Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:52:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta žene žele od muškaraca  (Pročitano 28354 puta)
04. Jan 2011, 15:24:33
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Nedavno britansko istraživanje, čije rezultate prenosi londonski "Telegraf", pokazalo je da žene i dalje žele da se udaju za muškarce koji su obrazovaniji i zarađuju više od njih.



Verovanje da žene ne vole da finansijski zavise od muškaraca je mit, jer broj žena koje žele da budu izdržavane je danas veći nego 40-ih godina prošlog veka, tvrdi vođa istraživanja dr Ketrin Hakim sa Londonske ekonomske škole.

Nakon višedecenijske kampanje u korist jednakosti polova, ženama je danas prosto teže da priznaju da žele da budu domaćice umesto da grade karijeru.

Muškarci zauzimaju većinu vodećih funkcija zbog toga što mnogim ženama jednostavno nije cilj da imaju duge poslovne karijere, objašnjava dr Hakim.

Uprkos 40-godišnjim naporima u korist jednakosti polova na radnom mestu, finansijska zavisnost od muškaraca u očima žena nije ništa izgubila od svoje privlačnosti, smatra ova naučnica.

U studiji koju je objavio Centar za političke studije, dr Hakim navodi da "težnja žena da se dobro udaju, po mogućstvu za muškarca koji je obrazovaniji i ima visoku platu, prisutna je u većini evropskih zemalja".

Analize pokazuju da se 1949. godine u Britaniji 20 odsto žena udalo za muškarce sa znatno višim obrazovanjem od njihovog, a da ih je krajem 90-ih bilo gotovo duplo više. Slična situacija zapaža se i u većini evropskih zemalja, kao i u SAD i Australiji.

Ideal "simetričnih uloga" u porodici, u kojoj bi muškarac i žena podjednako čuvali decu, obavljali kućne poslove i radili, popularan je među visokoobrazovanom elitom, ali to svakako nije cilj kojem teži većina parova, navodi dr Hakim.

"Ženama je neprijatno da kažu da žele da budu domaćice. To je postalo politički nekorektno, tako da većina njih to krije", zaključuje ona.

Izvor
« Poslednja izmena: 04. Jan 2011, 15:34:04 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Apple iPhone SE 2020
Kao sto rekoh... Vazno je dobro se udati...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
vazan je komfor. ja ne znam uopste sto se ljudi i inkarniraju u porodice koje nemaju bar milion evra na racunu. msm, cemu takav zivot? prepun neizvesnosti i bola... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 
Nema nista gore nego zavisiti od drugog!!!!
Nek primas minimalac mesecno al vazno je da je to tvoje parce koje moze da ti obezbedi
bar parce hleba!!!! Smile
Tesko je raditi danas kad drzava propada , kad su plate bedne ,
kad te privatnik zeza kako mu dune i moras preko vremeno da radis,
al daleko od toga da je lako biti domacica .. posao gde sve sto uradis u toku dana
dok padne noc vec je sve isto kao da nista ceo dan nisi radila!
Niko ti ne placa za to i retko ko zna danas to da ceni ! 
Zato drage budi te svoje i ne zavisne od drugog!!! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Citat
"Ženama je neprijatno da kažu da žele da budu domaćice. To je postalo politički nekorektno, tako da većina njih to krije", zaključuje ona.

Kobile frustrirane. Evo ja hocu, necu da radim bar 2 godine.

Citat
Uprkos 40-godišnjim naporima u korist jednakosti polova na radnom mestu, finansijska zavisnost od muškaraca u očima žena nije ništa izgubila od svoje privlačnosti, smatra ova naučnica.

Eto super. Najbolje da svako misli na sebe i u svoje ime da kaze. Ovo je zenska pamet na delu, crno na belo.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.442
Licno da sam zensko ni ic me ne bi zanimalo sta muskarac radi i cime se bavi i koliko zaradjuje (pa i da je kriminalac). A brak je druga stvar...
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
dakle ti bi recimo imao ....28 godina i zabavljala bi se sa kriminalcem, opusteno .. jer te to ni malo ne dotice... ili sa domarom u osnovnoj skoli koji zaradjuje 12k dinara mesecno ...

ne ide to tako druskane...zensko razmislja unapred, nemoj da te neko slaze  Smile  to mozda u nekom tinedz dobu i mozda malo kasnije, ali kad dodjes u neke malo zrelije godine, vrlo je vazno cime se neko bavi ... kao i koliko zaradjuje .. kao i iz kakve je porodice... kao i ... ima li nesto u glavi i ume li to da koristi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Citat
zensko razmislja unapred, nemoj da te neko slaze

O da, istina.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.442
dakle ti bi recimo imao ....28 godina i zabavljala bi se sa kriminalcem, opusteno .. jer te to ni malo ne dotice... ili sa domarom u osnovnoj skoli koji zaradjuje 12k dinara mesecno ...

ne ide to tako druskane...zensko razmislja unapred, nemoj da te neko slaze  Smile  to mozda u nekom tinedz dobu i mozda malo kasnije, ali kad dodjes u neke malo zrelije godine, vrlo je vazno cime se neko bavi ... kao i koliko zaradjuje .. kao i iz kakve je porodice... kao i ... ima li nesto u glavi i ume li to da koristi  Smile

Ne znam, mozda si u pravu... nisam ja jos uvek u tvojim godinama. Vazno je cime se neko bavi ali ne i najvaznije.

Pazi, nisam ja rekao da cu opravdati to ako ces biti domar a mozes raditi bolji posao... ako bih video da se muz trudi (dakle, racunam da sam zensko) i da zeli bolji posao ali ga jednostavno ne ide, nikako to ne bih uzeo kao zamerku. Mozda sam se malo pogresno izrazio u postu iznad... ne mozda, jesam sigurno.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
ambicija mislis, pa meni je veoma vazna  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:52:20
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.