Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:03:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpski mirovnjaci u Čadu  (Pročitano 4014 puta)
08. Jul 2010, 19:16:55
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Sanitetski tim Vojske Srbije, koji će u okviru treće rotacije učestvovati u mirovnoj misiji UN u Čadu i Centralnoafričkoj Republici, otputovao jutros sa aerodroma Batajnica. Nedavnom odlukom srpskog parlamenta za ovu godinu predviđeno povećanje broja mirovnjaka iz Srbije u misijama UN.

Sa batajničkog aerodroma jutros je otputovao sanitetski tim Vojske Srbije, koji će u okviru treće rotacije učestvovati u mirovnoj misiji Ujedinjenih nacija u Čadu i Centralnoafričkoj Republici.


U trenutno najvećoj humanitarnoj krizi u Africi angažovani su mirovnjaci iz 25 evropskih zemalja. U mirovnim misijama širom sveta angažovano je oko 40 pripadnika Vojske Srbije.

Nedavnom odlukom srpskog parlamenta za ovu godinu predviđeno je povećanje broja mirovnjaka iz Srbije u misijama UN-a.

Stotine hiljada izbeglica, naoružane bande, zaostale mine, temperature od 50 stepeni, zmije otrovnice, samo su deo onoga što se može videti u Čadu. Ipak, neki članovi srpskog medicinskog tima vraćaju se tamo drugi ili treći put.

"Bila sam zadovoljna i presrećna što mogu tom jadnom stanovništvu da pomognem i uopšte mi nije bilo teško da radim. Radili smo po 15 sati dnevno preko 370 operacija smo uradili za tih 6 meseci i to teških komplikovanih operacija", rekla je Verica Stefanović, medicinska sestra.

"Dobijete poziv sednete u avion idete po pacijenta nekad može da bude 2.000 kilometara, nekad i više, ali to su terenski uslovi rada vrlo slični kao za vreme rata u Prizrenu, Đakovici i ostalim terenima koje smo imali", kaže Nada Kocić, medicinska sestra.

Zbog iskustva za vreme ratnih zbivanja na prostoru bivše Jugoslavije naši hirurzi su veoma traženi.

"Imam više iskustava iz raznih ratnih situacija kao lekar opšte prakse, posle toga i kao šef hirurških timova. Ta naša iskustva dragocena su i nama a dragocena su i svetu. To je za mene prof izazov jer ja sam hirurg, ratni hirurg tako da meni neka nova misija može da bude neki novi profesionalni izazov u smislu i medicinskom i hirurškom i u vojnickom", rekao je pukovnik Nebojša Đenić hirurg šef sanitetskog tima Vojske Srbije u Čadu.

Iako su plaćeni dva puta manje nego mirovnjaci iz nekih drugih zemalja, kažu da su zadovoljni platom. Do sada se za učešće u mirovnim misijama prijavilo oko 3 i po hiljade pripadnika Vojske Srbije.

Ove godine Vojska Srbije uputiće blizu stotinu svojih pripadnika u mirovne misine UN. To je 5 puta više nego prošle godine, a država je za to izdvojila 130 miliona dinara. Trenutno imamo mirovnjake u Liberiji, Kongu, Obali Slonovače i Čadu a do kraja godine biće upućeni i na Kipar i u Liban.

Izvor
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Moje misljenje je da nasi vojnici ne treba da idu u Cad,i tkao te zemlje.Jer mi nismo nista u boljoj situaciji od Cada,i svih tih zemalja,a idemo samo da bi se uvukli NATO-u,i EU.


Mislim d a bi ti ljudi bili mnogo korisniji svojoj domovini da su u njoj,i da  pomazu nasim ljudi.Prezivece stanovnici Cada i bez nas!

A sad,kad su vec otisli,zelim im svu srecu ovog sveta,i da nas predstave u najboljem svetlu,da pokazu da mi i te kako umemo da pomognemo,i da smo i te kako strucni!
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
Moje misljenje je da nasi vojnici ne treba da idu u Cad,i tkao te zemlje.Jer mi nismo nista u boljoj situaciji od Cada,i svih tih zemalja

Mi smo u mnogo boljoj situaciji od Cada i drugih centralno-africkih zemalja i mislim da bi trebalo da budes jako srecan sto nisi stanovnik tog dela sveta. Reci da je u Srbiji isto kao u Chadu ili Sudanu je ... ne znam sta da kazem.

