Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:40:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta vi mislite...?  (Pročitano 14839 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ljudi nikako da shvate da su i sami deo problema Smiley

Toliko.

Over and out.

Pa šta sad? Treba da lupamo u šerpe da bi se nešto promjenilo? Rijetko kada učestvujem, i sve manje poruka čitam. A stavri postaju sve gore. Sve se svelo samo na prepiranje, ismijavanje i blacenje sagovornika,... sve samo ne na razumnu i poučnu diskusiju. Ljudi koji su pisali kvalitetne poruke su se povukli, pošto im je dosadilo da ubjeđuju kako je 2+2=4, one kojima je stalo samo do provokacija i trolovanja.    
« Poslednja izmena: 31. Mar 2012, 14:07:37 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
To znaci da svako treba da krene od sebe i ispravi svoje ponasanje.

Evo, ja sam sinoc i jutros napravila gresku, jer sam se uvaljala u neko blato. Ubuduce znam da necu da idem tim putem, jer mi to ne treba.
To je jedna vazna lekcija.

Jednostavno, procenis s kim mozes da razgovaras, utvrdis dokle mozes dokle mozes da trpis, a onda ili Prijavi moderatoru ili ignore. Iskreno, preporucujem ignore. Ali, zatim razmotris sta si ti uradio da do toga dodje.

S druge strane, Religija je poprilicno ogranicena, posto su pobornici ovoga ili onoga dogmatici.. pa se sve na kraju svede na jednu te istu pricu, sta god da je pocetna tacka....

« Poslednja izmena: 31. Mar 2012, 14:17:15 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.142
mob
HTC One
Ranije sam često posjećivao ovaj dio foruma. Ali u zadnje vrijeme ga ruku na srce izbjegavam. Zašto? Zato što mi je previše nadrkan, preopterećen, preozbiljan,težak... Ranije je svako mogao da napiše svoje mišljenje. Ma kako ono drugima izgledalo glupo. Sada se na svaku poruku automatski kontrira, provocira, izaziva... Traži se da se svaki subjektivni stav dokaže, inače ti negine ustanova Laze Lazarevića. Nema te tolerancije prema sagovornicima koja je nekada krasila ovaj PDF. Počelo je to još dolaskom @eyepheelYU, povremenim upadima @WhiteGoa troll moda, a nastavilo i definitivno učvrstilo @Sunshine Megatron-ovim suludim i vječito jednim te istim temama o ničemu drugom do o vjernicima, te @Predragoon-a koji ni jednu jedinu poruku o hrišćanstvu nije mogao da iskulira a da ne tvrdi kako je ta vjera sranje, te @bozjicovek-a koji mu je savršen par i vječita inspiracija. Bez neke ozbiljne injekcije ovaj dio foruma nema budućost. A pošto je Silvanus digao ruke od prevaspitavanja čitave vojske trolova koji su zaposjeli forum, teško da će to biti moguće. Šteta.     

Ponovicu - problem moderacije. Svi kriterijumi su maksimalno snizeni, a realan problem je i manjak ljudi koji bi mogli da se redovno bave svojim kutkom.

A kada se dozvoli sve i svasta onda imas samo dva scenarija koji paralelno egzistiraju:

1) Ljude koji smatraju da pojedinim osobama ne treba pridavati paznju, da si pametniji kada prosto ignorises i takvi se povlace.

2) Ljude koji smatraju da ne treba cutati, da nisi glup da bi kvalitetno odgovorio.

I onda dolazi do smanjenja kvalitetnih diskutanata prouzrokovanih prvim slucajem i povecanim raspravama na forumu uzrokovanih drugim.

Najgore je sto trola tesko mozes pobediti jer ako ga ignorises onda ce pomisliti "Hah, vidis koliko sam pametan, nema sta da mi odgovori" a ako odgovaras onda ce pomisliti "Hah, vazan sam, vidi kako mi pridaje paznju".

U oba slucaja trol misli da je vazan, da je "pobednik" i uvek ce sve protumaciti iskljucivo u svoju korist.

