Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:44:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija u SFRJ  (Pročitano 17839 puta)
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
nedavno odgledan, takodje po preporuci pomenuti film

ima i moju preporuku

http://www.imdb.com/title/tt1789083/
« Poslednja izmena: 07. Feb 2012, 23:08:04 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Za sve je kriv komunizam, a u toj krivici ponajvise srpski komunisti.Sve kasnije sto nam se izdesavalo je samo posledica.
Da da da.  Komunisti su ti koji su rusili drzavu. Jel su isto komunisti rasprodali Srbiju posle Titove smrti ili su konacno "pravi Srbi chetnici" usrali motku pa su upropastili stvar jos i gore.   Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Znam da nista neznam, i to me odrzava u zivotu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 197
Zastava bajina basta
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Za sve je kriv komunizam, a u toj krivici ponajvise srpski komunisti.Sve kasnije sto nam se izdesavalo je samo posledica.
Da da da.  Komunisti su ti koji su rusili drzavu. Jel su isto komunisti rasprodali Srbiju posle Titove smrti ili su konacno "pravi Srbi chetnici" usrali motku pa su upropastili stvar jos i gore.   Smile
Bas tako, oni zapoceli, a njihova deca zavrsila.Ako ti mislis da mi u Srbiji danas imamo demokratiju, onda si u teskoj zabludi.Na vlasti su oni  i dalje,sada samo njihova deca.Sada samo bolje iskolovani i vestiji u kradji.
A kada koristis termin "pravi Srbi chetnici", moras znati da "Srbi chetnici" iz 90-tih, nemaju nikakve veze sa cetnicima iz ranije istorije. Ovi nit su cetnici nit srbi, oni su samo jedni obicni pljackasi i jajare koje su predvodili isti takvi ljudi poput Arkana i ostalih.
Na kraju jedna kratka prica:
Sa brda je odjekivalo....fasisti,fasisti,fasisti...
sa drugog je odjekivalo...komunisti,komunisti,komunisti...
A u dolini eho je odzvanjao... isti,isti,isti...
IP sačuvana
social share
Volim sve ono sto vole obicni ljudi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia 
Jel istina to da su pre rata u BiH Srbi bili vlasnici oko 70% teritorije BiH,katastarski ili kako se to vec zove? Smile
Secam se,tokom rata,kada su na dnevniku prikazivali teritoriju koju drze Srbi,da je bilo odprilke tako,ali dodje Dejton pa Srbima samo 49%....to ti je politika....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Znam da nista neznam, i to me odrzava u zivotu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 197
Zastava bajina basta
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Jel istina to da su pre rata u BiH Srbi bili vlasnici oko 70% teritorije BiH,katastarski ili kako se to vec zove? Smile
Secam se,tokom rata,kada su na dnevniku prikazivali teritoriju koju drze Srbi,da je bilo odprilke tako,ali dodje Dejton pa Srbima samo 49%....to ti je politika....
Potpuna istina....vecina muslimanskog zivlja se koncentrisala u gradove, manji procenat ziveo na selu.Nasuprot tome srpski zivalj vecinom ziveo na selu, manji procenat u gradovima.Tako da je katastarski veci deo teritorije pripadao srpskom zivlju.I otprilike u tom nekom procentualnom odnosu koji ti spominjes.Malo gore ili dole neki procenat.
« Poslednja izmena: 08. Feb 2012, 14:12:48 od Conc1955 »
IP sačuvana
social share
Volim sve ono sto vole obicni ljudi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


држ' га тамо,држ' га тамо вамо

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 60
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
Lepo je rekao Nikola Kojo u filmu lepa sela!
http://www.youtube.com/watch?v=9c8R8NnyE0Q&feature=related


