Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: sta se zna Ordo Temple Oriemtisu na nasim prostorima  (Pročitano 31035 puta)
20. Jun 2006, 10:48:51
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 30
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
napisi te o tome
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Sudbina meša karte, a mi igramo.

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 59
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia 
OTO - Ordo Templi Orientis, potiče od Viteškog reda templara osnovanog 1119. godine za vreme krstaških ratova. Moderna verzija ove sekte je osnovana 1895. godine, a njen najpoznatiji poglavar je bio satanista Alister Krouli. U Jugoslaviji se osamdesetih godina osnivaju kampovi i oaze u Mariboru, Ljubljani, Zagrebu, Rijeci, Splitu, Osijeku, Sarajevu, Beogradu, Novom Sadu, Subotici, Vršcu, Trsteniku i Skoplju. Prvi prevodi njnhovih publikacija objavljeni su na slovenačkom jeziku, a početkom devedesetih godina beogradska izdavačka kuća „Ezoterija” objavila je prevode i na srpski jezik. Danas postoje u Beogradu, Novom Sadu, Subotici, Zrenjaninu, Nišu, Vršcu, Trsteniku i na Ubu. http://www.vidovdan.org/article418.html

O.T.O. Srbija (ovde imaš dosta dokumenata iz doktrine i uređenja sekte, ezoterije i radove A. Kroulija na srpskom, u PDF formatu)  - http://www.geocities.com/otosr/

Zvanična stranica Sanctum Sanctorum Kampa Ordo Templi Orientisa, Novi Sad - www.geocities.com/sanctum_sanctorum_oto/index.html
« Poslednja izmena: 27. Jun 2006, 01:48:37 od jackal80 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
koliko mi je poznato ova nasha filijala oto-a nije medjunarodno priznata , ne ispunjavaju uslove o broju chlanova i nivou tih chlanova ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
OTO-red istochnog hrama je najpoznatija gnostichka sekta.Neki ce reci satanistichka a neki okultno-crnomagijski kult.Zasnovan je na uchenju engleskog okultiste (sataniste) Alistera Kroulija.Pripadnici OTO-a smatraju sebe nastavljachima uchenja i delovanja istorijskih vitezova-templara. Templari su osnovani 1119 godine za vreme krstashkih ratova.Prochuli su se po junashtvu u odbrani Hristovog groba i duboko verovali u Hrista. Papa Kliment V ih je 1312. godine zabranio.Bili su visoko nagradjivani za svoje misije.Kada je potreba za ratovanjem prestala,kupili su od engleskog kralja Ricarda Lavljeg Srca ostrvo Kipar,ali se vecina krajem 13.veka povlachi u unutrasnjost Evrope.Vojnici padaju pod uticaj raznih jeretika koji im razbijaju veru u Hrista i preokrecu ih ka ezoteriji.Zato ih je papa i zabranio.500 godina kasnije teozofi,antropozofi i masoni iniciraju stvaranje novovekovnog reda istochnih templara,a Krouli ga uvodi u satanizam.
Prema drugoj verziji (onoj koju zagovaraju pripadnici OTO),josh su rimske arhive zabelezile da Isus Hristos nije bio bogochovek,vec vodja pokreta otpora protiv Rimske imperije.Takodje nije bio Josifov sin iz Nazareta,nego sin Jude Galilejskog.Spisi koji su svedochili o tome bili su unishteni za vreme vladavine cara Konstantina.Ovu su istinu znali i Jevreji,ali su i ti spisi unishteni tokom vishegodisnjeg progona Jevreja.To su znali i katari i preneli templarima koji su nakon toga razocharano odbacili krst i pocheli da veruju u jednog Boga i hriscanskoh i jevrejskog i islamskog.Tako (po njima) dolazi do zabrane delovanja templara od Pape Klimenta V.

