Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta moze da se dogodi kada Vaseg psa posaljete na dresuru....  (Pročitano 1944 puta)
13. Nov 2005, 17:15:30
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 54
Zastava bgd
Citat
Obracam se svim ljubiteljima zivotinja!

Dalmatinac, moj mali Arti, nedavno je napunio godinu dana... Kao i mnogi drugi ljudi koji imaju pse odlucila sam da je vreme da Arti ode na dresuru... i otisao je, ali je otisao zauvek.
Dreser iz Stare Pazove (ime tog nehumanog coveka necu navesti s obzirom da cu protiv njega podneti krivicnu prijavu i bice sudski gonjen), 13. oktobra, po njegovoj prici, pustio je svog boksera, muzjaka, iz boksa u isto vreme kada i Artija i ostavio ih u dvoristu 2 sata bez njegovog nadzora. Sest dana kasnije, ponavljam, SHEST (6) dana kasnije, 'dreser' me je kontaktirao e-mailom (nije me cak udostojio ni telefonskog poziva) rekavsi da se Artiju dogodila nezgoda i da sto pre dodjem u Staru Pazovu. Otisla sam i videla svog vernog prijatelja, kako lezi u nekakvoj kutiji prekriven cebetom do pola. Otkrila sam ga... Artijeve zadnje noge i rep bile su osakacene do te mere da to vise nisu ni bile zive rane. Od Artijevog stomaka pa nanize postojalo je samo trulo meso, smrad i larve crva! Arti je iskrvario, ali je disao i treptao. Sest dana je taj 'covek' njega drzao u toj kutiji, bez ikakvih lekova, i pustio da truli, da pati.

Potvrde da je Arti primio makar antibiotik nisam dobila jer nisu ni postojale.
Ugovor koji sam potpisala sa skolom za dresuru nije ispostovan a podrazumevao je mnogo toga u slucaju da dodje do nekakve povrede psa.
Sve to na stranu, ja sam bila obavestena 6 dana kasnije sta se desilo mom psu a u medjuvremenu 'dreser' je mirno spavao dok je moj pas lagano umirao. I ne samo to, taj isti covek, na moje pitanje da li za vikend (pre sada vec 8 dana) mogu da dodjem da posetim svog psa me je direktno slagao rekavsi da je tek poceo sa dresurom Artija i da nije dobro da sada dolazim da ga ne bih omela u dresuri. Taj isti covek je meni slao e-mailove nakon Artijeve nesrece, sa slikama Artija ispod cebeta, uz saljiv tekst da se Arti njemu uvukao pod kozu toliko da prosto mora da ga pusti u kuci da spava, pa ga eto jos i pokriva cebetom!

Artija sam odmah odvela kod veterinara nakon povratka za Beograd, sutradan je uspavan jer je bilo ne humano drzati ga u zivotu. Sepsa je ucinila svoje, a i zivot jednog psa bez zadnjih nogu, repa, dela kuka i stomaka ne bi bio zivot vec pakao.

Taj 'covek' bice sudski gonjen uz svu dokumentaciju i fotografije. Slozicete se da je krajnje normalno da treba da se onemoguci rad njegove skole. Na dresuri, za vreme Artijevog boravka tamo, bio je i jedan mladi rotvajler (11 meseci), isto je moglo njemu da se desi, sva sreca pa nije. I slozicete se, ljubitelji zivotinja i humani ljudi, da taj covek nije zasluzio da bude uz zivotinje i da provodi vreme sa njima. Zasluzio je da ode u zatvor, prvenstveno zbog toga sto je dopustio da se desi to sto se desilo, a pored toga i zato sto je cutao o tome i pustio psa da bukvalno istruli od povredaa mene lagao da je dresura u toku.

Nesmem dopustiti da se ovako nesto slicno desi nekom drugom psu. I necu to dopustiti to je sigurno. Ta skola delovala je ozbiljno, kao i sam 'dreser'. Licno sam videla uslove u kojima radi, bili su dobri. Do njegove skole sam dosla preko preporuke u toku jedne setnje po Tasmajdanu i tada sam i zabelezila web sajt njegove skole. Imao je bokseve, kucice, veliko ogradjeno dvoriste, rekvizite za dresuru itd. I on je delovao kao jedna normalna osoba. Ali nije, on je kriminalac i zbog toga ce biti kaznjen, nadam se.

Moja e-mail adresa je kbozenko@bitsyu.net

Prica ce se cuti po medijima i na sudu naravno i razglasicu je na sva zvona kako se ovako nesto ne bi ponovo dogodilo nekom drugom psu, nekom drugom vlasniku psa.

Izbegnimo ovakva desavanja! I kaznimo ljude poput gore navedenog.



Ksenija Bozenko



Preuzeto sa sajta http://www.balkancinology.com/.




Neka ovo bude samo opomena za sve one koji svoji pse tretiraju kao clana porodice. Smile

Postavljam i link do price o malom Artiju kako bi se svi uverili da ova prica nije izmisljena i nadam se da se ovakva slicna prica nikom i nikad vise nece dogoditi.   Smile

http://www.orca.org.yu/Prica%20o%20Artiju.htm


Pozdrav,

Vildza
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.