Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Финци на љубавном врху  (Pročitano 455 puta)
26. Maj 2009, 10:19:30
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Они су најпромискуитетнији на свету, Словенци су на високом трећем месту, тврди се у истраживачком раду угледног америчког професора Дејвида Шмита


(Извор: David Schmitt, Bradley University)

Заборавите на латинске и остале извикане љубавнике. Казанова, Дон Жуан и Сунсонг (Кинез који је имао, наводно, 10.000 љубавница) само су митови. Финци су закон. Ове године су освојили љубавни врх и немају намеру да силазе.

Финци су најпромискуитетнији на свету, Словенци су на високом трећем месту, док су љубавници из Бангладеша и Зимбабвеа на дну љубавне листе, тврди се у истраживачком раду угледног америчког професора Дејвидa Шмитa, супервизора на универзитету Бредли у држави Илиноис. Др Шмит је оснивач и директор Међународног пројекта за приказ сексуалности, упоредне културолошке студије са узорком из 56 земаља са шест континената.

Питања постављена у оквиру овог истраживања односила су се на чињенице: колико сте сексуалних партнера имали у протеклој години и колико оних за једну ноћ? Друга питања односила су се на став према сексу: да ли је прихватљив секс без љубави или секс са случајним и повременим партнерима? На основу одговора истраживачи су сачинили индекс промискуитета испитаника из сваке земље.

Мушкарци у касним двадесетим чешће се одлучују за овакву врсту односа, док жене чекају до тридесетих година када би приликом случајног сусрета шансе да остану у другом стању биле што мање.

„Историјски посматрано, сузбијали смо везе жена за једну ноћ и гајили двоструке стандарде прихватајући везе исте врсте када је реч о мушкарцима”, изјавио је Шмит за британски „Дејли мејл”. Када жене почну да имитирају сексуалне навике мушкараца, проценат промискуитета се повећава.

Шмит је у часопису „Њу сајентист” објавио део студије која је у току и у којој се открива да су мушкарци невернији у касним двадесетим, док очи жена почињу да светлуцају после тридесетих.

Др Шмит проучавао је податке о сексуалним навикама жена из 48 земаља света. Резултати су показали да ће партнерку највероватније преварити у касним двадесетим годинама, док су за жене критичне године после тридесете, преноси „Телеграф”.

„То је управо тренутак када је женска сексуалност на врхунцу, али плодност почиње да опада, а шансе за остајање у другом стању су све мање, док се ризик од генетских поремећаја повећава”, каже др Шмит.

Резултати истраживања показали су и да се жене у тим годинама чешће одлучују на развод, или раскид везе, и то углавном због неверства.

Ова студија показала је и да у земљама у којима је процентуално више мушкараца, као што су Кина, Јапан или Јужна Кореја, има мање развода, као и да су људи мање заинтересовани за „необавезан” секс него у земљама у којима је број жена већи од броја мушкараца.

Шмит каже да се сексуални врхунац жена у раним тридесетим јавља у свим културама и да је оваква тенденција највероватније настала још код наших давних предака. И тако, без обзира на то колико нам је софистицирана технологија, бар када се ради о понашању у време тајминга за прављење беба, није се ништа значајно променило већ неких последњих сто миленијума.

Неки људи уживају у репутацији Казанове, док се други хвале својом честитошћу. Ипак је, вероватно, највећи број оних који не желе јавно да саопштавају своје сексуалне склоности.

Међу првим истраживачима који су са научне стране приступили изучавању сексуалних односа били су еволуциони психолози Џефри Симпсон са тексаског Универзитета А&M и Стивен Генгстед са универзитета Њу Мексико. Још 1991. они су осмислили анкету за испитивање нивоа до кога се људи не устручавају у сексу и ову појаву назвали социосексуалност.

Закључили су да одређени односи и понашање међусобно варирају – људи који теже ка већем броју сексуалних партнера радије ће се упустити у сексуалне односе у самом почетку везе, али ће, исто тако, у исто време, имати више од једног партнера и упуштати се у односе у које не треба много улагати, не треба се обавезивати, пружати превелику љубав и зависити од партнера.

Нова студија показала је да мушкарци превару намиришу пре него жене, али и да ће чешће неоправдано оптужити своју партнерку за шврљање.
Психолози за то имају прилично једноставно објашњење: мушкарци су сумњичави јер су, у просеку, они сами склонији превари него жене.
Ситуација је веома једноставна и укратко би могла да се опише као „смејала се шерпа лонцу“. Док се није олупала.
-----------------------------------------------------------

Мушкарци боље намиришу неверство

Резултати објављени у стручном часопису „Њу сајентист” показали су да је партнера у неком тренутку преварило 29 процената мушкараца и 18,5 одсто жена.

Интересантно је да су мушкарци ефикаснији у процени верности: „Испоставило се да је 80 одсто жена имало тачну процену верности партнера, али мушкарци неверу намиришу са још већом прецизношћу – у 94 одсто случајева”, каже шеф истраживачког тима др Пол Ендруз.

Истраживање је показало и да мушкарци пре признају неверу него жене. Даме су прилично уздржане кад је реч о изношењу истине на видело.

Све у свему, жене су боље у скривању, а мушкарци у откривању неверства, закључили су стручњаци.

-----------------------------------------------------------

Јапанци су јако уморни

„Дурексова” анкета о сексу 2008. највеће је и најсвеобухватније сексуално-здравствено истраживање тог типа у свету које ова фирма спроводи већ 12. годину заредом.

Глобално посматрано, лидери у овој области су Италијани, Шпанци, Мексиканци и Јужноафриканци, док се на зачељу колоне налазе Кинези, становници Хонгконга и Јапанци.

Када је реч о овим последње поменутим, наводи се да више од једне трећине брачних парова у Земљи излазећег сунца престају да имају сексуалне односе јер су сувише уморни, не желе додатно да се замарају или им је досадан, стоји у једној медицинској студији урађеној уз подршку јапанске владе.

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
LG 4X HD
Citat
Истраживање је показало и да мушкарци пре признају неверу него жене. Даме су прилично уздржане кад је реч о изношењу истине на видело.
otuda i ovi rezultati

Citat
Резултати објављени у стручном часопису „Њу сајентист” показали су да је партнера у неком тренутку преварило 29 процената мушкараца и 18,5 одсто жена.

Varaju podjednako i jedni i drugi, ali zene teze priznaju, a ovi procenti su rezuzltat iskrenosti onih koje su pitali.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Sta znace ovi rezultati?
Da se Slovenci ipak najvise hvale od svih naroda bivse Juge Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


pise "najaktivniji"  Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: finska imena

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.