Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:21:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta su to "evropske vrednosti"?  (Pročitano 10994 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung 
Ми и културно и географски припадамо Европи и у најцрњм данима, док нам је накот пристигао из Монголије гамизао земљом, имало смо јасан циљ где желимо бити.

Е сад кад је о ЕУ реч, ја баш нисам сигуран колико ћемо ми добро проћи с њима. Бриселске свиње ником не одговарају. Никога ништа не питају. Европка војска, европска полиција и ко зна какви "европски" пројекти им падају на памет, а ни 15% житеља ЕУ не жели да финансира те глупости. Као што рекох једно је економско повезивање, друга ствар је јачање те глупе федерација на уштрб националних држава.

Да бар уђемо с неким јасним циљем и програмом у ту ЕУ, барем би лакше преживео све то. Ако се већ мора тамо, ајде да уђемо што пре и потом на сваки помен Шиптарије, оне вештачке државе на нашој земљи и безимених јужних комшија, лепо подигнемо руку за против. Међутим то су све пусти снови. Кад ове наше питају за мишљење одговор ће бити прост: "Како ви кажете".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Све то што си набројала се не може именовати као основна вредност,као истинска вредност.То су помоћна средства која могу,али и не морају под обавезно,учинити човека бољим.(пример-немац не загађује своју околини у својој држави јер би био кажњен,али на одмору у Грчкој или негде другде,где се не обраћа велика пажња на то,или је далеко од очију закона,понаша се као најгора стока,баца смеће где стигне и он и његова деца и жена и то чине сви немци одреда! Сто пута сам виђао исте призоре и било ми је мука.Поента-наметањем закона човек не постаје бољим нити га закон икада може учинити таквим.Погледајте "најдемократскију земљу на свету",па ће онима истинољубивима бити јасно!)Нас треба првенствено да интересују вредности које изграђују истинског,моралног човека,који ће као такав моћи да се бави и политиком,економијом и социологијом на један квалитетнији начин него што је то случај данас са онима који модел и узор човека виде у "чистом знању без спознања морала".То је оно што недостаје савременом човеку.Већина промишља о синтагми "европске вредности" кроз социолошке категорије,и то до те мере да се све код њих увек своди искључиво на социологизме! Посматрати једну примарно историјско-духовну целину,као што је Европа искључиво на тој основи,кроз тај појам или било кој други (осим духовног,наравно!)који има у свом наставку "изам" је више него погрешно,јер не открива у целости све њене корене и не објашњава оне итекако приметне различитости међу народима који су ипак на једној духовној основи стриктно поларизовани и поред покушаја да се путем економије све и сви стопе у једно! Кад кажем погрешно такође не мислим да се она данас не може промишљати на тој основи...напротив,она се током дугог временског процеса добровољно претворила у оно како је ми данас видимо и у оно што неминовно излази из наших уста када се помене Европа,а то је управо социјолошко-економска свест као фундаментална категорија "једино битног и вредног бића",тог симбиозираног хермафродита,Homo sociologicusа и Homo economicusа! Погрешно је то што се заборавља да су многи делови Европе,многи народи у њој одувек били мало другачији.Постоје народи,европски и стари,који су од увек имали другачије обликовне,образовно-бићевне темеље,који имају Православни етос који је је формиран токов векова и који представља један други свет,другу цивилизацију (мада не волим тај појам јер мислим да у својим коренима не подразумева као обавезно појам културе,али добро.),цивилизацију која је своје животно тежиште ставила на нешто друго,чија је витална жижа на неком другом месту од епицентра савремено-европског заноса социјологијом и економијом.Већина ће рећи,по свом старом обичају:"Какве то везе има са савременим светом?" Има,итекако има,само што,ма колико пута сам писао о томе (а много пута сам писао о томе...уствари,увек пишем о томе,кад се не зезам!  Smile ,или не желите да се упустите у расправу или једноставно пређете преко тога.Јасно ми је да објашњење лежи у чињеници да или не познајете или не разумете речено.Међутим,то није разлог,чињеница да не разумете речено,да се пренебрегава и одбацује неразумљиво,већ је потребна дискусија кроз коју ћете упознати и ону другу страну приче која је или сакривена од многих или је природно непозната,али у сваком случају неопходна.Неопходна из разлога што је је емпиријски,конкретно,реално присутна у једном моћном,животворном смислу и облику за многе људе и народе и са којом се зато мора увек неизоставно рачунати! Господ је рекао:"Сазидаћу Цркву своју и врата паклена је неће надвладати"..."све пролази,свакакве државе су постојале и нестале,свакакви друштвени системи су постојали па ишчезли,разне организације које су се бориле за власт над умовима и душама људи су постојале и временом пали у заборав.Тако је било тако ће и бити!Једино Света Црква,којој је темељ Господ Христос је неуништива и непролазна и зато је "врата паклена неће надвладати".На њој градимо и из ње црпимо оне истинске и бесмртне вредности градећи човека по мери живог Бога,па ће нам и економија и социологија и политика бити испуњена људима који ће бити "мудри као змије,али безазлени као голубови".Њих је било у историји и онај народи који је вођен таквим људима је просперирао у сваком смислу! Поздрав свима!

