Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:31:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbin na elitnoj vojnoj akademiji u Americi  (Pročitano 996 puta)
11. Jun 2007, 11:30:41
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Srbin na elitnoj vojnoj akademiji u Americi
Autor: T. Nikolić-Đaković | 10.06.2007 - 00:01


Iz najelitnije vojne akademije sveta Kolorado Springsa dobio je upozorenje da do polaska radi na kondiciji jer ga čeka prvih mesec dana teške obuke. Sledeće što mu je rečeno je da sa sobom ponese samo najosnovnije - ručni prtljag. U ručnom prtljagu - brijač, pena za brijanje, pasoš i dokumenta. Od odeće, samo ono što ima na sebi. Bez telefona.
Na jednu od najelitnijih vojnih akademija na svetu - Kolorado Springs, Bojan Udovičić (18) kreće 19. juna, kao jedan od petnaestorice izabranih stranih kandidata iz čitavog sveta.
Udovičić je prvi Srbin i prvi sa prostora bivše SFRJ koji će biti kadet američke vojne akademije. Na američkim vojnim akademijama školovao se srpski kadar sve do početka Drugog svetskog rata. Potom je šezdesetih godina maršal Josip Broz Tito izdvojio šest izabranih oficira JNA i poslao ih na doškolovavanje u Ameriku.
Bojan je pre četiri godine upisao vojnu gimnaziju u Beogradu i za kadeta Kolorado Springsa konkurisao je kao jedan od najboljih polaznika ove gimnazije ne samo po školskim rezultatima, već i po psihiofizičkim karakteristikama.
- On zadovoljava sve kriterijume za školovanje za vrhunskog pilota bilo gde u svetu. Američki dril za njega neće predstavljati nikakav problem - kažu u Ministarstvu odbrane.
- Fizički sam poprilično spreman zahvaljujući vojnoj gimnaziji. Zahvaljujući tome prošao sam ne samo testove provere znanja engleskog jezika, matematike, već i medicinskih testova. A i do sada sam imao rigorozne testove budući da sam završio vazduhoplovni smer, gde se zahteva savršeno zdravstveno stanje dioptrije, sluha, rada srca, pluća... Tokom tih testiranja u samoj gimnaziji mnogo mojih drugova je otpalo. Od 50 njih, šest je primljeno u našu gimnaziju - priča Bojan.
Za vojnu vazduhoplovnu akademiju u Kolorado Sringsu prijavio se sam.
- Moj otac je vojno lice. Oduvek mi je bila želja da radim u vojsci. Sviđa mi se taj sistem, disciplina, fizička spremnost. Zato sam i upisao vojnu gimnaziju, gde se samo najbolji primaju. Moji drugovi su bili podeljeni u mišljenju, ali nisam se obazirao na to. Bila je to oduvek moja želja - kaže Bojan.
- On je ozbiljan. Oduvek je takav. I kao mali uvek je sam znao tačno šta želi - u isti glas pričaju Bojanovva majka i otac.
- Uradio sam pravu stvar. Očekujem da steknem široko obrazovanje, usavršim engleski, i videću svet. A kada to završim, vratiću se da služim svojoj zemlji - kaže on.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 5610
Ето нам још једног шпијуна!  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ето нам још једног шпијуна! Smile
Na žalost, slažem se s tobom.
Jbt kakav kadar mi moramo da bacamo.
Ne mogu da vjerujem da mali ovako razmišlja.
Pa ako je htio da vidi svijet i da uživa u njemu trebao je da promijeni profesiju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung S7
Pa da je ostao leteo bi samo na avionima za rasprstavanje komaraca......i to samo leti. Smile

Ako bre,kad smo stoka lopovska pa ne mozemo da ulozimo u PVO/RVO. Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
a po chemu bi to trebalo da bude elitna vojna akademija Smile mislim ,americhka vojska ima prednost u naoruzanju ,novcu pa i u broju ljudstva ,ali nikad se nije isticala preteranim kvalitetom oficirskog kadra ...  Smile za njih su i  bosonogi arapi nereshiva enigma  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:31:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.