IP sačuvana
social share
After all that you really do have to ask yourself if it was all worth it... course it fucking was!
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2915
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Evo razloga zasto je Srbija kao jedina republika u SFRJ a koja je imala autonomne pokrajine :
Danasnrji teritorij Srbije , ukljucujuci i Kosovo zapravo je teritorij na kojem su kroz istoriju zivjeli i nastanjivali mnogi narodi i ne samo narodi nego i velike imerije: teritorij Vojvodine jedno vrijeme bio je dio Ugarskog carstva , i da ne navodim primjere.
Za vrijeme Otomanske imperije procenat muslimanskog stamovnistva nije bio zanemariv i kretao se od 30 % pa i do 50 %.
Odlaskom Turaka stvara se Srbija - proces stvaranja te drzave , koji je naravno opravdan, bio je zasnovan na nacionaqlistickom principu sa ciljem stvoriti sto jacu i vecu Srbiju- dakle trebala je to biti zemlja Srba a da bi se udovoljii manjinama nastaju autonomije. Da se Srbija mozda stvarala drugacije ne bi postojale te i takve autonomije pa cak ni Kosovo ne bi bilo nezavisno.
Hrvatska- to jest danasnji teritorij Hrvatske je takodjer kroz istoriju bio multietnicki. Ali lukavom Hrvatskom politikom u ime komunizma i preuzimanjem inicijative u mnogim istorijskim i politickim tokovima smatralo se da Hrvatsku treba ostaviti to jest rijesiti pitanje manjina bez autonomija. Hrvatska tek pobjegla od zvijeri- A.U. imperije dala je sve za stvaranje multietnicke Jugoslavije pa niko nije dovodio u pitanje stvaranje autonomija.
I za kraj Bosna i Hercegovina - citava njezina istorija i kultura nam govori da je ona stjeciste  i sastanak razlicitih kultura pa bi tu stvaranje autonomija bilo vjestacki i neumjesno i ne bi bilo u skladusa tom zemljom.
Sto se tice mape odnosno mapa obojenih u plavo crveno i zeleno ja kazem da te mape nisu narocito za BiH iz vise razloga:
Kroz istoriju na ovom podrucju su od davnina zivjela tri naroda.Dolaskom jace sile a koja je gotivila jedan od ta tri naroda taj narod bi dobijao povlastice, i te povlastice u stvaranju neke normalne zemlje ni jedan narod nema pravo koristiti.Bosnjaci isto tako mogu reci da je sto posto zemlje Bosnjacko bilo za vrijeme Osmanskog carstva i prije ukidanja feudalizma i tako dalje.
I da tacno je da su Bosnjaci uglavnom naseljavali gradove a manje sela, a cega je to posljedica: jednim dijelom radilo se na dobrovoljnoj osnovi kao i kod svakog ranog industrijskog drustva , a drugim dijelom postojali cisto egzistencijalne dileme za Bosnjake ili u neki veci centar gdje zivi vise Bosnjaka ili u Tursku ili Austriju i slicno.
Ako bi se govorilo o gradovima kao vecinski Bosnjackim a selima Srpskim, tada bi naprosto dosli u veliku zabludu.
Snazan je uticaj i jednog i drugog naroda i treceg bio usvim sredinama BiH cak i onda kada su u manjini.
Nema pravo niko - narocito neki nacionalisti da se kite bilo kojim dijelom BiH kao iskljucivo Bosnjackim ili Srpskim.
Ilustrativan primjer bi bilo narodno pozoriste u Sarajevu.Naravno asocijacije se jasne: Sarajevo Bosnjacki grad pa i to Narodno pozoriste najvise pripada Bosnjacima. Medjutim istorijska cinjenica kaze kako je prvobitno ime te ustanove Srpsko Narodno pozoriste , dakle Srbi su ti koji su osnovali tu ustanovu.
Naravno ne manjka milion drugih primjera, da ne kazem da su postali pravilo.
IP sačuvana
social share
Da bi promene uspele većina članova društva koje je ušlo u promene mora da se svakoga jutra buditi sa osećanjem izuzetnog istorijskog trenutka, s osećajem nečeg velikog i vanrednog.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Za sve je kriv komunizam, a u toj krivici ponajvise srpski komunisti.Sve kasnije sto nam se izdesavalo je samo posledica.
Da da da. Komunisti su ti koji su rusili drzavu. Jel su isto komunisti rasprodali Srbiju posle Titove smrti ili su konacno "pravi Srbi chetnici" usrali motku pa su upropastili stvar jos i gore. Smile
Bas tako, oni zapoceli, a njihova deca zavrsila.Ako ti mislis da mi u Srbiji danas imamo demokratiju, onda si u teskoj zabludi.Na vlasti su oni i dalje,sada samo njihova deca.Sada samo bolje iskolovani i vestiji u kradji.
A kada koristis termin "pravi Srbi chetnici", moras znati da "Srbi chetnici" iz 90-tih, nemaju nikakve veze sa cetnicima iz ranije istorije. Ovi nit su cetnici nit srbi, oni su samo jedni obicni pljackasi i jajare koje su predvodili isti takvi ljudi poput Arkana i ostalih.
Na kraju jedna kratka prica:
Sa brda je odjekivalo....fasisti,fasisti,fasisti...
sa drugog je odjekivalo...komunisti,komunisti,komunisti...
A u dolini eho je odzvanjao... isti,isti,isti...
Meni se cini da smo mi imali pljackase i jajare bez obzira na orjentaciju, ali nesto u ovih poslednjih 20-ak godina opet se vracamo "chetnickim vrednostima" i opet idemo nazad mesto napred.  Ja bih rekao da svi ti Chetnici su isti samo malo drugaciji.  Iste ludacke idelogije su tu, isti imidz je tu, i ista zaludjenost je tu.  Na kraju krajeva nisu nisu ni Chetnici ni Partizani ubijali i pljackali Srpski narod, Srpski narod je pljackao Srpski narod.  To je cinjenica.  Mi smo sami sebi napravili vise zla nego li balije, ustase, ameri, vatikan i tako ta ekipa.  Moze se reci sta god za Tita, ali da je bilo svega, e pa bilo je, samo je bilo budala koje su zele i vise od toga, i na kraju su prodali i sebe i zemlju za shaku dolara, maraka, kuna ili ceka vec.  Za obojeni papir su prodali svoju dushu. 

