Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta nas to drzi u tami kao civilizaciju???  (Pročitano 5727 puta)
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46924
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Problem je u ljudima, a ne u sistemu.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung XYZ1004
Citat
Javicu se kasnije, da jos malo obrazlozim, kada ugrabim vremena....

Nemoj, molim te...  Smile

Postoje dva nacina da se rese ratovi na planetarnom nivou

1.Da se ukinu nacije,granice,narodi,republike i svi se definisemo kao Zemljani.
2.Da se granice i republike ucvrste,da nema seljakanja iz drzave u drzavi i izvrsi konacna raspodela sta je cije

Ovo prvo ne razumem sta menja....I dalje ces imati borbu za vlast, kontrolu, ko ce uzivati u vise resursa i imati udobniji zivot, ko ce imati vise para, uticaja, moci i bogatstva...da li je ta borba izmedju Amerikanaca i Kineza ili izmedju zemljana koji zive na dva kontinentna, ne pravi nikakvu razliku.
A ovo drugo se nikad ne dogodilo, jer je nemoguce povuci te granice i rasporediti resurse na nacin koji bi sve zadovoljilo....tako da i to otpada.


A i jedno i drugo odpada iz jednog prostog razloga - kosi se za zakonima prirode!

Borba za opstanak, prirodna selekcija, takmicenje i zakon jaceg je nesto na cemu pociva zivi svet na planeti Zemlji i ma koliko to zvucalo politicki nekorektno, divljacki, "necivilizovano" i fasisticki, to je jednostavno tako!
Zasto niko lavovoe, tigrove, slonove, medvede, hijene, gorile, ne optuzi da su psihopate, ludaci, manijaci i fasisiti kad se kolju za teritoriju, ubijaju mladunce drugog alfa muzijaka, i tuku se za zenku?...Zato sto se ponasaju bas onako kako je priroda to i zamislila! Pa po cemu se ti zakoni ne odnose na ljude?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Citat
A i jedno i drugo odpada iz jednog prostog razloga - kosi se za zakonima prirode!

Borba za opstanak, prirodna selekcija, takmicenje i zakon jaceg je nesto na cemu pociva zivi svet na planeti Zemlji i ma koliko to zvucalo politicki nekorektno, divljacki, "necivilizovano" i fasisticki, to je jednostavno tako!
Zasto niko lavovoe, tigrove, slonove, medvede, hijene, gorile, ne optuzi da su psihopate, ludaci, manijaci i fasisiti kad se kolju za teritoriju, ubijaju mladunce drugog alfa muzijaka, i tuku se za zenku?...Zato sto se ponasaju bas onako kako je priroda to i zamislila! Pa po cemu se ti zakoni ne odnose na ljude?


razlika je u tome sto smo mi ljudi a ne zivotinje
mi imamo nesto vise nego zivotinje.. mi imamo svrhu. Recimo zasto zivotinja ne moze da bude zla? iako je divlja, ni jedna zivotinja na celome svetu ne zeli zapravo da nanese zlo, vec se samo brani ili brani svoju teritoriju. Dok ljudi idu i uzimaju, uzivaju da napadaju slabije.. Covek je rodjen sa intelektom da bih mogao da napreduje i shvati svoju svrhu postojanja na svetu za razliku od zivotinja. Ali niko u stvari ne shvata da smi mi sami problem a ne neko drugi. Mada ljude kao da boli dupe za to. Ako je njima lepo, onda sistem valja i sve je ok, a drugi su sami krivi za svoj neuspeh. Patnju nama stvaraju nase zelje i preterana ocekivanja koje povrede ponos kada se ne ispune. Aj mi samo reci, da li ovo pametno: izacicu negde u masu gde cemo se svi napijaju, tuci,drogirati, ku*citi se i na kraju varati svoje partnere( momke/devojke)....  A za sve to cemo potrositi silne pare..????
jbt, odem u nocni klub i kao da sam dosao na neku satanisticku zurku/orgiju ili tako reci bal vampira. Nista nije sveto za takve jbt... Takvi ljudi zive samo za uzitak, a zasto, jer su plitki kao kasika.... Idu logikom, zivot je kratak i samim tim su sebi rekli da nista ne vrede jer ne vide poentu.....
« Poslednja izmena: 31. Jan 2013, 02:04:25 od Shazoom »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung XYZ1004
Citat
mi imamo nesto vise nego zivotinje.. mi imamo svrhu.

