Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija: Prvi put oduzet pas zbog izgladnjivanja  (Pročitano 4059 puta)
11. Maj 2014, 22:15:44
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
Browser
Chrome 34.0.1847.131
mob
Samsung GT-S7580
Srbija: Prvi put oduzet pas zbog izgladnjivanja


Prvi put u Srbiji oduzet je pas vlasnicima zbog nehumanog odnosa, izgladnjivanja i mučenja.


Radnici novosadske Zoohigijene od nemarnih vlasnika preuzeli psa, rase dogo argentino, po imenu Bagzi. Na dan kada su odveli psa, veterinari su dobili više od 200 poziva uplašenih stanara.



Mučan život, bez hrane, vode, šetnje, uz svakodnevno prebijanje, za Bagzija je danas samo ružna prošlost. Radnici novosadske Zoohigijene u prihvatilište su ga dovezli sa otvorenim ranama po telu i neuhranjenog. Preuzimanju Bagzija prethodilo je višečasovno ubeđivanje vlasnika da predaju psa.

“Ovo je prvi slučaj da smo od vlasnika psa preuzeli u ovakvom stanju. Izgladnjivan je, tučen lancima po celu noć, spavanje na terasi, u sopstvenom urinu, u fekalijama“ kaže Đorđe Plavšić, Zoohigijena – veterina.

Prihvalitilište za pse biće samo privremen Bagzijev dom, dok ne pronađe nove vlasnike.

“Ljudi se javljaju sa svih strana za Bagzija da ga udome, tako da mislim da će to biti jedna lepa priča“, dodaje Đorđe Plavšić.

Pas koji je bio izgladnjivan prethodnih nekoliko meseci živeo je u zgradi iza nas. Stanari sa kojima smo razgovarali kažu da su mesecima živeli u strahu, a da su pre svega strahovali za bezbednost svoje dece.

„Druga stvar je što mi imamo devojčicu od 8 godina i taj pas je znao da bude pušten, tu preko dana. To je izgladneo pas. On nije nikoga napao, ali je pitanje da li bi”, objašnjava Koviljka Okuljanin, stanarka Ljermontove 4.

„Ode hodnikom i korpu počne da prevrće i dete malo izađe i prestravi se. Dobije maltene fras i onda su došli kombi policija, njih 20, inspekcija. A ta opasnost je trajala mesec dana”, priseća se Blažo Vujović, komšija.

Zoohigijena zadužena je da, prema Zakonu o dobrobiti životinja, zbrinjava napuštene pse i mačke. Funkcionišu po evropskom standardu „uhvati, steriliši, pusti“. Nakon sterilizacije i vakcinacije pasa, ponovo ih vraćaju na ulicu. U prihvatilištu ostaju psi koji su agresivni ili štenci. Udomljene pse, radnici Zoohigijene nenajavljeno posećuju.

“Mi dolazimo nenajavljano u kontrolu dva do tri puta godišnje, da proverimo da li je neko sumnjiv. Ukoliko se desi da novi vlasnik ne ispunjava uslove iz ugovora, tada psa vraćamo nazad kod nas“, kaže za B92 Snežana Serval, Zoohigijena – veterina.

Nove vlasnike, osim Bagzija, čeka i još 39 pasa iz prihvatilišta. Među njima je i mali Srećko, koji nema jednu nogu.

Izvor:b92




Било је време.
« Poslednja izmena: 11. Maj 2014, 23:03:57 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 2114
Zastava daleko od srca
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
mob
Nokia Lumia 920
Lazo, sto nije postavljena original slika, ovo nije dogo argentino...no, toliko sam ranjiva na ove teme, i nisam je videla do malopre,jer se stalno jedno isto ponavlja. Svaki pas ima vlasnika.Psi koji su izbaceni, psi koji pobegnu, pa ne mogu da se snadju lutaju i predstavljaju opasnost.Ovakav nacin ophodjenja prema psu, je za mene nesto veoma veoma strasno.U Americi te komsije odmah prijave, tako da ne mozes dugo da maltretiras zivotinju, psa moras predati, placa se kazna i ide se u zatvor.Jadan pas sta ga je snaslo, strasno mrzim ljude koji ovako nesto rade svom psu.Ko je taj covek, ko je bio vlasnik?Interesuje me sta sledi dalje?Svaka cast da je i kod nas pocelo oduzimanje pasa, toliko ogavnih ljudi.Ne razumem zasto treba nabaviti psa, ako se ovako odnosis prema njemu.Ja bih mu vrlo rado sudila i presudila.Nadam se da ce u azilu dobiti medicinsku pomoc i da ce mu se ukazati druga prilika za nov zivot.
IP sačuvana
social share
Izmedju nas,tiho lebdi pogazena rec, da bicemo jedno drugom vjerni,  u zivot, mi kleli smo se. . , i sve sto smo imali reci , vec receno je. . , na kisi mokri do koze, mi nijemo gledamo se. .
I ko ce prvi priznati, reci zbogom i otici,suznih ociju pjevati. .

