Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SRS: Hrvatska nacija veštačka, EU satanistička tvorevina, Vatikan gnezdo Satane  (Pročitano 18786 puta)
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Izvini, ali to sto kazes da je Milosevic podrzao otcepljenje Krajine jednostavno nije tacno.
Zasto bih ja morao da dam argument za to? Valjda ti treba da dokazes svoju tvrdnju.
Sta kazes, naoruzani iz magacina TO Srbije. Bas znas 100%.  Pa moguce je. To samo po sebi nije nista lose jer je to samo reakcija na prethodno naoruzavanje i organizovanje hrvatskih paravojnih formacija. Osim toga to sto ih je Srbija mozda naoruzala nekim Tompsonima ne znaci da ih je Srbija podstakla na pobunu. Samo im je poslata pomoc.

Krajisnici su digli bunu zato sto nisu zeleli da cekaju sudbinu kao '41. Takav razvoj dogadjaja je toliko logican da mi je neverovatno da me neko sada ubedjuje kako je u stvari njih Milosevic terao da se bune!? Upravo iz medija se i moglo videti da ljudi ne zele da zive u novoj NDH.

Postojao je strateski plan- spreciti raspad drzave. Naravno znamo da se kasnije pokazalo neostvarivim, ali lako je biti naknadno pametan pa kriviti Milosevica sto nije to mogao da predvidi. Kada bi ishod svake bitke bio predvidiv, ne bi ni bilo ratova!

Zasli smo u debeli off sto mi nije bila namera, ali vidim da zapravo tebi Danilo, Milosevic nije kriv sto je izgubio Krajinu vec sto je uopste i pokusao da je brani.  Smile

Pishax,

Milošević je kriv zato što je podržao i politički i logistički i kadrovski i oružano ideju stvaranje Krajine kao nezavisne države jer je ta opcija bila nerealna i završila se pogubno po srpski narod u Hrvatskoj.

Tačno je da su Srbi u Hrvatskoj bili uplašeni, tačno je da je ustaška i nacionalistička ikonografija HDZ-a kao i ignorisanje Srba u tada novom ustavu doprilena tenzijama. Međutim kakva god bila novoformirana Hrvatska ipak nije bila NDH niti je neko planirao da otvara novi Jasenovac.

Da je Srbija imala pametno, mudro i demokratsko rukovodstvo kao što nije svoje sunarodnike u Hrvatskoj je mogla da brani kombinacijom vešte diplomatije i skretanjem pažnje tadašnjoj Evropskoj zajednici, SAD i mnogobrojnim jevrejskim asocijacijama u Americi na pojavu ustaške ikonografije, pokušaja revizije istorije i slično.

Na žalost Srbija je imala autokratu na vlasti koji je i dalje negovao komunističku simboliku, i ignorisao pri tome ustavno pravo konstitutivnih naroda na samoopredeljenje, jer je želeo da bude novi vladar cele Jugoslavije. U tome je imao podršku generala JNA koji su verovali u Tita, nepostojeću ideologiju bratstva-jedinstva i komunističku partiju. Treba biti vrhunski politički diletant pa se držati komunizma u trenutku kada je u Evropi pao Berlinski zid.

Sve što su uradili i planirali, uradili su loše i loše se završilo po Srbe. Jugoslavija nije mogla da bude sačuvana, niti komunizam niti je balvan revolucija mogla dugoročno da donese dobro našim sunarodnicima u Krajini. A Milošević je to sve tvrdoglavo podržavao iako je to bilo srljanje u provaliju. Ne razumem kako možeš sa simpatijama da gledaš na to.


 




« Poslednja izmena: 22. Okt 2007, 18:19:37 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Poenta teme je ...?
Imamo teme o Seselju i radikalima.
Takodje imamo i teme o hrvatskoj, EU i Vatikanu.
Ako je poenta pljuvanje i medjusobno pljuvanje da zakljucavamo, posto je i sam autor u prvom postu vec doneo zakljucke.
Budite vrlo usko vezani za temu, jer svmu o cemu pisete mesto je na pojedinacnim drugim temama.
Da vidimo. Par postova probe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung D600
Da vidimo... konstatovano je da su naslovi knjiga uglavnom bombastični, odnosno prenaduvani... ima u svemu i određene istine, ali je zaklonjena takvim naslovima, i naravno političkim radom autora.
Iz tog razloga i dolazi do skretanja od teme, što je sasvim normalno.
Da je Šešelj pisao drugu vrstu knjiga, a ne one politički angažovane i obojene, sigurno bi i tok razgovora na ovu temu bio drugačiji.
Nije moguće odvojiti naslove knjiga od politike Šešelja i SRS, zato što se jedno prepoznaje u drugom.

