Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 08:57:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpski prinčevi čekaju princeze  (Pročitano 4210 puta)
24. Okt 2006, 04:18:24
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Srpski prinčevi čekaju princeze

Dinastija Karađorđević stara je dva veka. Današnji mladi potomci i prinčevi naslednici retko se pojavljuju u javnosti i o njihovim životima malo se zna. Nekolicina njih je već uveliko oženjena i živi u belom svetu.

Domaćoj javnosti (naročito devojkama) svakako su najpoznatiji i najinteresantniji naslednici Aleksandra Karađorđevića - Filip, Petar i Aleksandar i, naravno, Tomislava Karađorđevića - Đorđe i Mihajlo.

Pokojni princ Tomislav Karađorđević ženio se dva puta. Sa vojvotkinjom Margaretom od Badena dobio je 1958. sina Nikolu koji je oženjen princezom Ljiljanom, s kojom ima dve ćerke. Živi i radi u Frankfurtu u Nemačkoj. Posle razvoda 1981. godine princ Tomislav se oženio Lindom Meri Boni, koja mu je u Londonu 1982. rodila sina Đorđa i 1984. godine sina Mihajla. Oni već tri i po godine žive u Beogradu sa majkom, princezom Lindom. Sestra princa Tomislava, kneginja Jelisaveta, iz drugog braka sa Nilom Balfurom ima sina Nikolasa, koji živi i radi u Londonu, ali veoma često dolazi u Srbiju. Tu su i sinovi Aleksandra II Karađorđevića iz prvog braka sa princezom Marijom - Petar, Aleksandar i Filip, koji ne žive u Beogradu već u Americi, a u Srbiju dolaze kad god mogu.

M. Čule
Princ Petar: Umetnik koji voli surf

Princ Petar Karađorđević, najstariji sin kralja Aleksandra Drugog, i princeze Marije da Glorije od Orlean Braganse, princeze od Brazila i Portugala, rođen je 1980. godine u Čikagu u državi Ilinois. Posvećen je karijeri u oblasti grafičkog dizajna. Maturirao je na Kraljevskoj školi u Kanterberiju u Engleskoj i osnove umetnosti na Kambervel koledžu u Londonu. Bavi se crtanjem i slikanjem, voli da roni i surfuje i dolazi često u Srbiju.
Princ Filip: Govori španski i igra basket

Filip Karađorđević je jedan od dva sina blizanca prestolonaslednika Aleksandra i princeze Marije, rođen je 15. januara 1982. godine. U Londonu studira jezike, posebno španski jezik, njihovu istoriju i književnost. U srednjoj školi je blistao iz geografije, ali nije smatrao da je to nauka kojoj treba da posveti svoje studije. Od sportova voli fudbal i basket, skijanje i skejtbord. Dopada mu se skoro svaka vrsta muzike, a nema omiljenu grupu ili pevača. Kad je reč o filmovima, voli one koji imaju zaplet i koji mogu da zabave.
Princ Mihajlo: Želi da bude maneken

Princ Mihajlo Karađorđević, najmlađi sin princa Tomislava Karađorđevića i princeze Linde, rođen je 1984. u Engleskoj. Živi u Beogradu već tri i po godine. Još nije završio srednju školu. Planira da upiše fakultet, a sada bi želeo da se oproba kao maneken. Voli sve sportove, a naročito tenis i američki fudbal. Od filmova voli klasike i kaubojske. Zimi voli da vozi snoubord na Kopaoniku. Vreme provodi na Košutnjaku i Adi Ciganliji gde najradije uči. Omiljeni grad mu je Kraljevo, a impresionira ga različitost u arhitekturi srpskih gradova.
Princ Đorđe: Karate majstor

Princ Đorđe Karađorđević, stariji sin Tomislava Karađorđevića i njegove supruge Linde, rođen je 1984. godine u Engleskoj. Nakon završene škole vratio se u Srbiju i uspešno je 28. juna 2004. položio ispite za upis na Vojnu akademiju. Još nije odlučio šta će raditi kada završi studije, da li će to biti nešto vezano za kompjutere ili mehaniku, jer su to njegova interesovanja. Inače, princ Đorđe već dvanaest godina trenira karate i ima crni pojas. Voli sve vrste sportova, klizanje na ledu, ali ponajviše ragbi, koji je aktivno igrao sve dok se nije povredio.
Princ Aleksandar: Voli novinarstvo

Aleksandar Karđorđević je Filipov brat blizanac, sin prestolonaslednika Aleksandra i princeze Marije, rođen je 15. januara 1982. godine. Studira komunikacije na jednom koledžu kod San Franciska. Trenutno njegove studije obuhvataju veliki broj predmeta, od interneta i novinarstva do odnosa sa javnošću. Aleksandar je tokom srednje škole voleo predmet međunarodna politika i nada se da će postdiplomske studije nastaviti u Beogradu. Kao i njegov brat, voli fudbal, basket skijanje, ali i ragbi.

