Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta nas može naučiti serija " Seks i grad"?  (Pročitano 14718 puta)
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Citat
7. The good ones screw you, the bad ones screw you, and the rest don’t know how to screw you.
Zaista inspirativno i nesto cemu treba da teze mladje generacije.  Smile Smile

serija kao serija, nothing more nothing less only show  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
ja mislim da se seriji od samog početka dalo previše na značaju.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6348
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.106
mob
Nokia Lumia 920
Citat
7. The good ones screw you, the bad ones screw you, and the rest don’t know how to screw you.
Zaista inspirativno i nesto cemu treba da teze mladje generacije.  Smile Smile

Da, kao i ono prethodno... pravi put za devojčice danas!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.106

serija kao serija, nothing more nothing less only show  Smile
Kao i  verovatno svaka serija.  Smile


Da, kao i ono prethodno... pravi put za devojčice danas!

Vala bas. Zaista inspirativno za nove generacije.  Smile

ja mislim da se seriji od samog početka dalo previše na značaju.
Upravo zbog toga i sva ova polemika, a serija je nista sem jeftine zabave.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51

serija kao serija, nothing more nothing less only show  Smile
Kao i  verovatno svaka serija.  Smile


Da, kao i ono prethodno... pravi put za devojčice danas!

Vala bas. Zaista inspirativno za nove generacije.  Smile

ja mislim da se seriji od samog početka dalo previše na značaju.
Upravo zbog toga i sva ova polemika, a serija je nista sem jeftine zabave.  Smile

pa bas tako marko - koliko jos serija "jeftine zabave" ima pa se o njima ne polemise?
evo jos jedan hit Will and Grase - bila mi je zabavna za pogledati kada bih naletela na nju, ali ako vec pricamo o tome sta serije "porucuju" ona mi je u tom smislu gora od Sex and City - gde je polemika sad o tome?
ako bolje razmislis - moj post mu je kanda isto sto i sesircic-in - tj. to mu je bila poenta

ne kontam toliku kritiku serije u stilu "sta ce to mlade zene da nauce" - licno mi je bolje da uce (mada mi je pomalo suludo da raspravljamo o ucenju necega odnosno da ova serija moze da ima toooliki uticaj kao i da predstavlja prekretnicu u promenu ponasanja, shvatanja zena - pre bih rekla da je serija "uhvatila" ono sto se u zivotu i desava) od Samante (ciji je greh sta - spavanje sa muskarcima - time ova zena povredjuje koga?) kako biti samostalana, uspesna poslovna zena sa sopstvenim biznisom, iskrena prema sebi i ostalima u onome sta jeste (da, namerno je uzeta kao primer ona)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.106
"Will and Grace" je komedija, bez nekog preteranog napora da bude previse utemeljena u realnosti. Cist sitkom bez nekog preteranog utemeljenja u  pravom zivotu i vecina ljudi ga tako i shvata.

"Sex and the city" je malo drugaciji. Ozbiljnija serija o cetiri zene u tridesetim godinama i njihovim zgodama i nezgodama u poslovnom i ljubavnom svetu. Onda krenu price o tome kako je to zaista tako u pravom zivotu i da se to zaista desava i kako je to normalno. Krenu ovakvi tekstovi, sa ljubavnim savetima za mlade dame. Onda mlade dame krenu u sablonizaciju pa se desi ono sto je RavenDark pricao i na kraju ekstrem postaje stvarnost. Na kraju ne znam da li da zalim ljude koji krenu ka tom modelu ili da cestitam holivudskim producentima koji su svoje ekstremne vrednosti savrseno opisane u onom Munkinom postu uspeli da realizuju.

Previse "rolemodelinga" oko necega sto je samo zabava za mase i nista dalje od toga.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
ako izuzmemo promiskuitet koj probija plafon (mada je to intimna stvar pojedinca i ne bi trebalo nikoga da zanima, takodje partneri mogu imati pored sebe ovakvu zenu i nemati pojma kakav je bio njen seksualni zivot pre njih, stpo je, ponavljam, stvar samo te dve osobe), lik samante dzons je najnormalniji zenski lik.

meni je bolestan i kompletno izvitoperen lik Sarlote, puritanke koja nam prodaje muda za bubrege .. vrsta zene koje muskarci zapravou stavrnom zivotu treba da se plase da im slucajno ne zapadne. A zapada uglavnom jer je fora imati ovakvu poslusnu malu reprezentativnu damu i zenu kuci, a jebati samantu na poslu, u kolima, liftu i po haustorima.

