Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:37:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta mi znamo o Bogu?  (Pročitano 7509 puta)
21. Sep 2002, 06:11:30
Zodijak
Pol
Poruke 2

O Bogu se mnogo govori i diskutuje,kako ga mi zamsljamo?Svako na svoj nacina,al da li Boga mozemo zamisliti kao materijalnu osobu?
Pa da pocnemo:Bog je duh,a bice Bozije je toliko uzviseno nad svim stvorenjem,da ne postoji ni jedan um koji bi Ga mogao shvatiti.Sveto Pismo kaze da Heruvimi i Serafimi zaklanjaju lica svoja  pred Bogom jer Bog zivi u svjetlosti kojoj se ne moze pristupiti.Zato su Sveti ljudi preporucavali drugi nacin za nas blizi dodir sa Bogom.To je nase srce,cisto srce puno ljubavi.
Umesto praznih besplodnih logickih razglabanja treba Boga primiti u srce.Treba od svog srca naciniti presto Boziji.Tad nam Bog nece biti ni dalek,ni tud ,ni hladan,ni nepojmljiv,nego cemo ga osetiti kao nesto najblize,najprijatnije,najtoplije.
Da kazemo da ima jos jedan put  za nas susret s Bogom.To je vera u ono sto nam Bog sam o sebi govori preko Svetog Pisma.
Jedna od takvih istina je ova :Bog je duh.To znaci da On ne podleze nasem telesnom videnju,niti ikakvu culnom ispitivanju.Osim izuzetno kao sto je bilo javljanje na Ggori Horivu ili na Sinaju. ili na Tavoru ili Jordanu prilikom krstenja Spasiteljeva.No i tad ljudi nisu vidjeli bas Boziju sustinu nego samo onaj culni znak kojim je Bog posvedocio svoje prisustvo.
Budite mi pozdravljeni draga braco i sestre,i mir Boziji sa vama!
IP sačuvana
social share
O zvezde i stvari,ne gledajte u mene no u Gospoda sa ocima.On jedini vidi.U Njega gledajte i vidjecete sebe u domovini svojoj.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 72
Bog je nada,kad vjerujes u boga imas i nadu.Bog je ljubav,kad pricas s bogom i mislis dobro o njemu srce ti nece znati da mrzi.Bog je mnogo mnogo toga sto se ni rijecima ne moze do kraja opisati.
IP sačuvana
social share
Srecna sam i hvala ti Boze za sve dobro sto si mi dao mnogooooo mnogooooooo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 286
Zastava Beograd
Ok, reiu ta ja znam o Bogu.

Bog je metafora. Kroz istoriju ljudske vrste su se protezale razne vrste boanstava (oboavanje prirodnih i neobjanjivih sila), a sada ti primitivni oblici blago reeno - smeni.

Jedino vredne pomena su hrianstvo i budizam (po mom miljenju). Poruka tih religija je da treba da postanemo humanije, bolje ljudsko bie. Teimo neemu uzvienijem - BOGU. Dakle - Bog je metafora za to savrenstvo, i ne postoji u nekom materijalnom obliku jer je jo uvek ideja.

alosno je to to neki nisu te humane ideje shvatili na pravi nain i izvrnuli to u svoju korist (sektai). Neki su ak osnovali i svoje crkve (satanisti). Ma nerviraju me neznalice  :mad:

Sada je postalo moda biti ateista. I to je oblik pogrenog tumaenja ovih religija. Budalatine. Ja nikada nisam bio neki vernik (redovno poseivanje crkve i slino dranje pravila pravog hrianskog ivota), ali mislim da to oveku koji se dri humanih naela nije ni potrebno. Vera u neto bolje ga vodi kroz ivot i ne dozvoljava mu da se pretvori u ivotinju.

