Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Шта смо све спремни да урадимо за 15 долара  (Pročitano 7900 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ali i ovi iz eksperimenta su bili stabilni i normalni.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 95
Zastava ns
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson k550i
licno ne verujem da su bili, ili ih oni nisu dovoljno ispitali.
drugi splet okolnosti pod kojim bi se mozda moglo opravdati ovakvo ponasanje bi bio da oni NISU znali da je to eksperiment,a ovako ...
IP sačuvana
social share
Mnogi ljudi mogu da urade vise od onog za sta misle da su sposobni.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Sve se moze kad se hoce i nista se ne mora.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Znali su da je eksperiment, ali nisu znali sta se u njemu ispituje, i zato je sa etickog stanovista danas takav eksperiment nemoguc.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Pitam se da li se neko od "zatvorenika" nakon shto se pribrao malo dosetio da polomi ruke i  noge nekom od "chuvara"
Nije i ja sam to pitala  Smile


pa lepo pishe da su izabrani ljudi bez imalo agresivnog ponashanja - chitaj 3.14chkice  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Summoning sensation

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 894
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson k810i
Ali i ovi iz eksperimenta su bili stabilni i normalni.  Smile

   Stabilnost ne mora da znaci i velika psihicka snaga. Ja sam poprilicno psihicki nestabilan,ali to ne mora da znaci da ja mogu da izdrzim manje pritiska od tog stabilnog,vec samo da sam sklon raznim psihickim varijacijama.

Znali su da je eksperiment, ali nisu znali sta se u njemu ispituje, i zato je sa etickog stanovista danas takav eksperiment nemoguc.

   A zasto je bio moguc pre nepunih 40 godina?

« Poslednja izmena: 26. Maj 2009, 22:31:07 od Jarooko »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 95
Zastava ns
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson k550i
ovde mozda ne dolazi do izrazaja toliko ta psihicka stabilnost, vise dolazi ponasanje  coveka u takvoj situaciji, znali su da je eksperimet,pravilo je bilo bez nasilja...  i onda oni toliko odjednom udju u ulogu "cuvara" reda da krenu da ih tuku i pisaju po njima...ma bezveze skroz..cudno mi je da se 10ak ljudi za 3 dana drasticno promeni da krenu takve stvari da rade,a da su znali da je eksperiment , pa nzm kakvi uslovi da su bili.....
IP sačuvana
social share
Mnogi ljudi mogu da urade vise od onog za sta misle da su sposobni.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Sve se moze kad se hoce i nista se ne mora.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
Sta smo sve spremni da uradimo za 30 dinara - Srbija:

http://www.youtube.com/watch?v=1RKQ0kxIZsk
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Summoning sensation

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 894
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson k810i
ovde mozda ne dolazi do izrazaja toliko ta psihicka stabilnost, vise dolazi ponasanje  coveka u takvoj situaciji, znali su da je eksperimet,pravilo je bilo bez nasilja...  i onda oni toliko odjednom udju u ulogu "cuvara" reda da krenu da ih tuku i pisaju po njima...ma bezveze skroz..cudno mi je da se 10ak ljudi za 3 dana drasticno promeni da krenu takve stvari da rade,a da su znali da je eksperiment , pa nzm kakvi uslovi da su bili.....

   Ali nije cudno. Covek je poznat po svojoj sposobnosti prilagodjavanja i neprivrzenosti okolini. Tako pravi zatvorenici cim odu u zatvor dozivljavaju pomereno stanje svesti,kao i cuvari,koji jesu hijerarhijski na visem nivou,ali dok su u zatvoru,zatvoreni su takodje.