Da je kao Vuk Drašković, napisao i neku knjigu koja nije dnevno-politički obojena, i rasprava bi bila drugačija. I da se razumemo, ne hvalim ja zato Draškovića. Ne, po mom mišljenju je odličan pisac, a sasvim osrednji političar, ali ga navodim kao primer čoveka koji nije nužno u svim knjigama bio opsednut dnevno-političkim temama.

A obzirom da sam ceo dan radio, nisam stigao aktivnije da učestvujem u raspravi, i da odgovorim na "replike na repliku" Smiley
... ionako mi se čini da bismo nastavili da se vrtimo u krug... niko ovde nikoga neće ubediti u suprotno mišljenje od onog koje već ima Smiley
« Poslednja izmena: 22. Okt 2007, 19:25:12 od markoek »
IP sačuvana
social share








Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Mora da je lud onaj, ili nas pravi ludima, koji hoce ovde da dokaze kako zlocini NDH i katolickog klera kao i pokrstavanje Srba toboz nemaju puno veze sa Vatikanom. Ma sta kazes, Vatikan je to i osudio jel?  Smile Ma mora da smo mi idioti kad mislimo da nam je katolicka crkva oduvek zelela i cinila zlo.
Raspad SFRJ- kakve to veze ima sa Vatikanom  Smile Imaju oni valda i drugih briga osim nas pravoslavnih sizmatika i barbara koji zivimo 200km od centra katolicke crkve??  Smile

E sada posto su elegantno pocistili Srbe iz hrvatske, sada zaista mogu da se bave i drugim brigama.
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
To šta neko u Zagrebu misli da su Srbi i pravoslavna crkva učinili njima nažao možeš da pitaš njih. Ja samo znam da im je jedna od omiljenih teza dugo bila to da je pravljenje Vojne krajine dovelo do izgona Hrvata i tome slično. U II sv. ratu je među četnicima bilo i sveštenika, kao što je i među ustašama bilo katoličkog klera. I to ne pomaže okončanju te priče, zar ne? Međutim, ja u te globalne mržnje zaista ne verujem. Pojedinci su krivi za zla, a ne celi narodi i cele verske zajednice. Da medju Cetnicima je bilo svestenstva ali nije zalazilo u Hrvatska sela i pokstavalo Hrvata nije oprastalo 10 ocenasa i ajde dalje nastavi sa klanjem djece jednostavno neuporedivo.!!!

A kad pričaš o mrži Hrvata prema Srbima iz verske dimenzije, isto je sa koje god strane da gledaš, i sa stanovišta Srba i sa stanovišta Hrvata. Svaka mržnja na ovim prostorima ima i versku dimenziju... uvek će za nekoga postojati "ustaše", "četnici", "balije" i tako dalje. I svuda u svetu se i ratovalo prečesto iz verskih ratova... te razni krstaški pohodi, te razni džihadi i tome slično. Nije po tome odnos Srba i Hrvata ništa specifičniji. Ako je mržnja Hrvata prema Srbima verski obojena, svakako je istom bojom obojena i mržnja Srba prema Hrvatima.
Dokazi svoje tvrdnje
A sa tvojim postovima o ulozi Srbije kao matoce i njenog odnosa se slazem da je trebala ili uci u rat ili ne odmah na pocetku i tako bismo svi znali gdje smo i sta smo .
Srpsko rukovodstvo je donelo odluku da ne rizikuje rat, razaranje i mozda i okupaciju matice zarad cilja koji se ne moze postici. Ja mislim da su doneli razumnu odluku. STVARNo Smile Smile Smile
Izbjeglice su posljedica koja se mogla sprjeciti.
Mozda mislis da je Srbija, takva, jadna i bedna, izmucena kakva je bila u to vreme trebalo da im sagradi hotele sa 5 zvezdica??
Pateticno previse nije ni vrjedno komentara Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung D600
Dokazi svoje tvrdnje

Hrvati su katolici, Srbi su pravoslavci. Raskol crkve je zvanično bio pre 953 godine, a od tada na ovamo se ratovalo ihaha na ovim prostorima, i vazda je bilo bitno to ko je koje vere... ali hajde neka to nema veze jer je daleka prošlost.
Samo pogledaj koliko je hrišćanskih crkava, kao i džamija razrušeno u Bosni tokom poslednjeg rata, pa ti je dokaz dovoljan.

