Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija postala evropski auto-otpad  (Pročitano 19019 puta)
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia ispo iz modu
Sve je to relativno jer 100 ili 200 ili 500k km gradske ili voznje autoputem se drasticno razlikuje.

Јесте само не знам ко то на западу купује градске аутомобиле да би се возио аутопутем, а на такве и сличне глупости које изјављују продавци гомила будала увек пада.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Не, драстично се разликују начини вожње, да ли је више вожен ауто-путем или у граду мислим да није превише важно (ако не узимамо у обзир стање путева као на пример код нас  Smile).

П.С. Твајс, има и Немаца који не могу себи приуштити баш све, па кец** на пример "корсу" за 200-500 км  удаљени град. Али тим је случај још гори.  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Ajde sad, kako nema veze. Koliko se koriste kocnice na autoputu? Koliko cesto okreces volan, tj. habas upravljacki sistem? Koliko puta ubrzavas? Koliko se dobro hladi auto? Koliko menjas brzine? Koliko puta koristis kvacilo? Mnogo toga se manje haba na autoputu ako se ne vozi pun gas non stop. U stani-kreni gradskoj voznji se nazesce haba auto, od guma, preko kvacila, menjaca, motora, itd. Ima i te kako veze.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Кочнице и у граду можеш да користиш минимално, осим ако не возиш као манијак.
А ауто-путеви у Немачкој су прави, па нема потребе за окретањем волана?  Smile
На ауто-путу се не убрзава и не успорава? Такође, не видим како убрзавање штети аутомобилу, осим ако не возиш као манијак.
И тако даље... Уосталом, не постоји ауто који се искључиво вози ауто-путем. Ауто се више хаба у градској вожњи генерално, али и даље тврдим да много више зависи од начина вожње. Твајс је спомињао Немачку, ако ти мислиш да тамо возе 120 ауто-путем, грдно се вараш. Ауто се највише "троши" приликом вожње пуним гасом. Немци то раде и са сопственим колима. Можеш мислити какви су са службеним колима.
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Uhuhu, puno tvrdnji na jednom mestu. Ajde sad ti meni reci, da li okreces volan vise na auto putu ili u gradu na 100 km voznje. Koliko na tih 100 km puta promenis brzinu na auto putu a koliko u gradu. Znas li da je svako pokretanje iz mesta veliko opterecenje za prenos, a toga ima najvise u gradu. Koliko puta ubrzavas i usporavas na auto putu, a samim tim koristis i kocnice? Mnogo manje nego u gradu, jel istina? Ali dobro, svako ima pravo na svoje misljenje, pa tako i ti, naravno.
Slazem se da stil voznje utice na habanje, ali utice i gde se vozi auto. Ne vozi svako ni u Nemackoj 200, niti punim gasom. Na autobahnu je vise deonica gde je ogranicena brzina nego gde je neogranicena, to treba znati. Takodje, u ostalim EU zemljama su ogranicenja uglavnom oko 120-130 tako da ne verujem da bas zure da im ubeleze jos poena u dozvolu.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Sve je to hipoteticki receno, ja sam se slozio da se auto generalno vise "trosi" voznjom u gradu, tako da mi nije bas jasno sta si hteo sa poslednjom porukom.

Sve je to relativno jer 100 ili 200 ili 500k km gradske ili voznje autoputem se drasticno razlikuje.

Sve je pocelo od ove poruke. Ako je moguce naci nekoliko godina star auto sa 500,000 km na satu, a vozen je samo u gradu, onda je to zaista urnebesan primerak.  Smile Smile

Ja nisam pominjao ostale zemlje EU (u Austriji i Italiji je na nekim delovima ogranicenje 160) nego sam ti naveo primer Nemacke, iz ovog sto si napisao i mog iskustva, zakljucio sam da pricas napamet.

IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Ja nisam pominjao ostale zemlje EU (u Austriji i Italiji je na nekim delovima ogranicenje 160) nego sam ti naveo primer Nemacke, iz ovog sto si napisao i mog iskustva, zakljucio sam da pricas napamet.


Hmm, ne znam odakle ti to da pricam napamet. Jel sam rekao nesto pogresno? Ako jesam slobodno me ispravi. Naravno da je hipoteticki, ali reci mi, koji auto bi bio pre zreo za remont, onaj koji predje istu kilometrazu na auto putu ili onaj koji predje isto toliko u gradu (stani-kreni). I ja nisam uopste prvi spominjao Nemacku.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Имам неизбежан утисак да уопште не читаш оно што ја напишем.  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Vidi ovako, ja jesam procitao, medjutim stvarno mi nije jasno odakle to da sam ja rekao ista netacno ovde Smile.  Ovo za razliku sam upravo i rekao zato sto sam jednom video auto koji je posle neubicajeno velike kilometraze dosao na zamenu kvacila, posle je covek rekao da se auto uglavnom vozi autoputem.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1511
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
BlackBerry znj f1
A ja znam jednog golfa2 d taxi, 270.000 km sa prvom lamelom i jos se tera.. znaci iskljucivo gradska voznja.. da ga je taj tero samo po auto putevima ne bi ni posle 1 milion km menjao lamelu..  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.