Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 18:42:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbin Srbina sabljom seče  (Pročitano 3378 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Qtek 小米
Gambino, ti si sve shvatio.  Smile

Baš dobro što sam se i ja probudila i prestala da mislim višedimenzionalno. Sad mogu da budem jednosmerna kao i ostali.
Smile
После болног буђења следи дубока депресија, али проблем је што сте ви европејци размишљали једносмерно (запад нема алтернативу), а ми хоћемо да сарађујемо са целим светом.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Postoji i treća stvar, gustina naseljenosti i profil ljudi koji tamo žive.  Tokom bombardovanja 99. u tom kraju su raznete ambasada Kine i hotel Jugoslavija. Ljudi su veoma osetljivi, još uvek ih emotivno jako potresaju eksplozije i osećaj nesigurnosti. Tamo je posebno mnogo nekadašnjih oficira i policajaca koji su po prirodi agresivni kad su uznemireni a imaju i oružje. Eksplozija u ovom kraju je veliki udar na njihovu psihičku stabilnost.
Gambino, ti si sve shvatio.  Smile

Baš dobro što sam se i ja probudila i prestala da mislim višedimenzionalno. Sad mogu da budem jednosmerna kao i ostali.
Smile
После болног буђења следи дубока депресија, али проблем је што сте ви европејци размишљали једносмерно (запад нема алтернативу), а ми хоћемо да сарађујемо са целим светом.

Gambi ti si moj idol, idi sada, radimo.
« Poslednja izmena: 09. Feb 2008, 13:19:10 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Mnogo zlih reci je sa svih strana receno u predizbornoj Predsednickoj kampanji.
narod je na ove izbore izasao kao da su -ne daj Boze- oslednji u Srbiji.
Ponovo su na sceni bile ostrascenosti -tokom glasanja. Kao da se radilo o 90-tim godinama. I ponovo mnogo ljudi u Srbiji je glasalo protiv a ne za-mislim na glasace mnogih stranaka.
A u ovom trenutku najveci problem-po nekom mom sagledavanju politicke scene Srbije- je postao DSS koji se ponasa                -mislim na Kostunicu- cak i gore no Slobodan Milosevic za vreme svoje vladavine.
Da su stvarno toliki nacionalisti kao sto sebe prikazuju -mislim da bi odavno poceli da razmisljaju zbog naroda i zbog Srbije.
Postaju jedna velika prepreka u politickoj sceni i najmanje olno iako je mnogo skupo su novi parlamentarni izbori  uz lokalne.
Onda bi se videla prava politcka scena Srbije, ukrupnila bi se i mnogi bi otisli u politicki zaborav.
I to je jevtinije no da se nastavi ovakav rad Vlade i Premijera Kostunice- coveka koji definitivno sebe sve manje moze da pronadje u ovom politickom trenutku.
Nisam za jednostrane ustupke i samo ustupke od strane Srbije ali dosta vise i kurcenja i svega u pogresnom trenutku. Sve ovo ej proizvod nedoiogovaranja oko Vlade od prosle godine i -mislim- da jos uvek raju ucene i prepucavanja DS i DSS. Kada se to resi - a nadam s4e brzo onda ce se mnoge stvari iskristalistai .
A narodu je svega dosta i nije resenje da imamo hiperinflaciju i krize. A ako se sa ovakvim potezima nastavi-pogresnim potezima Vlade koja se i ne sastaje vec se dogovara iz automobila-onda nas ponovo cekaju 90-e ili priblizno takve.
Na zalost nisam optimista-jer posle svih iskustava u mom zivotu ponovo ne vidim svetlu buducnost za moju decu -prvenstveno a tek onda za mene.S
Skok evra prema dinaru za ovliko i bas na ove datume i nbas u ovim trenucima-je ,.......
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Šta da kažem Stami nego da se potpuno razumemo.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Proteklih nekoliko dana dešava se vrlo zabrinjavajuće nagomilavanje netrpeljivosti i elektriciteta između Srba. U nemogućnosti da utičemo na svetske moćnike odlučne da rasparčaju Srbiju, nesigurni u realnu moć Rusije da nas zaštiti, sa uznemirenjem u Srpskoj, ekonomski slabi i umorni od stresa mi se sami okrećemo protiv sebe. Pogledajmo i ovde u našim diskusijama sve češće lete otrovne strele, bezrazložne optužbe za izdaju i prodaju. A napolju, u realnom svetu lete bombe i pretnje nasiljem.

Kome odgovara nasilje?