Evo još jednog, možda eksplicitnijeg dokaza, a direktno u vezi sa temom:
- Римокатолички злочиначки пројекат вештачке хрватске нације
- Eвропска унија сатанистичка творевина
- Римска курија вечито жедна српске крви
- Ватикан главно Сатанино гнездо
- Антихристов намесник зликовачки римски папа Бенедикт Шеснаести

Ako su ostali naslovi posredni, onda su boldovani direktni dokaz. Zašto? Pa SRS ima pojedinačno najviše glasača, a Šešelj je predsednik SRS. Ergo, ako najviše birača podržava SRS, a ideologija je sadržana u knjigama predsednika stranke, eto ti dokaza šta ta respektabilna većina odraslih građana ove zemlje misli.

Srpsko rukovodstvo je donelo odluku da ne rizikuje rat, razaranje i mozda i okupaciju matice zarad cilja koji se ne moze postici. Ja mislim da su doneli razumnu odluku. STVARNo   
Izbjeglice su posljedica koja se mogla sprjeciti.
Mozda mislis da je Srbija, takva, jadna i bedna, izmucena kakva je bila u to vreme trebalo da im sagradi hotele sa 5 zvezdica??
Pateticno previse nije ni vrjedno komentara


Srpsko rukovodstvo se obavezalo da brani te ljude, jer je pomoglo zasnivanju prekodrinskih srpskih država. Ako je lako mudrovati dok oružje ćuti, onda je makar moralno braniti ih kada se zapuca.
Poenta je u tome da su prekodrinske srpske države bile moneta za potkusurivanje Miloševiću, odnosno nešto čime je mogao da trguje, što je uostalom i uradio... Ta ista jadna, bedna i izmučena Srbija (uz pri tome nimalo jadno, bedno i izmučeno rukovodstvo, koje se dobrano nafatiralo od stare devizne štednje, Jezda i Dafina kombinacija, šverca i lopovluka) je junački "pobedila" NATO, i to kompletan 1999. godine. Pa zašto onda nije branila svoju decu i te '95? Ili su ta deca možda bila manje vredna, manje Srbi i manje ljudi?
Ja ne mislim da su doneli razumnu odluku... stvarno!

Izbeglice nisu posledica, nego ljudi sa imenom i prezimenom i sa životima koji su uništeni. A da su mogli da se izbegnu, slažem se... trebali su da ih ostave sa druge strane granice, pa neka ih dovrše oni koji su i krenuli da ih unište.

Patetična je crno-bela vizura iz koje ti posmatraš svet - postoji mnogo toga, čak čitav jedan život dostojan čoveka koji se nalazi između izbegličkog kampa i hotela sa 5 zvezdica. Za te mučenike bi makar struja i tekuća voda bili dovoljno, a luksuz oni nisu ni tražili. Nad time bi mogao da zaplačeš.
IP sačuvana
social share








Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Hrvati su katolici, Srbi su pravoslavci. Raskol crkve je zvanično bio pre 953 godine, a od tada na ovamo se ratovalo ihaha na ovim prostorima, i vazda je bilo bitno to ko je koje vere... ali hajde neka to nema veze jer je daleka prošlost.
Prijatelju velika Sizma se dogodila 1054
i to nema veze ni sa Srbima ni sa Hrvatima jer koliko zvanicna istorija kaze i mi i oni dosli smo ovde kasnije.
Ako pogledas nasu istoriju od Nemanjica pa do 1914 mi sa njima nismo imali problema  ili mozda jesmo ?
Samo pogledaj koliko je hrišćanskih crkava, kao i džamija razrušeno u Bosni tokom poslednjeg rata, pa ti je dokaz dovoljan.
Dokaz cega ?
A sto se tice naslova rekao sam da su bombasticni i da umanjuju kredibilite knjige

rpsko rukovodstvo je donelo odluku da ne rizikuje rat, razaranje i mozda i okupaciju matice zarad cilja koji se ne moze postici. Ja mislim da su doneli razumnu odluku. STVARNo   
Izbjeglice su posljedica koja se mogla sprjeciti.
Mozda mislis da je Srbija, takva, jadna i bedna, izmucena kakva je bila u to vreme trebalo da im sagradi hotele sa 5 zvezdica??
Pateticno previse nije ni vrjedno komentara