Osnivach modernog OTO je Karl Kelner (1850-1905),bogati austrijski industrijalac i mason viskog stepena.Osnivanje se dogodilo 1895.godine.Ubrzo je Kelner umro,a nasledio ga je Teodor Rojs  koji 1876. stupa u masone.Bio je pevach,novinar a smatra se i pruski spijun.Vrlo aktivan, uspeo je da uspostavi unifikaciju masonskih rituala,a potom da u njih integrishe i rituale OTO.Godine 1912. dogodio se istorijski susret Teodora Rojsa sa Alisterom Kroulijem,gde Krouli biva iniciran u visok stepen OTO i u okviru istog biva proglashen za "Kralja Britanije i Irske".Rojs se odriche titule i impresioniran Kroulijem postavlja ga 1922. za poglavara reda.Krouli proglashava OTO "Misionarskom organizacijom Novog Eona" ciji je zadatak da sachuva sustinu civilizacije,gnostiku i okultizam.Izdaje "Knjigu Zakona" 1904. godine koju mu je direktno izdiktirao Ajvaz - duh kosmichke inteligencije.Krouli uzima magijsko ime Bafomet.Od 1920 do 1923. godine deluje u  Cefalu,seksualno-magijskom samostanu slobodne volje na Siciliji.Osniva na desetine lozha u SAD i Kanadi ,ali urodjeni smisao za uobrazilju i sve veca upotreba droge uvode ga sve dublje u dusevno oboljenje,i u tom stanju umire 1947.godine.

Na njegovo mesto dolazi opet Nemac,mason Karl Germer sve do 1962.godine.Njega nasledjuje Amerikanac Luis Mek Martri koji 1970. objavljuje "Krouli/Heris tarot-karte" i 1983. godine "Svete knjige Teleme".Misija OTO buja,osnivaju se kampovi i oaze sirom sveta,dok je "Knjiga Zakona" u rangu bestselera preplavila svetsko trziste.Sedishte OTO je u Njujorku.

Zoran D. Lukovic - Verske Sekte (Priruchnik za samoodbranu),Beograd 2000.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 30
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
najiskrenije
sta po vama znaci satanisticko ili crnomagijaski
evo recimo ja  sam krsteni pravoslavac slavim slavu svetog nikolu a ne osudjujem nikoga
ono sto znam za thelemu da se u osnovi akcenat baca na sustinsku volju...znate odem kod mog oca duhovnika koji dolazi da nam osvesta slavske koalce i ostalo i pitam ga na tu temu onako iskreno
a on meni sta mislis sta bi bilo kad bi svi radili po svojoj volji ili ti licnoj volji,svako bi radio ono sta hoce,ne mogu svi da misle mora neko i da radi,kao vladalo bi bezakonje...zamalo se ne zapitah pred njim a sta bi sve bilo kada bi svi vrsili svoju volju kao inteligentni pojedinci i osvescivali svoju svest i podizali je na visi nivo,da osetimo i razumemo bozansko u sebi i da se okrenemo tome  i uzdignemo iznad animalnog u nama,kada bi vrsili tyu istu volju pod kredom cini sto ti je volja...koliko mocna recenica ali dok se sve to cini treba biti svestan da samo cinis u zivotu ono sto zelis da ti drugi cine...
naravno onda neces mrzeti,neces pozeleti zlo,neces zeleti da komsiji crkne krava ako je tebi crkla ili tvoja daje manje mleka reci ces ok osvestices taj deo u sebi,postovaces druge i cenices ih onoliko koliko zelis da drugi to rade tebi...neces nikada odbiti da pomognes nekom ko je unesrecen ako mu mozes pomoci...vrsices svaki svesni cin svoga postojanja u velikoj ljubavi prema svemu oko tebe,jer sve to je deo tebe i ti si deo toga
sto se tice univerzalnog boga ja iako sam pravoslavac letos mi nije bio problem dok sam bio u aleksandriji da udjem u dzamiju koja je tamo najveca (u Egiptu)i prekrstio sam se kao da sam u pravoslavnoj crkvi da bi mi prisao jedan njihov hodja i popricao sa mnom,pitao me sto to radim ja sam mu rekao da je jedan bog a proroka ima mnogo i da je ta dzamija isto kao pravoslavna crkva manastir ili neka sinagoga nista drugo nego nego bozja kuca i da nijedna ni druga ni treca nemaju razliku da sve imaju istu svrhu da nas uce i poakzuju nam jednu te istu bozansku energiju ,energiju ljubavi
tako da ako je moja religija u ovom slucaju pravoslavna deli ideju sa ostalim religijama onda cu da stisnem ruku svakom ko tu ideju prihvata,bez obzira bio on muhamedanac,jevrej ili pripadnik ordo temple orientisa ili nekog drugog pokreta.
S to se tice satanizama i mracnih stvari  muka mi je da slusam takozvane probudjene vernike koji slusaju cecu i jelenu karleusu i odrastaju na pinku i nihovim pricama koji su spremni da osude nekog samo zato sto drugacije misli ili jos gore kazu oni on misli svojom glavom,pored toliko nasiilja,sponzorusa i svega oko cega bi se ljudi prodali za malo para ja im kazem da duboko pogledaju u sebe i da se vrate na pravu stazu samopostovanja i postovanja drugih...a ne da osuduju batinjaju i ubijaju razlicite od sebe sami