SAD i ostalima koji imaju zadatak da otcepe KiM. Njihova najveća želja je da se mi sukobljavamo između sebe od predsednika i premijera do građana na ulici. U takvoj atmosferi nasilja lako je naći opravdanje za bilo kakve teze o nesposobnosti Srbije da sobom vlada.



Slazem se u potpunosti i bili bi najsretniji kada bi im neko napao ambasadu i ta prica bombom na nju
Pa ce svi mediji kao nekada da 7 dana pricaju o tome pozvace znane i ne znane analiticare iz inostranstva i iz regiona ( Hrvatsak, Bosna , Crna gora da kazu nesto o tome )  ne moram da vam govorim kako ce nas predstaviti
Vjerovatno ce biti ukljucenja i razgovora direktvo iz Beograda sa nevladinim sektorom koji ce da kuka kako je stanje haoticno kako im je zivot ugrozen od srbocetnicke hegemonisticke zaostavstine iz Molosevicevog perioda i da je stanje kao 90-tih
I da zbog svega toga treba Srbima oduzeti Kosovo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Tema Dana
Politički motiv za napad na Merkator
Autor: E.B. | 10.02.2008 - 00:00
Politički motiv za napad na Merkator

Vojni analitičar Aleksandar Radić ocenio je danas da je bombaški napad na trgovinski centar „Merkator“ u Beogradu čin politički motivisanog terorizma koji je usledio nakon najave Slovenije da će biti među prvim zemljama EU koje će priznati nezavisnost Kosova i Metohije.

„U pitanju je politički motivisani terorizam“, rekao je Radić agenciji Beta uz ocenu da je napad na „Merkator“ bio „mekan“, to jest, da je izvršiocima bilo bitno da izbegnu ljudske žrtve, ali da je, uprkos tome, poruka tog čina vrlo jasne političke prirode i da će njene posledice po Srbiju biti vrlo neprijatne.
Eksplozija pred „Merkatorom“ prva je vest svih slovenačkih medija uz podsećanje da se niko od zvaničnika u Srbiji nije oglasio.
Slovenački portal 24ur.com napad na „Merkator“ vidi kao moguće politički motivisan, a profesor sa ljubljanskog fakulteta za društvene nauke dr Anton Bebler rekao je za ovaj portal da bi neposredan povod za podmetanje bombe mogao biti povezan sa odlukom Saveta Evrope o slanju EU misije na Kosovo, ali i u vezi sa stavom Slovenije prema verovatnom proglašavanju nezavisnosti Kosova.
Nekadašnji slovenački ambasador u Srbiji, Borut Šuklje, rekao je za POP TV da sve ukazuje na jednu činjenicu, i to da je „taj prostor još uvek jako nestabilan i krhak“, zbog čega je političke poteze potrebno vući jako precizno.
RTV Slovenije je na svom portalu postavila i pitanje - Da li napad na „Merkator“ u Srbiji znači upozorenje Sloveniji da ne prizna nezavisno Kosovo - 70 odsto ispitanih je odgovorilo pozitivno, dok je 20 odsto odgovorilo „ne“.
Slovenački list „Finance“, na svom portalu, prenosi i mišljenje predsednika slovenačke privredne komore Sama Hribara Milića, koji ocenjuje da eksplozija nije posledica slovenačkog političkog ubeđenja, već da se, najverovatnije, radi o mafijaškom, odnosno kriminalnom obračunavanju s najvećom slovenačkom trgovačkom kompanijom, sa ciljem kontrolisanja tržišta.

Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3324
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung 
Nova lažna dojava o bombi u Merkatoru
Nedelja, 10. februar 2008. 00:29

Policija u Novom Sadu dobila je u subotu uveče lažnu dojavu o postavljenoj eksplozivnoj napravi u tržnom centru Merkator u tom gradu, rekao je agenciji Beta portparol novosadske policije Stevan Krstić.

Ovo je druga po redu lažna dojava trgovačkom lancu Merkator u Srbiji, nakon što je u petak u ranim jutarnjim satima ispred novobeogradskog objekta istog lanca zaista jedna i eksplodirala.

"Anonimnu dojavu dobili smo oko 18.30 sati, a oko 20 sati završena je protivdiverziona kontrola tržnog centra od strane tehničara, koji su vrlo brzo ustanovili da je reč o lažnoj dojavi", rekao je Krstić.

Prema njegovim rečima, zbog sumnje da je dojava lažna objekat nije evakuisan, a policijski tehničari su za oko 15 minuta utvrdili da u Merkatoru nema postavljenih eksplozivnih naprava.

