Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Амфилохије: Држава не треба да се меша у живот цркве  (Pročitano 307 puta)
19. Apr 2009, 20:46:30
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Српска православна црква поштује Црну Гору и државне органе, али се однос појединих државних органа према цркви последњих година променио "на горе", упозорава митрополит Амфилохије.

Митрополит црногорско-приморски Амфилохије оценио је да Српска православна црква  поштује Црну Гору и државне органе, али да се однос појединих државних органа према цркви последњих година променио "на горе".

У интревјуу подгоричким "Вијестима", Амфилохије је као примере за то навео доношење, па укидање Закона о реституцији црквене имовине и "директно, антиуставно мешање неких државних структура у унутарњи верски поредак цркве, јавним форсирањем и подршком новокомпанованој верској заједници, званој Црногорска православна црква".

"До промене власника и титулара није дошло ни у време Краљевине Црне Горе, ни у време јединства Црногорске митрополије са Пећком патријаршијом, односно са СПЦ 1920. године, ни у време Краљевине Југославије, па ни после тога", подсетио је Амфилохије.

Према његовим речима, сва државна имовина није уписана на државу него на различите државне установе, па тако је остало и у цркви.

"То важи, како за Православну цркву у Црној Гори, тако и за Римокатоличку цркву, односно њену бискупију, као и за и Исламску заједницу. Несхватљиво је откуд се то питање у последње време појавило једино у односу на имовину Митрополије црногорско-приморске", указао је Амфилохије.

Митрополија очекује да се што пре донесе Закон о реституцији црквене имовине, "као што је то већ урађено у већини бивших југословенских република, и то на начин физичког повратка одузете имовине или адекватне замене или праведног обештећења".

"Та црквена имовина није ни превише велика ни мала", сматра митроплот Амфилохије и истиче да је "држави јасно да је питање реституције имовине један од незаобилазних предуслова за улазак у европску заједницу".


Извор: РТС
« Poslednja izmena: 20. Apr 2009, 18:46:52 od RASMC »
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16344
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Citat
Српска православна црква поштује Црну Гору и државне органе, али се однос појединих државних органа према цркви последњих година променио "на горе", упозорава митрополит Амфилохије.
стара бољка ''наших духовника'': Богу-Бпжије, Цару-Царево...  Smile сем,ваљда, кад власт није од Бога, већ је од Ђавола!
али нека,изгледа да овакав став и не смета остацима Србског народа у Неовисној Црној Гори
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Којим остацима српског народа у Црној Гори ? па цео црногорски народ је српски ! Шумадинац,Врањанац,Црногорац ...   све су то Срби
                                                                           
IP sačuvana
social share
Нека од данас зна,ко није знао
да Србија није ћилим из Ушака,
да Косово није свилени јастук из Бруса,
да Срби знају за нешто скупље од главе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.144 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.