Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija i Šengen: Od 76 graničnih prelaza samo 3 u skladu sa evropskim normama  (Pročitano 7871 puta)
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Citat
И шта се њих тиче ко на пример долази из Египта у Србију међународним летом Каиро-Београд
Ајаој, па ми не можемо ништа сакрити ... ја радим и школујем се за обраду сателитских снимака у разне сврхе (конкретно за геологију), могу ти рећи да доступни снимци за комерцијалну употребу су толико добри да можеш читати звездице са рамена војника, а не ретко нам се дешавало да у Србији добијемо квалитетније и боље податке о неким ресурсима (за места у Србији) од странаца него од наших људи! Све знају, ми на жалост не можемо ништа сакрити колико год се ми трудили! Џаба се бусамо кад смо голи ко на нудистичкој плажи ....  Smile
« Poslednja izmena: 14. Apr 2008, 19:56:59 od bambyle »
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ма то су све лупетања. Само измишљају разлоге да накраду паре кроз реновирање а у пракси само прекрече и онда прелаз одједном постане по европским нормама.

Aleksa pa i EU, kaze da se na granicama mora uvesti njihov neki sistem, koji povezuje sve podatke o putnicima... to je jedan uvijet za Bijelu sengen listu!
Нисам те добро разумео. Информациони систем који региструје уласке, изласке из земље одавно постоји. Да ли хоћеш да кажеш да ЕУ хоће да зна у сваком тренутку ко улази и излази из Србије?

Шта смо ми? Нека банана држава? Да ли они нама кажу ко улази излази из Немачке или Француске на пример.

И шта се њих тиче ко на пример долази из Египта у Србију међународним летом Каиро-Београд. То се њих савршено не тиче.

ЕУ говна.  Smile

Pa Aleksa, ako politicari i narodi iz Srbije u EU, onda EU zahtjeva neke mjere od Srbije... sistem na koji sam ja govorio je taj da ako naprimjer Francuska nekog krimosa trazi i ako bude prolazio kroz granicu Srbije, ta baza podataka bude povezana sa svim EU zemljama...

"Jedan od najvećih problema je nedovoljna tehnička opremljenost i loša infrastruktura." to je cinjenica, kao i to sto Srbija jos uvijek ima putovnice od drzave koja davno ne postoji!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Citat
И шта се њих тиче ко на пример долази из Египта у Србију међународним летом Каиро-Београд
Ајаој, па ми не можемо ништа сакрити ... ја радим и школујем се за обраду сателитских снимака у разне сврхе (конкретно за геологију), могу ти рећи да доступни снимци за комерцијалну употребу су толико добри да можеш читати звездице са рамена војника, а не ретко нам се дешавало да у Србији добијемо квалитетније и боље податке о неким ресурсима (за места у Србији) од странаца него од наших људи! Све знају, ми на жалост не можемо ништа сакрити колико год се ми трудили! Џаба се бусамо кад смо голи ко на нудистичкој плажи ....  Smile

Не ради се о томе да ли ми можемо или не можемо сакрити, ради се о томе да је то понижавање Србије. А то да из свемира могу читати звездице са рамена војника није тачно. Одакле ти та информација. То је просто немогуће. Атмосфера уноси исувише велики шум, максимум који је постигнут у идеалним условима је можда 10 цм. Ако и толико. И такви снимци нису комерцијално доступни. И на крају какве то везе има са граничним прелазима и евиденцијом улатака странаца, то из сателита не могу да открију. Ту информацију могу да добију само од нас.

Ма то су све лупетања. Само измишљају разлоге да накраду паре кроз реновирање а у пракси само прекрече и онда прелаз одједном постане по европским нормама.

Aleksa pa i EU, kaze da se na granicama mora uvesti njihov neki sistem, koji povezuje sve podatke o putnicima... to je jedan uvijet za Bijelu sengen listu!
Нисам те добро разумео. Информациони систем који региструје уласке, изласке из земље одавно постоји. Да ли хоћеш да кажеш да ЕУ хоће да зна у сваком тренутку ко улази и излази из Србије?

Шта смо ми? Нека банана држава? Да ли они нама кажу ко улази излази из Немачке или Француске на пример.

И шта се њих тиче ко на пример долази из Египта у Србију међународним летом Каиро-Београд. То се њих савршено не тиче.

ЕУ говна.  Smile

Pa Aleksa, ako politicari i narodi iz Srbije u EU, onda EU zahtjeva neke mjere od Srbije... sistem na koji sam ja govorio je taj da ako naprimjer Francuska nekog krimosa trazi i ako bude prolazio kroz granicu Srbije, ta baza podataka bude povezana sa svim EU zemljama...

"Jedan od najvećih problema je nedovoljna tehnička opremljenost i loša infrastruktura." to je cinjenica, kao i to sto Srbija jos uvijek ima putovnice od drzave koja davno ne postoji!
Такав систем већ постоји и зове се интерполова потерница и по њима се свакодневно поступа. Информациони систем постоји, увезан је и наши одмах знају када се неко тражи по потерници. Али то не значи да наши дају све информације о уласцима и изласцима из земље, а изгледа је то управо оно што говњива ЕУ жели.