A slazem se da su isti.  Sta to onda znaci.  Jel to znaci da treba da pravimo nesto novo, nesto bolje i pametnije?  Znaci.  Ali ne dok postoje Srbi, jer smo mi prokleta nacija nazalost, nismo imali pameti, niti cemo imati pameti dok nas ne ostane shacica, a i tada cemo da mrzimo i da ubijamo jedni druge zarad gluposti, ideala, ideologija i neke zelje za davnom slavom koja nikada nije postojala.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Znam da nista neznam, i to me odrzava u zivotu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 197
Zastava bajina basta
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
RavenDark...u potpunosti se slazem sa tobom...nikakvi neprijatelji nam netrebaju, dovoljni smo sami sebi, i slazem se da je potrebno nesto novo,bolje i pametnije...nazalost toga jos nema na vidiku, jos hodamo za Domanovicevim Vodjom. Jednino se u potpunosti neslazem o Titi. Jeste mozda bilo svega,ali sve je to bilo vestacki i sa tudjim parama.Svet je onda bio drugaciji i tada se moglo tako.Al sve puce i dodje vreme naplate racuna.I sa nama, takvima kakvi smo, bi ono sto bi.Neznam za tebe, ali ja sam proziveo u tom vremenu i jedino sto mi je bilo potaman je sto sam bio mlad.I iskreno mi je veoma zao mladih koji su to bili 90-tih, jer fakticki nisu mogli proziveti svoju mladost.
IP sačuvana
social share
Volim sve ono sto vole obicni ljudi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
Interesantna tema .... ko to zna? Sve to što se mi pitamo je dogovarano iza zatvorenih vrata uz viski i cigare .... igramo se šaha ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:44:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.