Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta nas može naučiti serija " Seks i grad"?  (Pročitano 14719 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6348
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.106
mob
Nokia Lumia 920
Samo znam da nikako ne bih voleo da budem sa devojkom kojoj je ok da popuši svaki ku**c na koji naiđe, sa devojkom koja je toliko glupa i izgubljena u vremenu i prostoru, ne zna šta hoće, hoće kaki - neće kaki, što kaže Zemunka nabeđeni snob i ostalo, a opet ni sa ženom koja se ponaša kao da decu donose rode, i valjda rasle pod staklenim zvonom... ovo drugo me najviše nervira od ta tri tipa  Smile

To nije strah ni od čega, jednostavno je sve to previše ekstremno za mene i moj želudac, a svako nek se ponaša kako hoće.......

Znači nije ništa toliko strašno u vezi serije kad je gledaš samo kao zabavu, ali je serija vremenom mnogo više dobila na značaju nego što ovde neki komentarišu, čak postala kultna, pa sigurno da ima ljudi koji žele da žive takve živote, i da se poistovete sa nekim likovima, e pa ja ne bih voleo da moja ćerka jednog dana gleda neku Keri ili Samantu ko idole..  Smile
Sem toga, opet kažem, svako nek vodi svoj život kako hoće, briga me...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Citat
sve ekstrem do ekstrema

mozda u seoskoj sredini u drugoj polovini proslog veka..

ovde nista nije ekstremno, sem toga sto nam je dato da vidimo i ispratimo seksualni zivot jedne promiskuitetne zene... to je otprilike jedino sto bi porusilo neki tabu u celoj seriji... ako tabui uopste vise postoje  Smile

udjes u pun tramvaj, takvih ima u njemu 5.. samo je pitanje da li ces ti da dobijes takvu kad sutra startujes jednu na zurci ili na "koktelu"  Smile

a o rolmodelingu niko ne prica .. tema je sta moze da nas "nauci" odnosno sta nam je pokazala serija .. meni nije pokazala nista sto vec nisam znala zadnjih deset godina.. ali iz razgovora sa mnogim muskarcima saznala sam da je njima serija pokazala "kakve su zene zapravo" sta god to znacilo ili "kuda ide zenski rod" sta god to znacilo.

Mene vise to interesuje, dakle to bas,  vezano za temu... sta to konkretno nije u redu sa zenama u seriji, sto vec nismo videli i culi u stvarnom zivotu.. pa svakodnevno se snimaju filmovi i serije o raznim bolestinama, ratovima, bizarnostima, pa niko ne komentarise sa "sta se promovise"  Smile

Ili smo mi toliko drugacije i vase zene/devojke su toliko drugacije od svega sto se tu moze videti..  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.106
Citat
ovde nista nije ekstremno
Sve sto si opisala je ekstremno ponasanje. Ekstreman promiskuitet Samante, ekstremno "Stepfordska zena" ponasanje Sarlote, ekstremna zbunjenost Keri i ekstremno ponasanje bez ikakvog plana Mirande. Ekstremno u smislu preterano(znas ono, ovo je esktrem, dijametralno suprotno je ekstrem, zlatna sredina je izmedju  Smile ) ne u smislu da se ne desava uopste.

Citat
tema je sta moze da nas "nauci" odnosno sta nam je pokazala serija
Knjiska definicija rolmodelinga.

Citat
Mene vise to interesuje, dakle to bas,  vezano za temu... sta to konkretno nije u redu sa zenama u seriji, sto vec nismo videli i culi u stvarnom zivotu.. pa svakodnevno se snimaju filmovi i serije o raznim bolestinama, ratovima, bizarnostima, pa niko ne komentarise sa "sta se promovise"
Pa vec rekoh a ti si i sama to rekla: sve su katastrofa sto se tice psihe i ponasanja.

