Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:24:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija i Madjarska - zasto se krije istina?  (Pročitano 8738 puta)
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
procitajte knjigu "racija- zaboravljeni genocid" hoce li utvrditi ta komsija da se desio genocid od strane madjara? ili ce opet samo Srbi(komunjare) da budu krivi za sve  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
procitajte knjigu "racija- zaboravljeni genocid" hoce li utvrditi ta komsija da se desio genocid od strane madjara? ili ce opet samo Srbi(komunjare) da budu krivi za sve  Smile
zar nisi dosad shvatio da su Srbi i Rusi uvek krivi za sve?nema tu sta da se raspravlja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Sta bi ti. Jel se grejes na cokanje?

јок ја....господски на руски плин Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Ти мађари су велика,лоповска стока.И то на државном нивоу.
Њихови цариници,гранична полиција..униформисана лица значи ,су прави улични бандити,харачлије и лопурде какве свет није видео и ако једног дана будемо у равноправној позицији са њима(пошто су они развијенији од нас,јел те) би озбиљно требали да се позабавимо лоповлуком мађарских служби које бесрамно отимају од наше гастос. популације(возови и аутобуси на пропутовању).
У протеклих 29 година,заједно цифра достиже и до ,некима невероватних,50 мил.евра.
За то имамо брат-брату најмање 10.000(10 хиљада) непосредних сведока!
Мађарија ће жестоко да нагребе,само да променимо ову полтронску Власт и да доведемо ону која ће смоћи снаге да их тужи!
Prijatelju ti se secas losih vremena. Koju deceniju pre, ja sam imao zensku u Pesti, sa kojom sam odlazio na Balaton, zensku u Temisvaru koja mi titrala sve simfonije za par farmerki i jednu u Viljnijusu, zensku koja je rusila sve pojmove. A ja bio ispod 30 i skakao mi je na sve sto se natrci. (i na guske i na patke).
Ponte Roso, krpice i pravac, ovaj mesec tamo, ovaj onamo.
U to vreme shiptar je kopao kanale po Beogradu, jeo leb i marmeljad i ogradjivao si kucu. Danas on ima osmoro a ja samo sina i cerku.

Pamtis losa vremena bato. Tek su se oslobodili rusa, pa morali i oni malo da talasaju. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
само једну?
Јеси био можда болешљив у то време?  Smile
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
само једну?
Јеси био можда болешљив у то време?  Smile
Kako mislis bolesljiv? Od cega?  Smile Smile Smile
ja ti dajem jednu situaciju, to nisam bio samo ja.Ja sam bio od siromasnijih jer sam jurio zenske po istocnom bloku. Smile Smile Smile
Bile su i jace ajkule od mene.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 107
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
...Madjari koji zive u Vojvodini ce biti zvanicno srbi a kuci i u skoli ce biti madjari.
To ti je evropski propis: kojoj drzavi pripadas, tu naciju nosis. Srbi u Rumuniji su rumuni srpskog porekla, isto i madjari. I madjari ce kod nas biti srbi madjarskog porekla.
Kakav crni evropski propis, šta, prosto rečeno, lupetaš ?

Nemojte sebi dati pravo da komentarišete baš sve...kao u sve se razumete.
Ipak treba imati neko predznanje da bi se komentarisalo.
Ako komentarišeš nešto o čemu pojma nemaš, onda i taj komentar nema veze sa mozgom...

Sistem odnosa državljanstva ( papira ) i nacionalne pripadnosti je dvojak. Postoje dva velika sistema. Postoje već vekovima, odnosno od osnivanja modernih država.
Jedan sistem po kome je državljanstvo jednako nacionalnost.
Drugi sistem po kome državljanstvo nije jednako nacionalnost.
Oba sistema funkcionišu po celoj Evropi.

Onaj prvi sistem je pre svega u zap. Evropi i njenim bivšim kolonijama.
Tipičan primer je USA. Tamo si amerikanac srpskog porekla...ili si amerikanac francuskog porekla...ali si UVEK amerikanac. Kod njih je državljanstvo ( imaš državljanstvo USA ) jednako nacija kojoj pripadaš.

Onaj drugi sistem je po srednjoj i istočnoj Evropi. Taj sistem je i kod nas.
Po njemu nisi npr. rumun mađarskog porekla koji živi u Rumuniji, već si mađarska nacionalna manjina koja živi u Rumuniji.
Ili, npr. nisi srbin albanskog porekla, već si albanac, nacionalna manjina u Srbiji.
Ne možeš biti srbin hrvatskog porekla, već si pripadnik hrvatske nacionalne manjine u Srbiji, itd...itd...

