Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpski nacionalizam  (Pročitano 5819 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Normalno je i divno kada englez, francuz ili amerkanac kazu da su nacionalisti, tragicno je kada mi to kazemo... manite me dvostrukih arsina
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Bajadk- gde je odgovor na mojeu temu? Ispostuj me ako si covek Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Ej Bajadk- oli da reches nesto junache!?!
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Eeee, vidju junachine!!!
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Polako.. nemoj se ponavljati.. pusti ga...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 60
Citat: pilot
Znas sta cenim kod tebe gospodine Bajadk??? Ne odustajes. To ti je odlicna osobina.

   Razmisljao sam ovih dana o tebi- nije mi jasno zasto mrzis Srbe? Mislim da mozda i nisi losa osoba ali te ta mrznja gusi.

   Na zalost Srpski nacionalizam ne postoji a ovo sto ti ponekad vidis je srpski revansizam i sovinizam. Svi normalni narodi su nacionalisti. Gde smo mi pukli- kad je jedan od Obrenovica zabranio da se dosljaci zovu "dodjosi". Srbi uopste nisu trpeli strance. E to je bila jaka srpska drzava koja je pobedjivala u ratovima, bila u kulturnom i drustvenom usponu...

   I sta ima neko van Srbije da prica o Srbiji. Zar nije dovoljno sto ima 14000 registrovanih direktora Crnogoraca u Srbiji. Zar nije dovoljno sto sav sljam od podzemlja je crnogorskog porekla. Malo li je bilo sto su Srbi morali 10 godina da daju kintu crnoj gori zbog zemljotresa- druge republike su davale samo godinu dana.

   Pa vasa sprega sa albanskim podzemljem- u vreme kada im je trebala lova za svoje operacije na Kosovu, vi malte ne prekidate ulaz robe iz Madjarske i sve ide preko Tuzija. Siptari se pune lovom a vi uzimate proviziju. I sve u cilju razaranja srpske drzave.

   Jel znas koliko je Milo primio za ne ucestvovanje crne gore u ratu 1999? Jel ti poznato za pobunu na Cetinju- tzv Oslobodilacka Vojska Cetinja? Pa sto ne idete- dusa da nam se odmori. Cisto da znas da cim su odjeknuli prvi pucnji '99, smesta je sa Kosova junacki pobegao crnogorski kontigent policije.

   I dok je Srbija devedesetih propadala, crna gora se gradi- hoteli, apartmani i sl. Znas li koliko sam upoznao tvrdih Liberala i Srbomrzaca dok sam ziveo u crnoj gori? Dosta!! A neki od njih su bili i u vlasti. Znas sta im je zajednicka osobina?

   - mrze nas Srbe ovde u Srbiji
   - obavezno im je ili zena ili devojka iz Srbije, mahom Beograd
   - obavezno imaju neku firmicu ili tesku poslovno/politicku vezu ovde u Srbiji bez koje ne mogu da zive

   Postoji vise dokumenata, a ja licno znam za jedan u arhivu grada Budve, gde se posle II svetskog rata iz crne gore obracaju sa molbom, preklinju, da im se posalje hrana, jer u crnoj gori vlada glad. I sta se desava- masovno se seljacima u Srbiji nacionalizuju i oduzimaju njive oune letine i sve to ide vama.

   Da li ti je poznato koliko je bilo ubijanja po Srbiji od 1944. pa godinama iza rata a da su iza toga stajali crnogorski komesari i sudije?

   Bez veze ti ja ovo pricam gospodine Bajadk- ti to ne zelis da znas, da cujes i da poverujes. Znas moj licni stav- ja OBOZAVAM crnogorce u crnoj gori. A kad ih vidim koliko ih je ovde- UZAS!!! Hajde budi dobar pa mi kazi sta ce toliki crnogorci i bosanci ovde ako vam vec toliko ne valjamo? Ti si tamo sa te strane pa valjda znas odgovor, bas me zanima sta ima na to da kazes.

    A sto se tice nacionalizma, ne brini ti za nas. Molim boga da dodju na vlast neki fasisti pa da ociste ovu Srbiju od viska materijala. Pa kad ne budete imali na cijoj grbaci da zivite onda cete znati ko su i sta su Srbi.

   Sa iskrenim nestrpljenjem ocekujem tvoj, nadam se, iscrpan odgovor.