Resenje - strozija moderacija i brisanje off-a.
« Poslednja izmena: 31. Mar 2012, 14:29:24 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.142
Od gore nabrojanih jedino sam se susretao sa Sunshine Megatron-om.
On ti je cist trol negde na isto nivou sa Klicom. Cak sam neko vreme mislio da mu je to dupli nalog.
Dakle cisto otvaranje teme da bi zapoceo svadju.



Tako da jedini lek ti je da izbegavas teme koje je on zapoceo i da ignorises njegove postove.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Motorola raspala
Od gore nabrojanih jedino sam se susretao sa Sunshine Megatron-om.
On ti je cist trol negde na isto nivou sa Klicom. Cak sam neko vreme mislio da mu je to dupli nalog.
Dakle cisto otvaranje teme da bi zapoceo svadju.



Tako da jedini lek ti je da izbegavas teme koje je on zapoceo i da ignorises njegove postove.
nisam trol, samo sam u pravu Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Koliko mi se cini ovde je problem sto se ne govori iskljucivo i hvalisavo o veri, bez da se daju kontraargumenti. Vec da se svi slazu i klimaju glavom. Da je potrebno velicati Hriscanstvo, Pravoslavlje bez da se neko drugi uplice. Da se ne govori o drugim religijama, jer ipak ovo je Srpski forum.

A to sto u naslovu foruma stoji Religija, Filozofija, Sociologija, cime nije odredjeno da se striktno govori o jednom, jednoj stvari nikom nista.

Pa i kada nema ljudi navedenih/prozvanih iz prvog posta, opet je manjak u pisanju. Povika je bila na Slobu, nema ga, pa se opet manje pise. Povika je bila na YU-a, nema ga u zadnje vreme, pa se opet manje pise.

To sto neko mozda ocekuje da se Predragon i Bozjicovek dopisuju na Skype-u ili FB-u, moze samo da ocekuje. Oni su ovde na forumu i vodili su diskusiju na temama. Zasto bi isli negde drugde ako su ovde poceli diskusiju ? Samo zato sto nekome ne odgovara ?

Ostavimo se uobicajenih izjava, trolovi, modovi, pacenici, ovi ili oni. Iako sam trazio u pocetku kvalitet na ustrb kvantiteta, to ne znaci da ljudi ne smeju da se nasale, da lupnu nesto, potrose koji post na opustanje ... nakon cega je i vracanje na temu lakse i prijatnije.

A pitanje samog kvaliteta post-ova, zavisi samo od vas. Od nikog drugog. Ako vi imate kvalitetnije post-ove, i ovaj deo foruma ce odisati kvalitetom. Ja sam mozda odlepio, poblesaveo, pomesao lepak s drogom, ali ne toliko da zarad necijeg zezanja zapostavim dobre post-ove.

U suprotnom, u nedostatku argumenata, najlakse je reci zbog Janka i Marka ne dolazim i ne pisem. Najlakse je napusavati se, kada se nema sta reci. Veoma je lako.

Filozof je otvorio temu da se medjusobno pohvalite, ponavljam pohvalite, pohvalite dobre necije izjave, post-ove ... posle nekoliko posta sam je morao zakljucati. Jer, zasto bi ste se medjusobno pohvalili. Lakse je nekome pomenuti familiju od 12-og kolena i time pokazati nadmoc.

Ljudi se menjaju, dolaze novi, odlaze stari. Neko smatra da je rekao sta ima i da nema potrebe biti ovde. Neko smatra da treba jos reci.

Pored svih ostalih problema i nedaca u zivotu, cesto dodju da se opuste. Nije im ni to za zameriti. Dosta im je ozbiljnosti, napetosti, preganjanja u realnom zivotu.

Nekako se uvek trazi problem u drugome. Narod lepo kaze, prvo pogledaj niz svoj nos. To sto se neko smeje necijem misljenju, samo moze znaciti da od svog nosa ne vidi dalje. I ne samo da ne vidi, vec i ne pogleda niz njega.

To sto neko ima odredjeni nivo vaspitanja i kulture, to samo o njemu govori.

A vi ako zelite kvalitetnu diskusiju, sprovedite je, diskutuj te. Niko vam ne brani. Ako bih na ovom nivou brisao ono za sta smatram da je manje kvalitetna diskusija, verujte ovaj deo foruma bi zamro.