Ok, to bi bilo ukratko o mom stavu o Bogu i nekim stvarima vezanim za tu materiju.
IP sačuvana
social share
Look, but don't touch.
Touch, but don't taste.
Taste, but don't swallow.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 379
U Boga ne verujem, verujem u sve one zakone koje se uce u skoli (pre svega u evoluciju, pa onda gravitaciju, Njutna (koji je rekao da pravi naucnik ima oslonac u Bogu, sto je mom plitkom umu neshvatljivo), Ajnstajna itd.) Mislim da je ljudski rod vec dovoljno napredovao da moze da svati uzroke stvari, a ne da jedni drugima pricaju bajke da je neki cika dosao sa neba i prvog dana stvorio, ne znam sad sta, valjda reljef, nije mi Biblija prva knjiga...
To je bilo shvatljivo u praistoriji, pukne grom, i, pa sta je sad ovo: "Strasni Humbaba hoce da me kazni". To je bila prva svrha Boga, a zatim su dosle anticke zemlje koje su mitologju razvile do savrsenstva i stvarno verovali!
Onda dolazi Hriscanstvo, KOJE ZAJEDNO SA BUDIZMOM NIJE NISTA VREDNIJE OD OSTALIH RELIGIJA. Verovatno si ovde namerno preskocio Islam, zato sto oni, kao propovedaju sveti rat. Hriscanstvo je imalo iste korene kao i Islam, jer i jedno i drugo su nastali na istim teritorijama, znaci od naroda koji je imao iste uslove zivota. Islam je religija koja propoveda strogu pokornost (koju uostalom propoveda i hriscanstvo "Ices u pakao ako ne budes dobar") i VERSKI RAT, sto je verovatno razlog zbog kojeg ga nisi ukljucio medju "vrednije" religije. Verovatno si zaboravio Krstaske ratova u kojima su se ljudi ubijali vicuci ime Isusa Hrista, influgencije i simonije, Konstantinovu darovnicu, ikono borstvo i nesto najgore i nesto sto prlja hriscanstvo zauvek, a to je raskol. To je jedina vera na ovom svetu koja je podeljena, mozda postoji jos, ali velikih sigurno ne...

Nije sve samo ruzno, sigurno je da je primarni (ali ne obavezno glavni) cilj hriscanstva da spoji ljudi i nauci ih vrednosti, ali to nam danas nije poterbno, imamo skole pobogu. Bog se danas moze smatrati kao SILA, kao neka dobra sila (da ipak ostavimo sve verske ratove iza sebe, jer istina je borili su se Muslimani, ali sa kim...) koja bi se u buducnosti morala izjednaciti sa nadom, a ne slepom pokornoscu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 200
Zao mi je sto imas takvo misljenje, stvarno mi je zao... Smile
Da malo bolje pogledas u sebe, u svoje srce, razumela bi sta govorim, ovako... Necu ni da se prepirem sa tobom niti da te ubedjujem, samo cu se moliti za tebe... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 379
Kako bih razumela?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Znamo makar toliko da se otkriva u svojoj Reci, Bibliji!
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 26
Vera je, pak, tvrdo čekanje onog čemu se nadamo, i dokazivanje onog što ne vidimo.
Jer se nadom spasosmo. A nada koji se vidi nije nada; jer kad ko vidi šta, kako će mu se nadati?
IP sačuvana
social share
Vera je, pak, tvrdo čekanje onog čemu se nadamo, i dokazivanje onog što ne vidimo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Verovatno si zaboravio Krstaske ratova u kojima su se ljudi ubijali vicuci ime Isusa Hrista, influgencije i simonije, Konstantinovu darovnicu, ikono borstvo i nesto najgore i nesto sto prlja hriscanstvo zauvek, a to je raskol. To je jedina vera na ovom svetu koja je podeljena, mozda postoji jos, ali velikih sigurno ne...

Ustvari jedina velika religija koja nije podeljena -- jer je njena poiteisticka priroda da prihvata sve razlicite manifestacije slicnog -- jeswte hinduizam.

To sto ti u svom evro-hriscansko-centricnom pogledu na svet --- cak i kad je nominalno antihriscanski -- zaboravljas suni i shia islam, mahajana i teravada budizam, ortodoksni, konzervativni i liberalni judaizam itd. je tvoj licni problem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
Bog je jdino što ovo postojanje čini podnošljivim u suptotnom besmisao postojanja bi bio nepodnošljiv.Prema tome Bog nije stvar ličnog izbora ili pitanje vjere.Bog je za svakog mislečeg čovjeka nužnost opstanka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:37:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.