Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:06:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta otkriva vaš muzički ukus?  (Pročitano 1780 puta)
19. Mar 2006, 14:09:44
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Žanr muzike pruža prilično tačnu sliku o nečijoj ličnosti

Šta otkriva vaš muzički ukus?

Deca koja uživaju u "gangsta" repu ili hevi metalu često su stidljivija i plašljivija od svojih vršnjaka.
Nije čudo što je pitanje "Kakvu muziku voliš" jedno od prvih koje mladi ljudi postavljaju onima koje su upravo upoznali. Jer, i naučna istraživanja pokazuju da muzički ukus može da pruži prilično tačnu sliku o nečijoj ličnosti. Proučavanjem veze između muzičkih afiniteta i ličnih crta pozabavila su se nedavno trojica psihologa: Britanac Džejson Rentfrou i Amerikanci Sem Gozling i Stiven Stak. I evo šta su, na osnovu obimnih studija, zaključili ovi poznati univerzitetski profesori:

- Ljubitelji džeza, klasike i druge "složene" muzike obično imaju natprosečni koeficijent inteligencije.
- Osobe koje najviše vole kantri i pop muziku po pravilu su konvencionalnije, konzervativnije i iskrenije od obožavalaca ostalih žanrova. "One su očigledno prostodušnije, ali to ne mora da bude loše", kaže Džejson Rentfrou. "Ti muškarci i žene jednostavno ne žele da bespotrebno komplikuju život".

- Zaljubljenici u operu su triput skloniji od drugih da opravdaju samoubistvo kao "rešenje" za porodičnu sramotu, odnosno gubitak časti. Ali za to ne treba kriviti Pučinijevu "Madam Baterflaj". Prema rečima Stivena Staka, opera ne čini ljude dramatičnim, već samo privlači takav soj.
- Fanovi dens i soul muzike su vrlo impulsivni - njima se najčešće dešava da se "izlanu", odnosno kažu ono što stvarno misle.

- Ekstrovertne ličnosti uglavnom mogu da uče i rade uz muziku, dok introvernim ovakva "pozadina" uopšte ne pomaže da se koncentrišu. Ona im, zapravo, smeta. Grupa stručnjaka iz Lujzijane dodaje da ekstrovertne individue naginju muzici s jakim bas-tonovima.
- Iako filmski junak Roki Balboa savršeno trenira uz zvuke muzike, ona ne podstiče baš sve sportiste. Istina, motivaciona muzika može da izvuče maksimum iz nekog dizača tegova, ali se zato trkači neće zbog nje kretati brže, niti će biti izdržljiviji.

- I najzad, Džejson Rentfrou umiruje roditelje koji se pitaju da li muzika - bio to Elvis ili Eminem - utiče na seksualno ponašanje tinejdžera, ili u njima budi agresivnost. On tvrdi da njegova ispitivanja ne ukazuju na takav uticaj. Ovaj psiholog s Kembridža naglašava da su deca koja uživaju u "gangsta" repu ili hevi metalu često stidljivija i plašljivija od svojih vršnjaka.


Izvor: Glas Javnosti \ Priredila S. Prokić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


prosimpsonovski orijentisana

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung x700
Dosta je verovatno to da muzicki ukus otkriva "svasta" o licnosti.....ali, sta onda govori o ljudima koji mnogo vole Grand, Renome i ostale?  Smile Da ne bude zabune, cenim svaciji muzicki ukus, ali mi se ipak cini kao da se kod nas u odnosu na narodnu (tursku) muziku sve ostalo baca u pozadinu, a naslovi tipa "Satanisti na tvrdjavi?" u Novostima od prosle subote, kao naslov za clanak o dolasku HIM na Exit, bas i ne pomazu negovanju razlicitih muzickih ukusa Smile.....mene to ovde najvise nervira - mnogi nemaju izbora po pitanju muzike....jos uvek je mnogo ljudi koji nemaju kompjuter, pa ni internet, i odmah ne ni pristup internetu, a evo, ukljucite radio sad, u nedeljno popodne....koliko stanica pusta muziku koja ne prati cestitke tipa srecan polazak u vojsku/skolu/prodavnicu/svaleraj????....

