Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Popoviću oduzimaju crnogorsko državljanstvo  (Pročitano 508 puta)
05. Feb 2009, 06:01:04
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.19
Predsednik Narodne stranke Predrag Popović najverovatnije će biti prva osoba u Crnoj Gori kojoj će biti oduzeto crnogorsko državljanstvo jer ima i državljanstvo Srbije.

Lider Narodnjaka obavešten je da je protiv njega pokrenut postupak oduzimanja državljanstva po sili Ustava.

"Upravo sam dopio dopis Ministarstva unutrašnjih poslova, kojim me zamenik ministra gospodin Osman Subašić obaveštava da je protiv mene pokrenut postupak oduzimanja crnogorskog državljanstva po sili Ustava, ostavljajući mi zakonski prostor od 30 dana, da se izjasnim o činjenicama i okolnostima iz člana 24 Zakona o crnogorskom državljanstvu.

U propisanom roku ću se izjasniti o ovom dopisu“, prokomentarisao je Popović za portal Srpskog nacionalnog saveta in4s.net.

On je istakao da nikada nije tražio, niti namerava da traži brisanje iz evidencije državljana Crne Gore, koju je definisao kao svoju matičnu državu.

"Takođe obaveštavam javnost da se nikada neću odreći državljanstva bratske Srbije", navodi se u saopštenju za javnost Popovića.

Lider narodnjaka je ranije izjavio da je spreman na mogućnost da će mu biti oduzeto crnogorsko državljanstvo.

"Nisam i ne želim da budem stranac ni u Srbiji, ni u Crnoj Gori. Veoma sam zadovoljan što su predlozi Narodne stranke našli mesta u Zakonu o državljanstvu Republike Srbije.

Taj zakon je omogućio da se državljanstvo Srbije možete steći i ako niste Srbin po nacionalnosti“, rekao je Popović prošle godine, kada je javno na sednici parlamenta priznao da ima i srpsko državljanstvo.

On je tada rekao da ga je na uzimanje srpskog državljanstva naveo novi Ustav Crne Gore koji je nazvao "Medojevićevim" aludirajući na to da je usvojen zahvaljujući podršci koju je vladajuća koalicija dobila od opozicionog Pokreta za promjene čiji je lider Nebojša Medojević.

"To je jednostran akt u kojem su diskriminisani samo Srbi. Na to nadovežite pretnje da će bez državljanstva ostati oni državljani koji su primili državljanstvo Srbije", rekao je tada Popović.

Predsednik Narodne stranke trebao je narednih dana da pregovara oko moguće predizborne koalicije i sa predstavnicima opozicionih ali i vladajućih partija.

Dvojno državljanstvo u Crnoj Gori zabranjeno je, inače, Ustavom izglasanim novembra 2007. godine.

U međuvremenu Crna Gora je dala svoje državljanstvo brojnim javnim ličnostima iz Srbije poput Milene Dravić, Dragana Nikolića, Dragana Džajića kojima nije tražila odricanje od srpskog državljanstva. U javnosti se kalkulisalo da su crnogorsko državljanstvo dobili i biznismen Stanko Cane Subotić ali je to iz crnogorskog MUP-a demantovano.
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2037
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Па ето му ДПС као коалициони партнер.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung neki
Mene jure za neku kaznu za prekoracenje brzine.
Dal' ispunjavam uslove? Nisam visok, nisam vitak, nisam crn, al' sam zato do zla Boga lenj!
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.