Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta se desilo generaciji x nase zemlje?  (Pročitano 8990 puta)
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 12
Evo i ja da se ukljucim u temu jer imam sina '90 godiste.Meni zaista nije jasno o cemu vi to pricate?????Ja jos ne znam generaciju koja nije prosla kroz faze "odrastanja" ,kroz koje prolazi i ova gore pomenuta!
S' tom razlikom ,sto smo u "moje" vreme,bili isto obuceni(mislim na skolu i uniforme.)pa se neka razlika nije ni poznavala....A DANAS???Tate mafijasi,sverceri...i da ne nabrajam,priuste svojoj deci sve,od markirane garderobe,do skupih automobila,koje nemaju 80% ljudi u poodmaklim godinama!Ko je od vas roditelj,pa da moze da sudi kako se covek oseca,kada svome detetu ne moze da pruzi ni najosnovnije stvari,a kamo li nekakav "original"....I kada vam dete dodje snuzdeno sa nekog rodjendana,koji je pravljen u MC Donalds'-u,ili nekom kaficu,a njemu za rodjendan jedva skrpis tortu-dve,i nesto peciva,da bi mu sutra dusu pojeli u skoli.....nece da se druze sa takvima,lepse im je da sede u meku....sto je i normalno-sa jedne strane,ali koliko njih moze to da priusti svom detetu????!!!
A svako zeli da ima drustvo...ali kako uci u njega,kada je karta za ulaz marka garderobe,izlasci na elitna mesta....I kao posledica svega toga naravno ha,kasha umesto mozga????Ne nego pokusaj-biti kao ostali,kojima roditelji mogu da pruze neke stvari koje oni samo mogu da sanjaju!!!A kako doci do toga???Eeee....neke devojke krenu stranputicom,klinci u kriminal,a neko uleti u bedak,jer ne moze ni jedno ni drugo,pa se otisne u "drugi svet"-svet droge....ONI SU ODLICNI,KAKVI BI TREBALI DA BUDU!!!!
IP sačuvana
social share
.ne dirajte me, spavam...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
@Tea33
Ne znas o cemu pricamo....
Postoje neke stvari koje ti za razliku od mesta za izlaske, gardarobe, i sl materijalnih stvari, niko ne moze oduzeti, niko te ne moze naterati da ih radis na jedan nacin ako ti zelis na drugi...
Niko klincima ne brani da slusaju dobru muziku, niko im ne brani da kad im neko ponudi dzok kazu ne, niko im ne brani da citaju sta zele,nauce sta zele, da pricaju kako zele i sl.
Ja nemam firmiranu garderobu, jedno sto nosim a sto je brand su martinke jer sam odavno shvatio da moram da kupim cipele koje ce mi trajati 2-3-4 zime a ne 2 meseca. Ne izlazim na "elitna" mesta jer za mene tamo izlazi stoka, to sto stoka vozi dobra kola i nosi skupa odela, je njen PROBLEM. Postoji toliko mesta u ovom gradu na kojima se mozes provesti do jaja sa 200-300 din u dzepu, postoji toliko uzitaka koje nista ne kostaju, a koje mnogo vrede.
Bolan primer... ja 2 godine maltene uopste nisam igrao basket, sto zbog nekih zdravstvenih problema, sto zbog nedostatka vremena.. i pre odredjenog vremena sam izasao... klinci izrasli... 4-5 godina mladji od mene a kao ja po gabaritima... ajde stro igraju kao invalidi, nego sto ne znaju ni da hodaju. Kad se setim kako smo mi igrali kosarku pre 4-5 godina.... to je bio haos, ovo danas... evenutalno ako je neko ostao da trenira, mada je i to retkost...
Vazno je da kad se kupuju 1.5l flajke piva, 89 godiste je prvo u kraju... sto ne umeju dve prosto prosirene sa sastave, sto slusaju neko djubre, ne znaju ni da hodaju, to nema veze...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 156
mob
SonyEricsson K500i
Citat
Ne izlazim na "elitna" mesta jer za mene tamo izlazi stoka, to sto stoka vozi dobra kola i nosi skupa odela, je njen PROBLEM


Dobro receno. Ja studiram u NS, i moram reci, da najcesci izlazak u grad sa drugovima i ribama, predstavlja setnju pored dunava, zezanje u dunavskom parku i ostale besplatne stvari Smiley

Sa druge strane, moja sestra koja je '85 izlazi svaki dan u grad, nije upisala fax (jeste da je mladja godinu dana, pa ima vremena jos malo), druzi se sa najgorim probisvetima (neki su samnom isli u osnovnu, i tad su jos bili na travi), stalno se zali kako nema dovoljno odece (ja licno imam jedne farke, i dosta mi je...ne moram da razmisljam koje da obucem ujutro Smiley ,pricala je nesto da ce se zaposliti, ali i od tog je odustala. Ide na neki kurs engleskog, ali vec su nas zvali da pitaju da li je odustala, jer tamo ne dolazi.... Kao sto neko rece, za nju je ponos da kaze kako su njeni drugovi opasni likovi, masta o crvenom ferariju (?) a njene drugarice su jos gore, tj one sto su ostale sa njom... normalna deca su upisala fax....

Jos gore, znam mladju decu (bas negde oko '90) kojima se dan sastoji od "blejanja" i kontanja koga ce danas izbosti....