A koja nam je svrha?

Citat
Recimo zasto zivotinja ne moze da bude zla? iako je divlja, ni jedna zivotinja na celome svetu ne zeli zapravo da nanese zlo, vec se samo brani ili brani svoju teritoriju. Dok ljudi idu i uzimaju, uzivaju da napadaju slabije..

Uzimaju da bi lepse, lakse i lagodnije ziveli (vidi pod borba za opstanak, prirodna selekcija i zasto lavovi jedni drugima otimaju teritoriju, zenke i kolju mladunce, pa niko u tome ne vidi problem) i osigurali taj isti zivot.

Citat
Covek je rodjen sa intelektom da bih mogao da napreduje i shvati svoju svrhu postojanja na svetu za razliku od zivotinja.

I taj intelekt nas je doveo do zakljucka da je nasa svrha, sta?

Citat
Ali niko u stvari ne shvata da smi mi sami problem a ne neko drugi. Mada ljude kao da boli dupe za to. Ako je njima lepo, onda sistem valja i sve je ok, a drugi su sami krivi za svoj neuspeh.

Ne postoji sistem u kome ce svima biti OK...uvek ce biti onih uspesnih i onih neuspesnih, da ne kazem gubitnika tranzicije  Smile
U kome god sistemu da je ljudska rasa zivela, uvek je bilo onih zadovoljih i onih nezadovoljih i uvek se vodila borba da zadovoljini svoje zadovoljstvo prosire, a da nezadovoljini postanu zadovolijni.
Menjao se samo nacin borbe, ali je svu u sustini ostalo isto - opstanak najsposobnijih i najprilagodljivijih i nestanak onih koji nisu prosli prirodnu selekciju (bas kako je priroda i zamislila  Smile )

Taj intelekt, coveku, od kada zna za sebe, sluzi kao sredstvo za borbu i prilagodjavanje (a ne za pronalazenje svrhe....jer kao sto vidis, jos uvek je nismo pronasli  Smile ).....pa kao sto je kod lavova, slonova, medveda i tigrova btino ko je jaci, veci, brzi, tako je krzo ljudsku civilizaciju onaj koji je na bolji nacin koristio svoj intelekt bolje prolazio.
Rimsko carstvo je postalo to sto je postalo zato sto su imali dobre skole, pa su imali najbolju obradu metala za maceve i oklope i vojnu nauku koja je ratovanju prisla koristeci mozak, pa im je sve to omogucilo da postanu carstvo.
Kolonijalne sile su bile to sto jesu, zato sto su imali razvijenu nauku, koja im je omogucila da imaju najbolje brodove i da se iskrcaju na druge kontinente sa puskama u rukama, dok su ih domoroci sacekali sa prstom u nosu i opasno zasiljenim kivijem!
Amerika je to sto jeste zasto sto su imali najvise pameti da naprave atomsku bombu, da naprave nabolje finansijske mahinacije i da imaju najbolje univerzitete na svetu.

Dakle, ko ima vise intelekta, taj vlada svetom!...i tako je od kad ljudska vrsta postoji i za to nam sluzi intelekt!

Citat
Aj mi samo reci, da li ovo pametno: izacicu negde u masu gde cemo se svi napijaju, tuci,drogirati, ku*citi se i na kraju varati svoje partnere( momke/devojke)....  A za sve to cemo potrositi silne pare..????
jbt, odem u nocni klub i kao da sam dosao na neku satanisticku zurku/orgiju ili tako reci bal vampira. Nista nije sveto za takve jbt... Takvi ljudi zive samo za uzitak, a zasto, jer su plitki kao kasika.... Idu logikom, zivot je kratak i samim tim su sebi rekli da nista ne vrede jer ne vide poentu.....

I ajde jos jednom.....u cemu je poenta?


