Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta znavi biti dobar Srbin  (Pročitano 9746 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
Citat: SerbianFighter
Dusan je najvise prosirio svoju drzavu, ali je bio prilicno bezobziran prema ljudima i dobrobiti naroda, nije bio kao ostali nemanjici ... Krenimo od toga da je Stefan Decanski njegov otac bio odlican vladar a da ga je sin CAR DUSAN SILNI oslepeo i zatvorio da bi dosao na vlast ... Nije bas pohvalan kao primer ako ceo njegov zivot sagledamo pa ... zato ga i vladika ne spominje ...


Imam ja dosta istorijskih knjiga o Srbima, volim da ih coitam kad nista ne radim, i u knjizi "Istorija Srba" (koju sam papreno platio) sam nasao podatak da Dusan nije oslepeo svoga oca, vec njegov deda svoga sina tj. Milutin je oslepeo decanskog, zatim je Decanski prebegao iz Srbije u Bugarsku gde je sa grupom srpskih kaludjera boravio. Misli se da on u stvari i nije bio slep, vec se samo pravio, a to je kasnije iskoristio u svrgavanju oca sa vlasti, pa se uz pomoc crkve domogao vlasti, time sto je crkva po narodu sirila strahopostovanje pricom da mu se odjednom povratio vid.

Pitao sam za isto i mog prof. istorije, koji mi je ovu cinjenicu potvrdio, jer i on je negde tako nesto procitao, pa je kada smo dosli do Decanskog u izucavanju,, prof. je rekao ovaj moj podatak a ne onaj stari, koji smo svi ucili jos iz Osnovne skole.

A ti Albanac, cuti i ne progovaraj. Vi ste tek nastali 28.11.1912. proglasenjem drzave u Valoni, a to naravno uz pomoc austro-ugarske. AU je tada zelela da spreci izlazenje Srbije na Jadransko more, jer je time sprecavan njen plan prodora na istok tj. na jug. preko Crne Gore i Bosne (koju je vec okupirala). Srbija se naravno protivila tome, podnela je zahtev za reviziju ugovora ali u tome nije istrajala jer su njene saveznice bile u losem polozaju sa AU, i nisu se htele izlagati preranom pocetku svetskog rata za koji jos nisu bili spremne a koji se inace odavno pripremao!

Zbog vas, i zbog te nepravde, oduzimanja osvojenih Srpskih teritorija (Skadra), koji smo mi teskom bitkom oduzeli od Turaka, i izlaza na more, poceo je godinu dana kasnije II balkanski rat!

a da, vi nikad i ne biste postali drzava da nije bilo nas, da mi nismo osvojili Skadar i osigurali izlaz na more, Austrougarskoj nebi padalo na pamet da stvara novu drzavu na njenom putu ka istoku. VI STE PRE TOGA BILI TURSKA!!!!!
ZAhvaljujuci nama, nama koji smo porazili Turke, vi ste dobili svoju drzavu, i zato nemoj molim te nesto da mi pricas o istoriji kad i onako nemas veze sa vezom!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 242
Nije mi do sada bilo poynato da su Cara Duana zvali Grozni, ve Silni, no dobro.
Kad ve govorimo o moralu, ok, nisu ni svi nai vladari imali ba neki moral, ali Albanac, kreni prvo od sebe.
Pogledaj pripadnike "roda" svoga, pa mi onda priaj o moralu naih vladara (o kojima oigledno ne zna nita).
IP sačuvana
social share
Čačak, da, tu ja živim !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Ako smijem samo jednu opasku na ovo pitanje oko Dušana. Točno je što je napisao Radiša da je Stefana Dečanskog oslijepio kralj Milutin, ali je i Dušan Stefana bacio u tamnicu i dao ga kasnije udaviti.  Ipak razlog zašto nije proglašen svecem krije se u njegovoj politici prema SPC. Naime Dušan je imao aspiracija srušiti bizantsko carstvo, odnosno stvoriti novo pod vlastitim vodstvom. U tu svrhu je bio dosta popustljiv prema Grcima osobito onima kojima je vladao. Tako je dopuštao da grčko svećenstvo stiče dosta velik utjecaj u crkvi i podupirao je širenje grčkog jezika i kulture, što mu je vrh SPC zamjerio. Tako na kraju jedini od Nemanjića nije postao svecem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
Citat: El Radisa
Citat: SerbianFighter
A ti Albanac, cuti i ne progovaraj. Vi ste tek nastali 28.11.1912. proglasenjem drzave u Valoni, a to naravno uz pomoc austro-ugarske. AU je tada zelela da spreci izlazenje Srbije na Jadransko more, jer je time sprecavan njen plan prodora na istok tj. na jug. preko Crne Gore i Bosne (koju je vec okupirala). Srbija se naravno protivila tome, podnela je zahtev za reviziju ugovora ali u tome nije istrajala jer su njene saveznice bile u losem polozaju sa AU, i nisu se htele izlagati preranom pocetku svetskog rata za koji jos nisu bili spremne a koji se inace odavno pripremao!

