Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta ljudi sanjaju pred smrt?  (Pročitano 3321 puta)
25. Jul 2004, 00:02:37
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Šta ljudi sanjaju pred smrt? Amerikanci posle istraživanja 50.000 pacijenata na samrti kažu....

Postoji određena zajednička crta u iskustvima svih samrtnika, piše američki dnevnik LA Times sumirajući rezultate nekoliko istraživanja na ovu temu.

Jedna od studija o kojima piše LA Times obuhvatila je čak 50.000 pacijenata na samrti iz SAD-a i Indije. Odranije je poznato da ljudi suočeni sa smrtnom opasnošću ili oni koji su iskusili kliničku smrt pričaju o doživljaju tunela na čijem kraju je svetlo ili o tome kako im je ceo život «proleteo pred očima», ali se ispostavilo da su ovakva iskustva karakteristična za iznenadnu smrt, odnosno smrtnu opasnost.

Doživljaji hroničnih bolesnika koji, kako piše list, «umiru dugo» uglavnom se sastoje iz snova o završetku nekog posla (obično je to vezano za profesiju ili hobi umirućeg) ili još više o putovanjima, koja često uključuju prelazak granice. Slični snovi se ponavljaju kod većine hroničnih bolesnika na samrti, odnosno kod onih koji mogu i hoće da govore o ovakvim iskustvima. Ovakvi snovi nisu posledica medikamenata koje samrtnici eventualno uzimaju, jer iste priče pričaju i oni koji ne dobijaju nikakve lekove, tvrde sagovornici LA Timesa.

Robert Fulton, profesor Univerziteta u Minesati i jedan od pionira izučavanja samrtnih iskustava, kaže da je moguće da su ovakvi snovi posledica prirodnih analgetika koje luči sam organizam.

Um je u stanju da sam sebe drogira. U snu može da se javi euforija u vezi sa susretom i razgovorom s pokojnim prijateljem. Mozak se na ovaj način čisti, kao kada se skidaju podaci sa kompjutera – kaže Fulton.

http://160.94.9.156/ahc_news/061504/Column%20One.htm
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Dodjavola... ja cesto sanjam putovanja... da li je doslo vreme da sumiram racune???
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa ja ih svaku noc sanjam Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Ja ne bas svaku, ali imam neke snove koji mi se periodicno ponavljaju, vrlo cesto su to putovanja autobusom, kasnjenje, nepoznati krajevi kroz koje stalno prolazim i sl...
Zanimljivi su ti snovi koji se ponavljaju... nikada nisam nikog konsultovao sta bi trebalo da predstavljaju...
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Najvise mi bude tesko kada sanjam pokojnu baku. Nikada joj ne vidim lice, ali sanjam da je tu negde pored i da pricamo.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Onaj tunel o kome se govori sam i ja sanjao pre izvesnog vremena ..
Svetlost na drugom kraju .. sve ostalo crno (mrak) .. ja stojim mirno .. nema straha niti bilo čega oko mene .. onda polako počinje warp .. kretanje ka svetlosti sa konstantnim ubrzanjem .. osećam neverovatan strah .. tugu .. počinjem da dozivam nekog .. trzam se .. shvatam da ću umreti .. žalim što napuštam svet .. želim još da živim .. suviše toga nisam stigao da uradim u životu .. okrećem se od svetlosti i mislim da sam napravio 1 korak .. ubrzo zatim sam se probudio ..

neko će reći san .. ali ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Revolution in their minds!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 769
mob
Nokia 3650
Pa ja dosta retko sanjam (mislim da pamtim ono sto sanjam) mislim ono 2-3 puta godisnje....Sanjam ono kad jedno 5-6 dana normalno spavam....Onda sanjam....Ali onda opet pocinje nespavanje i tako....SF me zarazio onim nespavanjem i nikako da to prestane....Jebgia malo 24 sati....za jedan dan....Al ono obicno kad nesto sanjam onda je to nesto iz normalnog zivota....
IP sačuvana
social share
Life is ours, We live it our way!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
A dešavalo mi se i da u toku sna shvatim da sanjam .. to je tek ludilo .. problem nastaje kada nešto želim da uradim a shvatam da neću odgovarati za to a baš se u tom trenutku probudim ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
Ludilo bre...Nisam imao ovakva iskustva ali ipak,moj tunel je jos daleko... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Jedan od snova koji sam zapamtio - sanjao sam da sam potpuno srecan, Ne mogu da vam opisem koliko sam bio srecan u snu, totalno i potpuno, pravo ushicenje, bez razloga i povoda, to je potpuno nebitno za intenzitet same emocije. Na polovini sna sve se okrenulo, odjednom sam postao neverovatno tuzan jer sam shvatio da vise nikada u zivotu necu biti toliko srecan, da je moj najveci i najbolji emotivni dozivlja upravo prosao i da nista nikada nece moci da se meri sa tim. Prosto neverovatan san, nikakva akcija, nikakva desavanja, samo cista emocija. Zbog toga sam ga i zapamtio, mada ima dobrih petnaestak godina od tada...
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.