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Citat
I ajde jos jednom.....u cemu je poenta?

to je na tebi da nadjes.

intelekt nas je doveo do toga da smo razvili tehnologiju.... aj mi samo reci da to nije napredak u odnosu na srednji vek i ranije? Vise nismo divljaci koji misle da je sunce bog i da kada pada kisa i grmi da su "vise sile" uznemirene.
Ali kao sto rekoh ranije, nesto nas drzi u tami... Mi umesto da koristimo resurse za opste dobro, mi se ubijamo medjusobno. Tehnologija je moc, a uz moc ide i odgovornost Smile malo da citiramo filmove Smile.

a ti.. druze ako ti ne vidis sve ovo, i ako ne vidis svoju svrhu, onda je i nemas. Sam si sebi rekao da ti u stvari nemas poentu sto si ziv i da samim tim nista ne vredis....
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.56
Pre svega, covek ima potrebu da zivi slobodno (ma sta to znacilo), kroz covekovu istoriju, oduvek je provejavao pojam slobode. I to ce se i desiti, covek ce biti slobodan, to je proces evolucije (ako se u medjuvremenu ne potamanimo), naravno, krajnja sloboda je nemoguca.

Marsal Makluen je jednom rekao "Poslednje sto bi riba primetila oko sebe je voda u kojoj zivi." Slicno tome, covek vrlo tesko opaza najjace i najociglednije uticaje okoline na njega samog.

Niti jedna vlast nije toliko luda da ljude tera da misle kriticki, vec im daje sablon i kutiju u kojoj se krece taj spektar rezonovanja, tek toliko da ne "povrede" poredak stvari....Radije, rade na tome da ljude okrenu jedne protiv drugih, podele, pa to se radi na svim nivoima, politika, sport, radni kolektiv, ideologije, tradicija, bogati-siromasni, pametni-glupi itd itd. Povrh svega, stvaraju se tenzije i problemi (pre svega kroz postojecu ekonomiju, baziranu na beskonacnom dugu), a time i profit.

"Borba za vlast" je jedan izmisljen sablon zivljenja, u stvari, "borba za vlast" je karakteristicna za vremena oskudice. Prvo se vestacki pravi oskudica, a zatim se na objekat koji oskudeva stavlja cena (vlasnistvo). Primer sa ribom iz mog prethodnog pasusa: Zasto se ljudi ne bore (jos uvek) za prevlast nad svezim vazduhom ili vodom? Zato sto ga ima u izobilju.

Sve dok postoje teritorije, granice, uvek ve biti sukoba, koliko to tako moze da traje, videcemo. Samo da napomenem, da vise ne ratujemo lukovima i strelama, vec su u igri nuklearne bombe.


Citat
Borba za opstanak, prirodna selekcija, takmicenje i zakon jaceg je nesto na cemu pociva zivi svet na planeti Zemlji i ma koliko to zvucalo politicki nekorektno, divljacki, "necivilizovano" i fasisticki, to je jednostavno tako
Vidi, ljudi ne poznaju ni sistem u kom trenutno zive, a usudjuju se da pricaju o istoriji....no dobro, hajde da pretpostavimo da je to tako kao sto kazes....

Dozvoli da pojasnimo....Ima istine u ovome sto pises, ali ta prica ne vodi nikuda, vodi ka unistenju coveka, samim tim, ne mozemo je posmatrati kao nesto sto je deo "prirode" coveka, jer ga unistava i degradira. Covek je timsko bice, drustveno, nasa evolucija ce nas dovesti do toga da ce se formirati zajednica svih ljudi na Zemlji, kao jedan organizam.

Ja sam potpuno svestan da nasilje kao nacin komunikacije i resavanja problema ne zahteva nikakvu odgovornost, nije ga dzaba RASMC ocenio kao turbofolk : ))) , ali ....

Ovo sto si napisao, je klasicna zamena teza, fasisticke ideologije Socijalnog Darvinizma! Socijalni Darvinizam nije nesto sto je "prirodno", vec je to ideologija, kao i bilo koja druga politcka opcija, koja se namece kao "najbolja" u datom trenutku, koja se sa namerom potura, kako bi se izvlacila korist.

Prirodna selekcija podrazumeva i prolagodjavanje, evoluciju, kako fizike, tako i uma coveka.