Zbog vas, i zbog te nepravde, oduzimanja osvojenih Srpskih teritorija (Skadra), koji smo mi teskom bitkom oduzeli od Turaka, i izlaza na more, poceo je godinu dana kasnije II balkanski rat!

a da, vi nikad i ne biste postali drzava da nije bilo nas, da mi nismo osvojili Skadar i osigurali izlaz na more, Austrougarskoj nebi padalo na pamet da stvara novu drzavu na njenom putu ka istoku. VI STE PRE TOGA BILI TURSKA!!!!!
ZAhvaljujuci nama, nama koji smo porazili Turke, vi ste dobili svoju drzavu, i zato nemoj molim te nesto da mi pricas o istoriji kad i onako nemas veze sa vezom!



Fino bogomi!

A dje smo mi to bili prije 28.11.1912?
Pa zar smo pali sa neba? A kraljevina Skenderbega 500 godina prije toga?
A nasa zastava, koja inace datira od 2500 godine PRIJE NOVE ERE, koju su koristili cak ILIRI.
A ILIRIJA?
A moj cukuncukun...djed Lul Pepa koji je zivio 350 g. nove ere, i bio cak jedan od prvih hriscanskih misionara u ovim krajevima (a cije spise mi imamo)?
A kralj Gent? (inace ime moga sina) Kraljica Teuta? Aleksandar Veliki (koji se inace u originalu zvao Leka i Madh)?
Albanski jezik, najstariji je jezik ne samo u Evropi vec cak pra-jezik. Pra-jezik je izvor svih varijacija raznih drugih indoevropskih jezika, poznatiji pod terminom THOT SKIP. Samo mala napomena: THOT znaci "govori" cak i dan danas samo na albanskom, a SKIP je SHQIP, tj. "albanski"
Inace rijec "shqip/skip/spik" ima znacenje "jezik, govor".
Uporedi malo to sa danasnjim "speak" na engleskom, pa misli malo odakle englezi imaju tu rijec.
Prostudiraj najnovija otkrica u vezi sa npr. jezikom drevnih Etruska - koji se dosada smatrao tajnom. Znas li da taj jezik ustvari nije nikakva tajna vec je skoro 100% identican sa danasnjim albanskim!!
Etruski, poznati po svojoj fenomenalnoj i predivnoj istoriji (prije vise hiljada godina) su ustvari ilirisko pleme.
Uporedi u Njemackoj - i dan danas tamo vise gradova ima ilirska imena, a koja nemaju gotovo nikakvo znacenje na njemackom, vec samo na albanskom - ostaci ilirije, koja je bila do baltickog mora. (npr. u njemackoj ima veoma poznat grad koji se i danas zove TEUTENBURG, tj. alb. TVRDJAVA TEUTE). A i sam naziv Baltickog mora (Baltisches Meer, Baltic Sea) nema nikakvo znacenje ni na finskom ni na svedskom ili bilo kom drugom jeziku Skandinavije. Pa cak ni Skandinavci nemaju pojma sto to ime znaci.
A balticko more je poznato po tome sto je mocvarskog tipa, to jest ima puno mulja. ZAMISLI: Rijec "Balta" ima slijedece znacenje na albanskom: "Mulj". Smiley

Nemojte molima vas vi, sa vasom istorijom od bijednih par vjekova meni nesto govoriti, meni - potomku ILIRA i PELLAZGA, koji sam ovdje od prije vise od 50.000 godina. Dosao sam od dalekog orijenta, sa zemlje, ciji su stanovnici bili poznati pod imenom ARIJ, tj. danasnje ALBANSKE rijeci "ARE", "ARA" - sto znaci "Obradivo zemljiste". To zbog toga sto su moji prijeci (ARIJEVCI, ako vec tako zelis), bili prvi ljudi koji su otkrili obradjivanje zemlje, dok su svi drugi (a i tvoji prijeci) jos uvijek bili divlji lovci i zivjeli u pecinama.... hahahahaha

Eto, mozes pitati tvog profesora istorije, pa ce ti potvrditi sve ovo, AKO BUDE OBJEKTIVAN, jer je to opstepoznata istorijska cinjenica.

Veoma je interesanto da je ovaj tonus "AR" ostao i danas u mnogim rijecima, i imenima albanskog jezika: Npr. samo anticko ime Albanije je ustvari ARBERIA (AR - zemlja, BER - obradjuje: "zemlja onih koji obradjuju zemlju").
Licna imena ARBER, ARBEN, ARMEND, ARIANA, ARTAN, ARDITA... svugdje je taj dio "AR" kao simbol naseg naroda.
Pa zatim imena "grckih" (a ustvari iliriskih) bogova: ZEUS (alb. Zeu, Zo, Zot - tj. "BOG"), AFRODITA (alb. "afro" - blizu, i "dita" - dan, tj. Zvijezda Danica, koja je blizu dana), HERA (alb. "era" - vjetar), itd.itd.itd.

Eto ti mali cas istorije od mene, "koji ne poznajem istoriju".