Znam te tico idealisto. Nešto što unapređuje državu i društvo vremenom unapređuje i pojedinca. E sad da ne mešamo opet onog što nam šapuće u uho da nas pokvari i svu njegovu veselu družinu.

Možeš li da mi objasniš kako se u zemlji Srbiji sprovodi pravoslavna vrlina? Da li je vrlina jednog starog hrišćanskog naroda komunizam, otimačina, pljačka, prljavština, nepoštovanje svih i svega, bezobzirnost, zlobnost, srebroljubivost? Naša crkva se nažalost odrekla prava da bude so na zemlji. Licemerno puštaju brade a kad dođu pred lice Hrista on će im reći ne poznajem vas.

Pa ko je onda ostao da se bori za nekakvenorme? Političari, te pljačkaške prostitutke koje bi i novac i slavu a da pri topme ne umeju da pevaju i igraju.

Mi obični ljudio moramo jednom nači nekakav oslonac, makar to bio i najmanji kamičak, da bi počeli da pomeramo zemlju. I u nedostatku boljeg čak mi je i ovaj oslonac nekakav.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Па незнам да ли си приметио, али пошто је ЕУ конфедерација, све одлуке парламента нису обавезне. ЕУ иначе нема председника, ЕУ није ни дражава.
Друго, ниједна држава нема закон који те обавезује да ставиш чип под кожу. Запрашивања су обична измишљотина параноика. Лекови, ако нећеш, немој их пити, толико је једноставно.
Треће, апсолутна контрола, преко чега, мизерног малог RFID чипа са јако кратким дометом.
Четврто, нигде у ЕУ те не ограничавају колико деце смеш имати, то само постоји у Кини и Индији, где за то има потреба. Успут научи шта је одрживи развој (sustanable development).
Пето, људи су батерије, ајде молим те.

Ето све из главе.

Kad je sve tako opusteno, sto onda guraju Irce u sporazum. Sta, oni ne znaju sta je dobro po njih pa ce ostali da im pomognu...
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Irci nisu istupili iz Evropske unije. To što ustav nije usvojen govori o tome da EU nije savršena, ali je i pored toga najuspešniji mirovni projekat u istoriji Evrope.
« Poslednja izmena: 01. Nov 2008, 21:35:46 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Možeš li da mi objasniš kako se u zemlji Srbiji sprovodi pravoslavna vrlina? Da li je vrlina jednog starog hrišćanskog naroda komunizam, otimačina, pljačka, prljavština, nepoštovanje svih i svega, bezobzirnost, zlobnost, srebroljubivost? Naša crkva se nažalost odrekla prava da bude so na zemlji. Licemerno puštaju brade a kad dođu pred lice Hrista on će im reći ne poznajem vas.
У првом свом посту на ову тему напоменуо сам,и то на самом почетку,да се морамо вратити Православљу,па да тек онда причамо о неким стварима,јер тек тада имамо истинско право да моралишемо,србујемо и потврђујемо вредности које имамо у потенцијалном виду али које морају бити актуализоване да би наш живот и било каква прича имала смисла.

Каже изрека:"Немој мрзети Св.Николу,због Николе"...одрицање од светиње живота,тј. Бога,јесте болест која има своју историју и која није од јуче.Несумњиво да су током времена поједини Црквени људи можда пропустили да буду на висини од Бога датог им задатка,али то није разлог да се негира,пориче спасоносна улога Цркве која је била,јесте и остаће "стуб и тврђава Истине" и то до краја света и века! Мислим да је такво размишљање плод непознавања природе,улоге,смисла и циља Свете Цркве,која је спасоносно и животворно"Тело Христово" у којем кроз учествовање у Литургијском животу задобијамо обесмрћење! Наравно,то подразумева свеживотно,непрекидно и практично спровођење моралног преображаја као јединог услова за приступање Христу у Цркви и кроз Њу.То што постоје и у самој Цркви људи,а ја то итекако знам после 20 година живота у Њој,који нису схватили зашто су ту,то је само њихов проблем,они ће за себе дати одговор на Страшном Христовом Суду,и они никада нису поколебали моју веру! Ако,на пример, владика не умножи дар који му је Господ дао,тешко њему...биће му неописиво горе и теже него обичном човеку.Међутим,Црква је кроз историју имала безбројне дивне светионике вере,миомирисне сасуде Христове,који су такви духовни титани да то не можеш ни да замислиш! Имала их је,има их и имаће их до у вечност!