Dakle, Socijalni Darvinizam se trudi da coveka svede na najobicniju zver, stoku, domacu zivotinju, bice bez svesti i bilo kakve socijalne odgovornosti, na idiota, jer ako si idiot, ti nemas nikakvu odgovornost, niko je ni ne ocekuje....

Sta znaci "jaci tlaci" kod ljudi? To znaci da fizicki ili umno jaci covek, moze da na neki nacin ugrozi onog slabijeg, sve do trenutka, dok ovaj slabiji ne uzme, recimo pistolj. E sad, da li se desava u divljini da zec ubije lisiscu? Ili zaba rodu?

O cemu se radi? Kakvo je takmicenje unutar tvog tela, organizma? Da li svaki organ radi za sebe ili kao jedna celina? Zamisli da, mozak kaze drugim organima "E, ja sam najjaci organ, po prirodi stvari, ko vas jebe, ja cu da osnujem svoju teritoriju, necemo vise saradjivati!", to isto kazu i pluca, pa srce....organizam bi doziveo kolaps i smrt.

Visecelijski organizmi su nastali spajanjem celija, mutacijama. Postoje i deobe, kako bi celije zadrzale svoju optimalnu velicinu i podrzale funkciju citavog organizma.

Takmicenje je socijalno neprihvatljivo, opasno. Sa kim se takmicio Tesla? Isus? Takmicenje ne radja kvalitet, vec kvanitet!!

Nadalje, sta znaci "borba za osptanak"? Jos jedna u nizu fraza, kojima se vrsi manipulacija. Borba ne treba da bude "ovde", vec tamo.

Covek, kao individua, ne poznaje dovoljno ni sebe samog, nije pobedio ni sebe, a bori se sa drugim covekom. Upravo je to jedan od razloga nasilja...nemoc i strah. Organizam koji je u sukobu sa samim sobom, osuedjen je na propast.

Ljudska rasa je jedan organizam, koji zivi u datom okruzenju. Darvin lepo rece "Ne prezivljavaju ni najjaci, ni najinteligetniji, vec najprilagodljiviji." Tu se vidi sva neutralnost prirode.

Citat
Zasto niko lavovoe, tigrove, slonove, medvede, hijene, gorile, ne optuzi da su psihopate, ludaci, manijaci i fasisiti kad se kolju za teritoriju, ubijaju mladunce drugog alfa muzijaka, i tuku se za zenku?

Zato sto lavovi, hijene i gorile nisu komponovale Munlajt sonatu, nisu napravile automobil, ne mogu da sracunaju integralni racun, nisu napisali Dijalekticki Materijalizam, nisu napisali roman Proces, nisu definisali jednacinu relativiteta, nisu napravili slozene drustvene odnose itd itd....Nadam se da su sada mnoge stvari jasnije?

Nasilje se uvek obijalo o glavu onima koji ga sprovode, uvek, bez greske, kada su medjuljudski odnosi u pitanju!

Ponavljam, Socijalni Darvinizam, kao ideologija fasista, izjednacava coveka i zver, ubija ono sto je coveka izdiglo iznad pecine, a to je solidarnost! Vrlo bitna stvar covek svoje okruzenje stvara, a zivotinja se prilagodjava!

Imas istrazivanja, koja govore o tome da copori babuna, u kojima se eliminise alfa, procenat nasilja drasticno opada u tim coporima.

Citat
Zato sto se ponasaju bas onako kako je priroda to i zamislila! Pa po cemu se ti zakoni ne odnose na ljude?

To uopste nisu prorodni zakoni. Menjanje uslova zivljenja, okruzenja, menja se i nase shvatanje realnosti i "prirodnih zakona". Nabrojao sam neke od razloga. Primer: Koje su sanse da se dva vuka pobiju oko hrane ako su u zooloskom vrtu? Minimalne, jer hrane ima koliko im treba.

Drugo: Dva coveka idu pustinjom, zedni i iscrplejni, naidju na malo vode, svakako ce doci do sukoba izmedju njih. Nasuprot tome, da li si se ti nekad sa nekim potukao oko vode ili vazduha?

Citat
Dakle, ko ima vise intelekta, taj vlada svetom!...i tako je od kad ljudska vrsta postoji i za to nam sluzi intelekt!"