Ovo me podseca na ono, tesko je kucu sagraditi a lako je srusiti. Na prvi pogled izgleda tako. Ali ako bi je rusili kao sto je gradite, bilo bi isto. Ciglu po ciglu uklanjati, je kao da gradite novu kucu.

Zivi bili.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46927
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Koliko mi se cini ovde je problem sto se ne govori iskljucivo i hvalisavo o veri, bez da se daju kontraargumenti. Vec da se svi slazu i klimaju glavom. Da je potrebno velicati Hriscanstvo, Pravoslavlje bez da se neko drugi uplice. Da se ne govori o drugim religijama, jer ipak ovo je Srpski forum.

To i jeste grozan produakt ovakvog stanja. Sve se svelo na hrišćanstvo i pravoslavlje, te na vjernike te religije. Gdje su nestale sve one divne teme o Kasiopejcima, zen-budizmu i sličnima. Reći ću ti ja: u gomili smeća o vjernicima i Isusu. Otvara se na bezbroj tema "zašto ste vjernici?", "Bog ne postoji zato što ne može da podgine kamen koji ne može da spusti", "hrišćanstvo nije logično zato što 2 i 2 nisu 4", i ostalih sličnih bljuvotina. Niko normalan se neće upuštati u forum na kome dominiraju takve teme. Kada je dosadno ljudima mogu ovde slobodno da dođu i troluju koliko god hoće.



A to sto u naslovu foruma stoji Religija, Filozofija, Sociologija, cime nije odredjeno da se striktno govori o jednom, jednoj stvari nikom nista.

Nažalost naslov koji bi sada odgovaro jeste "Hrišćanstvo, Vjernici, Pravoslavlje,"
« Poslednja izmena: 31. Mar 2012, 17:12:21 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Pazi, ovako...

Trenutno je Light jedini mod.. plus ima puno obaveza na CQ... to je, veruj mi... veoma iscrpljujuce...

Trenutno smo u potrazi za novim modovima, tako da... ako imate nekoga da sugerisete - odlicno. Do tada, ukoliko dodje do skretanja sa teme, molim - Prijavi poruku i pojasnjenje o cemu se radi u polju za prijavu...  i vec ce neko doci da iskontrolise...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
Ranije sam često posjećivao ovaj dio foruma. Ali u zadnje vrijeme ga ruku na srce izbjegavam. Zašto? Zato što mi je previše nadrkan, preopterećen, preozbiljan,težak... Ranije je svako mogao da napiše svoje mišljenje. Ma kako ono drugima izgledalo glupo. Sada se na svaku poruku automatski kontrira, provocira, izaziva... Traži se da se svaki subjektivni stav dokaže, inače ti negine ustanova Laze Lazarevića. Nema te tolerancije prema sagovornicima koja je nekada krasila ovaj PDF. Počelo je to još dolaskom @eyepheelYU, povremenim upadima @WhiteGoa troll moda, a nastavilo i definitivno učvrstilo @Sunshine Megatron-ovim suludim i vječito jednim te istim temama o ničemu drugom do o vjernicima, te @Predragoon-a koji ni jednu jedinu poruku o hrišćanstvu nije mogao da iskulira a da ne tvrdi kako je ta vjera sranje, te @bozjicovek-a koji mu je savršen par i vječita inspiracija. Bez neke ozbiljne injekcije ovaj dio foruma nema budućost. A pošto je Silvanus digao ruke od prevaspitavanja čitave vojske trolova koji su zaposjeli forum, teško da će to biti moguće. Šteta.     

Тебра, није ти тако само овде. Свраћаш и по осталим деловима а чуди ме да ниси приметио исте ствари као и на Религији Smile

А чуди ме да тема није локована јер ко смо ми да се бунимо на "квалитет" форума Smile
« Poslednja izmena: 31. Mar 2012, 18:05:46 od Raća_5 »
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
@Magic Master
Slazem se. Mislis da nisam razmisljao da nabacim nove stvari iz pomenutih tema? Jesam i odustao samo iz jednog razloga. Pljuvanje. Nista vise. Kao da je malo pljuvanja pa jos i da poticem. Tako bi izgledalo, poticem. Mozes misliti kakvih bi sve komentara bilo.