Pomalo problematični prinčevi sa Ostrva

U Evropi svakako su posebno interesantni engleski prinčevi. Princ Vilijam, najstariji sin Čarlsa i ledi Dajane, rođen je 21. juna 1982. Osnovnu i srednju školu završio je u Londonu, a zatim je upisao Iton, gde studira geografiju, biologiju i istoriju umetnosti. Strastveni je plivač, a voli hokej, ragbi, fudbal i košarku. Inače, tabloidi ga često hvataju u noćnom provodu. Njegov brat Henri rođen je 15. septembra 1984. godine u Londonu. Pohađao je Veterbi i Ludgruv škole, a u septembru 1998. upisao se na Eton koledž. Henri je 2005. godine upisao vojnu akademiju

„Sandhurst“ koju je završio u aprilu 2006. godine. Iako je iz kraljevske porodice, ovaj princ javnosti je poznat po nekoliko „pehova“. Naime, on je u januaru 2005. godine na zabavu otišao obučen u nacističku uniformu, a ta fotografija osvanula je u novinama. Osim toga, princa Henrija je Čarls 2002. godine uhvatio kako puši marihuanu, i odveo ga u centar za odvikavanje od droge.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Karte za drugi nastup Sergeja Ćetkovića rasprodate - sprema se i treći
Pokloniću sebe na koncertima




Pevač Sergej Ćetković pobudio je veliko interesovanje kod mnogobrojne publike koja želi da ga vidi i čuje uživo, te će održati tri koncerta u Centru „Sava“. Spremio je, kaže, za ove nastupe brojna iznenađenja, ali ne želi da ih unapred otkriva. Podršku u Centru „Sava“ pružiće mu i supruga koja ga prati na ovako velikim događajima.

- Za mene je prijatno iznenađenje što vlada toliko interesovanje za moje nastupe. Evo, juče su puštene u prodaju i karte za treći dan (31. oktobar), a koliko čujem, i one se dobro prodaju. Publika će imati priliku da prisustvuje zaista dobrim koncertima. Ne radim ovo da bih uzeo pare, već da svim tim ljudima pružim nezaboravno iskustvo. Pokloniću sebe te tri večeri - priča Sergej Ćetković za „Blic“.

Iako je ovim zakazanim nastupima sebi zadao veliki zadatak, Sergej kaže kroz osmeh da će naredne godine ići korak dalje.

- Sledeće godine, kada izdam novi album, dodaću još dva koncerta, tako da će ih ukupno biti pet u Beogradu. Već imam spremno više od osamdeset odsto pesama, a ući ću u studio čim završim koncertnu turneju i kada objavim DVD sa nastupa u Centru „Sava“. Znači, negde u septembru ili oktobru sledeće godine trebao bi da u potpunosti završim novi materijal - kaže Ćetković čija je balada „Pogledi u tami“ zaživela i kroz film „Pogled s Ajfelovog tornja“.

- Imam još nekoliko gotovih tema koje bi mogle da se iskoriste u nekom filmu. Voleo bih da radim i filmsku muziku ukoliko mi se ukaže prilika za tako nešto. To je svakako veliki izazov i predstavlja nešto najglamuroznije u svetu muzike - objašnjava on.

Privatni život Sergeja Ćetkovića javnosti uglavnom nije poznat, a ni on ne voli da priča o tome.

- Oženjen sam, imam veliku podršku supruge, nemam decu, javna sam ličnost i pokušavam da zaštitim svoj privatni život - kaže u jednoj rečenici.

- Bio bih sigurno popularniji da prodam mir u kući i proturim nekoliko priča, te da se nađem na naslovnim stranama. Ipak, ne vidim sebe u toj priči i takve karijere uglavnom ne traju dugo - priznaje pevač.

Osim uvežbavanja repertoara, on se za ove velike koncerte, između ostalog, priprema i u teretani.

- Redovno idem u teretanu, nije to samo zbog koncerata, volim da vežbam jer se na taj način i mentalno relaksiram - priča Ćetković koji se, kako kaže, muzikom bavi čitav život.

- Još od osnovne muzičke škole sam u muzici. Poslednjih šest godina gradim samostalnu karijeru i mislim da sada imam samom sebi na čemu da čestitam. Zaista se vidi napredak, jer ljudi imaju naviku da idu na koncerte. Do sada sam uglavnom nastupao u klubovima, a evo, pokazalo se da postoji interesovanje i za koncerte - zaključuje Sergej.


