Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:04:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta je to Cetnik?  (Pročitano 16543 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 390
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Zašto je Mlasić kidao kokarde sa kapa i šubara vojnicima koje bi zatekao na terenu i nije to odobravao , tako sam čuo ....

за то нисам чуо, али кажу да није био наклоњен изјашњавању српских бораца као четника, а неки доводе то у вези с тим што су му наводно неког ближег у 2. свј. рату убили Четници
у сваком случају, за ово му се и не може замјерити, врхунски је восковођа био и остаће, а и спасио је Србе у Реп. Српској, вјечно му хвала
и уопште ме не би чудило да овога тренутка предаје тактику ратовања на Вест поинту, али без шале   

Citat
svi naši grobovi i grobovi naših žrtava i naših neprijatelja su u hrvatskoj i niti u jednoj drugoj državi, srpski prijatelju.
уморно дете, непоправљиво си
ово аргумент у прилог ничег, осим тога ничија није до зоре, а у суштини чак ти ни ова тврдња није тачна, јер по 1000 пут ти понављам чувени српски сликар Сава Шумановић убијен је од усташких животиња(извињавам се животињама) у данашњем Срему заједно са великим бројем других људи, а припадници моје породице и многих други у области Пива, а то је данашња Црна Гора. Осим тога дио логора Јасеновац, Богу хвала, је данас у Републици Српској, итд. итд. 
IP sačuvana
social share
Уосталом сматрам да Република Српска има право на референдум и да ће искористити то право и припојити се Србији!

Сачувај ме Боже куге и Хрвата! - натпис у једној немачкој цркви
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Zašto je Mlasić kidao kokarde sa kapa i šubara vojnicima koje bi zatekao na terenu i nije to odobravao , tako sam čuo ....

за то нисам чуо, али кажу да није био наклоњен изјашњавању српских бораца као четника, а неки доводе то у вези с тим што су му наводно неког ближег у 2. свј. рату убили Четници
у сваком случају, за ово му се и не може замјерити, врхунски је восковођа био и остаће, а и спасио је Србе у Реп. Српској, вјечно му хвала
и уопште ме не би чудило да овога тренутка предаје тактику ратовања на Вест поинту, али без шале

Citat
svi naši grobovi i grobovi naših žrtava i naših neprijatelja su u hrvatskoj i niti u jednoj drugoj državi, srpski prijatelju.
уморно дете, непоправљиво си
ово аргумент у прилог ничег, осим тога ничија није до зоре, а у суштини чак ти ни ова тврдња није тачна, јер по 1000 пут ти понављам чувени српски сликар Сава Шумановић убијен је од усташких животиња(извињавам се животињама) у данашњем Срему заједно са великим бројем других људи, а припадници моје породице и многих други у области Пива, а то је данашња Црна Гора. Осим тога дио логора Јасеновац, Богу хвала, је данас у Републици Српској, итд. итд.

koja je tada bila hrvatska Smile

ali da ne bude nesporazuma više ju ne želimo jer nemamo pretenzija za nečim što više nije naše, iako je nekada bilo, a kamo li prema nečemu što nikada nije niti bilo naše

to ti je jedina razlika između nas:
što je prestalo biti naše više nije naše i s tim smo se pomirili a nema šanse da želimo nešto što nikada nije bilo naše
to je razlika i razlika je to što vi imate brade Smile
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 390
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
za nečim što više nije naše, iako je nekada bilo

није ми јасно о чему причаш?
IP sačuvana
social share
Уосталом сматрам да Република Српска има право на референдум и да ће искористити то право и припојити се Србији!

Сачувај ме Боже куге и Хрвата! - натпис у једној немачкој цркви
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pročitaj sve ispočetka i to nekoliko puta pa ti možda sjedne
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
Opet ustashe Smiley na svakoj temi isti "nacitani" i "pametni" decki. Kakve ti veze imas sa cetnicima i sta uopste znas o cetnicima umorni? Sedi jedan! Cuti i prati sta ljudi pisu ako vec nemas sta pametno reci nemoj ni kvariti temu i palamuditi o Vukovaru. Dakle vratimo se temi, a tema su cetnici.
Kao sto vec rekoh u nekoj od tema na ovom forumu ono sto vi smatrate cetnikom nije ni slicno stvarnom pojmu cetnika. Opste poznato da ste vi hrvati i vasa HRT cak i Slobodana Milosevica i jedinice JNA nazivali cetnicima, tako da sa vama o pojmu cetnika zaista niko pametan nema sta raspravljati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 390
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
уморно дете, да ниси још дете, вероватно би досад већ почео да цитирам ону чувену "кажу да су само 2 ствари бесконачне - универзум и људска глупост; е за васиону нисам сигуран".. али де... ајмо полако...

