Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Jul 2025, 20:48:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta znači biti slobodan?  (Pročitano 4944 puta)
30. Jul 2009, 09:53:28
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Apple 15
gost komentator
Šta znači biti slobodan?
Autor: Željko Ivanji | 30.07.2009. - 05:00

Moja sloboda ne sme ugrožavati tuđu slobodu. Sloboda znači i odgovornost. Biti odgovoran predstavlja karakternu osobinu, ali odgovornost znači i odgovarati kada ugrožavate tuđa prava, definisana i kontrolisana od strane države na koju prenosimo jednu veliku obavezu, a to je da ona reaguje umesto nas kada nam je neko pravo povređeno. Pogotovo ukoliko se radi o pravu ili slobodi koja predstavlja tekovinu civilizacije.
Na prvim stranama pojedinih javnih glasila imamo promociju najodvratnijih bljuvotina, promociju incesta, oceubistava. Pre neki dan na naslovnoj strani jednih novina objavljena je slika sina koji se ubio na očevom grobu, a dan posle slika oca koji se ubio na grobu svog sina.
Mediji treba da sagledavaju suštinu problema, a ne da nam u lice bacaju brutalnu posledicu. Šta ukoliko je ta posledica u navedenom slučaju bačena u lice porodice tog tragično preminulog oca i sina. Da li o tome razmišljaju oni koji uz jutarnji doručak zabezeknuti otkidaju parče kifle zagledani u tugu jedva preživele porodice koja izbegava trafike sa novinama, da li o tome razmišljaju oni kvaziintelektualci koji su status pisca sticali inspirisani bombardovanjem Sarajeva dok su pisali o turšiji, a karijeru novinara izveštajima sa ratišta nagojeni patnjom.
Šta ukoliko me neko nazove lopovom putem naslovne strane i bude moj sudija i dželat. Šta ukoliko to vidi moja ćerka koja na trafici kupuje svoje omiljene bombone, a prodavačica u samo našem stilu dobaci: „Hej, pozdravi tatu”, a komšinici došapne: „Sve pokradoše”. Zar možemo da dopustimo da ti isti budu sudije i dželati naših porodica.
Mi danas imamo javna glasila koji poput nekadašnjih državnih medija imaju identičnu logiku optužbi, od toga da je neko agent CIA, izdajnik, gestapovac do poziva na linč i grob. Dakle, mi se i danas, kao i devedesetih, borimo protiv istog.
Ukoliko danas nije moguće biti u stanju da se ispoštuju svakako civilizacijske vrednosti uz strah da se u tome ne pogreši, bolje je po ceo dan samo puštati muziku.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 446
Zastava you are here
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Citat
bolje je po ceo dan samo puštati muziku.
E pa u to ime

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
Je л' ово припремање терена за гласање о новом закону о информисању ... док творци закона пљују Вучића због оног закона о информисању преписујући делове истог?
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
SonyEricsson k530i
Je л' ово припремање терена за гласање о новом закону о информисању ... док творци закона пљују Вучића због оног закона о информисању преписујући делове истог?

Пошто је аутор из Г17 рекао бих да јесте.Додуше гласање ће изгледа одложити до даљњег,док не скупе већину.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Nokia E
Ja navijam da prodje taj zakon, zasto? Jedan takav isti zakon predhodio je rusenju i unistavanju sps-a i milosevica iskreno se nadam i verujem da ce despot boris tadic i njegov ds na sledecim izborima proci isto kao gore pomenuti sps i sloba!
-------------------------------------------

  Гажење медија у Србији
Маријана Горлаб   
среда, 29. јул 2009.

Борис Тадић је у фебруару 2008. победио на председничким изборима, а у мају је његова странка, водећа у Коалицији за европску Србију, преузела власт на свим нивоима. Све је почело у изборној ноћи када се сливао шампањац у част ове победе. Рекао је тада да су кампању сви пратили фер, сем оних „дивних“ штампаних медија „блиских неонацизму“. У тренутку тријумфа Тадић је у улози председника, изгледа несмотрено одао план обрачуна са непослушним медијима. Добронамернима се учинило да је реч тек о победничкој еуфорији, која је у - како је изгледало мирном, углађеном и човеку пуном разумевања испровоцирала сујету уз нешто мало  осветољубивости.

Већина се надала да ће победа проевропског блока, прокаженој земљи као што је наша (у већем делу западноевропске јавности), коначно успети да отвори врата ЕУ. Они који држе до себе а нарочито новинари желели су да помогну новој власти (стара бољка из времена када су се новинари сврставали на страну опозиције у борби против Милошевића) на путу који је чека и за који је било јасно да неће бити лак.

