Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:06:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta vas je nateralo da verujete ?  (Pročitano 33705 puta)
25. Jun 2009, 09:54:38
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
Verovanje je prihvatanje concepta koji se nije desio.
Zasto mislite da ce da se desi nesto sto se nije desilo ?
Ako znate da nijedna osoba nije mogla da kontrolise svoju smrt, zasto verujete da neko to moze
da izvede ?
Ako znate da vera u Boga ne bi postojala kada bi Bog postojao, zasto imate veru u Boga ?
Ako znate da je postojanje Boga stvar verovanja, zasto mislite da je njegovo nepostojanje stvar znanja ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4277
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
pitanja koja sam i ja postavljao verujućim ljudima...i do sad nisam dobio odgovor
pritom verujući su moji najbliži, najbolji prijatelji..itd., eto nisam imao priliku da pričam sa sveštenim ljudima, sem jednom na slavi...kad sam ispljuvan..a samo sam pitao: Zašto verujete?
pritom ne želim da religiozne posmatram spram svoje (ne)religioznosti

bez uvrede, ne želim da nipodaštavam ničiji stav, al eto i ja bih voleo da znam odgovore
IP sačuvana
social share
I see through bitter eyes and
The fact still remains
I read between your lies
You got beat at your own game
Take a trip with me for soon
I will sin
Without one regret
The pain will begin
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
pitanja koja sam i ja postavljao verujućim ljudima...i do sad nisam dobio odgovor
pritom verujući su moji najbliži, najbolji prijatelji..itd., eto nisam imao priliku da pričam sa sveštenim ljudima, sem jednom na slavi...kad sam ispljuvan..a samo sam pitao: Zašto verujete?
pritom ne želim da religiozne posmatram spram svoje (ne)religioznosti

bez uvrede, ne želim da nipodaštavam ničiji stav, al eto i ja bih voleo da znam odgovore
Zivis u sredini u kojoj ne postoji tolerancija za ispitivacku radoznalost. Stav Pravoslavne Crkve je "Ovo je ovako kako mi kazemo i odbij !" Treba da shvatis da je religija biznis, i da biznismeni ne vole kada im se neko mesa u biznis.
Ovu temu sam postavio i za vernike i za ateiste, posto ja nisam ni na jednoj ni na drugoj strani, ja sam anarhista,
sto znaci da ne zastupam nikoga.
Odgovor postoji ali ga ne moze dati ni teista ni ateista, posto je u suprotnosti od njihovih verovanja.
Odgovor na pitanje zasto ljudi veruju u to sto veruju je - zato sto nemaju izbor da ne veruju.
A i teisti i ateisti veruju u "slobodu izbora", tako da istina da nisu imali izbor za njih ne pije vodu.

Da bi covek imao plodotvoran razgovor sa Pravoslavnim svestenstvom, mora dobro znati Bibliju, i imati sto manje
svedoka, posto ne vole da drugi vide i cuju kako ovi blage veze sa Biblijom nemaju.  Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4277
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Zivis u sredini u kojoj ne postoji tolerancija za ispitivacku radoznalost. Stav Pravoslavne Crkve je "Ovo je ovako kako mi kazemo i odbij !" Treba da shvatis da je religija biznis, i da biznismeni ne vole kada im se neko mesa u biznis.
Ovu temu sam postavio i za vernike i za ateiste, posto ja nisam ni na jednoj ni na drugoj strani, ja sam anarhista,
sto znaci da ne zastupam nikoga.
Odgovor postoji ali ga ne moze dati ni teista ni ateista, posto je u suprotnosti od njihovih verovanja.
Odgovor na pitanje zasto ljudi veruju u to sto veruju je - zato sto nemaju izbor da ne veruju.
A i teisti i ateisti veruju u "slobodu izbora", tako da istina da nisu imali izbor za njih ne pije vodu.