Србија технички не заостаје. Баш напротив свако мало купују нове системе, нове компјутере ново ово, ново оно. Оно што не постоји јесте политичка воља. Стално су нека превирања, нови избори, референдум, Устав, Косово, Црна Гора, ово оно. Време брзо прође. Опрема за пасоше је одавно купљена, али постоји велики отпор за увођење пасоша са чипом. То све захтвеа пролазак кроз Народну скупштину, политичке договоре и на крају, у суштини, ништа не значи. Јер чак и да имамо те пасоше опет би нам срали по глави. Овим садашњим у техничком и заштитном смислу ништа не фали.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
SonyEricsson k800i i D820
@Aleksa po cemu ti to znas, mogu li dobiti neke izvore...

Kriva je Srbija, zapravo njene vodje sto nemate nove putovnice...i nema veze sto ce vam oni opet postavljati nove prepreke, ali valjda je bitno za vas kao narod da imate putovnicu gdje pise Republika Srbija a ne Jugoslavija..! Mislim stvarno, kakvi odpori u drustvu imaju oko toga, ja koliko znam svi koji imaju stare putovnice jedva cekaju nove pa kakvi god oni bili samo da pise na njima drzava u kojoj zive!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Изворе за шта? За граничне прелазе и информациони систем регистровања улазака и излазака из земље где је доступна инфромација да ли је неко лице тражено? Па то постоји још од времена СФРЈ.  Шта ја имам да дајем изворе за то.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Aleksa,

Nije reč o informacionom sistemu iz vremena SFRJ nego o informacionom sistemu koji je umrežen u EUROPOL. To su dve različite stvari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
SonyEricsson k800i i D820
@Aleksa upravo ovo sto ti pise Danilo...pokazi mi koliko je to Srbija investirala u granice i dali je to u skladu sa EU, ka cemu Srbija tezi kao i sve drzave sto se zele pridruziti...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Aleksa,

Nije reč o informacionom sistemu iz vremena SFRJ nego o informacionom sistemu koji je umrežen u EUROPOL. To su dve različite stvari.

Па и тај систем је унапређиван кроз време. У функционалном смислу полиција на граничном прелазу истог тренутка зна када је за неко лице издата потерница домаћа или Интерполова односно Европолова. То се редовно ажурира. Тако је у осталом још од времена СФРЈ. Није у томе проблем.

Ако нису "умрежени" у тај Европол то је искључиво политичко питање. Оно што мене занима јесте да ли ЕУ тражи од нас да им дајемо информације о свим лицима која улазе и излазе из наше земље. Ако то траже е онда сам 100% сигуран да Коштуница те информације неће да им да. И у праву је. То је противзаконито и против личних слобода. Да ли они нама говоре ко улази/излази из Француске. ЕУ говна.  Smile

@Aleksa upravo ovo sto ti pise Danilo...pokazi mi koliko je to Srbija investirala u granice i dali je to u skladu sa EU, ka cemu Srbija tezi kao i sve drzave sto se zele pridruziti...
Шта ја имам теби да показујем. И шта мистификујеш те граничне прелазе као да је то неко чудо невиђено. Магистрални гранични прелази су сасвим добро опремљени. За ове мање не знам.

Није ми јасно шта ће Србији седамдесет граничних прелаза, ваљда постоји неки разлог. Али на сваком прелазу постоји умрежен компјутер где полиција проверава лица које улазе излази из земље.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
SonyEricsson k800i i D820
A Aleksa tko je kriv zbog toga sto jos imas putovnicu od nepostojece drzave? Jeli i to EU kriva, do sada je Srbija mogla pa i da napravi putovnice bez iakvog chipa!

I sve se zna sta Srbija mora da ispuni da dodje na bijelu sengen listu, nista vise se ne zahtjeva od drugih zemalja...
Koliko je meni bilo poznato pa tek prosle godine ili 2006 je se uklonila vojska sa nekih granica u Srbiji, i to ne onih na Kosovu nego sa susjedima u okolini, a EU je zahtjevala da su postavljeni samo granicni policajci a nikakva vojska!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Citat
Не ради се о томе да ли ми можемо или не можемо сакрити, ради се о томе да је то понижавање Србије. А то да из свемира могу читати звездице са рамена војника није тачно. Одакле ти та информација. То је просто немогуће. Атмосфера уноси исувише велики шум, максимум који је постигнут у идеалним условима је можда 10 цм. Ако и толико. И такви снимци нису комерцијално доступни

Алекса, те звездице са рамена војника су била чиста метафора!Веруј ми да се много може видети и са комерцијални снимака који су сада доступни са 15цм резолуцијом .... као што рекох радим на томе те сам (можда) малкице више више упућен! Наравно да се ради о понижењу Србије, али поента је да имамо исувише људи и то из државног врха који би продали све тајне .. .тако да је та прича сувишна! Ни не морају да нас терају ионако све знају! Ја ти рекох да смо више пута добијали исцрпније извештаје о ресурсима Србије од странаца него од наших института!
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.