Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:22:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbima Sulejman poznatiji od Miloša  (Pročitano 8463 puta)
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Alcatel One Touch
Citat
Србима Сулејман познатији од Милоша!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Samsung GT-S7580
Кладим се да ово није истина, али ајде..  Smile

Сад као покушавају да нам набаце мишљење како Суљо негативно утиче на нас..што је глупо.. Smiley

Сигуран сам да просечан Србин о својој историји зна само кад је био Косовски бој и ништа више.. Smiley

Мала Бојана

Не знаш историју.. тт...  Smile

Објаснићу ти ја..   Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
mob
Samsung 
Citat
Па већина људи кроз средњу и основну буба историју напамет

Да... а што људи бубају? Па зато што је професору лакше да се истртља на предавању не обазирући се на то да ли га ученик слуша и хвата белешке покушавајући нешто да научи и да онда каже "е господо, ја питам следећи час одатле-дотле, спремите се".

Ок, увек имаш неколицину комплетних идиота којима врхунац школовања представљају велики одмор и час физичког, али ако ти је остатак одељења приморан да буба твој предмет у потпуности, онда шефе не радиш добар посао. Па да сам ја професор и да ми се деси да подигнем ученика а да он не зна, макар приближно, када је владао Милош Обреновић, писао би ми на табли те године 100 пута. Да виш како би запамтио за цео живот...

Јбг, слажем се ја са тобом, имао сам једног професора у основној, врв сам због тога и заволео историју... Он је питао сваки час, и увек си морао да будеш спреман, знао је да те прекине, постави питање, а не само да тртљаш научено...
Ја бих тим што бубају дао максимално четворку, ал опет буне се џовани, тобоже су све знали, треба им за просек и слично и онда им углавном и дају петице...
Зато готивим Мишића, први час рекао човек ја за бубање дајем 9.
А већина људи код нас на факсу не зна да хвата белешке, већ пише све што професор пише... Да је паметан неко од њих, па да понесе диктафон и слично, па да се не мучи Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Kad bude neka moderna serija o Milosu znace se, a ne sto snimaju Baba se ceslja a pi*da joj gori ilikakoseveczvase to govno od serije. I sve ostale sa tim debilnim naglaskom sa "Juga".

Значи историја треба да се учи по играном програму?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Nexus 5
Проблем је управо у образовању, иако је Чеда Антић у праву када каже да се национализам у медијима маргинализује. Ако изађеш из школе и не знаш када је Милош Обреновић живео и владао то само значи да су твоји професори историје жестоко фејловали.

Rekao je i jos nesto zanimljivo.
Citat
Историја је блиска само онима који су спремни да о њој уче.

Zavisi od profesora do profesora, ali ukoliko nema volje da se bilo sta o svojoj istoriji i zapamti, nakon bubanja, to je nesto na sta taj isti profesor moze slabo da utice. Ne moze profesor, bar ne u dovoljnoj meri, da stvori zainteresovanost djaka dok predaje o seci knezova, kao i o brojnim drugim tragedijama u nasoj istoriji. Nije zanimljivo. Zanimljivije je gledati nekog pasu kako mu kurve polugole plesu i ubaciti malo latinoamerickih ljubavnih zavrzlama, time si kupio populaciju od 7 do 77 godina.

Danasnja deca postaju retardi i to najmanje svojom krivicom. Nije toliko ni drustvo krivo, kao ni uticaj "desnice", "budjenje nacionalizma" i ostalih simpaticnih fora koje se poturaju po javnosti zadnju deceniju. Ni devedesetih nije bilo briljiranja iz sopstvene istorije, a bili smo ono bas teski nacisti ili bar tako kazu danas.

Nisam ja toliko mator i ozebao po glavi ali je recimo meni pradeda neprekidno pricao i citao epske pesme, pravio mi koplja, lukove i strele, maceve. Meni su glavni junaci i idoli dok sam bio klinac bili Milos Vojinovic iz zenidbe Dusanove, Vojvoda Prijezda i naravno, Kraljevic Marko sa ubojitim sestopercom. Iako su im osobine bile zestoko preuvelicane, mene je zanimalo u kakvom su vremenu ziveli, sta su radili, ko je tada vladao, ko se sa kim borio, kako je rasla drzava i sve ostalo. Jeste da je malo "obojen" naslov Copiceve pionirske triologije ali sam te knjige obozavao, niko me nije terao da ih citam, a mislim da sam ih jedno 5 puta procitao i kao klinci smo se lozili na pravljenje utvrdjenja i fajtom protiv zamisljenih neprijatelja. Jeste da sam bio titov pionir ali je takodje bilo savrseno normalno da se na casu muzickog povremeno otpeva cela himna "Hej sloveni" i da se zna Desankina "krvava bajka". Koliko osnovaca danas zna da izrecituje celu "Boze pravde", o krvavoj bajci necemo, to je vec zajebano?


Danas klinac u prvom osnovne ima FB nalog sa 300 "frendova", omiljeni sport mu je americki fudbal, od istorije zna kompletnu triologiju gospodara prstenova i vecina moze da ti nabroji koga je sve Sulejmanov velicanstveni oplodio.

Pa sta treba odgovoriti klincu koji te pita: "A sto bih ja trebao da znam bilo sta o svojoj istoriji?"