Ok, sad sam skroz promasila temu.... Smile
IP sačuvana
social share
I Am-oK, if I Am-oK, you see...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4277
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mozda kod nas nije problem u tome sto nema izbora.
Izvrgavaju ruglu svi oni koji ne misle slicno ili isto.
Isto tako veci deo nacije zivi u nekim proslim vremenima, najlepse bi im bili kad bi mogli da se teleportuju u 60-te.
To pokazuju sve ove reprize serija od pre 20 i vise godina.

Ne samo da ljudi ne mogu da vide i cuju drugo nego i ne zele.
IP sačuvana
social share
I see through bitter eyes and
The fact still remains
I read between your lies
You got beat at your own game
Take a trip with me for soon
I will sin
Without one regret
The pain will begin
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


prosimpsonovski orijentisana

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung x700
Ma da.....ne znam da li je to navika da se uvek prizeljkuje nesto sto je davno, proslo.....da se ne voli ono sto je razlicito...mada bi, cini mi se bilo bolje reci - da se mnogi boje razlicitog....boje se novog....nepoznatog....samo se zatvore u svoje ljusturice i reze na sve sto ne mirise onako kao su navikli...Eto, bas prekjuce, kaze kolega na praxi:"Sta ce nam, kojeg vraga, hevi metal muzika?Kakvu ja tamo devojku mogu da upoznam?Neku koja nosi martinke, vojne pantalone i bodlje oko vrata?"  Smile  Eto, sta misli prosecni slusalac narodne muzike Smile....a ja, eto, slusam tu vrstu muzike, ali ne setam okolo sa nozem u rukama i tri kesice krvi 'da mi se nadju' ako nikog ne upecam Smile....martinke bas i ne volim, ali volim originalnost....stoga se ja "po evidenciji" lokalnih ljudi vodim kao cudak :chainsaw:.....Zato ja sad to ovako tumacim : ljudi koji slusaju TV Pink, TV Bijeljina i sl. muzike su ljudi koji se, u vecini slucajeva, ne trude da vide nesto novo, da to saslusaju.....ali zdusno kritikuju: "one crnce", "one s dugom kosom", "one nasminkane", "one u onoj garderobi...." i oznaka za ogromnu tugu je deo pesme - kao divlji pas bez lanca.....?!   Istina je da i ja sada bas, bas kritikujem, Smile ali to je zbog toga sto meni sve ovo sa muzikom izgleda kao masovno hipnotisanje ili kao masovna histerija...
Eto....istrazivanje oko povezanosti vrsta licnosti i vrsta muzike iako je verovatno tacno u velikom procentu, ipak nije obuhvatilo nasu zemlju, tako da....
IP sačuvana
social share
I Am-oK, if I Am-oK, you see...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 46
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ovo sam se bas iznenadio da oni koji slusaju "gangsta rap" i heavy metal imaju istu licnost... ipak su to dve drugacije vrste muzike... a nigde ne vidim da se kaze kakvi su oni koji vole punk i grunge kao ja... a oni sto slusaju grand show sta reci o njima verovatno da su malo priglupi... 
Eto, bas prekjuce, kaze kolega na praxi:"Sta ce nam, kojeg vraga, hevi metal muzika?Kakvu ja tamo devojku mogu da upoznam?Neku koja nosi martinke, vojne pantalone i bodlje oko vrata?"
takvi sto to kazu ne poznaju metal niti ga cene samo im je vazno da se napiju i slusaju narodnjake...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4277
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nazalost smo undergound
umesto mainstrem

i zivimo u Srbiji
IP sačuvana
social share
I see through bitter eyes and
The fact still remains
I read between your lies
You got beat at your own game
Take a trip with me for soon
I will sin
Without one regret
The pain will begin
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 131
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Al dobar je underground...Mislim, kako bi se definisala muzicka "elita" ako ne kao "posebna manjina'
IP sačuvana
social share
samo se smejes, lepo je
nije te briga, lepo je
pa koliko traje, lepo je...

...svi to znaju na kraju ne pobedjuje dobro
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:06:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.