Otvaraju se teme, naprosto jer ljudi ne znaju za drugo. Ili ne zele da znaju. Uljuljkani u jedno. Ne zele, ne samo promeniti, vec sagledati, razmisliti o drugim stvarima. Bez obzira sto das argumenat za nesto drugo, bices napljuvan zato sto remetis njegovu sigurnost "materice" svog misljenja.

Neki zele pridati znacaja temi, svom misljenju. Bez obzira sto to isto je moglo biti receno na nekoj od tema. Ali ovako deluje, bar u njihovim ocima, znacajnije.

Dosta njih se ne mogu snaci u novim pogledima na svet. Ne mogu prihvatiti stvari jer bi to promenilo njihovu ustaljenost. A kada bi to dopustili postavila bi se mnoga pitanja, sta i kako, na koja bi morali odgovoriti. A bez odgovora samim sebima ne bi imali mir svog misljenja.

Zato je najlakse drzati se nekoliko floskula, izjava ko zna gde procitanih ili od nekoga cutih. I to vrteti do besvesti.

Ni meni nije stalo do toga.

Posebno ovo Anea sto kaze. Samo iskustvo na chatu, sta i kako se razmislja, o cemu se prica, u najmanju ruku je tuzno. Sam vokabular se svodi na jedva 500 reci u upotrebi. Od toga cetvrtina minimum bi bile psovke. Vecina ne zna da vodi dijalog, ne zna da sklopi recenicu kako treba. Uvek trazi neki smajl ili pogrdnu rec kako bi iskazali ono sta bi se moglo lako drugim recima napisati. Sta da ti kazem, kada je za podosta njih vrh zabave, lud provod, kada se odsedi u parku na nekoj klupi, urla do besvesti cevceci pivo od 2L. Kada neko kaze neku pametnu, uzvrati mu se sa jadi g****, ne se**, sta se pravis pametan i td.

I onda dodjes tim i takvima da pricas o Dekartu, Leonardu, Religiji, Ajnstajnu, Tesli, Fizici, Hemiji ... u najmanju ruku ce ti reci, smaras. Jednostavno drustvo, okolina i da ne navodim, su ucinili svoje.

A opet medju njima ima onih, zarad kojih se treba istrajati. Ima ih podosta koji saslusaju i na kraju kazu, meni ni otac nije tako sta rekao. I ti roditelji, svako sa svojim problemima ostave tu decu da se snalaze, da se oformljavaju kao licnosti. Kako ko zna i ume. Dosta od njih nisu imali samopouzdanja da nesto preokrenu. Ne samo oni, vec i drugi, ne razlikuju izgovor, opravdanje od pravog razloga. Stite se od okoline izgovorima, koji ih dovedu u nezavidnu situaciju da ne znaju sta dalje.

I dan danas mi se javljaju i dolaze samo da upute pozdrav. Nekoliko njih su nakon nekoliko god odsustva sa faksa i bacanja na travu i kokain se vratili sebi i zavrsili faks. Deca koja su bila u pocetku kviza, nakon ovih dve god, deluju puno zrelije. Iako ih nema, pokatkad dodju i jave se, samo da pozdrave. Smogli su hrabrosti i samopouzdanja da preokrenu nesto u sebi i svom zivotu. Da iznadju motivaciju za napred.

Zbog tih i takvih vredi. Ali se treba videti koji su ti zbog kojih vredi. Ako ti i takvi ne pisu, kako ces znati koji su? Bilo ti, bilo ja ili neko drugi. Dosta njih se plasi da ostavi komentar. Opet pouceni iskustvima da mogu biti ismejani. A ako ne ostave, nece se ni znati koji su da bi se, da kazem tako, zastitili od onij koji bi ih ismejali. A sujetni i egomanijaci cekaju iza prve krivine da sve upropaste.

Psihologija je puna tema ljudi koji traze savet o necemu. U najmanju ruku pobegnu. Zasigurno se i kaju zbog cega su uopste to uradili. I sta da taj ili ta ocekuje na dalje?

I loj neko treba isipati kako bi ga neko mogao lepo razmazati, da bi se moglo reci kako ide po loju.

Ziveo drugar.  Smile

« Poslednja izmena: 31. Mar 2012, 18:21:44 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:40:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.