Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:04:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija baza SAD  (Pročitano 11720 puta)
26. Jul 2005, 21:17:11
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Vojni sporazum sa Amerikancima

Srbija baza SAD

Američki vojnici uskoro će, osim što mogu da prelaze preko teritorije Srbije i Crne Gore, moći i da se zadržavaju u našoj zemlji. Kako „Blic“ saznaje, Ministarstvo odbrane već je dostavilo najvišim državnim organima Srbije nacrt sporazuma kojim će biti omogućeno privremeno stacioniranje američkih trupa na našoj teritoriji.

- U toku su pripreme za potpisivanje sporazuma između SCG i SAD koji predviđa mogućnost da se snage SAD zadrže na našoj teritoriji u određenom vremenskom periodu. Ali, to nije ugovor o bazama, jer bi se samo radilo o privremenom stacioniranju snaga SAD na našoj teritoriji. Reč je o takozvanim tipskim sporazumima koje SAD potpisuju sa svim zemljama sa kojima imaju partnerske odnose - izjavio je ministar odbrane SCG Prvoslav Davinić. Prema njegovim rečima, sporazumom bi se predvidela obaveza da svaki američki zahtev bude prethodno najavljen i odobren.

Zoran Dragišić sa Fakulteta civilne odbrane podržava najavu potpisivanja ugovora sa SAD. On za „Blic“ objašnjava da ne postoji obrazac po kojem se potpisuju slični sporazumi i da konkretna rešenja o periodu i mestu stacioniranja američkih trupa zavise od slučaja do slučaja. Dragišić ističe da je važno da naša zemlja iz tog sporazuma izvuče što veću bezbednosnu i političku korist.

- Kroz taktičko partnerstvo sa SAD ojačaćemo našu političku poziciju. Važno je da u slučaju problema, recimo na Kosovu, imamo nekog jakog iza leđa. Ništa ne možemo sami, bez saradnje sa susedima i Amerikancima. Devedesete su nas naučile šta znači biti protiv integracija - upozorava on.

Strahovanja da će američki vojnici „divljati“ po Srbiji Dragišić doživljava kao „gluposti“.

- Naravno da će neki od njih praviti probleme, potući se, pregaziti nekoga... Ali, toga ima i kad oni nisu tu. Pa, ovde su ljudi, koji divljaju džipovima, proglašavani za heroje - navodi Dragišić.

Davinićeva najava izazvala je oprečne reakcije stranaka. Poslanik DSS Đorđe Mamula kaže da zadržavanje američkih vojnika na našoj teritoriji nije potrebno, i u tome ne vidi nikakvu bezbednosnu korist za Srbiju.

Radikali su šokirani najavom ministra odbrane.

- Ti ljudi nisu normalni! S kim su se dogovorili, da li je Skupština odlučila da mogu da pregovaraju sa Amerikancima?! - ogorčen je Aleksandar Vučić.

Funkcioner G17 plus Čedomir Antić u potpunosti podržava evroatlantske integracije, pa i potpisivanje pomenutog ugovora sa SAD. - SAD su jedina velika sila u ovom trenutku i mi nemamo alternativu - kaže on.

Portparol DS Đorđe Todorović kratko je izjavio da će u toj stranci sporazum sa SAD komentarisati tek kad ga vide.
Dejan Vukelić

+++++++

Nije li to divno??? Pa Davinica treba optuziti za veleizdaju!!! Taj covek je odlepio... Mora da je together sa Vukom na lose umiksanom dopu...
Sa kojim on pravom Davinic i Draskovic rade iza ledja skupstini??? Cekaj, jel ovo demokratija??? Ovo je najflagrantnije moguce rusenje ustavom odredjenih i zagarantovanih tekovina!
Ovaj ugovor, bas kao i onaj prethodni koji je Neurostenicni Vuk potpisao idu direktno na stetu R. Srbije! Sa cim mi onda kao drzava raspolazemo? Nemamo nista. Amerikanci ce besplatno dobiti ono sto im treba, a mi cemo da izvisimo kao budale.
Npr, ugovor koji je N-Vuk potpisao sa onim gmazom Sheferom je jos gori od Trojnog pakta. Once again, ponizeni smo.
Znaci, imacemo situaciju: imamo STRANE vojnike na NASOJ teritoriji koji su IZUZETI od NASIH zakona i mogu da rade STA HOCE zato sto MI nemamo PRAVO da se pitamo oko bilo cega. Zasto me to delom podseca na okupaciono stanje???  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Srbi su cudo od naroda. Ono sto se trazilo u Rambuijeu i nije se potpisalo, i zato je poginulo 2000 ljudi, potpisano je sada. Svaka zemlja koja saradjuje sa SAD dozvoljava da SAD koriste njihovu teritoriju kao bazu. Imate primer Turske, Rumunije, Bugarske, Ceske, Poljske pa cak i Italije, Nemacke gde jos postoje americke baze iz drugog svetskog rata. No ovo je trebalo uraditi jos ranije pocetkom 1991, mozda bi se Ameri smilovali, pa bi smo mi dobili medijski rat umesto sto smo ga izgubili. Ali kako obajsniti to Srbinu kada smo "nebeski" izabran narod.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 6861
mob
LG 
Nije samo fazon dozvoliti ili ne dozvoliti. Pitanje je i kako dozvoliti (ako se dozvoljava) i sa koliko uslova. Treba pogledati ugovor koji Madjari imaju sa USA Government, pa izvuci korisne stvari iz njega.
IP sačuvana
social share
Bolje je biti bogat cijeli zivot, nego jedan dan siromasan.
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
@Costa
Ono sto je od nase drzave trazeno u Rambujeu jedna suverena drzava ne moze da potpise, niti to mozes da trazis od jedne drzave koju postujes i zelis da vidis kao saveznika i prijatelja. Ono sto je nudjeno nasoj delegaciji u Rambujeu je najobicnija ujdurma UCK, siptarskog lobija i pro-albanske americke demokratske administracije. Nemoj da se lazemo i da se posipamo pepelom tek tako...

