Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srđan Dragojević počinje da snima film „Parada”  (Pročitano 19966 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Film “Parada” prestigao “Montevideo, Bog te video”


Film “Parada” Srđana Dragojevića po ukupnoj gledanosti u regionu prestigao je najuspešnije srpsko filmsko ostvarenje “Montevideo, bog te video” Dragan Bjelogrlića, saopštila je danas producentska kuća “Delirium films”.


Ovaj film, koji se od prošle sedmice prikazuje i na teritoriji Bosne i Hercegopvine, kao i već treći mesec u bioskopima Srbije, Hrvatske, Slovenije, Makedonije i Crne Gore, do sada je videlo 520.000 gledalaca.


Najveći rast gledanosti “Parada” postiže u Hrvatskoj, gde je već tri sedmice na vrhu gledanosti, a broj gledalaca u bioskopima prešao je cifru od 100.000.
 

Dragojević je primetio da je to veliki podsticaj za sve producente i autore u čitavom regionu, jer “’Parada’ je pokazna vežba da je samo međusobna saradnja put za sve države bivše Jugoslavije, kako na privrednom, tako i na kulturnom planu”.

“Ovi čopori beslovesnih huligana i šovinista sa raznih strana neće zaustaviti logičan proces saradnje i povezivanja. Kada mi neko počne rečenicu argumentom ‘a oni su nama...’, ja kažem: A šta mislite, zašto se u Šibeniku na kartu za ‘Paradu’ čeka dva dana?!”, istakao je Dragojević.

“Hajde da gledamo pozitivne stvari, inače, ponovo ćemo ući u tu ‘vrtešku’ međusobne mržnje i optuživanja, koju sam ja u jednom svom prethodnom filmu nazvao ‘drekavcem’”, poručio je reditelj.



Izvor : http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/304546/Film-Parada-prestigao-Montevideo-Bog-te-video



Citat
“Ovi čopori beslovesnih huligana i šovinista sa raznih strana neće zaustaviti logičan proces saradnje i povezivanja.


  Ranije nas je spajalo bratstvo i jedinstvo a sad će gej lobi.Film inače još nisam imao prilike da gledam pa tako ne mogu ništa o njemu da napišem.



IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
Ja sam uzeo kartu za 3 dana unapred, samo po jedna proekcija dnevno.

Ali vredlo je svakog od onih 150 dinara Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 50
Zastava Gradiska
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
Apple iPhone 5
jel ima gdje za skinuti ovaj film, trazim po forumu ali ne nadjoh
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
jel ima gdje za skinuti ovaj film, trazim po forumu ali ne nadjoh


Automatski odgovor: Piraterija na forumu nije dozvoljena. Za vise informacija posetite ovu temu i konsultujte pravilnik foruma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
"Parada" zabranjena u Dubrovniku

Film Srđana Dragojevića neće biti prikazan u Dubrovniku, jer je dobio "crveno svetlo" od Dubrovačke biskupije.



Današnje izdanje lista "Slobodna Dalmacija" piše da "srpska 'Parada', koja je izazvala neviđeno interesovanje među hrvatskom publikom, neće biti prikazana u Dubrovniku".

 "Najprihvaćeniji film od publike iz cele regije, koji je u Hrvatskoj do sada videlo 150.000 ljudi i kojem nije promakla nijedna nagrada ni sa jednog festivala u Evropi i svetu, dobio je crveno svetlo za prikazivanje od crkve u Dubrovnuku, koji se diči statusom grada kulture", piše "Slobodna Dalmacija".

 Razlog zbog kojeg film neće biti prikazan leži u činjenici da je zbog renoviranja jedinog gradskog bioskopa "Sloboda" morala privremeno da se preseli u dvoranu kojom upravlja Dubrovačka biskupija.

 Pošto se saradnja bioskopa instutucije kulture Kinematografi Dubrovnik i vlasnika dvorane u koju je premešten zasniva na koncepciji koju bira predstavnik crkve, "Parada" nije prošla minimum uslova za prikazivanje.