Znaci, intelekt sluzi da bi se necim/nekim vladalo? : ))) Zanimljiva teorija. Ljudsku borbu za vlascu, treba posmatrati kao vrstu poremecaja, bolest zavisnosti, ako hoces!

Tu postoji veliki problem.....problem hijrerhije. Zasto se javlja hijerarhija? Javlja se bog osudice!! To je kljucna rec, koju cove treba da prebrodi. Covek prosecne i iznadprosecne inteligencije, ne moze da trpi autoritet u vodu drugog coveka! Jednostavno, nije takvo bice

Ljudi imaju osecaj empatije, saosecaju sa drugim ljudima. Zasto ljudi sa nelagodom gledaju na nepravdu i zlostavljanje? Zasto, ako je to tako "prirodno"? Ako smo "po prirodi" nasilni, kako uopste nas mozak prepoznaje stanje mira i trazi odgovorajuce uslove da bi funkcionisao?

Ljudi su nauceni da se identifikuju sa "jacima i uspesnijima", odnosno sa onima koje sistem predstavlja na taj nacin, jer na taj nacin grade svoje sopstvene lazi i ego! U njihovu "snagu i uspehe" se ne sumnja.


Citat
Ne postoji sistem u kome ce svima biti OK...uvek ce biti onih uspesnih i onih neuspesnih, da ne kazem gubitnika tranzicije
Niko ne prica o sistemu gde je sve ok, tako nesto tesko da ce ikad postojati, vec o daleko boljem sistemu.

Ne zamerite na poduzem tekstu.

Sumiranje: Tehnologija menja coveka, menja medjuljudske odnose i, ono sto je najbitnije, savladava oskudicu!!! Sve se menja, ne postoje fiksirane vrednosti! Ne postoje pravila, nista ne treba generalizovati. Iza svake ljudske reakcije, postoji odredjena reakcija.
« Poslednja izmena: 31. Jan 2013, 17:33:43 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
@85Kristal- ala si mu objasnio, kontam nece ga vise biti ovde Smile

inace svaka cast, vidi se da imas iskustva vise od mene prema tome mozes i bolje da objasnis stvari. Ja sam tek 19 god...... Ali kao da si mi procitao misli. Smiley 
Eh.. da smo samo mi idealisti nasilni, vladali bi svetom Smile zezam se.

eto dokaza koliko ljude zebole sta se desava iznad njih... njima samo da postignu svoj cilj, i onda je svet lep za njih.. Gledaju svako noc nebo, i ne pada im ni na pamet sta je sve tamo iza i koliko smo mi u stvari mali.....
 
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.13
mob
Nokia 6630, valjda
Da bi civilizacija napredovala, potreban joj je neki vid shoka... novi izazov...
Drugi svetski rat je doneo ogromne pomake na polju medicine, tehnike, postavio je temelje za let chovechanstva u svemir, otkljuchao je vrata skoro pa neiscrpnog vida energije, doveo do usavrshavanja plovnih, letecih i kopnenih prevoznih sredstava, omogucio je chovechanstvu ispitivanje dubina a ujedno je smanjio kolichinu populacije koja okupira odredjene resurse...

S druge strane urodjena ljudska lenjost je dovela puno tehnichko tehnoloshkih inovacija od daljinskog upravljacha za tv preko mobilne telefonije i rachunara do regeneratora za kosu...

IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Sta nas to drzi u mraku kao civilizaciju?

Protiv sam i naslova teme i svega onog sto je napisano od strane autora teme.
Ne drzi tebe ni mene ni ostatak nase civilizacije nikakvo mracno cudoviste iza vrata  u mraku u lancima. Mi smo civilizacija. I mi drzimo nasu civilizaciju ovde gde je, i na ovom nivou.
To je prirodak tok jedne civilizacije. Nista ne traje vecno. Sve ima svoj pocetak, sredinu i kraj. MI smo negde na sredini. Uzivajte, kraj necete doceti ali cete sigurno ostaviti zavidan doprinosu na putu za Kraj. Mislite o sebi kao o Mrkonjicu. Radis na necemu preko 50godina i nikad to ne zavrsis nego na kraju i sjebes to. Prosto.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.