[molim moderatore, supermoderatore i administratore da ako gore pomenuti gospodin osuje paljbu u obliku uvreda, vredjanja i ruznih epiteta da to ne brisu- hocu da svi vide njihov stepen kulture, inteligencije i ljudskosti]





E pa sad to sto ima 14.000 registrovanih direktor u cg u srbiji, i sto je bilo vodecih politicara srbije koji su cg i sto mi otvaramao firem po beogradu. Cija je to krivica VASA ili nasa. nas kontigent je pobjegao, odnosno vratio se zbog toga jer nismo htjeli da ucestvijemo u jos jednom nenormalnom aktu srbijanskog naroda, ne srpskog. A zaboravio si da je VAS premijer isto tako pokupio prnje i dosao u cg. onaj za koga ste glasali i kasnije ubili VI, a ne mi.
Koliko ste politicara ubili u zadnjih 7-8 godina o tome da ne pricamo. Dje vam je industrija?
Sjecas se 1944...fino sjecam se i ja da smo mi imali 36 generala iz drugog svjetskog rata??? a vi??? zasto brate??? sjecam se i da smo svaki put kad je srbija objavila rat i mi smo joj dali podrsku. Kojiko vojnika smo poslali na Mojkovac da bi se Srpska vojska mogla povuc preko Albanije. Dok smo branili Vas, austro-ugarska vojska je tukla cetinje. Posle toga nam zajebaste kralja. Pa smo devedestetih isli i na dubrovnik i u krajine. A vi sto uradiste? prodaste sve. Sad ces rec morali ste. Vidi kako izrael radi. Prvo su se supnuli amerima pa sad rade sve sto im je volja. A srbija?? prvo pljuvala po amerima, pa popusila, pa prodala i sad se supka. e tako ne moze.
A nas milo neka je lopov to ipak svako zna, ali kod njega u trezor na nadjose na stotine kila droge kao u Beogradu.
I koliko smo mi to nasih generala ispljuvali i prodali Hagu???
mrs srbi van u srbiju kazes kako necemo kad vi po nama plujete vec pedeset godina. A znas da je narod u srbiji jedini koji zivi od svoje istorije. svi gledaju sadasnjost i buducnost, a u srbiji se prica sto je bilo prije 100-200 godina. od toga stvarno ima pomoci.
zaboravih da ti kazem da kad su bili napadi na dubrovnik, uzicki korpus kao da nije ni dolazio kako su dosli.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 60
PODGORIČKA SKUPŠTINA 1918. JE PARAVAN ZA "CRNORUKAŠKO" I BEZUSLOVNO UJED(I)NJENJE (KAPITULACIJU)

U takvijem uslovima nije bilo teško izvršiti prisajedinjenje Crne Gore Srbiji. Pored selektivnoga biranja za Podgoričku skupštinu, zloupotrebe glasačkijeh listica i kutija, odluka o prisajedinjenju je donijeta nevjerovatnom brzinom, dvije neđelje poslije primirja, uz prisustvo srpske vojske. Jedna četa Koste Pećanca bila je zadužena da učesnike tobožnje "Velike narodne podgoričke skupštine" pobije mitraljezima i bombama, ako ne izglasaju dugo pripremanu odluku o aneksiji ili bezuslovnomu prisajedinjenju, koja sasvijem odgovara bezuslovnoj srpskoj okupaciji Crne Gore i njezinom sramnom uništenju.

Grupa Crnogoraca, srpskijeh činovnika i izvršilaca srpske politike, zvanijeh "bjelaša", sazvala je u novembru 1918. U Podgorici "miting" uglavnom svojijeh pristaša. Pokušali su mu dati "demokratski" oblik, nazivajući ga "Velika narodna skupština". Na njoj su imali da izvrše odluku koju je sgotovila još na Krfu srpska vlada. Na tom skupu donijeta je "rezolucija" o ukidanju crnogorske suverene države, detronizaciji crnogorske dinastije Petrović Njegoš i prisajedinjenje Crne Gore Srbiji. Širi, dublji, uništavajući i genocidni smisao te odluke najbolje je izrazio potpresjednik nazovi Podgoričke skupštine Savo Fatić, inače predstavnik socijalista, u stvari, bijelijeh komunista, u zapisniku iste od 14/27. 11. 1918: "Ja ve molim, gospodo, da stavimo na stranu istoriju Crne Gore. Što se pak tiče njezine političke istorije, ja je dijelim na dva dijela: na onu do juče i od juče. Mi više nijesmo Crnogorci nego Srbi."