   Pomerena stanja svesti nam se desavaju konstantno,kroz ceo zivot, To se desilo i subjektima ovog eksterimenta. Jedini problem je svest vratiti u normalu,sto je jako tesko. Dobar primer je vojska., Ona ima zadatak da ti pomeri svest u tom pravcu da si spreman za smrt,od tvoje ruke ili tudje,drugih ili sebe,i to joj ide super,ali pravi problem nastaje kada im vise takav nisi potreban,pa treba da te vrate u normalu. E,to je ono sto malo ljudi uspe. A nekada je za pomeranje stanja svesti potrebna jedna recenica (meni licno jedna lepa devojka). Citat iz filma: "Ja znam da su vas ucili da ubistvo nije dobra stvar,da u bibliji pise ne ubi,da se za ubistvo osudjuje... Ja vam kazem:zajebi!" Komandant je jednom recju pomerio sve novajlije u to stanje da je njima ubistvo odjednom sasvim normalna pojava...toliko je lako.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 95
Zastava ns
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson k550i
sve je to ok i slazem se,samo jedan dodatak za vojsku,primer nasa, to se vise ne moze uzeti kao ozbiljna vojska.tako da to sa promenom svesti ne stima,e sad drugo su ozbiljne specijalne jedinice,ALI tu su drasticni prihicki pregledi bas zbog toga sto si naveo, da kad neko odsluzi svoje ne ostane mozgom u vojsci kad se vrati u normalan zivot
Citat
Komandant je jednom recju pomerio sve novajlije u to stanje da je njima ubistvo odjednom sasvim normalna pojava.
da li bi se ti automatski prebacio u drugo stanje da ti to neko kaze ?
dobro verovatno nije dobar primer, jer je bio sigurno rat,a tu ljudi malo vise puknu...ali ipak nisu ljudi takvi da se na dugme prebacuje svest,pogotovo ovaj slucaj vezan za temu.

Citat
Tako pravi zatvorenici cim odu u zatvor dozivljavaju pomereno stanje svesti,kao i cuvari,koji jesu hijerarhijski na visem nivou,ali dok su u zatvoru,zatvoreni su takodje.

slazem se,ali ipak su znali da je eksperiment i sto je jos vaznije da je zabranjeno nasilje.
sta je to sto se moralo dogoditi da oni zaborave maltene da je to eksperiment i da prekrse pravila ...
IP sačuvana
social share
Mnogi ljudi mogu da urade vise od onog za sta misle da su sposobni.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Sve se moze kad se hoce i nista se ne mora.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
LG 4X HD
ovde mozda ne dolazi do izrazaja toliko ta psihicka stabilnost, vise dolazi ponasanje  coveka u takvoj situaciji, znali su da je eksperimet,pravilo je bilo bez nasilja...  i onda oni toliko odjednom udju u ulogu "cuvara" reda da krenu da ih tuku i pisaju po njima...ma bezveze skroz..cudno mi je da se 10ak ljudi za 3 dana drasticno promeni da krenu takve stvari da rade,a da su znali da je eksperiment , pa nzm kakvi uslovi da su bili.....

   Ali nije cudno. Covek je poznat po svojoj sposobnosti prilagodjavanja i neprivrzenosti okolini. Tako pravi zatvorenici cim odu u zatvor dozivljavaju pomereno stanje svesti,kao i cuvari,koji jesu hijerarhijski na visem nivou,ali dok su u zatvoru,zatvoreni su takodje.

   Pomerena stanja svesti nam se desavaju konstantno,kroz ceo zivot, To se desilo i subjektima ovog eksterimenta. Jedini problem je svest vratiti u normalu,sto je jako tesko. Dobar primer je vojska., Ona ima zadatak da ti pomeri svest u tom pravcu da si spreman za smrt,od tvoje ruke ili tudje,drugih ili sebe,i to joj ide super,ali pravi problem nastaje kada im vise takav nisi potreban,pa treba da te vrate u normalu. E,to je ono sto malo ljudi uspe. A nekada je za pomeranje stanja svesti potrebna jedna recenica (meni licno jedna lepa devojka). Citat iz filma: "Ja znam da su vas ucili da ubistvo nije dobra stvar,da u bibliji pise ne ubi,da se za ubistvo osudjuje... Ja vam kazem:zajebi!" Komandant je jednom recju pomerio sve novajlije u to stanje da je njima ubistvo odjednom sasvim normalna pojava...toliko je lako.

Ne znam da li si bio u vojsci, za onima kojima nasha vojska pomeri svest moze se reci da svest nisu ni imali.

Citat
Komandant je jednom recju pomerio sve novajlije u to stanje da je njima ubistvo odjednom sasvim normalna pojava...toliko je lako.
Lako je? Mozda je lako ako se obracash potpunom retardu koji nema nimalo mozga i prihvata svaki "autoritet" zdravo za gotovo.Verovao ili ne...postoje ljudi koji misle svojom glavom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.