Keri je tipican primer osobe koja ne zna sta hoce i to saznaje na najteze moguce nacine i sve svoje gluposti plati emocijom.. takvih ima milijardu, identicnih. Zene koje zive u proslosti, u oblacima, nabedjeni snobovi, likovi koji misle da sve najbolje znaju i kreiraju koncepte ponasanja na osnovu pogresnih polaznih tacaka. Ona je samo glupa zena koja u muskarci izaziva uglavnom zbunjenost i odbojnost. Svi muskarci su ih sretali..

i Miranda, zena bez plana..

ja i dalje ne znam sta je to toliko strasno u ovoj seriji... osim sto se muskarci ocigledno osecaju ugozeno od ovakvih zena, izvlaceci se na "odbojnost" jer one imaju odnos koji prevazilazi konvencionalne oblike ponasanja prijatelja. Plase se da budu posmatrani kao parce mesa ili onaj koji je jebao ovako ili onako ili onaj koji je uradio ovo ili ono...

Pa ipak, muskarac koji smatra da su ovakva zenska prijateljstva samo plod maste scenarista, ne poznaju zene uopste. Mozda je bas to uzasavajuce... verovatno jebiga  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
@marko

nemoj mi samo reci da se nista iz serije ne desava u stvarnim zivotu? 

i, ako su mene mama i tata podigli sa odredjenim sistemom vrednosti, stavova i sl. kako ce mi to "korenje" jedna serija promeniti? kako to ona moze imati tako strasan uticaj? zivotna iskustva da, ali serija?  Smile Ti sam kazes da je to "zabava za mase" - sta je to onda sto ti tako smeta u tom show-u?

Ne znam da li je Samanta najnormalniji zenski lik, ali je meni najdrazi upravo zbog te pomenute iskrenosti (kao i recenice koju sam boldovala)



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.106
ako izuzmemo promiskuitet koj probija plafon (mada je to intimna stvar pojedinca i ne bi trebalo nikoga da zanima, takodje partneri mogu imati pored sebe ovakvu zenu i nemati pojma kakav je bio njen seksualni zivot pre njih, stpo je, ponavljam, stvar samo te dve osobe), lik samante dzons je najnormalniji zenski lik.

meni je bolestan i kompletno izvitoperen lik Sarlote, puritanke koja nam prodaje muda za bubrege .. vrsta zene koje muskarci zapravou stavrnom zivotu treba da se plase da im slucajno ne zapadne. A zapada uglavnom jer je fora imati ovakvu poslusnu malu reprezentativnu damu i zenu kuci, a jebati samantu na poslu, u kolima, liftu i po haustorima.

Keri je tipican primer osobe koja ne zna sta hoce i to saznaje na najteze moguce nacine i sve svoje gluposti plati emocijom.. takvih ima milijardu, identicnih. Zene koje zive u proslosti, u oblacima, nabedjeni snobovi, likovi koji misle da sve najbolje znaju i kreiraju koncepte ponasanja na osnovu pogresnih polaznih tacaka. Ona je samo glupa zena koja u muskarci izaziva uglavnom zbunjenost i odbojnost. Svi muskarci su ih sretali..

i Miranda, zena bez plana..


I opet, sve ekstrem do ekstrema...

@marko

nemoj mi samo reci da se nista iz serije ne desava u stvarnim zivotu? 

i, ako su mene mama i tata podigli sa odredjenim sistemom vrednosti, stavova i sl. kako ce mi to "korenje" jedna serija promeniti? kako to ona moze imati tako strasan uticaj? zivotna iskustva da, ali serija?  Smile Ti sam kazes da je to "zabava za mase" - sta je to onda sto ti tako smeta u tom show-u?

Ne znam da li je Samanta najnormalniji zenski lik, ali je meni najdrazi upravo zbog te pomenute iskrenosti (kao i recenice koju sam boldovala)


Daleko od toga da se to ne desava, samo sto je rolemodeling na osnovu iste cista glupost. Razumem kada se neko prepozna u liku iz serije, zaista ne razumem cemu ponasanje po modelu po istom jer je savrseno vidljivo da su ekstremi.

Vaspitanje je siroka stvar. Pocinje od kuce ali se nadogradjuje, a jedan od stepena je i ucenje po modelu, makar bilo iz omiljene TV serije.

Meni licno ne smeta nista. Pogledao dovoljno epizoda da znam da je serija samo zabava i to je to. Svako moze da posredstvom licnog izbora okrene kanal i ne gleda nesto sto mu se ne svidja. Smeta mi cisto sto se ljudi prepoznaju pa krenu da oponasaju, ali to je cisto stvar tih ljudi, ne moja licna...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
ok
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.