Али, неки су само желели, и данас желе да служе. Јер, да се којим случајем Слободан Милошевић у трeнутку објављивања победе устремио на медије ови би викали до неба, усталасао би се преосетљиви Запад. Опозиција би данима сеирила што је добила потврду о намери која обећава  цензуру, намери коју треба раскринкати - власт се још није ни устоличила а већ је успела је да се разоткрије.

Више је разлога што је Тадићево обећање да ће се обрачунати са по њему неподобним медијима било и остало пропраћено забрињавајућом тишином у јавности. Један од разлога је и тај што је Бориса Тадића у то време мало ко схватао озбиљно и што се чинило да ће га, чим се отрезни, намера напустити. Он је, забога, барјактар приче о демократији и ваљда има паметнија посла од тога да се обрачунава са медијима само зато што неки од њих нису довољно послушни.

Али, било је неозбиљно Бориса Тадића не схватити озбиљно.

„Реформа медија“ коју је председник у победничкој ноћи отворено промовисао показује онеспокојавајуће резултате. У најутицајнијим медијима све је мање простора за критичку реч.

Прво је смењена Љиљана Смајловић, главна и одговорна уредница „Политике“. Било је јасно да режим то чини јер је овај лист  о стварности говорио не водећи рачуна о званичној верзији, која би задовољила очекивања „независних“ медија. Тадићу - председнику није се допао интервју који је са њим за овај лист урадио тадашњи Смајловићкин заменик – Владимир Радомировић. Који се усудио да буде равноправан саговорник, демонстрирајући шта је прави конфронтирајући интервју. За снисходљиву гомилу био је то нечувен атак на Тадића као председника. Како се Радомировић усудио да не поштујуе Тадићеву улогу ако не већ њега самог? Одакле му право да цитира како се ничим изазван саветник за медије председника државе неспретно и бахато уплитао у разговор у жељи да заштити шефа.

 После објављивања овог разговора  на „Политику“ и главну уредницу устремили су се најутицајнији српски медији, наводно прозападне провенијенције. Исконструисана је прича да „Политика“ води приватни рат са Борисом Тадићем, да конце вуче његов архинепријатељ Војислав Коштуница, да се у „цивилизованом“ свету тако не разговара са носиоцем највише власти. У згражавању су предњачили РТВ Б92 и недељник „Време“.

Тадић се наљутио на „Политику“ јер га је отворено критиковала. Његова неспособност да поднесе критику и издржи неке сумње, као и бес тзв независних медија што се један угледни медиј усудио да се не улизује председнику (вређање и клеветање у таквим медијима сматра се новинарском храброшћу) створили су „атмосферу“ у којој је постала могућа смена главне уреднице најстаријег дневног листа на Балкану. Све под провидним плаштом бриге за тираж и наводном жељом да се омогуће први „демократски“ избори за главног и одговорног уредника те медијске куће. Тешко је било чути глас протеста када су нешто касније фингирани демократски избори. Ни новинарским удружењима, ни „демократској“ јавности, ни запосленима у „Политици“ није пало на памет да се побуне, што је за главног уредника постављен човек који је изгубио на наводно демократским изборима организованим у редакцији. Ово наименовање показало је да је демократска процедура за коју се наводно залагао Тадић као председник била само параван за склањање главне уреднице која му никако није била по вољи. Ово насилно пенетрирање у медије није тешко објаснити ако се зна да три највеће агенције за оглашавање у Србији држе Тадићеви пријатељи и партијски чланови који додатно контролишу медије, нудећи им односно ускраћујући огласе односно клијенте. Реч је о Срђану Шаперу, Драгану Ђиласу и Бранимиру Димитријевићу - од којих је последњи као члан Управног одбора заслужан за смену главне уреднице.

Док је нова власт успостављала контролу над „Политиком“ какве није било од 5. октобра 2000. године добар део јавности је поздравио фарсично смењивање главне уреднице. Истовремено већина новинара „Политике“ је разумела поруку која је пристигла из „кабинета“. Тадић - председник је могао да буде задовољан.

Врхушка се, охрабрена „демократизацијом“ „Политике“ с предумишљајем, одважила да сличан сценарио опроба и на страним новинарима.