U pitanju su sanitetski timovi lekara i osoblja koji za svoje usluge budu sasvim solidno placeni, sticu sjajno iskustvo na nekim dalekim prostorima, dok bi mozda u Srbiji bili na biroima za zaposljavanje ili radili za neku bednu platu u ovom, kao sto vidimo, sve korumpiranijem zdravstvu. Uostalom to nije lako i predivno. Da je tako, svi si be sprijavljivali za ovakve pohode. To su humani ljudi koji zaista rade. Mi smo u Srbiji malo zaboravili sta znaci stvarno raditi po 12 sati ... nasi su lekari dezurni nocu u smeni od 12 sati po bolnicama, pa vecina slaze pasijanse i treba im pola sata da se probude i pokrenu kad se desi neki hitan slucaj. Strucnjaci koji su odlucili da trunu u nekoj ustanovi jer im je tu super, platica, beneficije, godisnji odmori svako malo...

Skidam kapu svakom humanitarcu koji je zapravo humanitarac. Nisam za to da se nasa vojska bije po belom svetu za tudje interese a pod izgovorom licnog interesa (fina plata dobrovoljnih snaga). Ali ici u pomoc onima koji zive na svetskoj margini, to moze samo da bude pohvalno za ovu zemlju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Citat
Reci da je u Srbiji isto kao u Chadu ili Sudanu je ... ne znam sta da kazem.

Nisam naravno mislio bukvalno!


Citat
Ali ici u pomoc onima koji zive na svetskoj margini, to moze samo da bude pohvalno za ovu zemlju.

A ko ce nama da pomogne? Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
Sigurno nece tih par humanitaraca koji ce da idu da lece te jadne ljude od bolescina kojim su ih amerikanci zarazili.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
Pa to moras da pitas nasa ministarstva recimo ministarstvo zdravlja .. zasto na birou za zaposljavanje imamo hiljadu lekara specijalista i preko pet hiljada sestara .. sta treba da rade ti ljudi? Da umru od starosti? Ili da uzimaju DInkiceve "orobicemo vas" kredite da pa zapocinju privatnu praksu? Ja vala skidam kapu tim humanim ljudima.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Citat
Sigurno nece tih par humanitaraca koji ce da idu da lece te jadne ljude od bolescina kojim su ih amerikanci zarazili.


Citat
To je 5 puta više nego prošle godine, a država je za to izdvojila 130 miliona dinara.

Ali ovih 130 miliona moze da pomogne! Smile

To ja kazem.Mislim da ima bogatijih zemalja,koje imaju vise novca za razbacivanje od nas.Nismo mi toliko fina nacija(ne ovi humanitarci,nego mi kao narod uopste),pa da bi pre dali za naropd Cada,nego za nase du*e,koje je takodje u velikom procepu Smile


Citat
Ja vala skidam kapu tim humanim ljudima.

Skidam i ja,i ja ih podrzavam.I ja ne komentarisem njihov postupak.Tako nesto ne bi svako uradio.To da se razumemo.
Ja samo kazem,da je taj postupak politicki potez nase zemlje da se jos uvucemo zapadu,do mozdanih ganglija,a kranuli smo od guze.

Naravno da ce da se nadje neko strucan i human ko je opet za neke pristojne pare spreman da ode u Cad.


Ali ipak je to politicki postupak! Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
covece ne mozes ukinuti ljudima sve mogucnosti da peru pare Wink sta ce onda da rade dokoni?
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Ovu misjiu su odobrile UN kao i Rusija i Kina, ima razloga zašto je tako i ne mislim da je razbacivanje. NATO nema veze sa ovim gde su naši poslani, nijedna od njih nije NATO misija.
« Poslednja izmena: 08. Jul 2010, 20:41:00 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
covece ne mozes ukinuti ljudima sve mogucnosti da peru pare Wink sta ce onda da rade dokoni?

To jeste! Smile



Citat
NATO nema veze sa ovim gde su naši poslani, nijedna od njih nije NATO misija.

Ima vremena za Irak i Avganistan! Smile


Citat
ne mislim da je razbacivanje.

Ko kaze da je razbacivanje.Ja samo kazem da je pranje para! Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:03:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.