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
  Nije ovo prvi put da crkva zabranjuje i skida neke filmove sa projekcije.U Splitu se to desilo sa Poslednjim Hristovim iskušenjem (The Last Temptation of Christ 1988) M.Skorsezea koji je proglašen jeretičkim.Kod nas je vladika Jovan uspeo da skine Čudo neviđeno (1984) Ž.Nikolića ali sa prvog prvog programa RTB-a.SPC je to koliko ja znam uspela tako nešto da uradi samo taj put jer su ljudi posle toga negodovali i protestvovali zbog prevelikog uticaja crkve.
  Film nisam gledao i ne mogu o njemu ništa da kažem ali sam na jutjubu našao i gledao onaj novi intervju sa dragojevićem na hrvatskoj televiziji u kom između ostalog promoviše Paradu.Vredi videti i čuti kako pomenuti dragojević govori,šta je uradio i radi,u čijoj je sad partiji i zašto.Naročito vredi čuti kako to govori.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
  Taman kad pomislim da je s.dragojević ispucao sve svoje koalicione kapacitete ne bi li se što bolje prodao i naudio ovom narodu koji ga finansira on pokaže i dokaže da ume bolje.Ovi njegovi novi koalicioni kapaciteti su fantastični.Od užeg rukovodstva SPS-a u kom se nalazi do gej lobija koji nas ovaj put preko nam dičnog srđana opet ubeđije da smo svi mi latentni homoseksualci ali to eto ne znamo.Ako nismo onda smo fašisti.Primera za to koliko hoćeš,sve u ovom što sam gledao vrvi od njih.Najbolje od svega je što sam opet po drugi put u vrlo kratkom vremenskom razmaku čuo onu staru dobru etiketu "fašista" koja se lepi za sve neistoimešljenike.Tako je đuričko  na pitanje zašto više ne govori o đavolininom filmu odgovorio da ne želi da govori fašistima.Istu kvalifikaciju sam čuo od s.dragojevića u emisiji na Hrt-u koja je bila zanimljiva (ima je na jutjubu) i poučna.U filmu takođe.postoje fašisti ali to su izgledai svi koji nisu u gej lobiju.Razumem ja da svi oni koji su ovo zakuvali i koji su nas bombardovali u svojoj propagandi govore tako o nama,njima je to opravdanje ali ne razumem i ne dozvoljavam da me neko ko se hteo ja to ili ne finansira i mojim parama tako naziva i etiketira jer nisam pripadnik Obraza i pripadnik bilo kakve političke organizacije.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Qtek 小米
Филм је одличан, вероватно и најбољи филм свих времена за педерску заједницу у региону.

Ми нормални смо то игнорисали очекујући поред те пропаганде и мало хумора, али хумора нема, углавном су то већ прежвакане форе из филма ''балканска браћа''.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
Samsung GT-S7580
Ukrajinska novinarka ekipi filma "Parada": Trebalo bi vas sve streljati!

Ekipa filma „Parada” doživela je nedavno neprijatnost na projekciji u ukrajinskom gradu Odesi, otkrio je za „Blic“ reditelj ovog ostvarenja Srđan Dragojević. Film se bavi LGBT populacijom što se, kako Dragojević kaže, nije dopalo jednoj novinarki.



- Na festivalu u Odesi imali smo zanimljivo iskustvo; naime, nakon filmske projekcije, tokom konferencije, jedna starija novinarka je ustala i počela da viče da nas sve treba streljati zbog poruke filma. Većina novinara je oštro reagovala na ovaj ispad, te su gospođu ispratili napolje, iako smo mi insistirali da ostane - priča Srđan Dragojević.
 
"Parada" je, inače, počela da se prikazuje u Rusiji u trenutku kada je Madona pred ruskim sudom zbog propagiranja gej braka, a članice pank benda „Pusi rajot“ služe kaznu u surovim zatvorima.
 
- Ja nisam bio na projekciji filma u Moskvi, tako da ne znam reakcije tamošnje publike. U tim krajevima sveta situacija je iznenađujuće nepovoljna po LGBT manjinu - kaže Dragojević.
 
Težinu tereta koji na leđima nosi „Parada“ u potpunosti ćemo shvatiti kada se prisetimo da je u Rusiji homoseksualizam smatran za krivično delo do 1993. godine, a do 1999. smatrao se za mentalnu bolest.

- Ne vidim da taj novi zakon koji je doneo ruski parlament, koji veli da je svako propagiranje homoseksualizma krivično delo, može da ugrozi distribuciju, pošto „Parada“ ne propagira homoseksualizam, već ljubav i toleranciju. A protiv toga ruski parlament još nije doneo zakon - kaže Srđan Dragojević za „Blic“.

Blic
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Citat
jedna starija novinarka je ustala i počela da viče da nas sve treba streljati zbog poruke filma.

Babi krivo sto nju niko nece da *rchi  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.