Осим дневног листа „Данас“ (06.04.09), нико се није усудио да објави зашто је Аустријска РТВ остала без интервјуа са председником Тадићем пред његову посету Аустрији. Несуђени интервјуер Кристијан Версиц, иначе дописник ОРФ –а, објавио је следеће саопштење:

„Након скоро девет година од пада Слободана Милошевића Србија се радо хвали својим демократским достигнућима. Међутим, до прес службе председника ова демократизација очигледно још увек није допрла; тако не само да се траже детаљна питања пре интервјуа, него је чак интервју који је претходно био уговорен са дописником ОРФ-а отказан због питања које није звучало довољно понизно, непосредно пре уговореног термина.“

Аустријски новинар је желео да пита председника „ да ли државна политика према Косову ипак не отежава амбиције Србије према ЕУ?“ Дописник ОРФ-а пише у свом саопштењу да „ је дама из прес службе више пута изгубила контролу и преко телефона постала прилично гласна“. Непослушни колега коме није дозвољено да интервјуише председника констатује да, иако званичници Србије наглашавају да је Аустрија „једна од пријатељских земаља које се залажу за улазак Србије у ЕУ“, ово пријатељство има чудне медијске границе јер у Србији „разумевање пријатељства и пре свега новинарске слободе очигледно изгледа другачије“.

Неколико дана касније (9. априла) реаговала је Организација медија у југоисточној Европи (SEEMO). Они су протестовали што је заказани интервју (за 6. април) отказан у последњем тренутку уз образложење да је једно од питања које је новинар намеравао да постави „неодговарајуће и неприхватљиво“. „Сматрамо да новинари морају имати слободу да одлучују о томе која питања желе да поставе у интервјуу са политичарима. Посебно државни званичници треба да буду отворени за питања и не треба да своју одлуку о томе да ли ће пристати на интервју доносе на основу питања која траже да добију унапред“, оценио је Оливер Вујовић генерални секретар SEEMO. Он је оштро критиковао одлуку Тадића председника и праксу његовог кабинета да од новинара унапред траже да доставе питања.

Вест о овом саопштењу је објавила агенција БЕТА али не објашњавајући шта је био повод. Ниједан медиј у Србији није пренео Бетину вест. Можда због чињенице да се овде „понизност награђује“ како је приметио аустријски новинар.

После ове смене дресура медија иде као по лоју. Приватизован је најутицајнији српски недељник НИН. Обезвређен је ценом бољег стана у центру града. Деловало је да су тендерски услови (упућени тврде да су писани у председничком кабинету) намењени изабраном купцу. „НИН“ је тако припао швајцарској издавачкој кући која је претходно купила дневни лист „Блиц,“ препознатљив као „председнички таблоид“, како га је дефинисао Би-Би-Си током последњих председничких избора. У јулском миру и тишини брзопотезно је смењен Слободан Рељић, главни уредник НИН-а. Као и у „Политици“, збуњена редакција није пружила никакав отпор.

Власти су тврдиле да је овај незадрживи антидемократски цунами потребан да би отворили замандаљена врата ЕУ. Ово је правдано тврдњом да морамо да мислимо и желимо исто да бисмо остварили овај циљ. За сумњичаве и критичне једноставно више нема места.

Малобројни дисонантни тонови новинара и листова у којима раде умириће се ако владајућа већина усвоји предложене измене Закона о информисању. Упркос млаком новинарском опирању (изузев Удружења новинара Србије), све више парламентарних странака схвата да ће их предложене измене осудити на даљу маргинализацију. Свакодневно се  шири списак посланика које се јавно заричу да за предложене законске измене неће гласати.

Водећа Демократска странка крије се иза непопуларне Г17 плус, на коју падају „клетве“ због предлога драконских промена закона. Али пажљивијим посматрачима је очито да иза свега стоји „неко“ ко све мање бира средства не  би ли задржао власт. Како тренутно ствари стоје неће бити изненађења ако поменуте странке приликом гласања о изменама Закона остану усамљене и разголићене у намери да по свом укусу припитоме српске медије.

Једног дана биће тешко објаснити како је било могуће да јавни сервис односно телевизија Србије у најударнијем термину не посвети ни једну једину емисију  предлозима измена Закона о информисању. Шта тек рећи кад се исто понео и Б92 самопрокламовани лидер слободног и независног медијског изражавања на овим просторима?

Izvor: NSPM.rs - poslednji bastion slobodne misli u Srbiji!
« Poslednja izmena: 30. Jul 2009, 14:29:42 od Dominick »
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Qtek 小米
Ја бих подржао закон, ако би медији били обавезни да се грађанима т.ј. гледаоцима обраћају на ћирилици.
Јесте да је јако лош закон, али би бар протерали усташко писмо из медија , био би то велики подстицај за посрнули српску културу.
Медијски мрак је црњи него за време Слобе, али бар да ћирилица светли у том мраку било би доста.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12


Moja sloboda ne sme ugrožavati tuđu slobodu.

u prevodu moja sloboda da kradem ne sme ugrozavati slobodu lopova iz drugih stranaka judeo-liberalne koalicije da rade to isto  Smile  Smile

drugim recima , svako ko se usudjuje da ugrozi slobodu lopovske druzine na vlasti predstavlja pretnju koju treba ukloniti po svaku cenu.