Citat
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Тој папазјанији фали још само жлица вегете...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
.........bolesnici oboleli od zla - neizlecivo Smile
  pomraceni umovi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Sudbina meša karte, a mi igramo.

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 59
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia 
S to se tice satanizama i mracnih stvari  muka mi je da slusam takozvane probudjene vernike koji slusaju cecu i jelenu karleusu i odrastaju na pinku i nihovim pricama koji su spremni da osude nekog samo zato sto drugacije misli ili jos gore kazu oni on misli svojom glavom,pored toliko nasiilja,sponzorusa i svega oko cega bi se ljudi prodali za malo para ja im kazem da duboko pogledaju u sebe i da se vrate na pravu stazu samopostovanja i postovanja drugih...a ne da osuduju batinjaju i ubijaju razlicite od sebe sami

Dobro, istina je to... Ali ako ti smeta to njihovo osuđivanje, zašto ih onda ti osuđuješ? I što direktno poveza sataniste sa novoprobuđenim vernicima u Isusa i Crkvu? Smile Poenta Isusove misije je u tome što sebe nije smatrao uzvišenim, već naprotiv, grešnijim od svih nas... A rezultat je bio vera u prave vrednosti, koja traje već 2000 godina i trajaće večno. Gordost je smrtni greh, poput ubistva, i veoma je opasno smatrati sebe boljim ili prosvećenijim. A ako oni tako čine, pokaži im da ti nisi takav - pokušaj da ih shvatiš, razumeš, ne da osudiš. To je najlakše - "ti si takav i takav i baš me briga, ja sam BOLJI jer ja to ne radim..." - čista gordost i predrasuda. Da bi shvatio nekoga zašto je uradio to i to, moraš mnogo bolje da ga upoznaš. Lično, ne smatram da su oni koji slušaju Cecu i JK veći ili manji vernici od onih koji slušaju Vasiliju Radojčić ili Pavarotija  Smile. Jednostavno, poštujem tu Božansku iskru u svim ljudima - jesu li je prepoznali i/ili razvili, njihova je stvar i četrdesetog dana posle smrti moraće da odgovore na ta pitanja Onome koji ih je stvorio. A kako će On presuditi, to samo On zna. Veruj i pusti druge da veruju  Smile Na primer, za mene i tebe Legija je ubica, čovek koji je ogrezao u grehu (po nekim "izvorima", čak je i član Crne Ruže) - no možda je na nekom Božanskom planu on mnogo veći svetac od tebe i mene... Božja promisao je nedokučiva! Danas je u ovim modernim vremenima kada se ljudi pale na svaku reč koju čuju preko radija ili TV-a veoma, veoma teško razlučiti žito od kukolja, jer je istina skrivenija nego ikad i potrebno je mnogo intuicije i razumevanja da bi se proniklo u suštinu čoveka i - da li je dobar ili loš. Ne gledaju svi Pink, a i među onima koji ga gledaju ima dobrih duša.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
hriscanstvo i satanizam idu ruku pod ruku i ne mogu se zamisliti jedno bez drugoga. naravno , satanista ce uvek biti manje od hriscana i zato su i manje opasni,ali dok god postoje  i jedni i drugi su pretnja chovechansvu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.