Da bi covek imao plodotvoran razgovor sa Pravoslavnim svestenstvom, mora dobro znati Bibliju, i imati sto manje
svedoka, posto ne vole da drugi vide i cuju kako ovi blage veze sa Biblijom nemaju.  Smile
kapiram ja sve to Smiley

nego otje li neko pokushati da odgovori na pitanje?
IP sačuvana
social share
I see through bitter eyes and
The fact still remains
I read between your lies
You got beat at your own game
Take a trip with me for soon
I will sin
Without one regret
The pain will begin
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
sloba Smile Smile Smile zato veruju da begaju od realnosti, koju oni sami uništavaju, da imaju od čega da beže....pozitivan feed back koju samo stvarno zdrav razum bi mogao sprečiti, al ko beži od sebe teško je
Smile i naravno pored politički vlasti ima i puno lova u tome, samo misli na narko biznisu Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: slobabg

nego otje li neko pokushati da odgovori na pitanje?
Sumnjam, zato sto bi odgovori bili smesniji od odgovora trogodisnjaka na pitanje o verovanju u Deda Mraza.

@onodys
Niko verovanjem ne bezi od realnosti, smrt je jedini beg od realnosti. Ovo su jednostavna pitanja koja se odnose samo na verovanja, a ne sta ljudi rade zbog svojih verovanja.
Znaci "Zasto imaju tu misao, a ne cemu ona sluzi."
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
no dobro  Smile smrt je taj nešto o čemu ne znamo kao treba posle ponašati se, ili uopšte ne znamo šta znači da nismo, ne postojimo. tako kod nama disoc.bolesnicima ne zbog emocionalne smrtu menjamo u drugu ličnosti. nego jednostavno tako lakše rešimo situacije. naravno tu sam mislio na onima kojima nije kontrolirano to kada u koju ličnosti su.
Poznajem taj pshodinamski svaćanja da od straha od smrtu smo naterani da ponašamo kao bi imali više ličnosti. Al mi imamo Smile i ne glumimo. Odnosno mnogo pre će dobiti o disoc bolesti takve infe koji i vrede nešto, kroz istraživanje hipokampusa, i tamo girus dentatusa, koja formira infima ortogonizaciju. Odnosno grubo kazano , kategoriše informacije. A naravno tamo deluje i serotoninski sistem dosta lepo.
Al nazad do temu, da begaju od realnosti te ljude koji emocionalno stvarno neće prihvatati, ili ne može to,da su odgovorni ya svojeg slobodu, a oni su vernici. Pa misli na sinkronizacije ljudkse čoportima, kod svima su tamo plesovi, pesme, muzike, sve je zato da ojačava lojalnost u čoportu.
Sa tome da pronadje vera stvarne sociopate u čoportu, koji ne žele toliko dati koliko dobiju, ili više, kroz sinkronizaciju uspe u tome. Jer stvarne sociopate stvarno nemaju mogućnost za empatiju, ili za sinkronizaciju.
Danas naravno drugačije funkcioniše i to, i ne samo danas negod od početaka istorija, per sa 15000-18000 god.
a o tome sam pisao da stvarne sociopate su postale vodje za komfortistima, a to stvarno vredi toliko vernicima da begaju od realnosti, i kako je bilo u kulturu do sada, sa tome prisutan način traže stvarne sociopate, al naravno oni(stvarne sociopate) sviraju na bubnjevima(šalim se) Smile...
« Poslednja izmena: 02. Jul 2009, 15:52:15 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Skeptik,cinik & slobodni mislilac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
SonyEricsson w200
Drugarica, koju ja smatram pametnom osobom, jednom me je pitala, parafraziram - da li ja stvarno verujem da je čovek nastao tako glupim procesom kao što je evolucija?! Nakon pola sata razgovora o tome, ja sam njoj uzvratio pitanjem kako ona može da veruje u boga, šta je nju navelo na to i sl. I posle par nemuštih pokušaja da mi odgovori odlučno je rekla nešto u stilu: Ja ne verujem da bog postoji, ja to znam! Posle ovako moćne argumentacije, prošla me je volja za raspravom o religiji sa njom, a i od tada izbegavamo tu temu u razgovoru; bio bih glup kada bih dopustio da se posvađam sa njom zbog stvari koja mi ne znači ni malo, a od koje štetu može eventualno da ima jedino ona.
Bdw, ne bi me začudilo da i ovu temu zaobiđu izvesni ljudi, kojima je pitanje iz naslova i upućeno.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ne slusanje razuma, to me navelo
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
ne bi me začudilo da i ovu temu zaobiđu izvesni ljudi, kojima je pitanje iz naslova i upućeno.
zasto imas potrebu da ti se neko pravda?
i sam naslov teme je glup. Sta vas je nateralo da verujete ?   
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:06:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.