Citat
Šta ukoliko me neko nazove lopovom putem naslovne strane i bude moj sudija i dželat. Šta ukoliko to vidi moja ćerka koja na trafici kupuje svoje omiljene bombone, a prodavačica u samo našem stilu dobaci: „Hej, pozdravi tatu”, a komšinici došapne: „Sve pokradoše”.

dakle vidimo da je pretnja vec i obichna prodavacica novina ako govori istinu  Smile tj znajte da ce sada za svakog od nas biti opasno da lopove imenujemo kao lopove  Smile .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
zajebani su ti judeo liberalni stavovi i njihove koalicije
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
obratite paznju na ovo  Smile :

Zaštita terorista
Izmenama Zakona o informisanju medijima će biti zabranjeno da prenose izjave u kojima se Agim Čeku i Ramuš Haradinaj nazivaju zločincima, jer za to nisu pravosnažno osuđeni?!

BEOGRAD - Ukoliko Skupština Srbije usvoji predlog izmena i dopuna Zakona o javnom informisanju, medijima će biti zabranjeno da albanske lidere s Kosova nazivaju kriminalcima, ratnim zločincima ili teroristima, jer protiv njih još nisu izrečene pravosnažne presude! Po tom osnovu, mediji neće smeti da prenesu izjave političara da su Agim Čeku, Hašim Tači ili Ramuš Haradinaj ratni zločinci, kriminalci ili teroristi, a isto bi važilo i za Nasera Orića, Anta Gotovinu ili Osamu bin Ladena!

Bivši sudija VSS Zoran Ivošević za Kurir kaže da sporni član 37 izmenjenog zakona ne bi trebalo da zabranjuje iznošenje činjenica ili prenošenje tuđih reči.

- Činjenica je činjenica, a kvalifikacija je nešto drugo. Ako neko javno glasilo prenese neku činjenicu, potkrepljenu dokumentom ili nečijom izjavom, ono ne sme da bude kažnjeno! Nadalje, ako novinar prenese reči političara, koji za nekog drugog kaže da je zločinac, kriminalac ili lopov, on ne sme da bude kažnjen zato što to nisu njegove reči. To je jasno kao dan! Novinar ne sme samo da kvalifikuje nekoga za neko krivično delo pre presude - objašnjava Ivošević.
Nekadašnji republički javni tužilac Siniša Simić ističe da, baš zbog ovakvih nelogičnosti, nisu potrebne izmene Zakona.
- Promenama dobijamo vrlo retrogradan zakon. Sramota je ovo što rade! Trebalo je da konsultuju Savet Evrope i njihove eksperte. Kada sam bio na funkciji i kad smo radili Zakon o organizovanom kriminalu, mi smo razgovarali sa ekspertima SE. Ako želimo u EU, naši zakoni moraju da budu u skladu s njihovim standardima - poručuje Simić, posebno se osvrćući na pretpostavku nevinosti pre pravosnažne presude.

- Nije potrebna dodatna zaštita političara! To sve već postoji u ZKP i mislim da je dovoljno. Onaj ko želi da se bavi politikom mora da bude spreman na lupu medija. Javne ličnosti su uvek manje zaštićene od običnog građanina. Stvar je u tome što taj član 37 nije dobro definisan i može doći do selektivne primene - ističe Simić.
Predsednik UNS Ljiljana Smajlović kaže za Kurir da nije glavni problem u tome da li će neko da napiše da je Agim Čeku terorista ili ne.

- Problem je u tome što član 37 predviđa da Trgovinski sud na inicijativu javnog tužioca izriče kazne koje su drakonski povećane. Taj član koji govori o pretpostavci nevinosti nije jasno definisan. Bojim se da će država pomoću njega pokušati da zaštiti političare od medija i građana, a trebalo bi da bude obrnuto, da pretpostavka nevinosti štiti građane od države. Ovakav član je potpuno nekompatibilan s našim pravosudnim sistemom - zaključuje Smajlovićeva.



http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-29-07-2009/zastita-terorista
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0
mob
Alcatel 
I posle Tita Boris. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Jul 2025, 20:48:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.