Pa evo, laza je klasicni primer. Prosecni srbin ne zna kada je bio Kosovski boj (tacan datum), sem sto zna da je sigurno bio na podrucju Kosova. Ne mogu da nadjem sada, a gledao sam na Youtube-u kad je onaj pacov sa Kosova Jovan u zvezdama granda otpevao svoje, neko ga iz zirija pitao kad je bio Kosovski boj, decko nije znao ni koje je godine to bilo, kacio je neko, ne mogu da nadjem. Naravno da Suljo, Mujo, zvezde granda i korason espinada lose uticu na mozak i na sveopste shvatanje kulture. Jer danas je najnormalnije da se klinka od 14-15 godina oblaci kao kurvetina sa saletovog podijuma, potpuno je shvatljivo da se pise peticija o oslobadjanju Kasandre iz zatvora i skroz je ok da se sprovode inicijative da se Karadjordje okarakterise kao ratni zlocinac jer je nemilosrdno ubijao turke, bas te sulejmane, mustafe, idrize i hidajete turkoglue.

Jer, sve sto je nase, samim tim je zastarelo, nije zanimljivo i nema svrhe bilo sta od toga bubati, a kamoli uciti.
« Poslednja izmena: 13. Nov 2012, 02:10:13 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
jedino rešenje je očistimo Srbiju 100 %
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
http://forum.burek.com/srbima-sulejman-poznatiji-od-milosa-t592088.msg10741040.html#msg10741040

Ćirilični i latinični naslov pa se nije našlo u pretrazi a ti si ovo postavio možda 20 minuta pre mene a na temi koju sam ja otvorio se već razvila neka diskusija

Izvini  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Nokia krntija
Косач, нећу да негирам да сав тај треш утиче тако како утиче. Исто тако нећу ни да негирам Антића када каже да је историја блиска ономе кога занима... али ето узели смо пример Милоша Обреновића. Када те питам кад је избио Други српски устанак, ти то као из топа треба да ми одговориш чак иако те пробудим у пола 5 ујутру након што си попио кило дуње. То није нешто што би требао да знаш само ако си спреман да учиш о историји. Да ли треба да знаш таблицу множења само ако те математика занима? То су неке основне ствари које иоле образован човек треба да зна. А ако их не знаш, то значи да ти ниси довољно добро образован, ерго, професори нису успели да те науче.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.10
Citat
Реч је о афирмацији других национализама на штету српског и тиме суштински није укинут српски национализам већ је он протеран на маргину и претворен је у једну опасно радикално социјалну мешавину, која нажалост има подршку већег дела народа него што би реално то било нормално,” сматра Антић.
Realno, covek je u pravu. Srbima je uvek tudje bilo bitnije od svojeg...

Druga stvar je sto ne postoji alternativa i sto je neko odlucio da prezentuje tu seriju sirokim masama. Ovo drugo je "Prva" uradila vise zbog gledanosti nego zbog necega drugog, dok smo za ovo prvo mi sami krivi. Ne zelite da neko npr. gleda "Grand", napravite alternativu u vidunekog roka pa promovisite lepo i "navucite" ljude na to. Isto tako i ovde. Ne zelite da ljudi gledaju Sulejmana i zelite nesto autenticno sprsko, napravite neku alternativu u vidu "Dusana Silnog", "Stefana Lazarevica" ili bilo koga drugog vrednog pomena u srpskoj istoriji. Siguran sam da bi bilo gledano ako bi bilo uradjeno kvalitetno.

Treca stvar su sami ljudi. Da to nije gledano i da vecina kaze "Ej, koga briga za tamo nekog Sulejmana" ne bi ga ni prikazivali. Nazalost, prosecan gledalac TV programa je domacica koja sedi kuci i gleda cak i "indijsko-ciganske" serije koje su dno-dna i u smislu produkcije a i glume a kamoli ovakvu seriju u koju se ulaze dosta pa je dosta i "primamljiva" prosecnom srpskom TV gledaocu. Iskreno, meni je serija "sapunica" a njih ne podnosim pa zato i ne gledam ali dosta ljudi(posebno zena) vole takve stvari.  Smile

Cetvrta stvar je ovo sto je pominjano o znanju iz nase istorije. Svako ko je imalo igrao "Conquiztador" zna kakvo je ono. Imao sam priliku da igram sa nekim ljudima koji misle da se Maricka bitka zbila u 19 ili 20 veku(cak su i godine bile neke leve, ajd da su bile neke za srpski ustanak ili za neki od svetskih ratova pa i da razumem ali ovo je bilo nesto stvarno bezveze). A tu je stvarno problem obrazovanje. Tu da ne pocinjem jer ima stvarno mnogo faktora kao sto su velika fokusiranost na gluposti a mala fokusiranost na bitne cinjenice samog programa istorije kroz skolu, profesore koji nemaju pojma da zainteresuju ucenike ni da im ispredaju kako treba neke stvari a i samih ucenika koji su jednostavno neki put nezainteresovani za tu istu istoriju pa se i ne trude da nauce...

PS Dobro je da sacuvah post posto sam "uleteo" na drugoj temi u trenutku kada su teme spojene.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Valkira

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 2897
Zastava Loznica
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.966.0
Кладим се да ово није истина, али ајде..  Smile

Сад као покушавају да нам набаце мишљење како Суљо негативно утиче на нас..што је глупо.. Smiley

Сигуран сам да просечан Србин о својој историји зна само кад је био Косовски бој и ништа више.. Smiley

Мала Бојана

Не знаш историју.. тт...  Smile

Објаснићу ти ја..   Smile

imam kod Antića 4 i ne treba mi više...  Smile
IP sačuvana
social share
Mi bajkeri barabe smo teške, koja ne da, ide kući peške.
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:22:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.