Srpsko rukovodstvo se obavezalo da brani te ljude, jer je pomoglo zasnivanju prekodrinskih srpskih država. Ako je lako mudrovati dok oružje ćuti, onda je makar moralno braniti ih kada se zapuca.
Poenta je u tome da su prekodrinske srpske države bile moneta za potkusurivanje Miloševiću, odnosno nešto čime je mogao da trguje, što je uostalom i uradio... Ta ista jadna, bedna i izmučena Srbija (uz pri tome nimalo jadno, bedno i izmučeno rukovodstvo, koje se dobrano nafatiralo od stare devizne štednje, Jezda i Dafina kombinacija, šverca i lopovluka) je junački "pobedila" NATO, i to kompletan 1999. godine. Pa zašto onda nije branila svoju decu i te '95? Ili su ta deca možda bila manje vredna, manje Srbi i manje ljudi?
Ja ne mislim da su doneli razumnu odluku... stvarno!

Izbeglice nisu posledica, nego ljudi sa imenom i prezimenom i sa životima koji su uništeni. A da su mogli da se izbegnu, slažem se... trebali su da ih ostave sa druge strane granice, pa neka ih dovrše oni koji su i krenuli da ih unište.

Patetična je crno-bela vizura iz koje ti posmatraš svet - postoji mnogo toga, čak čitav jedan život dostojan čoveka koji se nalazi između izbegličkog kampa i hotela sa 5 zvezdica. Za te mučenike bi makar struja i tekuća voda bili dovoljno, a luksuz oni nisu ni tražili. Nad time bi mogao da zaplačeš.
   Ovo nerazumijem pa rekao sam da se sa tobom  slazem sta ti je. Pa i ja smatram da je Srbija sramotno postupila sto se tice RSK.
A kada sam govorio i izbjeglicama mislio sam na politicku posljedicu covjeka kaga si gore imenovao a nemoj da mi inputiras prica  kao oni imaju ime i prezime sta to treba da znaci molim te .
 A kakva vizura kakav crno bijeli svijet pa znam ja vrlo dobro kroz sta su ti ljudi prolazili bolje od tebe.1!!!!!!!
Kakavo ostavljanje Hrvatima ja mislim da je rat trebao biti otvoren a ne ovako te kao ratovali jesmo nismo niko ne zna sta da misli.
« Poslednja izmena: 22. Okt 2007, 20:59:09 od sasaborg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
ne dobro ti je on rekao, i mene baš zanima što bi bilo da ti vaši najgorljiviji zagovaratelji teorija zavjera dođu na vlast

a ja sam čuo jednu dobru teoriju neki dan: srbi su toliko priča napričali o zločestim i strašnim hrvatima, koji jedu srpsku djecu i rigaju vatru, da smo mi oluju mogli pokreuti i sa praćkama

Bilo bi loše jer smo ih stresli prilično grubo 5. oktobra pa bi prvo nama jebali mater, pobili i pozatvarali u logore neistomišljenike. Onda bi pošli vojskom preko Dunava i ubili nekoliko hiljada Hrvata, pošli bi u isto vreme u na Kosovo i tamo bi ubili nekoliko hiljada Šiptara. A onda, posle 10 dana bi intervenisao NATO i Srbija bi bila razorena i okupirana. A ti bi bio srećan ko paradajz u liftu dok ne shvatiš da turizam i rat ne idu zajedno.

Mogli ste vi i golim kurcem da krenete sve dok su vam iznad glave bili avioni NATO. Ne zanosi se glupostima, ne znaš mnogo toga.

ne trebaju nama nikakvi avioni sve dok vi o nama mislite da smo nadljudi

samo vi i dalje tako mislite

to nam je osiguranje za budućnost Smile
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
ne trebaju nama nikakvi avioni sve dok vi o nama mislite da smo nadljudi

samo vi i dalje tako mislite

to nam je osiguranje za budućnost


 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8


[Lock]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.