Mislim, i u "moje vreme" se pocinjalo sa cigarama u 6. osnovne, trava oko 8., tablete sa alkogholom u srednjoj... pa opet znam pored sebe jos dosta ljudi koji nisu nista od toga koristili.... i planiraju neki zivot normalan, nadaju se, .... rade da im bude bolje....

Stvarno, najgore je kad vidis nekoga ko ni ne zna da je izgubio nadu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 265
Citat
Svaka genercija ima svoje uspone i padove, svaka svoje lomove. Tako i generacije '90. i gore - dole. I jedno znam: traži, i naći ćeš.


Lepo receno OldSerbian. Svaka generacija je imala svoje probleme. Svaka osoba je reagovala na njihove probleme na svoj nacin. Neki su zavrsili kao alkoholicari, drogirasi misleci da je to jedini nacin da prevazidju njihove probleme. Ali dosta njih su ostali i dan danas kao normalni ljudi. Sta da se radi. Zivot tece dalje  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Cinjenica... samo... otprilike 50% mladih koje ja poznajem a ne druzim se po sumnjivim krugovima koristi nesto od opijata aktivno...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 685
Zastava trenutno Šabac
SF i Walker su u pravu po pitanjima koja su objasnili na svojim primerima. A g-dine Old Serbian zaista se trudim da ne budem pesimista. U svakoj generaciji ima osoba koji biraju neki drugi put. Sa bilo kim mogu da razgovaram, ali da nateram nekoga da radi nesto sto nece nikada! Nisam daleko od pomenutih generacija i bas zato se trudim koliko toliko da pomognem. I pre mene je bilo i posle mene ce biti droga, verovatno jos savremenijih, a da nam neko drag ne bi stradao zbog toga bolje je da se potrudimo i ucinimo sve sto mozemo da ih bar udaljimo od svog tog sr...a.
G. O. ucite svoj kceri kako najbolje umete i uticite na formiranje njihovog karaktera. Moj otac i dalje misli da ce neko da mi na ulici gurati drogu u ruke BESPLATNO i da ce mi je neko sipati u pice ako negde odem. On zaista ne zna da niko nije lud da rasipa nesto sto moze da konzumira.
Evo i moj primer: osnovnu skolu sam zavrsila kao jako vrlo dobar ucenik, nikada nisam plakala za ocenu. Srednju skolu sam zavrsila kao odlican ucenika, da sam mislila od pocetka bila bih vukovac i moja majka jedva da je i na koji roditeljski sastanak otisla zbog obaveza. Moji bogatiji drugovi i drugarice su su ostajali svake godine u avgustu i prolazili. Ja nisam imala dovoljno novca da upisem fakultet kao samofinansirajuci studenat, a ti moji bogatiji drugovi su na Megatrendu ili na univerzitetu Braca Karic. Kako prolaze godinu, predpostavite sami.
I jos jedna stvar. Dve godine sam se setala po kabinetima i pokusavala da sebi obezbedim engleski kao jedan od stranih jezika, i svi bi me ponovo setali i pisala sam MOLBE, a verujem da ni jedna nije stigla gde je trebala. Vidite u kako pravicnoj zemlji zivimo.
IP sačuvana
social share
Red, rad i disciplina.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
a ti moji bogatiji drugovi su na Megatrendu ili na univerzitetu Braca Karic. Kako prolaze godinu, predpostavite sami.

Gledah.. nisu to neke pare...
A i znanje koje dobiju, diskutabilno je koliko je kvalitetno, i diploma diskutabilno je koliko se priznaje
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 43
Od kada sam pocela da dolazim na burek (par meseci) bilo je dosta poruka o alkoholu, napijanju i sl.  Redovni clanovi kao da podrzavaju jedni druge u tome (dovoljno se vidi iz poruka o doceku Nove godine).  Nisam antialkoholicar, svi mi popijemo malo da se opustimo, ali ne vidim poentu kad neko pije da bi povratio.  Sem toga bilo je poruka o planovima za samoubistvo, o samoranjavanju, o tome kako mrze svoju porodicu ....  Gde su tu porodicne vrednosti i zasto niko sa Bureka ne reaguje da im ukaze da takav nacin razmisljanja nikud ne vodi?  Zar prijatelji nisu ti koji treba da pomognu prijateljima kad su mracna vremena?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Da li se iko prebio za NG da se posle toga ispovracao... nije
Da li smo se okupili da cirkamo ili da se zezamo ... da se zezamo ... alkohol je i onako sasvim normalna stvar. Cak ga nije ni bilo toliko. Sta smo popili 2 piva od litat ipo i dve flase tekile. Od toga sam ja popio maltene svo pivo, sin nesto malo, a tekilu smo podelili.
Sto se ubijanja i ranjavanja tice...
Za samoranjavanje se ne secam, a oko sucida je bilo prica. U godinama u kojima smo to je vise nego normalno, posebno gledajuci i vreme u kome zivimo. I dok god bude shit kakav je sad bice prica. Mnogo je lakse da pricas o tome sa prijateljima ovde, da pokusate da se salite na temu toga, da se malo odobrovoljis nego da se zavuces u cosak sobe i cekas.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
Citat: OldSerbian
Sve se menja, sem kamenja, rekao je neko odavno.

omiljeni Pavić, Hazarski rečnik.. mislim

šta bih rekla na temu ? osim da se plašim za ovu decu koja sada odrastaju, moraju da budu mnogo jači i pažljiviji, oprezniji , iskušenja su češća i opasnija nego pre, a greške koje naprave mogu biti fatalne
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.