Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:00:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija među najgorima u Evropi po turizmu  (Pročitano 5017 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.133
mob
Nokia 
Kvalitet je najbolji marketing, a mi to nemamo.  Smile

Za banje si u pravu, na njih sam zaboravio. U turizmu drzava jedino moze dobro da zaradi ako ima more, ski centre ili veliku mertopolu bogatu istorijom u kojoj ima sta da se vidi, a ne da Marakana i Cecina kuca budu glavne atrakcije. Cenim da ce vrlo brzo seoski turizam biti popularan isto koliko i more tako da tu treba najvise ulagati, a sa prirodnim lepotama koje si nabrojao to i jeste najveci potencijal Srbije sto se tice turzima.
Ali Srbija ima mnogo vece potencijale u drugim privrednim granama tako da se ne treba previse zanositi turizmom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Nokia krntija
Da, marketing je od esencijalne važnosti. Mnoge zemlje nemaju bog zna kakave turističke destinacije ali su samo zahvaljujući dobrom marketingu privukle turiste. Pogle samo Bugare...

Citat
Ali Srbija ima mnogo vece potencijale u drugim privrednim granama tako da se ne treba previse zanositi turizmom.

Pa da naravno... rekoh da turizam ne može da prehrani ovu zemlju. Treba prvo ulagati i osposobiti one za nas krucijalne grane poput poljoprivrede... ali nakon toga, ako u ime Boga ova država postane normalna i zdrava, moglo bi se uložiti u turizam. Ne može da škodi.


Sa kojim god strancem da sam pricala ovde o utiscima, kad ih pitas sta je najveca zamerka Beogradu, svi kazu "ne mogu da verujem da nemate metro" ... i u pravu su ... nikome nije ni do zivota kad ti recimo neko kaze "e imamo bas lep spomenik na Avali ali nam do tamo treba 3 sata da stignemo, menjajuci 4 prevoza" ...


Baš juče o tome pričah sa drugaricom. Ja shvatam da je to jako jako skup projekat za koji grad nema sredstva i da ga nimalo nije jednostavno sprovesti u delo, jer bi to podrazumevalo ispretumbavanje čitavog grada i da se grad bavi trenutno rekonstukcijom Gazele i izgradnjom mosta na Adi.. pa onda čujem planira se i jedan tamo preko Dunava za Borču... Ali metro je od ključne važnosti za ovaj grad, koji bi pre svega rasteretio saobraćajnice od mnogih automobila i stovrio višak na parkiralištima. Juče  pošli na Adu da popijemo kafu i krenuli starim obrenovačkim putem da negde parkiramo kola sa strane. Jel mi veruješ da sam došao maltene do Obrenovca i nisam našao mesto. Rekoh sebi aupičkumater okrenem kola i zapalim za Lazarevac  Smile

Elem, kad završe ovaj most preko Ade, trebalo bi da onaj kalsični teški metro, ne ovaj laki šinski, bude gradski prioritet broj 1.
« Poslednja izmena: 14. Mar 2011, 13:42:56 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Putevi i zastita zivotne sredine... Sve ostalo je zadovoljavajuce. Ne bih se bas slozio sa listom al dobro Smile
Slažem se.
Nikad od turizma u Srbiji nece biti ozbiljna privredna grana. Jednostavno nema sta da se vidi ovde. Jedino sto imamo Kopaonik, Beograd i to malo seoskog turizma i to je to.
Treba vise ulagati u seoski turizam koji ce postajati sve popularniji zbog toga sto vecina stanovnista zivi u stalnoj guzvi i sve ce vise ljudi zeleti da ode negde gde je tisina. A to i nije neko posebno ulaganje turizam nego uopste ulaganje u selo i seosku infrastukturu. Treba edukovati te seljake i mozda ima ponuditi povoljne kredite ko hoce time da se bavi. To je ono sto sada moze da se uradi.
A neki dugoricni plan bi trebao da bude izgradnja jos nekog ski centra kao sto je Kopaonik, i to je sve sto se tice turizma u Srbiji. Beograd osim jeftinog provoda za mlade jendostavno nema sta ozbiljno da ponudi.

I sa ovim se slažem osim što si ispustio iz vida da je na Babinom Zubu već izgrađena a i dalje se gradi ogromno skijalište koje će ponuditi mnogo više nego Kopaonik.