Naravno da je ovaj drugi sistem neuporedivo više demokratski jer ne traži da se odrekneš svoje nacije, ne traži da budeš Srbin mađarskog porekla, ne ide ka tome da te asimiluje u drugom ili trećem kolenu, već ti država garantuje sva manjinska prava kako bi očuvao svoju različitu kulturu, običaje, jezik...i svoju nacionalnu pripadnost.
« Poslednja izmena: 17. Okt 2009, 15:57:50 od neshaoct »
IP sačuvana
social share
...obavljam prljave poslove za novac a protiv drzave i naroda...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 94
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
U Mađarskoj sve više jača Velikomađarska ideja.To je sve u duhu te politike.A šta je sa Hortijevom vojskom?Ona nije počinila genocid?Da li se Mađarska izvinila za te zločine?Sram ih bilo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
...Madjari koji zive u Vojvodini ce biti zvanicno srbi a kuci i u skoli ce biti madjari.
To ti je evropski propis: kojoj drzavi pripadas, tu naciju nosis. Srbi u Rumuniji su rumuni srpskog porekla, isto i madjari. I madjari ce kod nas biti srbi madjarskog porekla.
Kakav crni evropski propis, šta, prosto rečeno, lupetaš ?

Nemojte sebi dati pravo da komentarišete baš sve...kao u sve se razumete.
Ipak treba imati neko predznanje da bi se komentarisalo.
Ako komentarišeš nešto o čemu pojma nemaš, onda i taj komentar nema veze sa mozgom...

Sistem odnosa državljanstva ( papira ) i nacionalne pripadnosti je dvojak. Postoje dva velika sistema. Postoje već vekovima, odnosno od osnivanja modernih država.
Jedan sistem po kome je državljanstvo jednako nacionalnost.
Drugi sistem po kome državljanstvo nije jednako nacionalnost.
Oba sistema funkcionišu po celoj Evropi.

Onaj prvi sistem je pre svega u zap. Evropi i njenim bivšim kolonijama.
Tipičan primer je USA. Tamo si amerikanac srpskog porekla...ili si amerikanac francuskog porekla...ali si UVEK amerikanac. Kod njih je državljanstvo ( imaš državljanstvo USA ) jednako nacija kojoj pripadaš.

Onaj drugi sistem je po srednjoj i istočnoj Evropi. Taj sistem je i kod nas.
Po njemu nisi npr. rumun mađarskog porekla koji živi u Rumuniji, već si mađarska nacionalna manjina koja živi u Rumuniji.
Ili, npr. nisi srbin albanskog porekla, već si albanac, nacionalna manjina u Srbiji.
Ne možeš biti srbin hrvatskog porekla, već si pripadnik hrvatske nacionalne manjine u Srbiji, itd...itd...

Naravno da je ovaj drugi sistem neuporedivo više demokratski jer ne traži da se odrekneš svoje nacije, ne traži da budeš Srbin mađarskog porekla, ne ide ka tome da te asimiluje u drugom ili trećem kolenu, već ti država garantuje sva manjinska prava kako bi očuvao svoju različitu kulturu, običaje, jezik...i svoju nacionalnu pripadnost.

Kada kao madjar ides u bilo koju drzavu i pita te: which natonality? Ako kazes madjar moras izvaditi madjarski pasos. Mozes samo Serbian kazati. Niko te ne ferma da kazes serbian but hungarian minority. To se nigde ne registruje. Tako da pazi malo kad kvalifikujes da neko govori gluposti. To vazi za svaku manjinu.
Idi malo na zapad, pa vidi odakle su srbi koji su izbegli iz Hrvatske? From Croatia. ne prihvataju ni former Yugoslavija i bilo koja druga objasnjenja.Ni Sserbian from Croatia.On je bato hrvatskog porekla i nema tu vise nikakve dileme.
Vidim da ti se nadigo pimpek na ovo srbin madjarskog porekla. Pa hajde da vidimno sta ces biti u evropi?
Cak te ni madjari ne priznaju za svog.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
....
Madjari koji zive u Vojvodini ce biti zvanicno srbi a kuci i u skoli ce biti madjari.
To ti je evropski propis: kojoj drzavi pripadas, tu naciju nosis. Srbi u Rumuniji su rumuni srpskog porekla, isto i madjari. I madjari ce kod nas biti srbi madjarskog porekla.
Dobro si počeo, samo si loše završio. Mora da bude i u školi Srbin, jer ako ga školuješ na mađarskom, on će uvek biti nacionalni mađar. Ne nego školovanje obavezno na srpskom, a na jeziku nacionalnih manjina o svom trošku i organizaciji. Pa ako njegovo dete ne mrzi da ide u dve škole, mene to nema šta da tangira. To je sistem koji imaš na zapadu. Država organizuje školovanje na zvaničnom jeziku, a manjine, iseljenici itd oranizuju kulturne centre, zidaju Crkve, al sve o svom trišku. Zamisli sad da Turčin ode u lokalnu samoupravu u Nemačkoj i traži lovu za tursku školu i Đamiju. Išutirali bi ga na ulicu iz momenta. Mi smo Kosovo i izgubili jer smo se trudili da ih ne asimilujemo od 45. Asimilacija je normalan proces i dešavao se uvek. Da nema asimilacije ni jedan narod na svetu ne bi uspeo da oformi državu nikad. To je komunistički idiotizam sa kulturnim autonomijama nacionalnih manjina. Ja bi samo Rusinima i Romima dao kulturnu autonomiju, jer nemaju svoje države.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:24:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.