Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srđan Dragojević počinje da snima film „Parada”  (Pročitano 19965 puta)
23. Okt 2009, 08:16:46
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Srđan Dragojević počinje da snima film „Parada”
Imamo „Oskara“ za huliganizam
Autor: Milica Čule | 21.10.2009. - 05:00

Srđan Dragojević, reditelj i scenarista, tokom karijere napravio je niz uspešnih filmova, a njegovo ostvarenje “Sveti Georgije ubiva aždahu” srpski je kandidat za “Oskara”. Dok trka traje, Srđan sprema film kontroverznog sadržaja “Parada”, a u intervjuu za “Blic” on se osvrće na stanje u našoj zemlji, domaćem filmu…


Dragojevićev poslednji film “Sveti Georgije ubiva aždahu” naš je kandidat za “Oskara”. Na pitanje šta očekuje, Dragojević odgovara:
- To mnogo zavisi od pomoći koju ćemo dobiti za promociju filma. Pretpostavljam da vam je poznat podatak da je u promociju “Ničije zemlje” uloženo blizu milion dolara. E, isto toliko je plaćeno zbog siledžijstva onog mladića koji se slobodno šeta Srbijom i još posećuje Skupštinu i koji je postao hodajući primer da se nasilje isplati. Tako da za huliganizam već imamo “Oskara”. Možda ćemo, za ovaj filmski, morati da sačekamo.

Pripremate i film “Parada”. Zašto ste odlučili da napravite film baš na ovu temu?
- Ja o tom filmu razmišljam već nekoliko godina. Pre otprilike tri godine sam u jednom intervjuu spomenuo šta planiram da snimam, da bi me nekoliko dana posle toga u jednom tabloidu napali ti ludaci, šovinisti i manijaci i otvoreno mi pretili. Potpisavši se imenom i prezimenom ispred svojih ogavnih ksenofobičnih organizacija. Isti ti čija se udruženja sada zabranjuju. Nije me tada to pokolebalo, naprotiv, bio sam siguran, kao što sam i sada, nakon zabranjivanja parade, da se bavim važnom temom i da će to biti značajan film.

Njegova radnja prati homofoba Limuna i gej muškarca Radmila.
- To je zapravo priča o tome šta je sve čovek spreman da uradi za ljubav osobe koju voli, nebitno da li je ona žena ili muškarac. “Parada” je film o toleranciji, razumevanju, mogućnosti da veoma različiti ljudi postanu prijatelji, bez obzira na seksualnu, nacionalnu ili versku pripadnost. Po tome, on je mnogo više od filma o gej paradi. Sama činjenica da bi film trebalo da bude koprodukcija Srbije, Hrvatske, Makedonije i Slovenije dosta o njemu govori. Veoma se radujem ovom filmu, mislim da je scenario veoma dobar, i smešan i tužan...

Da li mislite da će ovaj film uspeti da razbije predrasude koje dobar deo naroda gaji prema homoseksualcima?
- Da, verujem u moć umetnosti da menja svet. Inače se ne bih bavio ovim poslom.

Koliko na samo snimanje i planiranje filma utiču nedavna dešavanja oko neodržavanja gej parade u Beogradu?
- Trebalo je da završnu scenu filma snimimo 20. septembra, tokom beogradske parade. Svi smo bili spremni, i ekipa i glumci. Imali smo i dogovor sa policijom koja nam je zaista izašla u susret. Žao mi je što se to nije desilo. Ova će scena, nadam se, biti snimljena na paradi sledeće godine, ovoga puta, kao poslednja u filmu. Ako ne, snimićemo je u Ljubljani ili u Zagrebu. Ipak, još uvek se nadam da će se to dogoditi ovde. A da bi se dogodilo, država mora da istraje u nameri da se obračuna sa šovinističkim i neonacističkim grupama u Srbiji. No, taj obračun mora da se proširi i na političare i deo klera koji je svojim javnim nastupom prizivao krvoproliće. Kada službena lica posete vladiku koji je javno zvao na linč i obrate mu se sa: “Izvol’te, oče, u kombi”, poverovaću da smo na dobrom putu.

Koliko je danas u Srbiji filmska industrija ozbiljan biznis, a koliko samo puko snalaženje da se završi projekat?
- Mogu samo kiselo da se osmehnem kada čitam u novinama izjave pojedinih ljudi da se u filmu peru pare. Zašto bi neko prao novac ulažući u film kada može na razne načine da dođe do keša za nekoliko procenata provizije? To se, prosto, kosi sa zdravim razumom. Film je uvek u Srbiji bio posao za entuzijaste. Ja sam se dva puta odvažio da filmu pristupim kao biznisu i oba puta sam propao. Katastrofalno.

Šta se desilo?
- Prvi put nakon što mi je vetom bošnjačkog predstavnika u “Eurimageu” odbijen projekat po romanu Džulijana Barnsa “Bodljikavo prase” (“The Porcupine”) i trogodišnji rad je otišao u vetar, odlučio sam da napravim komercijalni film “Mi nismo anđeli 2” i da sam skupim novac za film o kome sam godinama sanjao. No, ubrzo nakon premijere se pojavio pirat, državi nije palo na pamet da nas zaštiti i čitava ideja biznisa radi umetničkog filma je otišla dođavola. Drugi put, kada sam hteo da radim film “1999”. To je priča o neonacizmu, ratnim zločinima i bombardovanju Srbije, naš koproducent je insistirao na tome da ukoliko želim njegovo prisustvo u tom projektu treba da uradim “Mi nismo anđeli 3”. Kasnije se predomislio. “Anđeli 3” su ostali jedan sasvim besmislen projekat.