Ljubav je bol. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.131
mob
Samsung GT-S7580
Citat
Lazo, sto nije postavljena original slika, ovo nije dogo argentino...

Зато што је лошег квалитета, а и куца није лепо испао, иако је сладак, видео сам на видеу.

Него, мени је чудно да је ово тек први случај одузимања пса.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 2114
Zastava daleko od srca
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
mob
Nokia Lumia 920
Meni takodje, evo ti primera, moj komsija, lekar, znaci skolovan covek (videces  da to nema veze posle) je imao rotwilera od oko 3 g. kad ga je ubio iz puske u svom dvoristu, mi smo kuca do kuce.Par dana pre toga sam mu ja licno rekla, da cu stupiti u kontakt s covekom koji ima odgajivacnicu rotova, i pitala sam ga zasto nije sacekao koji dan, rekao je da ne moze vise da trpi to sto pas preskace ogradu i ide u komsijske kuce preko basta, i sto ga se svi boje.Ja mu nista nisam rekla, samo sam otisla.E, za takve ljude nisu psi.Nasla sam se u klincu, jer smo prve komsije, ali danas da je tako nesto, bez ikakve bojazni bih ga prijavila.Kazne, Kazne,.....nema druge, to su bica kao i mi, vole da ih neko voli, da ih najhrani, da im da vodu, da ih vodi kod veterinara (kao sto mi idemo kod lekara), itd.Najstrozije kazne bih uvela za takve ljude. Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Izmedju nas,tiho lebdi pogazena rec, da bicemo jedno drugom vjerni,  u zivot, mi kleli smo se. . , i sve sto smo imali reci , vec receno je. . , na kisi mokri do koze, mi nijemo gledamo se. .
I ko ce prvi priznati, reci zbogom i otici,suznih ociju pjevati. .

Ljubav je bol. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Вала волио бих да видим да их све одузму и ондесу тамо гдје је писима и мјесто...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 35.0.1916.114
kod matijevića ?    Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.132
Ma jok, kod Kineza u bloku 70 bolje.  Smile

Inace, stvarno je bilo vreme posto ima toliko nemarnih vlasnika a nista se ne radi povodom toga...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 2114
Zastava daleko od srca
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
mob
Nokia Lumia 920
Вала волио бих да видим да их све одузму и ондесу тамо гдје је писима и мјесто...

A gde im je mesto, sta mislis?
IP sačuvana
social share
Izmedju nas,tiho lebdi pogazena rec, da bicemo jedno drugom vjerni,  u zivot, mi kleli smo se. . , i sve sto smo imali reci , vec receno je. . , na kisi mokri do koze, mi nijemo gledamo se. .
I ko ce prvi priznati, reci zbogom i otici,suznih ociju pjevati. .

Ljubav je bol. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 2114
Zastava daleko od srca
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
mob
Nokia Lumia 920
Ma jok, kod Kineza u bloku 70 bolje.  Smile

Inace, stvarno je bilo vreme posto ima toliko nemarnih vlasnika a nista se ne radi povodom toga...
[/quote

Uvek je pas neciji, a ne niciji, i vlasnik treba da odgovara, a ne da stradaju psi. Smile
IP sačuvana
social share
Izmedju nas,tiho lebdi pogazena rec, da bicemo jedno drugom vjerni,  u zivot, mi kleli smo se. . , i sve sto smo imali reci , vec receno je. . , na kisi mokri do koze, mi nijemo gledamo se. .
I ko ce prvi priznati, reci zbogom i otici,suznih ociju pjevati. .

Ljubav je bol. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 209
OS
Windows XP
Browser
Chrome 35.0.1916.114
Вала волио бих да видим да их све одузму и ондесу тамо гдје је писима и мјесто...

A gde im je mesto, sta mislis?

У соби и у кревету?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.