O karakteru i načinu održavanja tzv. Podgoričke skupštine i njezine "rezolucije" postoji tušte dokumenata i ocjena. Navodimo slijedeće mnijenje Amerikanca Vitni Vorena: "Slučaj Crne Gore nije zapamćen u istoriji svijeta. Takav slučaj ne samo što nema ravna primjera, nego uopšte nije bio. Pobjednik može sebi zadržati pravo da uništi neprijatelja, ali još nije bilo primjera da pobjednik uništi svog saveznika. To se dogodilo Crnoj Gori. Ona nije uništena od svojih neprijatelja, već od prijatelja i saveznika. To je monstruoznost kakvoj ravne nema. Crna Gora ušla je u rat na strani saveznika, a dočekala je da je po završetku rata unište i potčine ti isti saveznici s kojima se rame uz rame borila, sa kojima je sve patnje i tegote izdržala pa se i žrtvovala. Umjesto nagrade, ona je kastigana. Ona je bila lijeglo jugoslovenskoga preporoda, centar njegove emancipacije, luč Balkana. Ti luč u vjekovnoj borbi neprijatelj nije uspio da ugasi, ali ga je utulila saveznička ruka. I protiv volje naroda crnogorskoga, ova legendarna zemlja je žrtva centralističkijeh špekulacijskih ciljeva da bi se zadovoljili nedozvoljeni i sebični prohtjevi. Proklamovano načelo o samoopredjeljenju naroda uskraćeno je Crnoj Gori i dozvoljeno je da mračne sile trijumfuju nad pravom i slobodom. Versajski mir trebalo je da osigura jevropski mir, ali je rušenjem Crne Gore postavljen na slabe noge. Mira neće niti ga mžze biti sve dok Crnogorci ne povrnu svoju slobodu i ne razbiju imperijalističke finansijske špekulativne planove onijeh koji su ih prigrabili. Sramno trgovanje Crnom Gorom mora prestati."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Vrlo zanimljivo kako si izbegao odgovor na moja pitanja.

Ali u svakom slucaju se slazemo- mi ne treba da zivimo zajedno. A sta ja bivsi predsednik radio u ratovima van Srbije- to je njegova stvar i nije volja ovog naroda.

Odvojicemo se to znam. Ali mi nikad necemo namiriti stetu koju ste nam naneli. A sto se tice ubistava- prvo mi imamo petlju a drugo vidi koliko je kjlucnih crnogoraca tu odstreljeno. A hoces reci da je kod vas mirno. Da te podsetim da je italijansko podzemlje pre neku godinu ubilo jednog vaseg a bliskog vladi.

Nije to ni bitno. Kako mi gospodine Bajadk da pomognemo da se Srbi i Crnogorci razdvoje? posto Srbima puca k.... za vas iz crne gore [izvini na izrazu] onda ste vi liberali i Srbomrzci jedina nada da pojacamo napon koji tezi kao odbacivanju crnogoraca iz nasih zivota. Obrato paznju- odbacivanja, mnogo jaca stavka neko puko otcepljenje.

Inace trgovanje crnom gorom me ne zabrinjava jer znam da niko vama ne trguje. Kad vam je toliko lose sto ne odete? Nece niko neradnike i kriminalce inace bi vi odavno otisli... Kamo srece da trgujemo vama pa da vam bar naplatimo sav uzas koji ste nam naneli.

I kazi mi vec kad ne valjamo sta trazi 650 hiljada vasih ovde? Neka ti bude- stoka smo, bezobrazni, gamad... i sve sto kazes. Nema ljutnje ali sto onda lepo ne idete? Lepo odete, otkacite se od nas pa nas mrzite do mile volje.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 60
kao prvo vi vise mrzite nas nego mi vas. i sto smo mi to vama uradili? kakav smo vam to uzaz nanjeli Gospodine Pilot??? Vi nama nikad nista lose niste uradili jel?? Ne VI svakome dobro uradiste. svakome. to smo svi vidjeli. prvo pocistite u vasoj kuci pa se tek onda okrenite prema crnoj gori i rjhesavajte nase probleme
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
па то што причаш о Мојковачкој бици побија све твоје тврдње за различитост наших народа.. пре су црногорци били много паметнији, слава им.. ал лоше потомке изродише.. Његош се преврће у гробу кад види шта му Мило са земљом ради!Кад види шта причају садашњи лидери његове Црне Горе..

овај текст који наводиш у свом другом посту је пропаганда.. ја те сажаљевам, ти си под утиском анти-српске пропаганде..
Да ли си ти читао ГОРСКИ ВИЈЕНАЦ?? ДА ЛИ ТИ ЗНАШ ДА ЈЕ ВАША ЖЕЉА ОДУВЕК БИЛА ЗАЈЕДНИЧКА ДРЖАВА СА СУНАРОДНИЦИМА ИЗ СРБИЈЕ??????
Изгледа да ти то не знаш, као ни што не знаш да је за Израел у време кад је стваран знано да лежи на нафти.. Да је Ирак тада био откривен као нафтна земља, колонизирали би и њега.. Израел је америчка колонија, и ја се жалим са Палестинцима којима је насилно узета земља.. камо среће да нама некад тако врате Душанову Србију, као што су Јеврејима вратили државу коју су имали пре пар векова..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.