Da li vam dođe da odustanete kada se susretnete sa raznim nemogućim misijama realizovanja filma?
- Rekoh vam, nikad ne odustajem. Ne kažem da je to baš mnogo inteligentno, ali takav sam.
 

Nova glumačka lica
Koji glumci po vama danas figuriraju kao “prvi red srpskih glumaca” i bez kojih ne biste mogli zamisliti vaš film?
- To se iz godine u godinu menja i hvala bogu što je tako. Pojavljuju se nova, sveža lica i ljudi koji nisu samo željni medijske promocije i novca od beslovesnih serija. Čini mi se da su to “moji ljudi”. Naravno, sa mnogim glumcima sa kojima sam radio, radio bih uvek. Sa nekima od njih ni da me puškom teraju.

Tajni privatni život
Ko je i šta radi Srđan Dragojević privatno kad ne juri na snimanje i producentske sastanke?
- Znate, nisam od onih što vole da im u novinama izlaze slike dece i kožnih garnitura. Imam i nešto malo privatnog života i to malo čuvam za sebe.


Izvor : http://www.blic.rs/zabava.php?id=116654
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Нису нас сломиле ове тешке године...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12392
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 1100
Ма супер само ти прави филм,и онако само на филму можете да видите педер бал на улицама Бг  Smile
IP sačuvana
social share
у суштини,овај документарац је за зле људе,нацисте,геноцидни шљам и сличне креатуре...кокота,топла препорука за тебе Smile
од мене ...нула испод земље
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Ovde negde sam napisao da me slučaj Dragojević neodoljivo podseća na slučaj Doriana.Izgleda da sam donekle,bar po ovom članku,bio u pravu.Samo da Dragojević ne nastavi po starom sa novim filmom.Na putu je izlečenja samim tim što je u tekstu priznao da se svesno komercijalizovao.Tema i ideja ovog filma u najavi mi se nimalo ne sviđa ali to je ipak moje mišljenje.Ostaje da se vidi šta će od ovog  biti.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.22
Premijera "Parade" Srđana Dragojevića 31. oktobra





BEOGRAD - Dugo očekivani film reditelja Srđana Dragojevića "Parada" premijerno će biti prikazan 31. oktobra u Centru "Sava". Glavne uloge igraju Nikola Kojo i Miloš Samolov.

Film prati grupu gej aktivista koji pokušavaju da organizuju Paradu ponosa u Beogradu. Kada policija odbije da obezbeđuje skup, oni se obraćaju Limunu (Kojo), vlasniku agencije za obezbeđenje i ratnom veteranu.

Pošto u Beogradu ne može da skupi ekipu za zaštitu gej parade, Limun odlučuje da "ekipu" formira u regionu. Limun i vođa gej aktivista Radmilo (Samolov) kreću na put po zemljama regiona u kojima je Limun ratovao tokom devedesetih.

Na listi su njegovi neprijatelji protiv kojih se borio, ali sa kojima je u to turbulentno vreme i trgovao - Roko, hrvatski ratni veteran (Goran Navojec), Halil, sitan kriminalac iz Bosne (Dejan Aćimović) i Azem, Albanac sa Kosova (Toni Mihajlovski).

Posle silnih peripetija, Limun će uspeti da sakupi šaku živopisnih najamnika, ali po povratku u Beograd "samuraji" će se tek suočiti sa najvećim izazovima i staviti na kocku i svoje živote, navodi se u sinopsisu.

U glumačkom ansamblu su i Goran Jevtić, Hristina Popović, Nataša Marković, Mladen Adrejević, Relja Popović, Radoslav Milenković, Anita Mančić, Branimir Popović i drugi.

"Parada" ulazi u bioskope 3. novembra.


Izvor

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/kultura/glas-javnosti-20-10-2011/premijera-parade-srdjana-dragojevica-31-oktobra





IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 421
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Nisam gledao film (očigledno), ali sudeći po trejleru, neće biti dobro. Deluje kao još neko previše liberalno sranje, a time se ne širi tolerancija.    Smile
I ovaj kadar za kraj - srednji prst za tri prsta - sramota.
IP sačuvana
social share
Because he's the hero Gotham deserves, but not the one it needs right now.
So we'll hunt him, because he can take it.
Because he's not our hero.
He's a silent guardian, a watchful protector.
A dark knight.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
што се тиче редатеља драгојевића једну ствар памтим...и то нису маестрални дијалози у лепа села или у ранама већ његово гостовање у некој емисији на пинку (мислим да ју је водила она пуначка црнка Smile )
елем...у емисији је гостовао он,ивица дачић и не знам ко још али није ни битно...отприлике је овако ишло:

редатељ: зкликовачки и геноцидни режим милошевића,масовне гробнице,кољачка историја,браво за бисерко и кандићку бла,бла...

ивица дачић : је ли уметниче...у чијој се ти канцеларији био кад си молио за паре да снимиш лепа села лепо горе и ране?  Smile

иначе...тај редатељ је сада члан оних које је молио за паре па испљувао после добијених пара а председник му је онај у чијој је канцеларији на дрвеној столици молио за те паре Smile

драгојевић: морални талог,отпад и бескичмењак Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Nokia 
Dragojevic je budaletina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 273
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
SonyEricsson W660i
Malo ljudi uspe da napravi nekoliko extra filmova, a da kasnije nezasere sve sto je ranije radio...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Nokia 
I ...naravno Nikola Kojo u glavnoj ulozi ...hahahahaha jbt  'oce li neko drugi dobiti glavnu ulogu nego se non stop vrte 5 glumaca?
Nema sanse da odgledam nijedno nase sranje. Sve sranje do sranja.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.