Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Српски грб на зидовима катедрале у Дрездену  (Pročitano 4728 puta)
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
i sloveni pisu latinicom



Nemci nisu ljudi. Da bi mi mogli da budemo u bilo kakvom ljudskom odnosu ..sa obe strane moraju da budu ljudi. A u ovom slucaju to je samo sa nase strane.

Nemci su nazalost nesto izmedju ljudi i zivotinja.
jes ti bese onaj sto ne razlikje ... u ovom slucaju nemce i naciste?

A ti onaj koji nikako da mi objasni razliku ?
Na primer ja ne mogu da budem istovemeno Srbin i ne znam..demokrata, Srbin i clan udruzenja sahista ?  Smile

I ne kapiram gde si ovde naso paralelu da me to pitas.

IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
ne znam sta ja tebi ima da objasnjavam.

uostalom ti se ovde zezas
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
sada da, ali je opismenjavanje počelo glagoljica-ćirilica

..
Inače, ocila nisu srpska nego vizantijska  Smile

Nešto razmišljam. Mi smo izgubili našeg duhovnog "stvaraoca", Vizantiju pod kojom smo se najviše i raširili nad ostalim južnim slovenima.
 Rusi su isto pravoslavni i pomagali su često protiv Turaka i u ww1-2, ali su geo-politički daleko.
Najebali smo bez velikih prirodnih saveznika  Smile
Zato i ne možemo da se raširimo koliko mislimo da možemo.

Gledam po toj heraldici, najviše smo mi duhovni naslednici Bizanta. Naravno Grci, pomalo Bugari,
 Albanski orao ali odavno su zaokrenuli.
Ne znam ima li još ko...

Zamisli da nije bilo Turaka da sažmu Vizantiju. Kako li bi se drugačije razvio Balkan, prije svega arhitektonski.
Ali jbg. nanjušili su slabost i rasulo i u Vizantiji i u Srbiji i napali, nisu napali napamet.

vizantija je bila veliki neprijatelj srbije.

da nisu turci istamburali vizantiju u maloj aziji krajem XI veka, ko zna kad bi se srbija oslobodila vizantijske vlasti. eno serije. stefan nemanja uspeva da se oslobodi tek vek posle tih vizantijskih poraza.
bar smo od njih mogli malo da danemo dusom kad su krstasi zauzeli carigrad. al ipak je srbiji pretilo cak i epirsko carstvo il despotovina pre obnove vizantije.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
ne znam sta ja tebi ima da objasnjavam.

uostalom ti se ovde zezas

Zezam se ?
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
lužički srbi. i muž angele merkel je lužički srbin.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Први пост ове теме је за анале. Наводи се следеће: "Колико год вам ова теза била као најновија теорија завере и оне старе крилатице да су Срби најстарији народ на свету, прочитајте шта учени људи кажу о овој теорији." и онда пар редова испод видео клип у коме Јован Деретић прича како су Немци бар 70% Срби.

Капирам да би то било исто као кад би се правио неки чланак о црним рупама у Свемиру и да се у уводу каже "А да чујемо сад шта имају да кажу учени људи" и онда испод тога (БУМ!!) неки цитат од Инициа
 Smile
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
hehehe


ne znam sta ja tebi ima da objasnjavam.

uostalom ti se ovde zezas

Zezam se ?
pa da. napisao si da nemci nisu ljudi.
zezash se
« Poslednja izmena: 16. Mar 2018, 04:30:32 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
mob
LG Nexus 5
A muslimane iz federacije niko ne pominje nidje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
vizantija je bila veliki neprijatelj srbije.

da nisu turci istamburali vizantiju u maloj aziji krajem XI veka, ko zna kad bi se srbija oslobodila vizantijske vlasti. eno serije. stefan nemanja uspeva da se oslobodi tek vek posle tih vizantijskih poraza.
bar smo od njih mogli malo da danemo dusom kad su krstasi zauzeli carigrad. al ipak je srbiji pretilo cak i epirsko carstvo il despotovina pre obnove vizantije.

Pa da, bili smo njihovi vazali.

Ali ipak smo primili pravoslavlje, znači poklapali smo se kulturno.
I uzeli smo njihovu heraldiku, orla i ocila.

Vizantija nas je nacionalno prilično definisala. Interesantno je to. Malo slovensko pleme, nasledilo (ili tripuje da je nasledilo) istočno rimsko carstvo. U odnosu na zapadno, koje je čitavu Evropu ujedinilo.

Rusi su i napredovali (izmjenjali više dinastija) nadogradili prethodne epohe, ali mi smo samo i imali taj rani srednji vijek, ostalo pod Turcima.
Pa se od XIX vijeka i sad crkveno-duhovno nadovezujemo gdje smo stali, rani srednji vijek odnosno na Vizantijsko nasleđe. Ne možemo na tursko da se nadovezujemo, iako su i jedni i drugi okupatori, ali različito je previše.

Kažem okupacije su loše, ali najgore su okupacije kulturno-religijski različitih okupatora -katoličkih, ili još gore islamskih. Ne može baš da se konsoliduje identitet.
Jer prave uočljiv prekid kontinuiteta istorije.
« Poslednja izmena: 16. Mar 2018, 10:20:06 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Хитлер није био српског порекла, али бечки Срби су га научили да мрзи и да буде националиста.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.