Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija nespremna za klimatske promene: požari i sve suvlje oranice  (Pročitano 4720 puta)
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Dok u Srbiji ponovo ne pocne organizavija civiolne zastite sa obavezom gradjana da ucestvuju u elementranim nepogodama i sprecavanju istih nema nam boljitka. Ne moze sacica ljudi -profesionalaca da brine i otklanja stete od poplava, pozara, zemljotresa,...moraju i obicni gradjani da imaju obavezu da doprinesu otklanjanju posledica nepogoda.
Svojevremeno jaka civilna zastita bila je dobar preduslov za brzo i efikasno otklanjanje neprijatnih situacija.
Moramo shvatiti da ne mozemo ocekicatioi da nam samo dreugi priteknu u pomoc a da mi stanovnici Srbije ne radimo dovoljno u kriznim situacijama za njihovo prevazilazenje.

Ne znam sta moze da ih natjera, jedino kad prigori do nokata mozda se trzu iz letargije....
Naterali ih savetnici iz EU, NATO,... koji su se uplasili i civilne zastite Srbije kao mocne sile.
A nase politicke podguzne muve i podrepasi po svaku cenu unistvaju i ono sto je dobro funakcionisalo godinam i sto postoji na zapadu i funkcionise i tamo.
*ebali ih politicki instruktori odakle god da su im - neka vracaju one stvari koje su za Srbiju dobre i potrebne.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Citat
Dok u Srbiji ponovo ne pocne organizavija civiolne zastite sa obavezom gradjana da ucestvuju u elementranim nepogodama i sprecavanju istih nema nam boljitka. Ne moze sacica ljudi -profesionalaca da brine i otklanja stete od poplava, pozara, zemljotresa,...moraju i obicni gradjani da imaju obavezu da doprinesu otklanjanju posledica nepogoda.
Svojevremeno jaka civilna zastita bila je dobar preduslov za brzo i efikasno otklanjanje neprijatnih situacija.
Moramo shvatiti da ne mozemo ocekicatioi da nam samo dreugi priteknu u pomoc a da mi stanovnici Srbije ne radimo dovoljno u kriznim situacijama za njihovo prevazilazenje.

То ти је један од примера крајњег сепаратизма у главама људи, отуђивања, себичности...
Претворили смо се у послужиоце стриктно својих најужих потреба и ничија нас мука не занима...јадно од нас...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Dok u Srbiji ponovo ne pocne organizavija civiolne zastite sa obavezom gradjana da ucestvuju u elementranim nepogodama i sprecavanju istih nema nam boljitka. Ne moze sacica ljudi -profesionalaca da brine i otklanja stete od poplava, pozara, zemljotresa,...moraju i obicni gradjani da imaju obavezu da doprinesu otklanjanju posledica nepogoda.
Svojevremeno jaka civilna zastita bila je dobar preduslov za brzo i efikasno otklanjanje neprijatnih situacija.
Moramo shvatiti da ne mozemo ocekicatioi da nam samo dreugi priteknu u pomoc a da mi stanovnici Srbije ne radimo dovoljno u kriznim situacijama za njihovo prevazilazenje.

Ne znam sta moze da ih natjera, jedino kad prigori do nokata mozda se trzu iz letargije....
Naterali ih savetnici iz EU, NATO,... koji su se uplasili i civilne zastite Srbije kao mocne sile.
A nase politicke podguzne muve i podrepasi po svaku cenu unistvaju i ono sto je dobro funakcionisalo godinam i sto postoji na zapadu i funkcionise i tamo.
*ebali ih politicki instruktori odakle god da su im - neka vracaju one stvari koje su za Srbiju dobre i potrebne.

Stami, to ipak nije istina.

U NATO i Partnerstvu za mir se velika pažnja posvećuje upravo jačanju kapaciteta civilne zaštite i službi za vanredne situacije u slučajevima požara, poplava i hemijskih nesreća. U tom smislu svake godine se održi na desetine zajedničkih vežbi država u regionu gde jačaju svoje kapacitete u vanrednim okolnostima. To što smo mi van toga je naš problem, ali ne stoji da bilo kome smeta naša civilna zaštita.

Suštinski problem Srbije je što nema funkcionalne institucije. Kada se onaj nesretni autobus prevrnuo na mostu kraj Žablja pre par godina
došlo je do opšteg haosa jer nije postojala institucija ni služba koja bi mogla da reaguje u tim situacijama. Naređali su se svi - od Žandarmerije, vojske do Velje Ilića i privatnih barži koje tek posle deset dana uspele da izvuku unesrećene i slupani autobus.

Ista priča se ponavlja sada i sa požarima. Imamo haotične i nefunkcionalne institucije, zastarelu vatrogasnu službu (prosečno vatrogasno vozilo je staro 25 godina), ne postoji centar za vanredne situacije koji bi koordinisao rad institucija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Све си у праву али мораш се сложити да су људи постали хладна и себична говеда. Ту није крив Коштуница ни Слоба...

Гледам слику оног дављеника на ади и не могу да верујем да 3 метра од њега стоји дете од 2 године и људи који се сунчају као да се ништа не дешава...отишли смо у куац...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
@danilobg 
 nasi politicari se stalno trude da pokupe najgore iz raznih zemalja savetnika.
Svuda u svetu postojo neki vid civilne zastite a mi smo sada "pametni" i nam to ne treba.
Koliko puta smo se opekli a koliko jos treba da shvatimo da moramo i mi gradjani Srbije da ucestvujemo u otklanjanju steta od elementarnih katasrofa i slicnih nepogoda.
Ponavljam - ne mozemo ocekivati da neko drugi nama pomaze a mi da ne mrdnemo dupeto ili prstom ( neka shvati kako ko hoce).
Sami sebi nejvise mozemo pomoci ali je dobrodosla i pomoc drugih kada je nesto mnogo velikih razmera.
Inace sve vise pocinjemo da primamo jednu strasnu naviku -L O S U - sa zapda- otudjenost ljudi jednih od drugih i ponekad od stvarnosti- zivimo ponekad u nekom nasem sveti gde je sve idealno.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.