Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:53:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 113
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija lider Balkana!?  (Pročitano 56497 puta)
23. Mar 2007, 19:33:07
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Skoro sam na forumu pricao sa nikolom34 o dometima Balkanskih zemalja.

Ne , ali imamo resurse za samostalnost , ne kupuje nam gradske autobuse Japanska vlada  kao vama u Bosni Smile
Vi nemate nista, sto bi moglo da vas toliko uzdigne. Imate more na kome ce prcakati noge debele Svabice, a vi se necete pitati nista. Vasi resursi su suvise mali da bi krojili svjetsku politiku. Jos manje BiH... Srbija je u malom zaostatku, ali su joj dometi za nijansu veci. Mada je i to sitno. Da se cijeli Balkan cvrsto ujedini ne bi bio ni do koljena nekoj zapadnoj zemlji, a kamoli parirao politici EU, koju sve vise kroje SAD. Ma to su vrlo zeznuta pitanja...  Smile  Ne da mi se vise rasipati moje znanje...  Smile

Evo danas, pronadjoh jedan tekst koji ne govori puno, ali koji se slaze sa mojim rijecima. Necu puno prepredati ovdje, procitajte tekst i stvorite slliku Balkana koji ce kreirati SAD. Nemojte mi zamjerati na naslovu, jer je ipak trebalo mnogo toga strpati u nekoliko rijeci.




Snage za dobro
D.SAVIĆ, 22. mart 2007

Od stalnog dopisnika VAŠINGTON
Program partnerstva između Nacionalne garde Ohaja i Srbije možda je najznačajniji koji trenutno imamo u svetu – kaže Načelnik Biroa Nacionalne garde SAD general-potpukovnik Stiven Blam u razgovoru za “Novosti”.
U njegovoj kancelariji u Pentagonu, general Blam, ne štedeći komplimente na račun “obrazovanih, radnih, pametnih” Srba, izgovarajući povremeno pojedine fraze i reči na srpskom, značaj programa obrazlaže položajem Srbije kao “ključne zemlje u vrlo značajnom svetskom regionu”.
- Ono što se dešava u samoj Srbiji i njenom okruženju mnogo je značajnije i od njene veličine i od broja stanovnika - jer utiče i na evropsku i svetsku bezbednost.
Pogledajte samo gde leži Srbija – tačno na raskrsnici Istoka i Zapada. Ona je temelj i srce regije, poslednji deo bivše Jugoslavije koji treba da bude apsorbovan u međunarodnu zajednicu. Sada je to moguće. To jedna od prvih zemalja sa kojom su SAD uspostavile diplomatske odnose. Šteta je što su oni u jednom trenutku bili prekinuti, ali mislim da smo to prevazišli.
Kako gledate na značaj Srbije u vojnom smislu?
- Rado ću odgovoriti na ovo pitanje. Srpske snage su “snage za dobro” -kaže general Blam na srpskom. - Vojska treba da se obnovi tako da se narod njome ponosi i da je dobrodošlicom dočeka u gradovima jer zna da gradi bolji život. Od suštinskog je značaja da Srbi postanu prestižni, profesionalni, izvrsni saveznici kao što su bili u prošlosti. Posebno u ratu protiv terorizma
Kakvu ulogu Srbije vidite u tom ratu?
- To vi treba da odlučite – kako da zaštite svoj narod, da odgovorite elementarnim nepogodama, eventualnim terorističkim akcijama u samoj Srbiji, kao i kako da se uključite u akcije u svetu: bilo da se radi o humanitarim, borbi protiv terorizma, učešću u vojnim operacijama sa saveznicima. To treba da odluči Vlada Srbije, vojska i narod. mi to ne treba da sugerišemo, mi možemo samo pružimo podršku.
Na teritoriji Srbije je u toku program saradnje sa Nacionalnom gardom Ohaja, a na Kosovu su vaši pripadnici u okviru mirovnih trupa. Kako se to usklađuje?
- Najvažniji deo je dobar odnos, snažan bezbednosni aranžman i partnerstvo između SAD i Srbije. To je dugoročno, za 20, 30, 50 godina važno za obe zemlje. Izazovi na Kosovu nisu takvi da dobro i ozbiljno rukovodstvo u regiji ne može da ih prevaziđe. Mi smo opredeljeni da kao prijatelji Srba i Albanaca ostanemo koliko je potrebno. Ali, 10 godina više nećemo o tome da razgovaramo, već o krupnijim pitanjima Srbije kao regionalnog lidera.
Zbog čega je Ohajo izabran kao partner Srbije i koji je smisao ove vrste programa?
- Imamo 58 takvih aranžmana u svetu. Srbija je jedna od poslednjih koja se uključila u program. Ohajo je približno iste veličine kao Srbija, ima slična opredeljenja prema biznisu i poljoprivredi, njena Nacionalna garda i konfiguracija je gotovo identična onome čemu Srbija teži. U Ohaju ima građana srpskog porekla. Odatle je senator Vojnović koji je tražio to partnerstvo.
Da li se još neka američka država interesovala za Srbiju?
- Mnoge su htele partnerstvo sa Srbijom, ali izabrao sam Ohajo iz pomenutih razloga.
Da li SAD nešto uče i od Srbije?
- To je dvosmerno partnerstvo. Srbi su industrijalizovani, čvrsti, pametni, mnogo od njih možemo da naučimo. Vojno radimo na različiti način, ali ima određenih stvari koje se u Srbiji rade podjednako dobro, ili čak bolje nego ovde.
Na primer?
- Video sam neke od specijalizovanih jedinica koje su vrlo sposobne, antiterorističke tehnike su prilično dobre, kao i aktivnosti spašavanja. Partnerstvo u oblasti obrazovanja kadrove čini škole boljim i za jedne i za druge.
Kako komentarišete da su Srbija i SAD odmakle u vojnoj saradnji, dok u pojedinim oblastima napetosti još postoje?
- Vojnici su manje politični, više praktični, i samo brinu o dve stvari: “Znaš li šta radiš i mogu li da računam na tebe?” Dubravka SAVIĆ
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola V3i
Srbija kao najveca non-EU zemlja Balkana mora da bude lider, ali nazalost prvo moramo da ucimo od Crne Gore i Hrvatske, sto ce ovde ljudima jako tesko pasti.
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
Srbija kao najveca non-EU zemlja Balkana mora da bude lider, ali nazalost prvo moramo da ucimo od Crne Gore i Hrvatske, sto ce ovde ljudima jako tesko pasti.