Citat
Ili smo mi toliko drugacije i vase zene/devojke su toliko drugacije od svega sto se tu moze videti..
Svega ovoga ima u stvarnom svetu. Nekome takvo ponasanje smeta, nekome ne. Svaka zena ima neke osobine jedne od cetiri(zato se i lako identifikuju sa njima) ali nije svaka zena promiskuitetna do bola, "savrsena zenica" ili da nema pojma sta hoce od zivota. Vecina ima poneku od tih osobina i vecina su normalne pa su kao takve podnosljive(jer retko ko dobije bas sve sto zeli) i manje ili vise privlacne muskarcima (u zavisnosti od afiniteta istih). Nabasas na pokoji ekstrem, ali lako ga zaobidjes ako ti se ne svidi.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23

njah
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Ja mislim da je problem u razmisljanjima proslog veka sa razmisljanjima ovoga veka.  Moram prvo da se ogradim jer ja ne mogu da pricam kao "regularni" muskarac jer sam "seljacina" "sektas" "picka" "stoka" "kontras" "pobunjenik" "vitez" "mracnjak" "anti-srbin" "anti zapadnjak" itd.
Niko ne razmislja isto, ali mnogi prate iste trendove, ja vise guram svoj fazon i nije me briga sta gok ko misli.  U mom slucaju, i samo u mom slucaju, to jest iz mojeg pogleda, sukobljavaju se dve struje, jedna u kojem bi muskarci bas zeleli da im svaka da, a da pri tome svaka od njih bude svetica, a ta binarnost je nemoguca (sem naravno ako nije u pitanju popularna licnost kao naprimer Ceca koja svake godine puni 30 godina, ili Karleusa koja ne zna sta je to penis) nego da se vratim na temu.

Mislim da mnogi zele da se izive prvih 30 godina zivota, kresajuci sve zivo a pri tome zele nevinu za zenidbu sto je gotovo neostvarivo u danasnjem dobu.  Godinama je muskarac koji je kresao sve zivo bio gledan kao na faca, a zena automatski kao drolja koja bi spavala sa kim bi htela.  To je princip iz "Breakfast Club-a"  "Ako kazes da si nevina onda si puritanka, ako si spavala sa nekim onda si kurva."  Ja ne opravdavam nijednu stranu, ali mogu reci da se neke granice moraju postovati sa obe strane, ne samo zbog zdravlja, vec i zbog psihe i dushe. 

Isto tako smatram da muskarci ne zele da budu smatrani kao objekti, isto tako kao i sto zene ne zele jer su godinama tako bile posmatrane, kao komad mesa sa rupama koje treba napuniti.  Sada zene uzvracaju vatru, i prit tome postaju slobodnije u sexu, sto nije lose samo po sebi, jer njihova je odluka sta ce da rade sa svojim telom.  Ali smatram da ovo propagiranje ne polazi od samih zena, vec od nekoga iza scene koji ovo zeli, isto tako kao i ovo guranje pederacije. Dakle vredno je zapitati se zasto svako zeli da spava sa vise osoba?  Sta se stime postize?  Neki status? Ja na to ne gledam kao tako, ovo sve vidim sa obe strane kao degradaciju.  Mozda sam glup i lud, i oba, ali ja verujem da treba da bude samo jedna osoba u tvom zivotu, bez obzira na pol, ali to naravno je sve manja realnost.

I na kraju, ova serija ne predstavlja nista novo sto rece Munkaze, ali mislim da iako predstavlja realnost, podsvesno programira ovo ponasanje sa samim postupcima karaktera serije.  Ovo je samo jedna od serija koja to radi.  Imamo filmova i filmova, isto tako i serija, koje programiraju drustvo da se tako ponasa.  I sto je najgore, oni koji jos uvek imaju etike u sebi su ostavljeni negde na marginama drustva da posmatraju kako svet propada i vene u gomili sopstvene balege, jer ljudi ne zele da prihvate smrad za smrad.

Dakle na svakog od nas je da odluci sta zeli, ali uvek se zapitaj, radis li to odista zato sto to zelis, ili zato sto ti to neko nalaze ne bi li bio bolje postavljen u drustvu?

Toliko od "nazadnjaka" "seratora" "stalkera" i "smaraca"
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.