N. Džodan
Karte idu kao alva

Sergej Ćetković će održati tri koncerta u Centru „Sava“ - 29, 30. i 31. oktobra. Karte za prva dva koncerta su rasprodate za veoma kratko vreme (za drugi koncert su prodate za samo tri dana), a juče su puštene u prodaju karte za treći koncert po ceni od 600, 800 i 1.000 dinara. Nakon toga ovaj pevač će nastupiti 3. novembra u Nišu, 5. novembra u Novom Sadu i 11. novembra u Čačku.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Okršaj „idola“ na Radijskom festivalu
Cveta protiv Aleksandre

Cveta Majtanović i Aleksandra Radosavljević (suparnice u finalu čuvenog „Idola“ koji je Cveta osvojila) ponovo će se naći jedna protiv druge u polufinalnoj grupi Radijskog festivala. Interesantno je da obe pripremaju album i da, kažu, jedna drugoj nisu konkurencija.


- Album je bio završen još krajem 2004. godine, snimala sam ga u Poljskoj za „Sony BMG“ - počinje priču Cveta Majtanović za „Blic“.

- Iako je to sve bilo potpuno spremno da izađe u januaru 2005, a nije se dogodilo, rešila sam da pustim da protekne neko vreme kako bih se malo odmorila od pređašnje akcije - kaže Cveta i dodaje:„Sad sam se u toj sferi studentskog života zasitila, a u međuvremenu se i profesionalno orijentisala i kreirala svoj stil. Ipak su svemu tome prethodile pune dve godine značajnog definisanja za jednog tinejdžera“.

Cveta na Aleksandru ne gleda kao na pretnju.

- Moje ambicije su mnogo veće od Radijskog festivala, ni na koga ne gledam kao na konkurenciju, jer spadam u potpuno drugačiji žanr za razliku od ljudi koji tamo učestvuju - kaže Cveta koja će na festivalu promovisati pesmu „Pop treš“. Aleksandri Radosavljević, učenici Srednje muzičke škole „Mokranjac“, ovo nije prvo učešće na Radijskom festivalu. Ona je 2004. godine dobila nagradu za najboljeg debitanta pesmom „Reci sad“, a mogli smo je čuti na leskovačkoj roštiljijadi (Aleksandra je iz Leskovca).

- Volela bih da moja pesma „Znam da sam kriva“ bude slušana i prihvaćena od strane publike. Najbitnije je da postane hit - priča Aleksandra, a o Cveti kaže:

- Vrlo je interesantno što se posle dve godine Cveta i ja ponovo takmičimo u istoj grupi, ali ja je ne gledam kao konkurenciju. Svaka ima svoju publiku - kaže Aleksandra koja takođe sprema svoj prvi album.

M. R.
Prvi finalisti festivala

Završeno je glasanje za prvu grupu Radijskog festivala 2006. Prvih četvoro finalista koji će se u Centru „Sava“ 1. decembra takmičiti za ulazak u superfinale festivala su Ekstra Nena i Zorana ( „Nije ti suđeno“), Sonja Kocić („Preživeću sama“), Marko Jeftić („Čuvaj svaku uspomenu“) i Nevena („Mnogo si me koštao“).

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Andželina se tri puta onesvestila na snimanju

Na snimanju novog filma u Indiji glumica Andželina Žoli se tri puta onesvestila, kažu očevici. Prvi put se onesvestila pred ekipom glumeći scenu u kojoj saznaje da joj je filmski muž ubijen. Potom se onesvestila dok je pričala sa Bredom Pitom i treći put kada je ustala iz kreveta. Priča se da glumica danima ništa ne jede kako bi održala vitku liniju.

Novi problem Madone sa usvajanjem


Otac dečaka iz Malavija kojeg je Madona usvojila tvrdi kako nije znao da će ga poznata pevačica odvesti zauvek. Johane Banda kaže kako mu u domu za decu nisu rekli da maleni Dejvid više neće biti njegov sin. Banda je mislio da će ga Madona samo uzeti na neko vreme, te ga izbaviti od gladi i siromaštva.

- Niko mi nije rekao da Dejvid više neće biti moj sin. Da sam to znao, ne bih dozvolio da ga odvedu. Mislio sam da će ga ona uzeti na neko vreme da ga obrazuje i da će mi se sin onda vratiti. Želim da viđam svoje dete - izjavio je Banda koji se ipak zahvalio Madoni na lepom činu i dobrim namerama. Johan Banda dao je sina u sirotište kad mu je umrla supruga, jer se više nije mogao brinuti o njemu, piše Bi-Bi-Si.

Klaudija prozvala mršave manekenke

Jedna od najslavnijih manekenki svih vremena Klaudija Šifer prozvala je sve mlade koleginice koje preteruju sa dijetama. Ona smatra da žene moraju biti punačkije da bi bile ženstvene. Trebalo bi to da čuje i Andželina Žoli.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 08:57:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.