I da dodam. Ne treba imati ne znam šta, da bi smo privukli strane turiste. Bitno je kako to mi organizujemo za njih. Ako neko odvoji 10 dana da provede u SR on očekuje potpun doživljaj u tih 10 dana. A ne gubljenje 3 dana na administraciju, puteve, neorganizovanost...
Imam jednu odličnu ideju koju bih možda realizovao i to upravo je vezano za strane turiste.Velika prednost Srbije je što je mala i što za 5-6 sati može se sa jednog kraja na drugi. Odnosno moglo bi. Moglo bi da su nam putevi bolji, moglo bi kada bi ograničenja brzina kretanja na auto putu i pojedinim deonicama međugradskih puteva bila "fleksibilnija". Moglo bi kad bi policija bila profesionalnija a ne da iskače iz grmllja i plaši narod.

Srbija ima šta da pokaže ali određeni nivo nekulture i primitimizva i dalje egzistira i to će odbiti svakog turistu da preporuči ili dođe po drugi putu Srbiju.

Ono što bi bilo definitivno prednost Srbije jeste fleksibilnost. Da svaki turista dobije baš ono zbog čega dolazi u Srbiju a ne da se ide pravolinijski. To u šablonu ima u svim ostalim zemljama koje su prve na toj nekoj listi. Ako se ljudima ponudi nešto što nije pravljeno po kalupu, svakako da će doći i provesti se dobro u Srbiji.
To je ono o čemu razmišljam i uzeću za primer amere. Poznavajući ih, siguran sam da bi se vratili kući praznog novčanika a srećni. Ovu moju ideju, a neću o detaljima, sam izneo nekim amerima i svi su rekli da nema greške u mom planu. Dakle treba samo da se realizuje.
I sad kad ja niko mislim da mogu sebi zarađivati za život od turizma, što onda ne bi mogla i Srbija?

Velika razlika između Srbije i ostalih zemalja je što nismo (bili) policijska država. Mislim jesmo ali smo uvek imali tu neku slobodu da radimo šta hoćemo. Aj čik uradi nešto u nekoj evropskoj zemlji ili Americi. Ljudi nisu komforni jer ih uvek neko posmatra. Uvek su u nekom strahu da neko iz čiste gluposti zove policiju zbog njih. To kod nas nije bilo i bilo je mnogo opuštenije. Sad kako je ne znam. Već dugo nisam u SR.

Ne citirajte me i ne izvlačite mi iz kontesta nešto. U globalu, znate na šta mislim.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9605
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Аеродроми, изградња путева, модернизација железнице... уопште изградња инфраструктуре су основни предуслов за развој туризма у Србији... Када постоји адекватна саобраћајна инфраструктура лакше је правити пројекције за развој и стимулисање терцијарног сектора, као и привреде уопште.

Поред постојећег природног коридора 7 (река Дунав), затим коридора 10 који тек треба завршити у пуном профилу, потребно је изградити и аутопут ка Јадрану који би повезао и саму Србију, а имао би велики значај попут паневропских коридора. Метро би много значио за град Београд, рецимо Софија која је површински мањи град, има метро.

Али у оваквом систему дубоко огрезлом у корупцију, све је то веома тешко остварљиво и у дугорочном периоду.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Da se srede putevi u potpunosti i da se ulaze u planine i sela, u sela ne treba mnogo ulaganja pogotovo sto sad u dosta sela pojedinci krecu sami da otvaraju etno krcme sa prenocistem. To se trazi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Ček, ček, ček. Više turista ide u albaniju na odmor nego ovde?

Valjda ste skontali da nisam nacionalista, da ne pljujem albance, ali ni ja ne mogu da poričem da je albanija teško skenjano mesto.
« Poslednja izmena: 16. Mar 2011, 14:37:54 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Nokia krntija
Albanci batice imaju izlaz na more i fina letovališta.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.133
mob
Samsung Galaxy S III


Albanci batice imaju izlaz na more i fina letovališta.

To sam i ja cuo. Kazu da im je primorje ljepse od crnogorskog.
« Poslednja izmena: 16. Mar 2011, 15:08:49 od Black_Pirate »
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Nokia krntija
šta se smeješ? nažalost istina je. jes da nisu bog zna šta, al ono... tipa ko u Bugarskoj. neki čak i hvale dosta.

čak i naše agencije imaju u ponudi aranžman za letovanje u Albaniji

http://www.viabalkans.com/letovalista/obala/saranda-letovanje-u-albaniji/

 
http://www.putovanja.info/sr/destinacije/84-albanija


Šengjini im je poznato letovalište i ne znam koja sve ne... pa još imaš Skadar, Drač, Valona, Kroja je isto lep gradić... ima i tamo šta da se vidi.
« Poslednja izmena: 16. Mar 2011, 15:22:19 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Interesantno, nekako mi bilo nezamislivo iskreno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:00:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.