У крајњем случају,ко сам ја да им судим? Јесам ли ја чист? Колико пута у току једног дана учиним нешто што није у реду? Циљ је себе исправљати непрекидно,борити се против зла у себи,трудити се препознати грех и да га више не чиниш,а другоме кроз љубав,практичну помоћ и савет помоћи онолико колико то он жели и допушта,и колико то има смисла. Нико није безгрешан до Бога! Руководимо се оном Христовом:"Зашто видиш трун у оку брата свога а брвно у свом не видиш?".

То што неко можда не верује у Бога,што га Црквени живот можда не интересује,што га,самим тим,не познаје и не живи (а много је таквих око нас...а и на овом форуму!),не даје му за право да критикује нешто што не познаје,не осећа и не схвата,ма колико он мислио да његова критика има смисла и да има право на то.Прво треба да упозна тај Дух,па онда да расуђује о Њему.Човек мора да пусти Христа у срце,а не у ум...срце је "око душе",које види и спознаје Бога,а не разум! Када допусти да буде освојен и опчињен неизрецивом љубаљу Христовом,тек тад ће схватити неке ствари на прави начин,тек тад ће схватити да "Црква јесте со земљи" и да је без те соли све бљутаво!
Поздрав!
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Irci nisu istupili iz Evropske unije. To što ustav nije usvojen govori o tome da EU nije savršena, ali je i pored toga najuspešniji mirovni projekat u istoriji Evrope.

Pa ustav znaci stvaranje nadparlamenta i nadpredsednika koji imaju preimucstvo nad domacim. Daj dogovorite se vas dvojca pa nesto probajte da me ubedite. Ovo do sad, ko evropske vrednosti - bla truc!
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Bulajka odosmo mi u of.  Smile

Inače sa nečim se slažem a sa nečim ne. Hoćeš da prenesemo diskusiju na religiju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bulajka odosmo mi u of.  Smile

Inače sa nečim se slažem a sa nečim ne. Hoćeš da prenesemo diskusiju na religiju?
Мислим да није офф,али нема везе.Говори се о вредностима,а вредности имају свој извор искључиво у сфери религиозног изворишта људског бића.Политика то не пружа сама по себи,осим ако није прожета тим духом,барем у оним основним њеним начелима.
На "религиозни" део форума? Где год желиш,само тамо не,молим те! Smile Smile
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
Irci nisu istupili iz Evropske unije. To što ustav nije usvojen govori o tome da EU nije savršena, ali je i pored toga najuspešniji mirovni projekat u istoriji Evrope.

Pa ustav znaci stvaranje nadparlamenta i nadpredsednika koji imaju preimucstvo nad domacim. Daj dogovorite se vas dvojca pa nesto probajte da me ubedite. Ovo do sad, ko evropske vrednosti - bla truc!

Па ако се по уставу створи федерација, онда је сасвим логично да та иста федерација има неки парламент и неког председника (да ли као једна особа или федерално веће) и друге федералне органе. У федерацији део свог суверентета предајеш федералним органима, тако то функционише од настанка прве федерације. Док ЕУ себе не уреди по принципу федерације, она остаје конфедерација и државе задржавају свој суверенитет и једино те државе могу одлучити шта ће даље радити са ЕУ јер су оне саставни део исте.
« Poslednja izmena: 02. Nov 2008, 00:18:33 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Pa dobro Bulajka eto recimo da ja nisam zadovoljna načinom kako se u srpskom narodu posle 1500 godina sprovodi hrišćanska vrlina. Da li je tome kriv samo narod. Zašto crkva ne podigne glas protiv onoga što je definitivno zlo. Zašto crkva ne povede kampanju za podršku braku, za promociju porodične vrednosti, za poštenje i trpeljivost. Jedino što možeš da pročitaš o našoj crkvi je ko se sve ustremio da bude patriarh. Nema promocije sveštenika kao što je Vajo Jović koji se trude da budu za primer ali su novine pune nekog koji okreće leđa Časnoj Trpezi.

To stado je Pastir dao nekom na čuvanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:21:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.