Citat
Imate primer Turske, Rumunije, Bugarske, Ceske, Poljske pa cak i Italije, Nemacke gde jos postoje americke baze iz drugog svetskog rata. No ovo je trebalo uraditi jos ranije pocetkom 1991, mozda bi se Ameri smilovali, pa bi smo mi dobili medijski rat umesto sto smo ga izgubili.

Turska i Italija su clanice NATO, a ostale zemlje koje si nabrojao su clanice PartnerstvaZaMir, tj sve te zemlje imaju neku vrstu ugovora sa NATO, koji je dvostruko obavezujuci. Tj, bas kao sto te drzave imaju obaveze prema NATO, NATO ima obaveze prema tim drzavama.
E, vidis, to je ta fundamentalna razlika izmedju nas i njih. Mi nismo deo NATO pakta (i iskreno se nadam i Boga molim da nikada ne budemo), te NATO prema nama nema nikakvu obavezu.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Ja stvarno ne razumem ljude koji se toliko bore protiv ulaska u nato. Naravno, to je uzasna stvar sama po sebi, ali ponavljam svoje pitanje iz jedne druge teme, koja je alternativa? Bez obzira sto je nato po meni izgubio odavno svoj znacaj i sto on vec duze vreme sluzi samo kao plast americke vojske i bez obzira sto je nato postao toliko rasiren da ja ne znam vise protiv koga on moze da ratuje, vanzemaljaca mozda, ipak mislim da mi moramo svim snagama da se borimo da udjemo u nato. Sve drzave iz okruzenja su ili u natou ili u partnerstvu za mir. Mi imamo toliko neresenih pitanja, pocev od Kosova, preko Sandzaka, Vojvodine, pa do Republike Srpske. Ukoliko ne udjemo u nato, mi sebe automatski diskreditujemo u bilo kakvom razgovoru o svim ovim pitanjima. Znaci zasto bi nato branio Srbe na Kosovu, kada mi nismo deo nato-a? Zasto bi nato branio nase stavove oko Republike Srpske kada nismo deo nato-a? Nalazimo se u izuzetno nepovoljnoj situaciji u svakom pogledu i u okruzenju gde gotovo svi zele da nam otmu deo teritorije i zato ako ne udjemo u nato ili bar partnerstvo za mir mislim da mogu da nas rasparcaju za pola sata.

U partnerstvo za mir ne mozemo da udjemo zato sto je uslov usporucenje Mladica. Mi to necemo da uradimo, tako da smo sami krivi sto nismo u toj organizaciji. Takojde ponavljam, ko zna sta je Vuk potpisao i zasto je to morao da uradi. Niko nije toliki debil da tako nesto potise tek tako. Pretpostavljam da je dobio nesto za uzvrat, a sta je to ostaje nam da cekamo pa da vdimo.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
I sad se treba zapitati zar se tako nesto nije moglo ocekivati od Vuka Draskovica?!I zbog toga mi nije jasno kako je IKO mogao da glasa za njega?!Svi pricaju o Rambujeu a zaboravljaju na uslove i okolnosti koje su tada vladale...Zar ne mislite da bi NATO snage stacionirane u Srbiji 1999.god iskoristile svoje prisustvo za obaranje rezima(koje bi islo preko ledja obicnih gradjana) i pomaganje siptarskih separatista?! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
Kako nismo clanovi ni partnerstva za mir ni NATOa, ovo znaci okupacija. Ako se ovo stvarno desi, postoji legitmno pravo gradjana Srbije da "docekaju" njih na isti nacin kao i Hitlerovu armiju 1941. Vec razmisljam o par mesta gde mogu da ih "docekam".

A oni koji ih podrzavaju proceci kao Nedic i Ljotic
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
Daj bre,ne mozemo sad dizati bunu,Cek da vidimo sta ce Kostunije da kaze Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@DR83

Upotrebio sam kondicijial (ako)
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Ja mislim da cak i ako dobiju dozvolu za prolaz kroz SCG moraju da postuju odredjena pravila poput onog da ne mogu da imaju pri sebi naoruzanje i sl. Ono se transportuje zasebno. Da li ce nam platiti nesto za tranzit ili ne to je vec pitanje politicke kombinatorike. I ne mislim da je umesno praviti paralelu izmedju Hitlerove armije koja je jednostavno dosla na cetvorogodisnje letovanje i NATO trupa koje bi nasu teritoriju iskoristile za eventualnu (zlu ne trebalo) brzu intervenciju na onom specificnom delu nase teritorije koju ionako krajnje bezvoljno " kontrolisu". I sad u situaciji poput 17. i 18. marta (kondicional) kada nasim oruzanim snagama nece biti omogucen pristup, komunista organizuje sacekuse onima koji bi realno mogli da zastite ostatak nedoklanog naroda dole. Jako mudro i nadasve patriotski cin od koga Srbii na Kosovu nece imati nikakve koristi.
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:04:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.