedna cuvena firma na praznom ducanu. A to, mislim, nezelimo ni ja tebi ni ti sebi. Reci nekome: budi dobar Srbin a vera je sporedno, isto je sto i reci jednoj ovci: budi ti ugojena a pasa je sporedna.

Nemoze niko biti dobar srbin, a da, pre svega, nije dobar covek. U svetu, pak, niti je bilo niti ima kakve sile, koja moze coveka uciniti savrseno dobrim, osim sile vere Hristove. Nemoj, dakle, zeleti Srpstvo bez sadrzine. Ne bio ti covek bez pameti putovodja, ni srbin bez vere ortak. To ti zelim i pozdravljam.

izvinjavam se, pogresno sam uploadovao sliku pre neki dna, pa se jedno vrmee nije videlo sta pise... ali sad sam ubacio original txt pa se lepo vidi Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 664
Zastava Kraljevo / Frankfurt
Strava, majke mi STRAVA. Fenomenalno receno.

Samo jedno, de je tu Car Dusan  u svim tim nabrojanim ??? Ipak je on bio najmocniji vladar svih vremena. Hmmm to je jedino sto me razocaralo malo, ali inace je odlicno !!!!!!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Dusan je najvise prosirio svoju drzavu, ali je bio prilicno bezobziran prema ljudima i dobrobiti naroda, nije bio kao ostali nemanjici ... Krenimo od toga da je Stefan Decanski njegov otac bio odlican vladar a da ga je sin CAR DUSAN SILNI oslepeo i zatvorio da bi dosao na vlast ... Nije bas pohvalan kao primer ako ceo njegov zivot sagledamo pa ... zato ga i vladika ne spominje ...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 687
Tekst je odlican, majke mi, i svaka cast nasem Vladiki Nikolaju Velimirovicu ....  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
Citat: SerbianFighter
Dusan je najvise prosirio svoju drzavu, ali je bio prilicno bezobziran prema ljudima i dobrobiti naroda, nije bio kao ostali nemanjici ... Krenimo od toga da je Stefan Decanski njegov otac bio odlican vladar a da ga je sin CAR DUSAN SILNI oslepeo i zatvorio da bi dosao na vlast ... Nije bas pohvalan kao primer ako ceo njegov zivot sagledamo pa ... zato ga i vladika ne spominje ...


слажем се са СФ-ом...Душан је ЈЕДИНИ Немањић који није проглашен за Свеца!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 687
Kazu da je zbog toga sto je ubio oca .....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 51
ahhhhha.Ma kazem ja vama mi smo bre bozlji narod , samo to ostali nikako da skontaju , pa da nam se klanjaju, nego se mi klanjamo njima, Sta ces kad smo boovi, pa  ih pustamo u njihovom ne znanju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 242
Pa donekle da je tako, moram priznati, ali nismo ba neke cveke.
IP sačuvana
social share
Čačak, da, tu ja živim !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
to najvishe govori o srpskim vladarima, njihovom moralu i narodu srpskom.... sve bolje od boljeg - CAR DUSAN SILNI JE BIO NAJVECI TIRANIN SVIH VREMENA (zato su ga zvali Dusan GROZNI)

ali eto dolazi i ti pet minuta da se malo istorija prepravi, kako je i trebalo da bude...  :wink:

RROFTË ARMATA KOMBËTARE SHQIPTARE!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 733
Dusane, Dusane Smile
IP sačuvana
social share
Ja biti veoma pismen?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.