A verovatno u tom uchenju ti i tvoja kombi stranka treba da nam budete predavachi?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola V3i
ne predavachi vec lideri Wink videcemo ko ce biti na vlasti kad Srbija udje u EU  Smile
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Srbija bi zaista trebala da bude glavni stub Balkana, ali je ona danas od toga daleko jer je još uvek opterećena potpuno pogrešnom politikom (DSS, SRS, SPS)
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
ne predavachi vec lideri Wink videcemo ko ce biti na vlasti kad Srbija udje u EU  Smile


Pa taman tad tvoja partijica ce i preuzeti vlast, kad Srbija udje u EU shto u prevodu znachi Nikad a mozhda i kasnije.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Ja sam mislio da ce se sada rasravaljati o neki drugim srvatima. Vi Srbi iz Srbije ste optereceni strankama i politicki ste razjedinjeni. To vam sigurno ne ide u prilog...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Kada se otarasimo haskih obaveza nece nam trebati mnogo i postacemo aposlutni lideri. Uostalom to zna i medjunarodna zajednica. Najsmesniji su mi oni koji palamude kako treba da se ugledamo na Hrvatsku... Smile
Njima bi bilo bolje da od Brisela traze objasnjenje zasto su oni tako "razvijeni" odbaceni za upad u EU pocetkom godine, a ciganska Rumunija i Bugarska su usle.  Smile
Ako nista drugo bar ce malo da zachepe.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


tra la la

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 448
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson K310i
Slažem se, kada se rešimo tih obaveza... bićemo. Mislim da zapadni Balkan jos nema nekog cvrstog lidera, ali u nekoj buducnosti je to Srbija. Rumuniju i Bugarsku ne racunam, pošto su oni vec EU, i clanica su EEAa, a ne CEFTE, pa su iako, geografski tu, deo neke druge regije, što se tiče ekonomije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ako država koja se dvoumi izmedju rata i linije Virovitica - Karlovac - Karlobag i užasno nestabilne vladajuće garniture sa problemima oko nestajanja Kosova i prijetnji novim ratovima može nazvat lider Balkana .......  Smile

može se jedino nazvat potencijalno žarište sukoba .... kako je uostalom u svojim ekonomskim analizama i projektima ( top secret )  i nazivaju strane firme .
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 113
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:53:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.