кад кажеш да је Јасеновац и читава Босна био у саставу НДХ, што даје теби право да данас причаш како је то било у саставу "твоје" државе(вероватно мислиш на НДХ 2) то би исто било кад би Вандали(нажалост више не постоје, појаве се само понекад кад треба минирати споменик Николи Тесли) тврдили да они полажу право на град Рим, пошто знаш и они су у једном кратком периоду "држали" Рим, a како је Рим био главни град Западног Рисмког Царства(условно речено) то Вандали бесумње полажу право и на Далмацију; признајем не звучи нелогично за 6-годишњака...

даље, драго моје уморно дете, можда си у животу чуо за реч право... један од принципа тог мутног и нејасног појма, гласи, да ти приближим - "што је моја играчка, није и твоја играчка(осим ако смо сувласници)"; е сад тај се принцип на нивоу народа сукобљава са принципом јачи качи, што даље не значи да он ипак не важи - нпр. 1941. група болесних људи је дошла на власт у једном делу земље која се тад звала Краљевина Југославија уз помоћ друге групе болесних људи који су тада војнички прегазили ту Југославију... првопоменути болесници су прогласили неку своју "државу" на окупираној територији и донели законе који се у науци зову расни закони... и онда су испраним мозговима, као твоме деди наденули црну кошуљу, дали нож и крст(објаснићеш ми какве везе те две ствари међусобно имају) у сваку гомилу поменутих метнули по једног фрањевца да им држи мисе између клања (као што их држи свећеник нпр. у једном америчком филму о неком Јевреју што иде на југ САД да се бори за права црнаца, поучна сцена из филма) и таква банда болесника је "призната" од других држава(ово су то нажалост и биле) које данас свет зове, можда си чуо за тај израз, фашистичким; е видиш даље, драго моје дете, те државе нису познате ни по доприносу светској култури ни по државно уређењу ни по монети(што се можеш прочитати на википедији о НДХ под ставком "хрватски" језик) већ по концентрационим логорима, експериментисањем са људима, логорима за уништење, варварским злочинима...  е па веруј ми, ни НДХ неће људи памтити, осим оних који су учествовали у злочинима ни по производњи намјештаја, ни по спортским дометима него по логорима за децу, етничким чишћењима и мучењима и убиствима људи које превазилазе најмрачније периоде инквизиције... нажалост... зато не би ваљало да се позиваш на њу, није мудро, него онако кад дође Томпсон у твој град а ти на концерту даj тад себи одушка кад загрми

 Jasenovac i Gradiška Stara
to je kuća Maksovih mesara
U Čapljini klaonica bila
mnogo Srba Neretva odnila,
Oj Neretvo teci mi na stranu,
nosi Srbe plavome Jadranu
Kroz Imotski kamioni žure
voze crnce Francetića Jure,
Ja Ustaša i ćaća mi bio
otac sinu zanat ostavio,

али за сваки случај упознај по којег Србина, види чуда, нећеш га препознати по изгледу да је Србин, а не би било лоше да бар понекад и размислиш о чему си певао(иако је вероватно много добар осећај)


мало моје наивно дете, мораш некад и у животу да имаш критичан став према неким стварима... критичан став значи да узмеш аргументе и за и против нечег па да "3 пут мериш, 1 сечеш"... што даље значи, кад ти твој цењени деда, који истакне да је био у усташама, као прву ствар наведе да је замало осуђен због крађе кромпира, а није необично ни да га питаш чему усташе, чему он у усташама, од кога су се то усташе браниле и оно питање, којег сваког човека копка у вези свог претка, "јесил деда пред Богом чист"   

извињавам се за минирање теме, а теби уморно дете, шта год није јасно, слободно питај
IP sačuvana
social share
Уосталом сматрам да Република Српска има право на референдум и да ће искористити то право и припојити се Србији!

Сачувај ме Боже куге и Хрвата! - натпис у једној немачкој цркви
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ovo mi nije jasno:

kao se postaje tako pametan i načitan kao ti?
jesi tu pjesmicu naučio napamet ili si ju prepisao?
voliš li ti salatu? jer bit će mesa klat će hrvate
IP sačuvana
social share
...snaga udarca mi varira...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Ajmo sad jedan lock...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:04:23
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.