Ispred objekta nalazi se jedno policijsko vozilo, dok je na službenom ulazu primećen džip protivdiverzione kontrole.

Radno vreme tržnog centra Merkator u Novom Sadu subotom je do 22 sata, a u danima vikenda to je jedan od najposećenijih tržnih centara u gradu.

Prethodna lažna dojava primljena je u petak uveče u čačanskom objektu Merkatora. Iste večeri, konkurentni hipermarket Tempo u Beogradu takođe je primio dojavu o lažnom eksplozivu.

Mediji spekulišu da bi napad i niz pretnji lancu Merkator koji se dešavaju u Srbiji mogli biti politički motivisani.

Naime, dešavanja se dovode u vezu sa usijanom političkom situacijom u Srbiji uoči najavljene nezavisnosti Kosova kao i zbog navodne uloge Slovenije u rešavanju kosovskog pitanja.


Rupel zabrinut pretnjama

Slovenački šef diplomatije Dimitrij Rupel izrazio je tokom dana zabrinutost zbog eksplozije i pretnji slovenačkom lancu Merkator u Srbiji i strahuje da to ima veze sa slovenačkim predsedavanjem EU.

"Bomba je eksplodirala juče u Beogradu ispred slovenačkih radnji i to me je malo zabrinulo pošto bi to moglo da bude u vezi sa činjenicom da je Slovenija sadašnji predsedavajući EU", rekao je Rupel u toku debate o Kosovu na 44. međunarodnoj konferenciji o bezbednosti koja se održava u Minhenu.

"Nadam se da naši srpski prijatelji razumeju da su odgovorni za bezbednost, poštovanje zakona i održavanje reda i da će privesti pravdi one koji su to počinili", rekao je Rupel.

Eksplozija kod tržnog centra Merkator dolazi u trenutku kada su srpski zvaničnici postali tvrđi u rečima upućenim Sloveniji zbog njene sadašnje uloge u EU u vezi sa statusom Kosova, prenosi agencija AFP.
IP sačuvana
social share
Citat
Po sopstvenom priznanju,Tomislav Nikolić svoj politički život duguje Vojislavu Šešelju. Na njegovim delima vaspitavao se osamdesetih godina. Oduševljeno je čitao sve što je napisao.

Citat
Kad je Tomislav, član Narodne radikalne stranke, čuo Šešelja iz Četničkog pokreta uživo, uverio se da je to „najveći srpski intelektualac”.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


In time of chimpanzees I was a narwhal

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 788
Zastava Novy Belgrad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Ja se sve bojim da neka bomba ne eksplodira za vreme Evrovizije... strahujem da odem u neki tržni/šoping centar ili da eksplodira u busu ili negde. Paranoja...  Smile
IP sačuvana
social share

Nobody is innocent, there are merely varying levels of guilt...
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Ja se sve bojim da neka bomba ne eksplodira za vreme Evrovizije... strahujem da odem u neki tržni/šoping centar ili da eksplodira u busu ili negde. Paranoja...  Smile
Upravo o tome govorim, ne boji se Rupel ili Janša bombe u Merkatoru, boje se Srbi. A Rupel i Janša tu priču mogu savršeno da upotrebe u antisrpskoj propagandi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Citat
Žarko Trebješanin, psiholog: Političari kreiraju atmosferu napetosti
- U Srbiji je iskreirana atmosfera napetosti u kojoj se može pretpostaviti da je ovo neka vrsta odmazde za stavove Slovenije koja predsedava EU.
Stvaranje takve netolerantne atmosfere napetosti, provociranje osećanja da smo kao nacija i država opet ugroženi oduzimanjem teritorije, poziv na nacionalnu homogenizaciju i otvaranje fronta protiv svih koji su protiv nas vodi u direktnu eskalaciju sukoba, što nikako nije dobro - navodi Trebješanin. On upozorava da Srbija doživljava svoj „de žavu“ iz 90-ih godina, koji je započet bojkotom slovenačke robe, a završio se krvavim ratovima. Zato insistira na jedinstvenoj, urgentnoj i oštroj reakciji javnosti sa porukom da se na ovaj način ništa ne rešava.
- Ovo je čin terorizma, nimalo naivan. To je ujedno i upozorenje svima koji su odgovorni za zaoštravanje odnosa unutar Vlade i između država - kaže Trebješanin. t. nj. đ.
Bravo care,lepo kažeš.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 18:42:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.