Budite jednom najzad objektivni i prihvatite istorijske cinjenice BEZ VASIH PROKLETIH PREDRASUDA!


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Svako ima svoju istoriju ... nisam bas zeljan da slusam sve price koje se mogu cuti, a ti prestani da ubacujes taj potpis jer je to copzrightovana slika i nemas pravo da je kopiras.
Procitajte taj tekst svi i ponasajte se normalno, mislim da je tekst izuzetan, A AKO JE NEKOM STALO DA GLEDA CIJI JE TATA BOLJI I KOME JE VECI NEKA TO RADI NORMALNO I KULTURNO.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
ma jel znas ti da je menu cukuncukuncukunc................deda bio NOJ, a to je predak svih ljudi na planeti (ime).
he he he
eto ti to!
A jel znas ti da u srpskom jeziku postoji rec, kopirajt, uporedi ti to sa copyright! Sta to znaci! Engleski je od Srpskog nastao! itd, itd, itd..... postoji milion primera, pa i samo Balticko more. Balticko more he pa zar ti rec balticko ne lici na rec blato. he. Mislim to su banalne stvari koji ne govore nista!Znas li mozda ti svahli jezik? Mozda u njemu ima milion slicnih reci, ili reci koje nesto tako znaci.

I kad su ti tvoji Iliri toliko jaki i mocni sto su izgubili Balkan i sto sad ovde zive Sloveni. Zasto ste primili muslimansku veru, zasto???
Bili ste pod Turskom, a pre toga niste se nigde ni spominljali, niste bre nikad svoju drzavu imali bre, nikad pre toga, bili ste pod nama za vreme Dusana, posle Turci a pre toga ne znam da li se neka drzava zvala Albanija, ili nesto tako slicno kao ni Ilirija!
A znas li dokle se prosti ra Duklja, do Drima, a koliko ja znam Drim je u Albaniji, ili tad Iliriji, ha ha ha ha
Srpka drzava (odnosno zupanija) nastala je 689. god kao Raska, a pre toga DUklja itd. itd, a te male srpske drzavice od pre i nisu toliko znacajne, pa se zato Raska racuna kao prva Srpska drzava, a za tamo neku Srbendiju (Slovendiju) od pre 50000 god. pre nove ere, ne znam dokle je bila, sigurno od Beringovog moreuza do Karpata.

Stoga vi ste stvoreni 28.11.1912 i TOCKA!  


P.S. Ajde Dule angazuj se malo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 664
Zastava Kraljevo / Frankfurt
More ti si doso iz pizde materine bre, ako nisi znao, da te ja malo poucim istorije i tvog porekla, iz pizde materine i ocjih muda, eto odakle si nastao.

Vidis, razlika izmedju mene i tebe je ta, sto ja NISAM iz pizde materine doso, posto sam rodjen na CARSKI REZ SmileySmileySmileySmileySmiley hehehe

Eto me ElRadisa, tu sam ja nista se ne brini SmileySmiley

evo novih smajlija odma da pokazem Smiley

     
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
duklja je bila ILIRSKA drzava gdje se govorilo ILIRSKI tj. albanski, a i samim tim je i danas 70 % Crnogoraca ustvari porijeklom albanci, pa moze se jos uvijek u Kucima (sada veliko "srpsko" pleme) naci staraca, ciji sinovi se zovu Milorad, i Dragan a otac im se zove Kolja, i ne zne nijednu jedinu rijec srpski jer SU SVI USTVARI ALBANCI.

Pa i djed, toboze, najveceg SRBINA u Crnoj Gori, Visnjica, ili Dragana Soca (predsjednika Narodne Stranke/srpske) je albanac (samo mu prezime jos uvijek albansko - Soc)...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 687
Citat: labeat
duklja je bila ILIRSKA drzava gdje se govorilo ILIRSKI tj. albanski, a i samim tim je i danas 70 % Crnogoraca ustvari porijeklom albanci, pa moze se jos uvijek u Kucima (sada veliko "srpsko" pleme) naci staraca, ciji sinovi se zovu Milorad, i Dragan a otac im se zove Kolja, i ne zne nijednu jedinu rijec srpski jer SU SVI USTVARI ALBANCI.

Pa i djed, toboze, najveceg SRBINA u Crnoj Gori, Visnjica, ili Dragana Soca (predsjednika Narodne Stranke/srpske) je albanac (samo mu prezime jos uvijek albansko - Soc)...


E tugo ........

Znas li ti da siptari (ovo je namerno malim slovima u znak nepostovanja) nisu iliri nego potomci (gamad) hazara koji su dosli iz podnozja Kavkaza ....

E stoko, nauci prvo da citas, pa se onda javi kad procitas malo knjiga .....iz istorije .......

Inace ..... te knjige se citaju, ne jedu se .... ipak vama treba sve objasnjavati ko stoci jer nista drugo i niste ...... :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
HA HA HA

Joj ala je ovaj glup!

A otkud Stefan Nemanja u Duklji, otkud on tamo da se rodi, bas ima pravo albansko ime....      :2gunfire:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.